ecosmak.ru

Vidurinėje grupėje integruota pamoka „Pasivaikščiojimas miške. Vidurinės grupės gyvybės saugos pamokos santrauka Viktorina „Ką aš žinau apie saugumą? Lauko žaidimas „Ugnis ir vanduo“

Ugdymo sričių integravimas: „Pažinimas“, „Fizinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis ugdymas“.

Tikslas:

Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugos pagrindų ugdymas.

Priverskite vaikus visada būti atsargiems prie durų,

Ugdyti vaikų pažintinį susidomėjimą, skatinti naujos medžiagos įsiminimą ir įsisavinimą;

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Atvira pamoka vidurinėje grupėje apie saugumą

Molčanova Oksana Nikolaevna

Auklėtojas

MADOU „Spalio darželis „Vaivorykštė“

Tema: „Būk atsargus prie durų“

švietimo sritis: Pažinimas

Ugdymo sričių integravimas: „Pažinimas“, „Fizinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis ugdymas“.

Tikslas:

- ikimokyklinio amžiaus vaikų saugos pagrindų ugdymas.

Priverskite vaikus visada būti atsargiems prie durų,

Ugdyti vaikų pažintinį susidomėjimą, skatinti naujos medžiagos įsiminimą ir įsisavinimą;

- plėtoti naratyvinę kalbą , vaikų atmintis ir dėmesys ;

Užduotys:

Toliau mokyti vaikus dialoginės kalbos, noriai užsiimti žodine komunikacija;

Užduoti ir atsakyti į klausimus, dalyvauti kolektyviniame pokalbyje, palaikyti bendrą pokalbį, rasti vietą savo pastabai bendrame pokalbyje;

Toliau supažindinti vaikus su eksperimentine veikla;

Ugdyti vaikų socialinius elgesio motyvus, mokyti juos veikloje atsižvelgti į partnerių norus ir poreikius;

Ugdyti saugaus elgesio susidūrus su pavojingais veiksniais įgūdžius;

Ugdyti pasirengimo įgūdžius spręsti saugaus elgesio problemas;

Mokyti vaikus rūpinasi savo sveikata, paaiškinkite jiems, kokios pavojingos gali būti durys.

Preliminarus darbas: Pokalbis su vaikais apie tai, kaip elgtis patalpoje, žinių apie spalvas įtvirtinimas. Pokalbis apie draudžiančius ir leidžiamus kelio ženklus.Grožinės literatūros skaitymas: „Aibolitas“, „Žalioji vaistinė“.

Medžiaga: spalvotas kartonas, baltas popierius, žirklės, trafaretas, klijai, servetėlės, paprastas pieštukas pagal vaikų skaičių ir paprastas pieštukas eksperimentui atlikti. Plakatas, kuriame vaizduojami vaikai, įsikibę pirštais į duris, stalčius ir spintas.

Žodyno turtinimas: "gnybti“, „paspausti“, „pavojinga“, „neįmanoma“.

Metodinės technikos:

Probleminių situacijų sprendimas, asmeninės reikšmės suteikimas būsimai veiklai, vaikų savarankiško mąstymo aktyvinimo technikos, eksperimentavimas, netikėtumo momentas, meninių žodžių vartojimas.

Pamokos eiga

Auklėtojas

Greitai visi ateik pas mane!

Nesidrovėkite, netingėkite!

Ir šypsosi vienas kitam

Gera nuotaika.

Vaikų atsakas

Pedagogas: O, vaikinai, ar negirdi, kad kažkas verkia? Ne, negirdi, reikia patikrinti, jei kam prireiks mūsų pagalbos, pažiūrėkime?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas, vaikai, žiūrėk, kas atėjo pas mus?

Vaikų atsakymas.

Auklėtojas Pasisveikinkite, vaikinai – tai Šustrikas. Vaikinai, Shustrik turi sutvarstytą leteną, kaip manote, kas nutiko jo letenai?

Vaikų atsakymai

Pedagogas: Šustrik, kas atsitiko tavo letenai? Klausia veikėjo ir atsako už jį. Vaikai, Šustrikas taip sakožaidė su durimis, betNesupratau, kaip tai atsitiko, jis staiga pasijuto labai skausmingai.

Auklėtojas O dabar aš jums parodysiu, kas atsitiko.

Vaikų atsakymai

Pedagogas:

Ateikite prie durų kartu.

Nieko nestumkite rankomis.

Būk atsargus, žiūrėk

Nieko nepraleiskite.

Tada iš bėdos

Neliks jokių pėdsakų.

Reikia ramiai stovėti

Norėdami sužinoti ką nors labai svarbaus.

Auklėtojas mums reikės pieštuko - tai bus mūsų pirštas. Į angą, tarp durų ir staktos, reikia įkišti pieštuką ir uždaryti duris.Bus traškėjimas, pieštukas sulūžęs.Tas pats gali nutikti ir jūsų pirštui, jei nesate atsargūs artėdami prie durų.

Vaikų atsakymai

Mokytojas Gerai padaryta. Vaikinai, niekada nekiškite pirštų į duris, nes galite juos suspausti ar net sulaužyti, kaip šis pieštukas (rodo pieštuką). Ar jūs, vaikinai, prisimenate viską?

Vaikų atsakymai

Pedagogas: Jūs jaučiatės liūdnas, kaip ir Šustrikas, todėl laikas žaisti ir nudžiuginti mūsų Šustriką.

Kūno kultūros minutė Zuikis .

Mokytojas sustoja ratu su vaikais, dainuoja dainelę ir rodo judesius:

Zuik, paspaudyk koja,

Tai štai, štai kaip

Vaikai, stovėdami ratu, trypia kojomis, laikydami rankas ant diržų:

Zuik, suplok rankomis,

Vaikai ploja rankomis.

Štai kaip, taip

Zuikiai, apsisuk

Tai štai, štai kaip

Vaikai apsisuka 1-2 kartus, laiko rankas ant diržo.

Mažas zuikis, šoki

Tai štai, štai kaip
Vaikai šokinėja ant dviejų kojų kaip tik gali.

Zuik, nusilenk,

Tai štai, štai kaip

Vaikai nusilenkia, išskėsdami rankas į šonus.

Pedagogas: Šauniai padirbėta. Vaikai, Šustrikas su baime žiūri į duris, nenori, kad kas nors kitas sugnybtų jam pirštą, bet ką daryti, kad visi matytų, kad durys pavojingos, gali užspausti ranką ar net sulaužyti. Ką galite sugalvoti, vaikinai?Mokytojas užduoda pagrindinius klausimus. Gal aplikacija? Pėsčiųjų perėja, pagrindinis kelias?

Vaikų atsakymai

Auklėtojas : Sakyk, kokia spalva galime pasidaryti savo ženklą?

Vaikų atsakymai

Pedagogas: Tebūnie:

Raudoname apskritime yra baltas apskritimas

Kad būtų aišku, staiga

Jei kas paims

Jis atves rankas prie durų

Taigi, kad mūsų ženklas ir raudona spalva

Jis prisiminė daugelį metų

padarysime rankos ženklą

Kad ji nežinotų kančių.

O dabar laikas

Pasirašykite jums, vaikai

Auklėtojas : Sėskite į savo vietas, bet prieš pradėdami turite ištiesti pirštus.

Pirštų gimnastika„Laimingi pirštai.

"Linksmi pirštai"

Šis pirštas klausėsi mamos,

Šis pirštas klausėsi tėčio (Pirmiausia sulenkite pirštus po vieną, pradedant nuo didžiojo.)

Šis pirštas vis vaidino neklaužada

Šis pirštas atidarė duris (Parodykite mažąjį pirštą ir pajudinkite.)

Įspaudžiau brolį į duris. (Rankos sugniaužtos į kumščius)

Ay-ay-ay pirštas pradėjo verkti. (Pamojuokite pirštu. Rankos prie akių rodo, kad jis verkia)

Na, brolis: „Chuliganas!“ (Rankos į galvą)

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Ištiesėme pirštus. Prašau pasakyti, ko mums reikia, kad padarytume ženklus?

Vaikų atsakymai

Pedagogas: Vaikai, paprastu pieštuku paimkite baltą popierių, nubrėžkite trafaretą, kad sudarytumėte apskritimą, uždėkite trafaretą ant lapo krašto. Apskritimas turi būti kruopščiai iškirptas išilgai linijos. Auklėtojas taip pat turi paruoštą ženklą. Kai apskritimas iškirptas, ant raudono didelio apskritimo reikia uždėti mažą baltą apskritimą, įklijuoti ranką balto apskritimo centre, o tada per visus apskritimus per vidurį klijuoti raudono popieriaus juostelę. Kol vaikai pjauna, MOKYTOJA primena darbo su žirklėmis taisyklę.Mokytojas kartu su vaikais daro ženklą, nuosekliai parodydamas, kas už ką vyksta, nes šiame amžiuje vaikai turi vaizdinį ir vaizdinį suvokimą.

Pedagogas: Puiku, labai gerai sekasi. Dabar jūs žinote, kad jūsų pirštai gali būti suspausti už durų. Todėl stovėdami šalia durų visada stebėkite rankas, tada pirštai aukščiau bus saugūs ir sveiki.

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, ant mūsų magnetinės lentos kabo įvairūs paveikslėliai. Vienas – durų paveikslas, kitas – spintos paveikslas, trečias – su stalčiais, ir visose šiose nuotraukose vaikai sugnybę pirštus, bet aplink šiuos paveikslėlius pritvirtinkime visus savo ženklus prie magnetinės lentos, kad Visi gali pamatyti mūsų iškabas ir nepamiršti, kad draudžiama kišti rankas į duris ir stalčius, į spintos duris.

Vaikų atsakymai:

Pedagogas: Prisimeni, kam padėjai?Vaikai, pasakykite man, ką šiandien prisimenate?Kas tau patiko? Ką norėtum pasakyti mamai, kai ji tave pasiims?

Vaikų atsakas

Auklėtojas : Puikūs vaikai. Na, atėjo laikas atsisveikinti su Šustriku, jam neskauda letenos, jis geros nuotaikos. Ir jis yra tikras, kad jūsų pirštai išliks sveiki ir sveiki. Shustrik - tai ženklas jums (mokytojas duoda savo ženklą), kad nepamirštumėte, kaip skauda pirštą suspausti už durų ar stalo stalčiaus. Vaikinai, ar nesiunčiate Šustriko ir Veros Anatolyevnos į vyresniąją grupę? Ir papasakokite vaikinams viską, ką išmokote. Pasiimkite ženklus su savimi, o kai būsite vyresniųjų grupėje, pritvirtinkite juos ten, kur galėsite suimti pirštus.

Vaikų atsakymai.


Kompleksinė pamoka tema: „Saugumas“ vidurinėje grupėje.

Tema: Pavojingų daiktų gaisras, pavojingų daiktų naudojimas ir laikymas.

Tikslas: Padėkite vaikams prisiminti pagrindinę ugniai pavojingų daiktų grupę, kurių negalima savarankiškai naudoti tiek mieste, tiek kaimo vietovėse. Pasakykite vaikams, kad yra daug daiktų, kuriais jie turi mokėti naudotis. Ir kad jie turėtų būti laikomi specialiai tam skirtose vietose.

Organizuokite pokalbį

Pamokos pradžią galite organizuoti savo nuožiūra: pasitelkite atitinkamą literatūrą (S. Maršako „Katės namas“, K. Čukovskio „Sumišimas“, G. Ciferovo „Gyveno dramblys“) .

Aptarkite su vaikais ypatingas situacijas, kuriose atsidūrė skaitomų kūrinių veikėjai. Paklauskite jų, kodėl taip atsitiko. Paklauskite, ką jie turėjo padaryti teisingai kiekvienu nagrinėjamu atveju.

Duokite vaikams mįsles.

  1. Šnypščia ir pyksta

Jis bijo vandens.

Su liežuviu ir neloja,

Dantų nėra, bet įkando. (Ugnis)

  1. Liekna mergina.

Baltas sijonas

Raudona nosis.

Kuo ilgesnės naktys.

Kuo jis trumpesnis

Nuo degančių ašarų. (Žvakė)

  1. Motina stora

Krosnos dukra,

Išskrido į dangų. (Orkaitė, ugnis, dūmai)

Bet kuriame pasirinktame variante pamokos pradžia yra svarbi norint parodyti, kad ugnis gali būti ne tik priešas, bet ir žmogaus draugas. Išties senovėje, kai žmonės nežinojo, kaip jo gauti, sušaldavo nuo šalčio ir valgydavo žalią maistą. Todėl ugnis reikalinga, tačiau svarbiausia atsiminti pavojų ir su juo elgtis labai atsargiai.

Siūlyti vaikams ant iš anksto paruoštų popieriaus lapelių, nuspalvintižvakės liepsnos, žibalinė lempa, viryklė. Tegul jie taip pat dažo elektrinę viryklę, kad parodytų, jog ji karšta.

Bendra diskusija.

Kartu su vaikais peržiūrėkite jų darbo rezultatus sąsiuvinyje. Liepsnos, nudažytos ryškiai geltona, oranžine ir raudona spalvomis, atrodo kaip pasakų gėlės. Dabar aš klausiu, ar liepsna gali būti pavojinga? Aptarkite, kokiose situacijose. Skatinkite vaikus įsivaizduoti, kas gali nutikti, jei jie neatsargiai elgsis su ugnimi. Sakau, kad nelaimingi atsitikimai dažniausiai įvyksta dėl neapgalvoto poelgio, nežinojimo ar smalsumo.

Fiziniai pratimai.

Vienas - kilkite, ištieskite, du - pasilenkite, ištieskite, trys - suplokite trimis rankomis, Keturios - plačiau, Penki – mojuokite rankomis. Ir tyliai stovėti vietoje.

Galvosūkiai.

  1. Du galai, du žiedai

Gvazdikų viduryje. (Žirklės).

  1. Mažoji Erofake.

Nuskendo iki kaklo (nagas)

  1. Jis valgo greitai, smulkiai kramto,

Ji pati nevalgo, neduoda kitiems. (Pamatė)

  1. Jie mėgsta kirpti

Iškirpti ir įbrėžti (žirklėmis)

  1. Mano Antoshka tai turi

Tik kepurė ir geležinė koja. (Vinis)

Tada klausiu vaikų, kokius daiktus jie laiko pavojingais. Kokie daiktai laikomi pavojingais. Kokie daiktai gali tapti pavojingi? Kokiais atvejais? Ar vaikinai moka juos teisingai naudoti?

Jei jums sunku atsakyti, paaiškinkite, kaip turėtumėte elgtis, jei jūsų rankose yra toks daiktas.

  1. Ar galima atitraukti ar pastūmėti kitą, jei jis pjauna?
  2. Kokius kitus pavojingus objektus žinote?

Galvosūkiai.

  1. Čia yra geležinis apgaulė,

Labai mikliai laiko paklodes.

Tvirtai suspaudžia juos kartu,

Jis niekada nepralaimės. (Klipas)

  1. Aš adatos draugas

Aš tiesiog neturiu ausies. (Smeigtukas)

  1. Plieninė lazda, lininė uodega -

Susidraugaukite su manimi (adata)

  1. Lankai, lankai

Jis grįš namo išsitiesti. (Kirvis)

  1. Aš sėdžiu savo namuose

Nepyk manęs, berniukas!

Elkitės atsargiai

Juk tu gali susižeisti nuo manęs (kišeninis peilis)

Kviečiu vaikus įvardyti daiktus, kurių vaikai neturėtų naudoti (degtukai, žiebtuvėliai, lygintuvas, televizorius) - tam reikia suaugti, o tuos daiktus, kuriuos reikia naudoti atsargiai, kaip parodė suaugusieji - adatas, šakutes, nagus, plaktukas.

Klausiu vaikų, kur tokie daiktai laikomi namuose, ar jie išsibarstę po butą, ar užima tam tikras vietas. Kur mama deda adatas, smeigtukus, žirkles? Kur tėtis laiko savo įrankius? Kur vaistai ir termometras?

Paprašykite vaikų įsivaizduoti, kad jie yra namuose, kur karaliai yra visiškame chaose. Pakvieskite juos padėti sutvarkyti netvarką ir sudėti visus pavojingus daiktus į savo vietas.

Užduotys.

Pakvieskite vaikus tarp iškirptos medžiagos vaizdų surasti tuos, kuriuose sugrupuoti potencialiai pavojingi objektai, ir juos iškirpti, o tada parinkti jiems tinkamas laikymo vietas ir priklijuoti.

Darbo pabaigoje paklauskite vaikų, kodėl jie taip padėjo tam tikrus daiktus.

Klaidingo sprendimo atveju paaiškinkite vaikui priežastį.

Vaikų darbų demonstravimas tėvams yra gera priežastis priminti jiems, kad pavojingus daiktus būtina nuolat laikyti namuose specialiai tam skirtose vietose.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Bendrojo ugdymo darželis Nr. 44 „Grybas“

PAMOKŲ SANTRAUKA VIDURIOJE GRUPĖJE TEMA:

"SAUGUMAS KELYJE"

Sudarė ir atliko:

vidurinės mokyklos mokytojas

grupė Nr. 08 „Kodėl“

Usmanova Zarema Vaitovna

Tema: „Saugumas keliuose“

Tikslas:

Užduotys:

Edukacinė sritis „Pažinimas“

    Įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforų veikimą, kelio ženklus ir jų paskirtį.

    Apibendrinkite žinias apie kelių eismo taisykles. Įskiepyti vaikams elgesio gatvėje kultūrą.

Mokomoji kryptis „Sauga“

    Ugdykite saugaus elgesio gatvėje įgūdžius.

    Skiepyti vaikams atsakomybės jausmą, supažindinti vaikus su tuo, prie ko gali būti pažeisti Kelių eismo taisyklės.

Ugdymo kryptis „Komunikacija“

    Ugdykite nuoseklios kalbos įgūdžius, dėmesį, atmintį, intelektą.

    Praturtinkite ir aktyvinkite vaikų žodyną: pėsčiųjų, šaligatvio, pėsčiųjų perėjos, šviesoforo.

Ugdymo kryptis „Kūno kultūra“

    Ugdykite dėmesį, gerinkite judesių koordinaciją.

    Ugdykite vaikų gebėjimą reaguoti į konkretų šviesoforo signalą. Stiprinti vaikų gebėjimą palyginti savo veiksmus su šviesoforo signalu.

Medžiagos: kelio ženklai, šviesoforai (apskritimai - raudoni, geltoni, žali), šviesoforo modelis, rutulys, siuntinys.

Pamokos eiga.

Organizacinis momentas (mokytojas prašo vaikų sustoti ratu). Atlieka fizinius pratimus.

„Mes esame vairuotojai“

Einam, važiuojam automobiliu

(vairo judėjimas)

Paspauskite pedalą

(koja sulenkta ties keliu, ištiesta)

Įjunkite ir išjunkite dujas

(pasukite svirtį į save, toliau nuo savęs)

Įdėmiai žiūrime į tolį

(delnas iki kaktos)

Valytuvai nuvalo lašus

Dešinė, kairė - švara!

("langų valytuvai")

Vėjas sukausto plaukus

(sutraukti plaukus pirštais)

Esame vairuotojai bet kur!

(dešinysis nykštys aukštyn)

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Auklėtojas: Vaikinai, ar laikotės kelių eismo taisyklių? (vaikų atsakymai).

Manęs paprašė duoti siuntinį (po vieną išima prekes iš siuntos, išima šviesoforo modelį be trispalvių langų).

Auklėtojas: Vaikinai, kas tai yra? Raketa ar kažkas, ar koks stulpas. Ar čia kažko trūksta, ką jūs manote? (vaikų atsakymai). Ar manote, kad čia trūksta trijų spalvotų apskritimų? (vaikų atsakymai). Ir kas tai bus? (vaikų atsakymai). Vaikinai, ar žinote, ką reiškia šviesoforas? (vaikų atsakymai). Kodėl žmonėms apskritai reikia šviesoforo? (vaikų atsakymai).

O dabar papasakosiu istoriją, netyčia išgirdau.Viename gražiame senamiestyje kryžkelėje susitiko trys žibintai: Raudona, Geltona ir Žalia. Tarp jų kilo ginčas dėl to, kuris iš žibintų yra svarbiausias.

kalbėjo raudona : Aš, raudona, esu svarbiausia – ugnies, ugnies spalva. Pamatę mane žmonės žino, kad jų laukia nerimas ir pavojus.

Geltona kalbėjo : Ne, aš, geltona spalva, svarbesnė. Mano spalva yra saulės spalva. Ir tai gali būti ir draugas, ir priešas. Taigi įspėju: būkite atsargūs! Dėmesio! Neskubėk!

Žalia kalbėjo : Šviesų draugai, nustokite ginčytis! Tai aš – pati svarbiausia spalva – žolės, miško, lapų spalva. Primenu visiems būti saugiems ir ramiems.

Taigi ginčas tarp puoselėjamų šviesų būtų tęsęsis miesto kryžkelėje, jei nebūtų įsikišęs vienišas herojus. Jis turėjo tris akis, bet jos neturėjo spalvos. Štai ką jis pasakė: „Draugai, nereikia ginčytis! Kiekvienas iš jūsų yra labai ryškios spalvos, ir kiekvienas iš jūsų yra labai svarbus. Būkime draugais! Visada dirbsime kartu, kad padėtume visiems žmonėms miesto gatvėse.

Puoselėtos šviesos buvo labai laimingos. Ir nuo tada didžiųjų miestų sankryžose automobilius ir pėstuosius valdo draugai-šviesoforai ir draugas-šviesoforai!

Vaikinai, atspėk mįslę:

Trys spalvingi apskritimai

Jie mirksi vienas po kito.

Jie užsidega, mirksi -

Jie padeda žmonėms. (Šviesoforas)

O dabar mes žaisime su jumis.

Lauko žaidimas „Eismo signalai“

Kiekvienas rodomas signalas (raudonas, žalias ir geltonas apskritimai) vaikai turi atlikti tokius judesius: raudonas – sustoti, geltonas – ruoštis, žalias – eiti.

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, jūs prisiminėte šviesoforo taisykles.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Auklėtojas: Kur gali eiti pėstieji? (Vaikai: palei šaligatvį).

Auklėtojas: Kaip vadinasi ta kelio dalis, kuria juda eismas? (Vaikai: Kelias).

Auklėtojas: Bet gatvėje ne tik šviesoforai, bet ir kelio ženklai. Jie kalba apie tai, koks yra kelias, kaip važiuoti, kas leidžiama ir kas neleidžiama. Kiekvienas ženklas turi savo pavadinimą ir yra sumontuotas ten, kur jo reikia.

Mokytojas užduoda mįsles (su paveikslėliais) apie kelio ženklus, o vaikai spėlioja.

Šis zebras kelyje

Aš visai nebijau.

Jei viskas aplinkui gerai,

Aš einu palei juosteles.

(Pėsčiųjų perėjos ženklas )

Niekada tavęs nenuvils

Mūsų požeminė perėja:

Pėsčiųjų kelias

Tai visada nemokama.

(ženklas "Požeminė perėja" )

Ei vairuotojas, būk atsargus!

Greitai eiti neįmanoma.

Žmonės žino viską pasaulyje -

Vaikai eina į šią vietą.

("Vaikai" ženklas )

Raudonas apskritimas, stačiakampis

Net ikimokyklinukas turi žinoti.

Tai labai griežtas ženklas.

Ir kad ir kur skubėtum

Su tėčiu automobilyje -

Jūs neįveiksite!

(Ženklas įvažiuoti draudžiama )

Kelyje rankų nenusiploviau,

Valgydavo vaisius ir daržoves.

Aš sergu ir matau prasmę

Medicininė pagalba.

(Pirmosios pagalbos stoties ženklas )

Ženklas buvo pakabintas auštant,

Kad visi apie tai žinotų:

Čia remontuojami keliai -

Rūpinkitės savo kojomis!

(Kelio darbų ženklas)

Pedagogas: Puiku vaikinai! Štai kiek kelio ženklų jau žinote.

Pažaiskime dar. (Vaikai stovi ratu, mokytojas centre)

Pedagogas: Aš messiu kamuolį tau ir užduosiu klausimus, o tu atsakysi „Taip“ arba „Ne“ ir grąžinsi kamuolį man. Ir tuo pačiu patikrinsiu, ar žinai kelių eismo taisykles.

Žaidimas "Taip arba Ne"

Pedagogas: Mieste važiuoja labai greitai. Ar žinai judėjimo taisykles? Vaikai: Taip.

Pedagogas:Šviesoforas užsidega raudonai. Ar galiu eiti per gatvę? Vaikai: Nr.

Pedagogas: Na, šviesa žalia, tai tada galite eiti per gatvę? Vaikai: Taip.

Pedagogas:Į autobusą įlipau nepaėmęs bilieto. Ar tai turi daryti? Vaikai: Nr.

Pedagogas: Senutė labai sena. Ar užleisi jai savo vietą? Vaikai: Taip.

Pedagogas: Ar gatve eina pėstysis? Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Šviesoforas turi 8 akis, o mes tik dvi? Vaikai: Nr.

Pedagogas: Ar žmonės laukia autobuso stotelėje? Vaikai: Taip.

Pedagogas: Ar galite žaisti ar važiuoti dviračiu ten, kur važiuoja automobiliai? Vaikai: Nr.

Pedagogas: Ar visada visi turi kirsti kelią? Vaikai: Taip.

Pedagogas: Ar neturėtumėte ramiai eiti gatve, kai galite ją praleisti? Vaikai: Nr.

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patiko žaisti? (vaikų atsakymai). Kokius kelio ženklus žinai? (vaikų atsakymai).

Būkite atidūs gatvėje, atkreipkite dėmesį į kelio ženklus, laikykitės kelių eismo taisyklių ir niekada jų nepažeiskite. Ačiū visiems vaikinams už dalyvavimą.

Integruota saugos pamoka vidurinėje grupėje „Greitų šalyje“
Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie saugaus elgesio gatvėje ir keliuose taisykles, ugdyti tolerantišką požiūrį į vyresnio amžiaus žmones, ugdyti berniukų ir mergaičių santykių kultūrą.
Programos turinys:
Ugdymo tikslai: ugdyti saugaus elgesio gatvėje ir keliuose įgūdžius.
Ugdomosios užduotys: ugdyti susidomėjimą mokytis kelių eismo taisyklių, ugdyti gebėjimus laikytis kelių eismo taisyklių kaip pėstiesiems ir keleiviams.
Mokymosi uždaviniai: įtvirtinti žinias apie kelio ženklų grupes: draudžiamuosius, įspėjamuosius, įsakmiuosius, tarnybinius ženklus Įtvirtinti žinias, kad kelias turi būti kirtas pėsčiųjų perėjoje. Išlaikykite rezultatą per tris.
Preliminarus darbas:
Pokalbis apie šviesoforus, žvilgsnis į ženklus, mokomasi patarlių, mįslių ir eilėraščių apie kelių eismo taisykles.
Žodyno darbas:
Savo kalboje suaktyvinkite žodžius įsakmiai, įspėjamieji, tarnybiniai ženklai, greitkelis, pėsčiųjų perėja.
Ugdymo sričių integravimas pagal FGT reikalavimus: „Sveikata“, „Saugumas“, „Kūno kultūra“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Grožinė literatūra“, „Meninė kūryba“, „Muzika“.
Metodinės technikos:
Literatūrinis žodis, netikėtumo akimirkos, žaidimai, bendravimas su pasakų personažais.
Įranga: trys kartoniniai apskritimai (raudona, geltona, žalia), kelio ženklai, albumų lapai, aplikacijų rinkiniai, magnetofonas, kasetė su vaikiškomis dainelėmis, autobuso maketas, laiškas, šviesoforas ir Trikdžių kostiumas - Neumehi.
Pamokos eiga:
Vaikai su mokytoja sėdi ant kilimėlio su eismo nuotrauka ir žaidžia su automobilių modeliais.
Pedagogas: Berniukai ir mergaitės, ar jums patinka keliauti? Siūlau nuvykti į Kelio ženklų šalį.
Atskrenda šarka: visur skrendu, viską žinau, turiu tau laišką. Laiškas!
Paduoda voką mokytojui, visi sustoja aplink mokytoją.
Pedagogas: „Mus, Magistralijos šalies gyventojus, užklupo nekompetentingas kišimasis. Dabar turime nelaimingų atsitikimų. Padėk mums! »
Pedagogas: Padėkime Magistralia šalies gyventojams! Ar išgelbėsime juos nuo trukdžių-nekompetencijos?
Balsas: hee-hee-hee! Aš nieko negaliu padaryti! Aš nieko nežinau! Ir aš tau trukdysiu!
Pedagogas: O po to ar esate pasirengęs padėti?
Vaikai: Taip!
Pedagogas: Norėdami išsaugoti pirmąjį ženklą, turite atspėti mįslę:
Koks stebuklas yra šis namas?
Aplinkui šviečia langai
Avi guminius batus
Ir veikia benzinu.
Vaikai: Autobusas!
Pedagogas: Teisingai, bet pažiūrėkite, ką trukdžiai padarė autobusui.
Rodomos iškirptos autobuso nuotraukos dalys.
Pedagogas: Pabandykite iš dalių sudaryti visą vaizdą.
Vaikai atkuria paveikslą.
Pedagogas: Gerai padaryta! Taigi mes išsaugojome pirmąjį ženklą! Ką tai reiškia?
Ženklo „Autobusų stotelė“ rodymas.
Pedagogas: O štai autobusas – transportas, kuriuo važiuosime į Magistralia šalį. – Kokio tipo transportas yra autobusas? (keleivis)
-Ką veža autobusai? (žmonių)
– Į saugią šalį važiuokime autobusu.
-Kur turėtume lipti į autobusą? (stotelėje)
- Kaip rasti stotelę? (pagal ženklą ten nupieštas autobusas arba A raidė).
Tačiau prieš lipdami į autobusą prisiminkime, ką žinome apie elgesio stotelėje taisykles. Žaiskime žaidimą „Leista – draudžiama“
Žaisti ir šokinėti stotelėje
Garsiai rėkia autobuso stotelėje
Autobuse elkitės ramiai
Duokite kelią vyresniesiems
Pasilenkęs pro langą
Gerbti eismo taisykles
– O čia mūsų autobusas. Greitai užimkite savo vietas.
- Tuo tarpu mes einame šiek tiek „protinio apšilimo“
Kokie yra perėjimų tipai? (žemė, po žeme)
Kaip vadini žmones, einančius gatve? (pėstieji)
Kurį šviesoforą leidžiama kirsti? (žalias)
Mes, vaikinai, net nepastebėjome, kaip ten atsidūrėme. Kažkas mus pasitinka. Atspėk, kas tai?
Iš aikščių ir sankryžų
Žiūri tiesiai į mane
Atrodo siaubingai ir rimtai,
Labai svarbu (šviesoforas)
Pedagogas – Taip, tai mūsų draugas šviesoforas! Jis padės mums pereiti kelią. Šis mielas padaras turi 3 skirtingų spalvų akis. Bet ką aš matau? Mūsų draugas Svetoforichas turi baltas šviesas, tikriausiai tai yra trukdžių-nekompetencijos gudrybės. Ji
spalvotus signalus pakeitė baltais ir sumaišė visus kelio ženklus.
Groja muzika. Įtraukite vaizdo klipą.
Pedagogas: Prie mūsų veržiasi Trikdžių-Nekompetentingas. Pažiūrėkite, kur ji kerta gatvę! Pažeidžia kelių eismo taisykles. Gali įvykti avarija.
Pasirodo trukdžiai-nekompetencija.
Trukdymas-nekompetentingas: Aš nežinau! Aš nežinau, kaip! Aš trikdau visus!
Pedagogas: Nekelk triukšmo! Žiurėk ir klausyk! Mūsų berniukai ir mergaitės eina į darželį, jie tiek daug žino ir gali, o tu esi toks gerai maitinamas ir netinkamas! Pažiūrėkite, kur ir kaip kirsti kelią (rodyti vaizdo klipą)
Auklėtojas. Vaikinai, mums reikia saugoti ženklus, kimbame į darbą. Būtina suskirstyti ženklus pagal priklausomybę į 4 grupes
1 - įspėjamieji ženklai
2-informaciniai ženklai
3- draudžiamieji ženklai
4 tarnybiniai ženklai
Žaidimas Kas gali greičiau rasti savo ženklus?
Vaikai pasirenka savo grupės ženklus ir pasakoja, kuriuos ženklus pasirinko, skaito eilėraščius apie savo ženklą.
1 – mūsų draudžiamieji ženklai: „Įvažiuoti draudžiama“, „Dviračiais draudžiama“.
mūsų įspėjamieji ženklai: „Pavojingas posūkis“, „Kelio darbai“, „Vaikai“.
3Mūsų ženklai yra informaciniai ženklai: „Pėsčiųjų perėja“, „Autobusų stotelė“, „Požeminė pėsčiųjų perėja“.
4Mūsų paslaugų ženklai: „Ligoninė“, „Techninė priežiūra“.
Pedagogas: Na, dabar visi ženklai,
Susiburkite iš eilės
Ir visos kelių eismo taisyklės
Pasakykite dėl trukdžių.
Ženklas įvažiuoti draudžiama
Vairuotojo ženklas baisus
Automobiliams įvažiuoti draudžiama!
Nesistenkite per daug
Važiuok pro plytą!
Dviračių ženklas
Prisiminkite ženklą, draugai,
Ir tėvai, ir vaikai:
Kur jis kabo, tai neįmanoma
Važiuoti dviračiu!
Pėsčiųjų perėjos ženklas
Čia yra sausumos perėja
Žmonės vaikšto visą dieną.
Tu, vairuotojau, neliūdėk,
Leisk pėstiesiems praeiti!
Ženklas „Požeminė pėsčiųjų perėja“
Kiekvienas pėstysis žino
Apie šią požeminę perėją.
Jis nepuošia miesto,
Bet tai netrukdo automobiliams!
Ženklas „Autobuso ar troleibuso stotelė“
Šioje vietoje yra pėstysis
Transportas kantriai laukia.
Jis pavargo vaikščioti.
Nori tapti keleiviu.
Ligoninės ženklas
Jei reikia gydymo,
Ženklas nurodys, kur yra ligoninė.
Šimtas rimtų gydytojų
Ten jie jums pasakys: „Būk sveikas“
Priežiūros ženklas
Ah ah! Kaip gaila!
Tavyje staiga kažkas sugedo.
Šis ženklas mums sako:
„Štai mašina Aibolit! »
Pavojingo posūkio ženklas
Šis ženklas skamba pavojaus signalu -
Tai pavojingas posūkis!
Žinoma, tu gali eiti čia,
Tik būk labai atsargus -
Nieko neaplenkti
Nekeiskite keleivių.
Kelio darbų ženklas
Kelio darbų ženklas.
Kažkas čia taiso kelią.
Reikės sulėtinti greitį
Kelyje yra žmonių.
Ženklas „Atsargiai vaikai“.
Viduryje kelio yra vaikai,
Mes visada už juos atsakingi.
Kad jų tėvai neverktų,
Būkite atsargūs vairuotojai!
Pedagogas: Vaikinai, suskaičiuokite, kiek ženklų gavote kiekvienoje grupėje? Suraskite ir parodykite norimą figūrą ant molberto. (Vaikai atlieka užduotis)
Mokytoja – puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį! Pedagogas: Berniukai ir mergaitės, jūs taip sunkiai dirbote! Žaiskime žaidimą „Šviesoforas“.
Rodau raudoną šviesą – tu stovi, geltona – šokini, o pėstieji eina, kai dega žalia šviesa.
Mokytojas atidaro šviesoforą: Gerai padaryta! Išsaugojome šviesoforą! Gali praeiti! Žalia šviesa!
Trikdžiai-nekompetencija, dabar aš tau užduosiu mįsles, pabandyk jas atspėti (mįslės)
1 Ši stipri mašina
Važiuoja didžiulėmis padangomis!
Iš karto pašalino pusę kalno
Septynių tonų (savivartis)
2 Kas yra ši zebro perėja kelyje?
Visi stovi atviromis burnomis,
Laukia. kai mirksi žaliai.
Reiškia. Tai yra.perėjimas.
3 Požeminis koridorius
Tai veda į kitą pusę.
Nėra durų, nėra vartų.
Tai taip pat yra perėjimas.
4 Namas ant bėgių yra tarsi beldimas.
Jis visus nužudys per penkias minutes.
Sėdėkite ir nežiovaukite,
Tramvajus išvažiuoja.
5 geria benziną kaip pieną,
Gali nubėgti toli.
Veža prekes ir žmones
Žinoma, tu ją pažįsti.
Batai pagaminti iš gumos.
Jis vadinamas automobiliu.
Interference-Numeha, puikūs vaikinai, jie teisingai atspėjo visas mįsles.
Pedagogas: Vaikinai, ką reiškia šis ženklas? Teisingai! Čia yra šviesoforo mokslo mokykla! Eime į tai?
Yra stalai. Ant jų guli pagal vaikų skaičių juodi stačiakampiai, apskritimai: raudoni, geltoni, žali, klijų pagaliukai, šluostės, servetėlės.
Pedagogas: Šie šviesoforai turėjo būti skirti vaikams. Padėkite jiems prisiminti kelių eismo taisykles. Ir trukdžiai-nekompetencija viską sugriovė. Ar galite sutvarkyti šviesoforus? Kaip teisingai išdėstyti spalvas?
Vaikai daro aplikaciją.
Kišimasis-nekompetencija: Taip įdomu būti su tavimi, tu žinai ir gali tiek daug. Pasiimk mane į savo grupę!
Pedagogas: Mokykimės, vaikinai!
Trukdymas-Nekompetencija: Grąžinsiu visus ženklus į savo vietas.
Vaikai dainuoja dainą:
1-Pasaulyje nėra nieko geresnio
Kodėl draugai gali klajoti po pasaulį.
Tiems, kurie žino kelių eismo taisykles
Negresia sielvartas kelyje.
2 Mokytis kelių eismo taisyklių
Draugai nebijo automobilių
Tegul dangus virš mūsų būna mėlynas,
Tau ir man negresia jokia nelaimė!
3 Visi be išimties turėtų žinoti
Kelių eismo taisyklės,
Jei žinote kelių eismo taisykles
Nebijome jokių rūpesčių
Pedagogas: Taigi mūsų pasivaikščiojimas po „Magistralės šalį“ baigėsi.
Be jokios abejonės, Šunys turi tiek daug sunkumų.
Bet mes neturime pagrindo jų bijoti,
Dėl kelių eismo taisyklių
Galima pėstiesiems ir automobiliams.
Ir kad visi būtų geros nuotaikos,
Laikykitės kelių eismo taisyklių, žmonės!
Pedagogas: Mums laikas grįžti į grupę, užimti savo vietas autobuse.
Skamba muzika, vaikai lipa į autobusą. Viso gero, jie pamoja Interference-Neumekha. Ji juos pavadino.
Pedagogas: Kokius veiksmus atlikome?
Vaikai: Mes padarėme gerą darbą!
Pedagogas: Kokie ženklai buvo išgelbėti?
Vaikai: šviesoforai ir kelio ženklai.
Pedagogas: Ko jie mokė Įsikiškite nekompetentinguosius?
Vaikai: kirsti gatvę pėsčiųjų perėjoje, kai dega žalias šviesoforo signalas.
Pedagogas: Ką padarėte dėl vaikų?
Vaikai: šviesoforai.
Vaikai eina pas jaunesnius vaikus ir dovanoja jiems amatus.

Paskiepyti priešgaisrinės saugos įgūdžiai;

Ugdykite dėmesį, atmintį, loginį mąstymą.

Komplektacija: namo maketas su baldais, lygintuvas, lyginimo lenta, nuotraukos tema "gaisrinė sauga", Siūlų kamuolys, krepšeliai žaidimams, dalykinės dalomosios medžiagos kortelės, gaisrininko atributika, Katės kostiumas.

Preliminarus darbas:

Vaikiško eilėraščio „Tili-bom“ dramatizavimas;

Inscenizacija naudojant žaislus „Ugnis miške“, „Ugnis namuose“;

Praktinių veiksmų lavinimas gaisro atveju per žaidimus;

Meninės veiklos užsiėmimų „Katės namas“, „Nežaisk su ugnimi“ vedimas;

Žaidimų vykdymas „Saugumo kampelyje“.

Pamokos eigaapie gyvenimo saugos pagrindus darželyje

Pedagogas: Vaikinai, aš jums pasakysiu mįslę:

Raudonas žvėris sėdi orkaitėje,

Raudonasis žvėris pyksta ant visų.

Jis valgo medieną iš pykčio,

Gal valandą, o gal dvi.

Neliesk jo ranka,

Įkanda visą delną! (Ugnis)

Pedagogas: Teisingai. Tai ugnis. O dabar Maša mums papasakos eilėraštį „Ugnis gali būti kitokia“

Vaikas: Ugnis būna įvairių formų:

Šviesiai geltona

ryškiai raudona,

Mėlyna arba auksinė

Labai malonus, labai piktas.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, kam mums reikia ugnies? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai. Ugnies galia yra labai didelė. Jis sušildo, padeda gaminti maistą, priverčia dirbti automobilius ir paleidžia raketas. Taip pat yra gamyklų, kurių krosnyse taip pat gyvena ugnis, kuri padeda „virti“ metalą, iš kurio gaminami automobiliai ir lėktuvai. Tai gera ugnis. (rodo nuotraukas)

Pedagogas: O ugnis taip pat gali būti blogis. Kaip tai? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Ugnis tampa pavojinga, kai žmonės pamiršta su juo atsargiai elgtis. Namuose kilo gaisras; labai pavojinga, kai miške užsidega sausa žolė; pasėliai lauke gali užsidegti. Su ugnimi reikia elgtis labai atsargiai. (rodo nuotraukas)

Suskamba telefonas.

Katė: Sveiki, ar tai darželis Nr.1? Ar galiu pakviesti vaikus į svečius?

Pedagogas: Žinoma, mes atvyksime pas jus.

Aplankykite mūsų katę

Kviečiu eiti.

Įdomesnių nuotykių

Mes, vaikinai, nerandame.

Fizminutka

Vienas po kito

Lygiame rate

Einame takais.

Ir mūsų kojos pavargs,

Susėskime kartu ir atsipalaiduosime.

Pasėdėkime truputį,

Atsikelkime ir suplokime rankomis

Ir vėl pradėsime vaikščioti.

Apsilankymas pas katę

Katė glosto palaidinę, blaškosi ir pamiršta įjungtą lygintuvą.

Pedagogas: Sveiki, Katė!

Katė: Sveiki vaikinai! Puiku, kad atvykote. Kokia tu gera ir graži. Kviečiu užeiti į namus ir atsisėsti ant kėdžių.

Pedagogas: Katinu, pažiūrėk, koks tu neatidus, palikai lygintuvą ir sudegei striukę. Vaikai, ar tikrai galima palikti įjungtus elektros prietaisus? Kokius elektros prietaisus žinote? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Ar vaikai gali įjungti elektros prietaisus? (vaikų atsakymai)

Vaikas: Lygintuvo negalima įjungti,

Tai žinoti būtina.

Durų uždarymas namuose

Patikrinkite, ar viskas išjungta.

Katė: Pažaiskime. Bet aš neturiu žaislų. (galvoja) Taip, aš sugalvojau, turiu degtukų, tad pažaiskime su jomis. (paima didelius degtukus, uždega ir pasirodo, kad ugnis. Bijo ir bėga slėptis į spintą).

Pedagogas: Jūs negalite slėptis spintoje.

Katė: Tada aš palįsiu po lova.

Pedagogas: Ir tu negali eiti po lova, jie tavęs ten neras.

Pedagogas: Vaikai, ką daryti kilus gaisrui? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Iškvieskime ugniagesius dėl katės. Turime surinkti 01, nurodyti pavardę, vardą ir adresą. (vaikai skambina ugniagesiams)

Pedagogas: Turite sušlapinti rankšluostį ar nosinę, uždaryti burną ir nosį ir išeiti iš namų. Jūs negalite paslėpti. (išdalina nosines. Visi išeina)

Atvažiuoja gaisrininkas.

Gaisrininkas: Tyliai, netriukšmaukite!

Nejuokaukite su ugnimi!

Bet jei kiltų gaisras, nepasiklyskite!

Nedelsdami kreipkitės į gaisrinę!

Gaisro gesinimas.

Pedagogas: Vaikai, dėkojame už jūsų pagalbą.

Gaisrininkas: O tu, kate, nežaisk su degtukais ir būk atsargus su elektros prietaisais.

Vaikas: Kad nebūtų ugnies,

Jūs negalite žaisti su degtukais.

Nei gatvėje, nei darželyje

Mes neimsime rungtynių.

Gaisrininkas: Atsisveikink.

Vaikai atsisveikina.

Pedagogas: Vaikinai, išmokykime katę žaisti ir paaiškinkime, su kokiais objektais galima žaisti, o su kuriais ne.

Didaktinis žaidimas „Tu gali - tu negali“ (pavojingos situacijos)

Ant stalo yra žaislų ir daiktų nuotraukos: degtukai, žvakės, lygintuvas, dujinė viryklė. Vaikai turi pasirinkti bet kurį paveikslėlį ir priderinti prie krepšelių esančiais simboliais: „žaislai“, „uždraudimo ugnies ženklas“ ir paaiškinti savo pasirinkimą.

Pedagogas: Na, kate, dabar tu žinai, su kokiais objektais gali žaisti, o su kokiais ne.

Katė padėkoja vaikams ir atsisveikina.

Pedagogas: Atėjo laikas mums grįžti į darželį.

Fizinis pratimas „Vienas po kito“

Pedagogas: Vaikinai, aš turiu žinių gijų, duosiu jas visiems. Ir tu man pasakyk, ką sužinojai. (vaikų atsakymai)

Tiek daug išmokai, dabar sujunkime stygas ir susukime jas į kamuoliuką. Pažiūrėkite, kiek žinote. Ir šios žinios liks su mumis amžinai.

Vaikai skaito poeziją:

Jei staiga kiltų gaisras,

Turite nedelsiant paskambinti

Kiekvienas pilietis žino

Kai kurie ugniagesiai yra „01“!

Jei kas nors užsidega,

Būkite drąsūs:

Skubiai skambinti „01“,

Nurodykite tikslų adresą,

Kas degė, kiek seniai, kur.

Ir ugniagesys padės bėdoje!

Įkeliama...