ecosmak.ru

Mūsų kūnas. Pamoka apie fonetinio suvokimo ugdymą ir leksikogramatinį kalbos struktūrizavimą tema „Žmogus

Inna Bukharova
Pamokos santrauka „Žmogus. Kūno dalys".

Tema « Žmogus. Kūno dalys»

Korekcinis auklėjimas tikslus: supažindinkite vaikus su žmogaus kūno dalys; mokyti sudaryti daugiskaitos daiktavardžius; mokyti atskirti dešinę ir kairę ranką ir pėdą; sutvirtinti šios temos žodyną; išmokti derinti skaitvardžius su daiktavardžiais, išmokti atrinkti ypatingus žodžius)

Korekcinis ir vystomasis: lavina dėmesį, atmintį, mąstymą, kalbą, bendruosius motorinius įgūdžius.

Pataisomoji ir auklėjamoji tikslus: bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas.

Įranga: nuotraukos su vaizdais žmogaus ir žmogaus kūno dalys.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.

Žaidimas "Suplok rankomis" (jei girdi vardą kūno dalys) : kakta, ąžuolas, galva, ausys, agurkas, rankos, kojos, musmirė, pilvas, arbūzas, kulnas, vėliava, akys...

2. Pagrindinis dalis.

A) Parodykite piešinį asmuo.

Kaip manai, apie ką šiandien vėl kalbėsime? (O asmuo, Apie mane)

Kaip vadinasi didžiausias asmens dalis? (liemuo, kūnas)

Parodykite, kur yra krūtinė, skrandis, nugara, galva,

Aš mįsles:

Mažam gyvūnui jis yra viršugalvyje, o mums po akimis. (Ausys) .

Kam skirtos ausys?

Du Egorkai gyvena prie kalno, gyvena kartu, bet nežiūri vienas į kitą? (Akys)

Kodėl mums reikia akių?

. Tai gali būti labai įvairi: malonus, žalingas, išdidus, svarbus,

Storas, plonas, strazdanotas. (nosis)- Kam mums reikia nosies?

Ir taip pat ant galvos žmogus turi kaktą, skruostai, antakiai, blakstienos, lūpos, smakras.

Vaikai patys rodo vardus veido dalys.

B). Didaktinis žaidimas "Vienas yra daug"

Ausys-ausys-daug ausų, nugara-nugara-suktis, akis-akis-akis, plaukai-plaukai-plaukai, galva-galva-galvos, smakras-smakras-smakras, antakiai-antakiai-antakiai, nosis-nosys-nosys, burna -burnos-burnos, alkūnės-alkūnės-alkūnės, pilvas-pilvas-pilvas, koja-koja-koja....

Kūno kultūros minutė.

Merginos ir berniukai (vaikai šokinėja vietoje,

Jie šokinėja kaip kamuoliukai (jie šokinėja,

Jie trypia kojomis, (trump,

Rankos ploja, (ploja,

Jie linkteli galvomis (linkteli,

Ir jie tyliai tupi. (lėtai pritūpkite).

Vaikinai, kam jūs dabar plojote? (rankomis)

Parodykite dešinę ranką, kairę ranką.

skambinu rankos dalys, o vaikai parodo save (pirštai, nagai, delnas, plaštaka, alkūnė, petys) .

Ką tu sutramdai? (su kojomis) .

skambinu kojų dalys, o vaikai parodo save (pirštai, kulnas, pėda, blauzdos, kelias, šlaunys)

IN). Žaidimas "Pasirink savo žodžius"

Klausiu vaikų po vieną klausimus:

Kokias akis turi? (Mano akys gražios, pilkos, didelės ir pan.)

Kokius plaukus turite? (Mano plaukai stori, ilgi, žvilgantys ir pan.)

Kokios tavo kojos? Kokios tavo rankos?

G). Žaidimas "Skaičiuoti nuo 1 iki 5".(ranka, kakta, galva, akis, nosis, kulnas, burna, nugara)

3. Santrauka klases. Vaikų darbų vertinimas.

Apie ką jie kalbėjo klasė? Kokius žaidimus žaidėte? Kas tau patiko? Kas tau pasirodė sunku?

Šauniai padirbėta! Tu šiandien labai stengėsi. Klasė baigėsi.

Publikacijos šia tema:

Pamoka vyresniųjų grupėje „Žmogus ir jo kūno sandara“ Tema: Žmogus ir jo kūno sandara. Programos tikslai: išaiškinti ir išplėsti vaikų supratimą apie žmogaus kūno sandarą ir vardą.

Tikslai: 1. Gebėjimo lyginti objektus stiprinimas; kūno dalių pavadinimų patikslinimas; erdvinių santykių supratimo ugdymas; plėtra.

Pamokos santrauka vidurinei grupei „Kūno dalys“ Tikslas: Paaiškinti vaikų žinias apie žmogaus sandarą ir atskirų jo dalių paskirtį. Tikslai: Išmokti derinti kalbą su judesiais, tobulėti.

Ugdymo sričių integravimas: „Kognityvinė raida“, „Kalbos raida“, „Socialinė ir komunikacinė raida“, „Meninis ir estetinis.

Pirmosios jaunesniosios grupės „Žmogus, kūno dalys“ kalbos raidos edukacinių užsiėmimų santrauka Programos turinys. Išmokykite vaiką pažinti skirtingas kūno dalis, kam jos reikalingos (akis – pamatyti, nosį – suvokti kvapus ir pan.). 1.

OOD santrauka su pristatymu parengiamosios mokyklos grupėje „Žmogaus kūno dalys. Galva" Organizuotų edukacinių veiklų bendrosios raidos orientacijos kognityvinėje ir tiriamojoje grupėje suvestinė.

Bendra pamokos tema: Gamta ir žmogus

Epigrafas pamokai:

« Gamta yra ne tai, ką paveldėjome iš savo protėvių, o tai, ką pasiskolinome iš savo palikuonių"(Senovės Indijos maksima).

Pamokos tikslai:

  • Suteikti mokiniams supratimą apie gamtos įvairovę, kad žmogus yra jos dalis;
  • Parodykite ryšį tarp gyvosios ir negyvosios gamtos;
  • Padėti mokinių aplinkosaugos kultūros pamatus;
  • Pateikite racionalaus aplinkos valdymo sampratą;
  • Pavyzdžiais parodykite, kaip žmogaus ūkinė veikla veikia gamtą;
  • Įskiepyti teisingus moralinius ir estetinius principus;
  • Ugdyti supratimą, kad kitų sveikata ir gamtos būklė yra kiekvieno asmens rūpestis;
  • Komandinio darbo praktika, gebėjimas atsirinkti reikiamą informaciją.

Įranga:

  • Paukščių, gyvūnų, augalų vaizdas nepaliestame miške;
  • Technologinių nelaimių ir jų žalos laukinei gamtai vaizdai;
  • Plakatai apie gyvosios ir negyvosios gamtos apsaugą;
  • Projektorius ar kita vaizdų rodymo priemonė.

Užsiėmimų metu:

1. Instrukcija apie TB. Laiko organizavimas.

2. Žinių atnaujinimas.

Mokytojas:„Vaikai, atsakykite į kelis klausimus:

  • Kas yra gamta?
  • Koks tai jausmas? (gyvas ir negyvas)
  • Ar myli gamtą?
  • Ar žmogus gali pakenkti gamtai?
  • Kaip tiksliai?
  • Ką reikia padaryti, kad apsaugotume gamtą nuo mūsų pačių?

Mokytojas:„Rašytojas George'as Orwellas sakė, kad „žmogus yra vienintelė būtybė, kuri vartoja nieko negamindama. Pieno neduoda, kiaušinių nededa, plūgą tempti per silpnas, triušiams gaudyti per lėtas. Tačiau jis yra aukščiausias visų gyvūnų valdovas. Siunčia į darbą, duoda tik tiek, kad pamaitintų, kad nekentėtų badas – visa kita lieka jo žinioje. ir jo žodžiuose tikrai yra tiesos. Būdami mes keičiame pasaulį ir gamtą taip, kaip mums patinka. Bet gal verta pagalvoti? Ar kenkiame viskam, kas egzistuoja lygiagrečiai su mumis?

3. Naujos medžiagos mokymasis:

Kas yra gamta? Žmogus kaip supančio gamtos pasaulio dalis

Mokytojas:„Pirma, prieš pradėdamas temą, informuosiu, kad šiandien turėsime šios pamokos grupės projektą – namų darbus. Kuris iš jų pasakysiu pamokos pabaigoje. Grupė, kuri bus laimėjusi pagal bendrą balsavimą, gaus diplomą ir pažymėjimus „5“ už bet kurią mūsų dalyko pamoką.

Mokytojas:„Kas žino, ką reiškia žodis „klasifikacija“? Teisingai. Tai bendros grupės, masės, padalijimas į dalis, pagal kai kuriuos išskirtinius požymius. Pavyzdžiui, pagal ūgį žmonės skirstomi į aukštus ir žemus, pagal amžių – jaunus ir senus...“

Mokytojas:„Kaip galite kvalifikuoti gamtą? Teisingai – tai gali būti gyva ir negyva.

Mokytojas:„Vaikai, ar mes esame gamtos dalis? Kokiai gamtai priklauso žmogus? Tiesa, žmogus yra gyvosios gamtos dalis.

Mokytojas:„Įvardinkime negyvosios gamtos pavyzdžius“. (vanduo, oras, žemė...)

Mokytojas:„Kas yra laukinės gamtos atstovai? (žmonės, gyvūnai, paukščiai, augalai...)

Mokytojas:„Gyvosios gamtos pasaulyje yra 4 karalystės – gyvūnai, augalai, grybai, bakterijos. Visos šios karalystės yra gyvos, jas gamta sukūrė iš gyvų dalelių-ląstelių.

Mokytojas:„Yra keletas išskirtinių laukinės gamtos ypatybių:

  • Gyvi organizmai turi kvėpuoti;
  • Gyviems organizmams reikia maisto;
  • Per savo gyvenimą jie kvėpuoja ir progresuoja;
  • Gyvi organizmai dauginasi;
  • Gyvi organizmai laikui bėgant miršta.

Mokytojas:„Koks ryšys tarp gyvosios ir negyvosios gamtos? Pažiūrėkime į pavyzdį:

(Mokytojas įjungia skaidrę, kurioje parašyti 5 žodžiai – 1 stulpelis vanduo, žemė, oras, saulė, 2 stulpeliai – augalas)

  • Augalas - Žemė - šaknys maitina augalą iš dirvožemio;
  • Augalas – Oras – žali plaučiai anglies dioksidą paverčia deguonimi;
  • Augalas – Vanduo – augalo šaknys sugeria vandenį iš dirvos;
  • Augalas – Saulė – saulės spinduliai suteikia augalams būtiną šilumą“.

Mokytojas:„Pagal tą pačią schemą galima nustatyti ryšį tarp bet kurių šių klasių atstovų. Ir gyvūnai, ir vabzdžiai, ir žmonės...

Mokytojas:„Gyvybė Žemėje neįmanoma, nes nėra jokių negyvosios gamtos veiksnių. Jei išnyks vanduo, žemė, oras ar Saulė, viskas išnyks. Sunku net įsivaizduoti, kad su visais gyvaisiais bus šimtas, kai visa tai išnyks.

Mokytojas:„Žmogus laiko save gamtos karaliumi ir mano, kad turi teisę disponuoti viskuo, kas priklauso gamtai. Jis skaldo, pjauna, žudo, renka...“

Mokytojas:„Ar gali gyvūnų ir augalų pasaulio atstovai apsieiti be žmogaus? O jis be jų?

Mokytojas:„Žmogus yra tik gamtos dalis, jis turi paklusti jos dėsniams. Savo buveinėje jis turi elgtis taip, kaip tikimasi. Yra toks posakis: „Gamta, kurią naudojame, yra ne tai, ką mums paliko iš mūsų protėvių, o tai, ką pasiskolome iš savo palikuonių. Kaip jūs suprantate šią išraišką?

Mokytojas:„Daug negrįžtamų ir nenuspėjamų pasekmių atsirado dėl žmogaus ir gamtos sąveikos. Laiko pradžioje žmogus rinko ir valgė, medžiojo ir išgaudavo tik tai, ką jam davė gamta. O ji buvo jam dosni: maistas, būstas, žuvis, žvėriena, uogos ir šakninės daržovės... Besivystantis žmogus ėmė reikalauti vis daugiau, pradėjo keistis, perdaryti pasaulį sau. Jis net negalvojo apie jokias pasekmes“.

Mokytojas eksponuoja žmogaus sukeltų nelaimių ir žmonių padarytos žalos laukinei gamtai skaidres.

Mokytojas:„Kaip tiksliai žmogus veikia gamtą? Ar kas nors turi idėjų?

Mokytojas:„Ar žmonės turėtų pagalvoti, kaip apsaugoti gamtą nuo savęs?

Mokytojas:„Ką žmogus paliks savo palikuonims? Nors jis nori jiems geriausio, jis jiems viską pablogina.

Mokytojas:„Paskaitykime kartu V. Čižovo eilėraštį:

Gamtoje yra tiek daug grožio -

Pažiūrėk atidžiau ir suprasi

Kodėl rasoja krūmai

Mane apima drebulys.

Kur teka šniokščiantis upelis?

Skaidresnis nei stiklas

O kaip vakare, rugių lauke,

Putpelės dainuoja...

Tegul tai tampa tavo širdimi

Paukščių kalba aiški -

Ir jūs to išmoksite

Kaip viskuo pasirūpinti“.

Mokytojas:„Kaip manai, apie ką ši eilutė? Ko mūsų prašo poetas?

Mokytojas:„Kad prisimintume, jog esame atsakingi gamtai. Kad augalų ir gyvūnų gyvenimas yra mūsų rankose. Kad gyvosios ir negyvosios gamtos harmonija yra mūsų užduotis. Jūs ir aš turime parašyti asmeniui atmintinę. Parašykime kiekvienas po pasiūlymą, kuris padėtų tausoti gamtą. Pavyzdžiui, sumažinkite medžių kirtimą.

Mokiniai rengia pasiūlymus.

Mokytojas:„Žmogaus užduotis – jai padėti, pasitelkiant žinias apie gamtą. Saugokime savo gamtą, kiekvieną jos smulkmeną. Turėtume būti dėkingi Žemei už tai, kad ji mus priglaudė, užaugino ir dovanojo mums savo dovanas.

Mokytojas:„Tai ne pirmas kartas, kai žmonija galvoja apie neigiamo poveikio gamtai mažinimą. Kuriamos organizacijos, rašomos knygos, kuriamos naujos švelnios technologijos. Tačiau bet kokia pagalba šia kryptimi yra neįkainojama. Turite pakeisti pasaulį, pradedant nuo savęs. Mokytojas projektoriuje įjungia propagandinius plakatus apie gyvosios ir negyvosios gamtos apsaugą.

4. Pamokos apibendrinimas.

Sustiprinti išmoktą medžiagą

Mokytojas:„Vaikai, atsakykite man:

  • Ar žmogus yra gyvosios ar negyvosios gamtos atstovas?
  • Kokius gyvosios ir negyvosios gamtos atstovus pažįstate?
  • Kaip jie tarpusavyje susiję?
  • Ką turėtų daryti žmogus, kad išsaugotų gamtą?

Mokytojas atpažįsta dėmesingiausius mokinius ir apdovanoja gerais pažymiais.

Mokytojas:„Pamokos pabaigoje aš jums perskaitysiu eilėraštį:

Švelniems saulėtekiams, raudoniems saulėlydžiams,

Žybsingi žaibai-dangiški,

Dėl visų gamtos paslapčių,

Derlingoms gelmėms,

Ką Motina Žemė ten saugojo šimtmečius.

Krištolo rasos lašams,

Dėl liūdnų debesų.

Už pavasario lietaus garsą MYLIU GAMTĄ!

Namų darbai

Mokytojas: „O dabar grupės projekto užduotis. Pagal sąrašą klasėje po 3 žmones grupėje turėsite sugalvoti propagandinį plakatą žmonijai, kad gamtą reikia tausoti ir saugoti.

Rodyti vaikams filmukus apie gamtos apsaugą.

Fonetinio suvokimo ugdymo ir leksinio bei gramatinio kalbos struktūravimo pamoka tema „Žmogus. Mūsų kūnas“.

Tema: „Žmogus. Mūsų kūnas"

Tikslas:

  • ugdyti foneminį suvokimą,
  • leksinių ir gramatinių konstrukcijų darbas tema „Žmogus. Mūsų kūnas“.

Užduotys:

Pataisymas:

  • Kalbinio pojūčio ugdymas.
  • Gebėjimo naršyti erdvėje ugdymas.
  • Taisyklingos žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžių formavimas.
  • Foneminio suvokimo ugdymas.
  • Įtvirtinti sąvokų „dešinė“ ir „kairė“ vartojimą vaikų kalboje.
  • Veiksmažodžių žodyno išplėtimas.
  • Priešingos konstrukcijos sudarymas su jungtuku „a“.
  • Ugdykite gebėjimą platinti pasiūlymus.
  • Aukštesnių psichinių funkcijų vystymas.

Švietimas:

  • Žodyno tema „Žmogus. Mūsų kūnas“.

Švietimas:

  • Susidomėjimo ir meilės veiklai skatinimas pramoginiais pratimais ir vaizdine medžiaga
  • Ugdykite atkaklumą ir ryžtą atliekant užduotis mokytojo žodžiu.

Įranga:

  • lėlė, kūno dalių nuotraukos, Vanios ir Mašos paveikslas, paveikslėliai ar daiktai, padedantys suprasti polisemiją (rašiklis, nosis, teptukas).

Progresas

I. Organizacinis momentas.

Sveiki berniukai ir merginos! Mes su vaisiais jau susipažinome su vaisiais, su rudeniu, su medžiais, o šiandien pažinsime save. Nustebino? Pradėkime! Atidžiai klausykite ir parodykite, ką aš vadinu.

Ant mūsų pirštų yra nagai,
Ant rankų – riešų, alkūnių.
Karūna, kaklas, pečiai, krūtinė
Ir nepamiršk savo pilvuko.
Klubai, kulnai, dvi pėdos,
Apatinė koja ir kulkšnis.
Yra keliai ir nugara,
Bet ji tik viena.
Turime tai ant galvos
Dvi ausys ir dvi skiltys.
Antakiai, skruostikauliai ir smilkiniai,
Ir akys taip arti.
Skruostai, nosis ir dvi šnervės,
Lūpos, dantys – žiūrėk!
Smakras po lūpa.
Štai ką tu ir aš žinome!

II. Pagrindinė scena.

1 pratimas. Tęskite sakinį.

  • Žmogus turi dvi... (rankas, kojas, šnerves).
  • Žmogus turi vieną dalyką ant veido... (nosis, burna).
  • Žmogus turi dvi... (ausis, akis).
  • Žmogui ant galvos daug...(plaukų).
  • Žmogus neturi... (uodegos, kanopų, letenų).
  • Žmogus turi... (vaikų pasirinkimai).

2 pratimas. Vanya ir Maša.

Vania labai nešvari – jis nešvarus.

Parodykite ir pasakykite, kad Vanya yra nešvari. (Vania turi nešvarią galvą. Vanios nešvarios plaukai. Vanios nešvarios ausys. Vanios nešvarios kaklo. Vanios nešvarios pilvo. Vanios nešvarios nugaros. Vanios nešvarios rankos. Vanios nešvarios pėdos.)

Tanya jau nusiprausė. Ji švari.

Kuo švaru Tanya? (Tanya turi švarią galvą. Tanya turi švarius plaukus. Ir tt)

Kūno kultūros minutė:

Dešine ranka masažuojame kairės rankos pirštus, sakydami. Tada kaire ranka masažuojame dešinės rankos pirštus.

„Nykštys ant krašto
Pats riebiausias ir juokingiausias.
Tai yra indeksas
Griežtas ir dėmesingas.
Tai vidurinis pirštas
Ne pirmas, ne paskutinis.
Tai bevardis
Nerangus ir juokingas.
Na, tai mūsų mažasis pirštas.
Jis visų mėgstamiausias.

3 pratimas. Užduok man mįslę – rask atsakymą!

Vaikinai, dabar aš pasakysiu jums mįsles, o jūs turite atspėti, apie ką aš kalbu. Bet! Būk atsargus! Jums nereikia sakyti atsakymo, o parodyti jį sau.

Jei ne jis,
nieko nesakyčiau.
Visada mano burnoje
Bet tu jo neprarysi.
Tarp dviejų šviestuvų
Aš vienas viduryje.
Ne laikrodis
Ir tiksi.
Penki broliai -
Metams vienodas.
Jie skiriasi aukščiu.

Pratimas 4. Reguliarus – didelis – mažas.

Vaikinai, kai Raudonkepuraitė atėjo pas močiutę, Pilkas Vilkas jau gulėjo jos vietoje. Prisiminkite, kaip Raudonkepuraitė nustebo: „Kodėl tu turi tokias dideles akis? Ką atsakė vilkas?

Stebėkimės ir dabar tavimi: ne akys, o mažytės akytės; ne nosis, o nešiotojas; ne kojos, o peiliai; ne rankas, o rankas.

Dabar įsivaizduokime mažą vaiką (lėlės kūdikio demonstravimas): mes turime nosį, o jis turi nosį; mes turime burną, o jis turi burną; mes turime antakius, o jis turi antakius; mes turime kaktą, o jis turi kaktą ir pan.

5 pratimas. Vienas žodis, bet daug reikšmių.

6 pratimas. Taisyklingai – ploji, neteisingai – trypi.

Vaikinai, dabar ištaisysite mano klaidas. Kartais aš sakau viena, o darysiu kitą. Kai darau ir sakau teisingai, plojau, kai sakau neteisingai, trypkite.

Pakėliau kairę ranką.

Dešinę ranką paslėpiau už nugaros.

7 pratimas. Darbas su tekstu.

Kvailas argumentas.

Dvi rankos ginčijosi tarpusavyje: kas daugiau dirba? Vienas kitam sako: „Aš naudingesnis, nes aš laikau šaukštą, kai žmogus valgo, ir galiu piešti pieštuku“, o kitas atsako: „Žmogus valgo sriubą su duona, aš jį duona pavaišinu ir kai tu pieši, aš laikau popieriaus lapą.“ .

Kojos išgirdo ginčą ir joms pasidarė juokinga: „Tik pagalvok, kokios jos svarbios! Esame labiau reikalingi, nes vaikštome ir bėgiojame, taip pat padedame žmogui plaukti ir minti dviračio pedalus“.

O kūnas pasipiktino: „Vyrui manęs reikia labiau! Mano širdis dirba, skrandis virškina maistą ir prisotina kraują!

Protinga žmogaus galva klauso ir galvoja: „Kvailas argumentas! Žmogui reikalingos visos kūno dalys, todėl jis jomis naudojasi ir jomis rūpinasi.

Teksto aptarimas:

  • Kas laimėjo ginčą?
  • Ar tiesa, kad galva pasielgė protingai?
  • Kodėl?
  • Kodėl žmogui reikia galvos?
  • Liemuo?
  • Kojos?
  • Rankos?

III. Apibendrinant.

Vaikai, ką daryti, kad būtum gražus ir stiprus? Vaikų atsakymai.

Linkiu būti sveikiems, stipriems, gražiems ir dovanoju spalvinimo knygeles: berniukams - herojai, mergaitėms - princesė (iš kokios pasakos išmokote?), o ant lapo nugarėlės namuose nupieškite save, kurie nori tapti užaugę. Viso gero!

Naudoti šaltiniai:

  • Bardysheva T.Yu., Monosova E.N. Logopedinių užduočių sąsiuvinis. Vidurinė grupė. - M.: Leidykla "Scriptorium 2003", 2009. - 120 p.
  • Kosinova E. M. Leksinis sąsiuvinis Nr. 1, skirtas klasėms su ikimokyklinukais: Žmogus ir jo pasaulis. – M.: TC Sfera, 2015. – 32 p.
  • Langas į mokyklos pasaulį: 5-7 metų vaikų intelektualinio ir kalbinio paruošimo mokyklai programa ir metodinė pagalba / A. G. Apresova, N. A. Gordova, T. A. Sidorchuk. – M.: ARKTI, 2010. – 232 p.
  • Pirštų gimnastiką pristato Natalija Kutsepalova grupėje „Rechetsvetik“.

PAMOKŲ SANTRAUKA VYREJŲJŲ GRUPĖJE TEMA „Žmogus IR JO KŪNO DALYS“

Tikslai:

1) patikslinti vaikų žinias apie žmogaus kūno sandarą ir atskirų kūno dalių paskirtį; mokyti vaikus įžvelgti žmonių panašumų ir skirtumų požymius ir išreikšti juos kalba; darbas su vaikų žodyno turtėjimu;

2) lavinti kalbą, dėmesį, taisyklingą kvėpavimą, rankų motoriką;

3) ugdyti dėmesingą, draugišką požiūrį vienas į kitą.

Žodynas:

berniukas, mergaitė, vyras, moteris, močiutė, senelis, asmuo, žmonės, kūno dalių pavadinimai (viršutinės ir apatinės galūnės).

Įranga:

nuotraukos, su žmogaus kūno vaizdas; schematinis asmens vaizdavimas; tualeto reikmenys; paprastas pieštukas.

Pamokos eiga

1.Org. momentas.

Lentoje yra daugybė paveikslėlių: mergaitė, berniukas, vyras, moteris, močiutė, senelis.

Kas yra šiose nuotraukose?(mergina, berniukas, vyras, moteris, močiutė, senelis)

Kaip galima tai pavadinti vienu žodžiu? (Žmonės)

Visi žmonės skirtingi: yra ir seni, ir jauni, ir suaugusieji, ir vaikai.

Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą, kuo žmonės skiriasi vienas nuo kito?

Pažiūrėkite vienas kitam į akis. Kokios spalvos jie?

Ar plaukų spalva vienoda?

Ar jūs visi vienodo ūgio? (pakvieskite vaikus pasimatuoti savo ūgį)

Bet kadangi esame tokie skirtingi, kodėl mes visi vadinami „ŽMONĖMIS“? Kas bendro tarp mūsų žmonių? Kuo mes panašūs?

2.Pranešimas pamokos tema.

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime?(asmuo ir kūno dalys)

Darbas su paveikslėliais, vaizduojančiais žmogaus kūną.

- Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą.

Iš kokių kūno dalių susideda žmogus? (galva, kaklas, liemuo, viršutinės galūnės – rankos, apatinės galūnės – kojos)

- Teisingai, vaikinai, mes visi turime galvą.

Kas ant galvos? (nosis, burna, ausys, akys)

Kam skirta nosis, burna, ausys, akys?

Atspėk mįsles.

Jis gali būti labai įvairus: malonus, žalingas, išdidus, svarbus, ilgas, mažas, kuprotas, storas, lieknas,

strazdanotas (nosis)

Jis visada yra darbe, kai kalbamės. O kaip jis ilsisi, Tada mes tylime.(burna).

3. Kvėpavimo vystymas

Gimnastika tinkamam kvėpavimui lavinti.

Įkvėpsime lengvai ir sklandžiai, (įkvėpsime) Iškvėpkime ilgai. (iškvėpimas) Nosis darbe (įkvėpimas) Burna darbe (iškvėpimas) Visi gerai kvėpuojame.

Ant ko "sėdi" galva? -Kodėl žmogui reikalingas kaklas?

(kaklas - jungia žmogaus galvą ir liemenį)

- Kaip vadinama didžiausia žmogaus kūno dalis? ( liemuo)

Parodyk kur tavo liemuo?

Kas yra kūno priekyje? ( krūtinė, skrandis)

Kas už nugaros? ( atgal)

4.Nauja medžiaga.

Kaip manote, kas yra viršutinės ir apatinės galūnės?

Kaip vadinamos rankos?

Kaip vadinamos kojos?

Pačioje kojos apačioje – ši kojos dalis (šou) vadinama pėdos

Kodėl manote? (nuo žodžio "žingsnis")

5.Motorikos lavinimas.

Gimnastika rankoms

Labai sudėtingas vyras: (rodomasis pirštas ant kaktos, surauktas) Dvi akys ir du vokai. (rodomuoju pirštu nukreipkite į akis, vokus) Ir atidžiai pažiūrėkite! - (rodomasis pirštas nuo akių iki smilkinių) Dvi ausys ir dvi šnervės (nurodykite į ausis ir šnerves) Bet yra penki pirštai (išskleiskite pirštus abiem rankomis) Viską laikyti su jomis. (griebimo gestas rankomis)

6. Pritvirtinkite medžiagą.

Darbas su žmogaus kontūro schema.

Atspėk mįsles.

Didžiausia dalis yra atrama viskam.Ir yra kaklas, nugara, skrandis. Pasakyk man, kas tai yra? (liemuo)

Visada šukuotas, švarus, protingas - visko pradžia. (galva)

Jie visą gyvenimą lenktyniavo, bet negali vienas kito aplenkti. (kojos, apatinės galūnės)

Kūno dalis, kuri nebijo užsiimti verslu (rankos, viršutinės galūnės)

Dvi motinos turi penkis sūnus – visiems vienas vardas (rankos ir pirštai)

Žaidimas "STOP"

Mokytoja parodo vaikams du piešinius. (mergina ir berniukas)

Kaip manote, ką menininkas pavaizdavo?

Kodėl taip manai?

Kokie mūsų berniukai? (stiprūs, drąsūs, būsimi vyrai, gynėjai)

7. Sakinių sudarymas naudojant vaizdinę medžiagą Veiksmažodžių įvedimas į kalbą.

Naudojant tualeto reikmenis.

Kokių dalykų reikia žmogui, kad jis būtų švarus ir tvarkingas? Parduotuvėje: muilas, dantų šepetėlis, pasta, šampūnas, šluostė, šukos, rankšluostis.

Kodėl žmogui reikia šių dalykų? – Kokius dalykus, jūsų nuomone, kiekvienas žmogus turėtų turėti išskirtinai? -Kitas asmuo negali naudoti šių dalykų.Kodėl?

8.Rezultatas.

Kokias žmogaus kūno dalis prisimenate? -Ko reikia žmogui, kad jis būtų švarus ir tvarkingas?


Pamoka „Žmogus ir jo charakteris“

Pamokos tikslas:

    1. Edukacinis – supažindinimas su „charakterio“ sąvoka, įvairiomis jo savybėmis ir savybėmis.

      Ugdomasis – įgūdžiai ir gebėjimai formuoti savo charakterį.

      Edukacinis – padedantis mokiniams suprasti posakius „gyvenimas ima, formuoja žmogaus charakterį“ ir „charakteris palieka pėdsaką visuose žmogaus veiksmuose, mintyse ir jausmuose“.

Aukščiausias žmogaus siekių tikslas

yra labai moralus charakteris.

E. Telmanas

Pagalvok apie tai :

    Kas yra charakteris? Ką tai „pasižymi“ žmoguje? Jo vaidmuo žmogaus gyvenime ir likime.

Išvertus iš senovės graikų kalbos, žodis „charakteris“ reiškia „kaldinimas“, antspaudas. Tiesą sakant, viena vertus, gyvenimas formuoja ir formuoja žmogaus charakterį, kita vertus, charakteris palieka pėdsaką visuose žmogaus veiksmuose, mintyse ir jausmuose. Kalbėdami apie charakterį, turime omenyje tipiškus, dažnai pasikartojančius asmens individualių savybių pasireiškimus veiksmuose ir veiksmuose, įprastas jo elgesio formas. Bailus žmogus gali padaryti ryžtingą poelgį, o mandagus gali būti grubus. Bet vis tiek drąsiu ar grubiu vadiname tik tą žmogų, kuriam toks elgesys būdingas.

Charakteris atspindi žmogaus požiūrį į jį supantį pasaulį. Santykių sistemoje yra kelios charakterio bruožų grupės, rodančios žmogaus požiūrį

Į aktyvumą, į darbą (sunkus darbas, sąžiningumas, iniciatyvumas, neatsakingumas, aplaidumas, tinginystė, atsakingumas...).

Žmonių, kolektyvo, visuomenės atžvilgiu (socialumas – izoliacija, nuoširdumas – veidmainystė, geranoriškumas – pavydas, žmogiškumas – mizantropija, abejingumas, jautrumas...).

Į dvasines vertybes, į moralę (aukštą moralę, aistrą...).

Į materialines vertybes, į daiktus (tvarkingumas - aplaidumas, taupumas - aplaidumas, taupumas - švaistymas, dosnumas - šykštumas, ...).

Į save (savikritiškumas - nekritiškumas, reiklumas - nereiklumas, puikybė - savęs žeminimas, kuklumas, tuštybė...).

Į tikslo pasirinkimą (atsidavimas, pragmatiškumas, racionalumas, apdairumas).

Stiprios valios charakterio ypatybės (valios - silpnavalis, drąsus - silpnas, savarankiškas - karštakošis, ...).

Charakterio bruožai daugiausia lemia žmogaus elgesį – veikimo būdus tipinėse situacijose. Žmogaus elgesiui didelę įtaką turi ir jo individualios savybės. Priklausomai nuo to, kuris iš šių bruožų vyrauja, žmogaus charakteryje išskiriami intelektualiniai, emociniai ir valios bruožai.

Kalbėdami apie intelektualines charakterio savybes, pirmiausia turime omenyje nusistovėjusias proto savybes (išradingumą, pastabumą ir pan.). Emociniai bruožai parodo požiūrį į tikrovės reiškinius (jaudulys, racionalumas ir kt.), taip pat vyraujančias nuotaikas. Stiprios valios charakterio savybės lemia žmogaus gebėjimą ir norą sąmoningai reguliuoti savo veiklą, susijusią su sunkumų įveikimu (ryžtingumą, ryžtą). Iš viso yra daugiau nei tūkstantis charakterio bruožų.

Užduotis Nr.1

Kurias iš šių charakterio bruožų pastebite savyje? Kokius kitus charakterio bruožus galite pastebėti savyje? Užsirašykite juos.

2 užduotis „Charakterio ABC“

A – tikslumas K – U –

B - netaktiškumas L - F -

B - rūstybė M - X -

G – pasididžiavimas N – C –

D - draugiškumas O - Sh -

E - natūralumas P - Ш -

F - godumas R - E -

3 – pyktis N – S –

Aš - nuoširdumas T - aš -

Užduotis Nr.3

Viename stulpelyje surašykite savo charakterio bruožus, kurie padeda gyvenime, o kitame – tuos, kurie trukdo.

Kuris stulpelis buvo didesnis?

Iš protingų minčių:

Kiekvienas žmogus turi tris charakterius: tą, kuris jam priskiriamas, tą, kurį jis priskiria sau, ir galiausiai tą, kuris iš tikrųjų egzistuoja.( V. Hugo)

Kiekviename mažiausiame, nereikšmingiausiame, nepastebimiausiame mūsų veiksme jau atsispindi visas mūsų charakteris; kvailys įeina ir išeina, atsisėda ir atsistoja, o tyli ir juda kitaip nei protingas žmogus. (LaBruyere)

Rimtumas yra charakterio pagrindas. (O. Balzakas)

Tvirtas charakteris turi būti derinamas su proto lankstumu. (L. Vauvenarguesas)

Charakteris negimsta su žmogumi, o įgyjamas jo auklėjimo metu, galutinai įsitvirtindamas vėlesnėse epochos bėdos. (N.A. Dobrolyubovas)

Charakteris susideda iš sugebėjimo veikti pagal principus. (I. Kantas)

Žmonių charakterius lemia ir formuoja jų santykiai. (A. Maurois)

Tikrasis žmogaus charakteris atsispindi tame, kaip jis pramogauja. (Reynalda)

Patikrinkite save:

Charakteris - tai stabilių asmenybės bruožų rinkinys, lemiantis žmogaus požiūrį į žmones ir atliekamą darbą. Charakteris pasireiškia veikloje ir bendravimu ir apima tai, kas suteikia žmogaus elgesiui specifinį, būdingą atspalvį.

4 užduotis Testas „Koks tavo charakteris“

Atsakykite „taip“ arba „ne“ į šiuos klausimus:

    Ar gerbi draugystę?

    Ar jus traukia kažkas naujo?

    Ar jums labiau patinka seni drabužiai, o ne nauji?

    Ar apsimeti laimingas be jokios priežasties?

    Ar vaikystėje profesiją, kurią ketinote rinktis, keitėte daugiau nei tris kartus?

    Ar prarandate pasitikėjimą, kai susiduriate su sunkia užduotimi?

    Ar kolekcionuojate ką nors?

    Ar dažnai keičiate savo planus paskutinę minutę?

Užsirašykite 1 tašką, jei į 1, 3, 7 klausimus atsakėte „taip“ ir tiek pat už atsakymą „ne“ į 2, 4, 5, 6, 8 klausimus. Tada suskaičiuokite surinktus taškus.

Daugiau nei 6 taškai: Esate subalansuotas žmogus, tėvams, mokytojams ir draugams būtų gaila jumis skųstis; Turite lengvą, gerą charakterį.

Nuo 3 iki 6 taškų: Jūsų charakterio negalima pavadinti lengvu. Jūsų gera nuotaika labai lengvai gali virsti bloga. Ir tai negali turėti įtakos darbui, šeimos gyvenimui ir draugystei; Nepamirškite, kad tik atkaklumu pasieksite sėkmės gyvenime.

Mažiau nei 3 taškai: kodėl netiki savo jėgomis? Reikia labiau pasitikėti žmonėmis ir ieškoti draugų tarp aplinkinių.

Kaip formuoti savo charakterį?

Rytų patarlė sako: „Jei pasėsi veiksmą, pjausi įprotį; jei pasėsi įprotį, pjausi“.charakterį, sėkite charakterį, pjaukite likimą." Charakteriui ugdyti svarbūs geri įpročiai, kuriuos kiekvienas žmogus gali susiformuoti pats. Įpročiai atsiranda, stiprėja ir išlaikomi kartojant. Kad įprotis atsirastų, turi būti jo poreikis. Įpročiai yra tokie stiprūs kaip tik todėl, kad susiformavę jie tampa poreikiu. O žalingi įpročiai, kurie formuojasi daug lengviau nei geri?

Jau turite sąrašą charakterio bruožų, kurie trukdo jūsų gyvenimui. Norint su jais susidoroti, reikia valios. Valios jėga – tai gebėjimas įveikti sunkumus, atkaklumas siekiant tikslo. Visi didieji žmonės turėjo galingą valią, kurios dėka jie pasiekė sėkmės moksle, politikoje, sporte ir mene.

Pamokos santrauka

1. Kaip formuojasi žmogaus charakteris?

    Ką žmogus gali padaryti, kad suformuotų savo charakterį?

    O jei personažas „blogas“, ar galima jį pakeisti?

Štai keletas charakterio kūrimo patarimų:

1. „Pasivaikščiojimas“. Išėję iš namų grįžkite lygiai po valandos (leistina klaida – 2 minutės). Šis pratimas ugdo laiko ir atsakomybės jausmą. Pasivaikščiojimo trukmė gali skirtis.

2. „Žadintuvas“. Suskambus žadintuvui, suskaičiuokite iki 35 ir kelkitės. Kiekvieną dieną sumažinkite skaičių 5, o po savaitės pakilkite iki „3“ Pratimas įvaldomas, jei tris savaites iš eilės pasiekiate skaičių „3“.

3. „Įkrovimas“. Pradėkite krauti po 10 minučių. Kiekvieną dieną pridėkite 1 minutę, kad padidintumėte 17 minučių. Pratimas įvaldomas, jei reguliariai mankštinatės 3-4 savaites

Įkeliama...