ecosmak.ru

Modeliavimas vidurinėje grupėje žiemos tema. Modeliavimo pamoka vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams tema „Mamos Žiemos įvaizdis

  • Toliau mokykite vaikus konstruktyviai kurti išraiškingus lipdytus vaizdus, ​​skirstykite medžiagą į reikalingas kiekis skirtingų dydžių dalys, lipdyti nuosekliai, pradedant nuo didelių dalių.
  • Ugdykite žvilgsnį į formą.
  • Ugdykite susidomėjimą suprasti mus supantį pasaulį, norą padėti kitiems.

Preliminarus darbas:

Sniego senio gaminimas einant, žiūrint sniego senio iliustracijas, skaitant eilėraščius apie sniego senį, užduodant mįsles.

Medžiaga:

Baltas plastilinas;

Spalvotas plastilinas kepurei;

Modeliavimo lentos;

Dantų krapštukai sniego senio rankoms;

Sniego senį vaizduojančios iliustracijos;

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Vaikinai, koks dabar metų laikas?

Vaikai:Žiema.

Pedagogas: Ar tau patinka ziema?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Kodėl tau patinka žiema?

Vaikai:Žiemą galima važinėtis rogutėmis ir čiuožti ant ledo.

Pedagogas:Žiema yra nuostabus metų laikas. Galite keliauti žiemą. Ar norėtum į žiemos pievą?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Tada eikime.

Einame į proskyną

Tyliai krinta sniegas

(Vaikai vaikšto)

Snaigės sukasi

Baltas pūkas

(Vaikai sukasi)

Skrendam, einam

(Vaikai bėgo)

Ir mes atsigulėme po medžiu,

Snaigės miega ramiai

Baltas pūkas.

(Vaikai tupi ir užsimerkia)

Bet čia pūtė vėjas,

Mūsų sniego gniūžtė sukasi

Snaigės sukasi

Baltas pūkas.

(Vaikai sukasi)

Pedagogas:Štai mes esame proskynoje. Pažiūrėkite, kokia graži Kalėdų eglutė. Kas čia slepiasi po eglute? Turime įminti mįslę.

Aš nebuvau užaugintas

Pagaminta iš sniego

Aš pripratau gyventi šaltyje

Kas čia? (Sniego senis)

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į sniego senį, besislepiantį po eglute. Pasisveikinkime su juo? Sniego senelis nori mums kai ką pasakyti.

Sniego senelis pasakė, kad jis vienas ir nuobodu. Kaip mes galime jam padėti?

(Vaikų atsakymai).

Susiraskime jam daug draugų?

(Vaikai sėdi prie stalų)

Pedagogas: Iš ko pagamintas sniego senis?

Vaikai: Iš gumuliukų

Pedagogas: Ar gumulėliai vienodo dydžio?

Vaikai: Vienas didelis, kitas mažesnis

Pedagogas: Ką dar turi sniego senis?

Vaikai: Rankos.

Pedagogas: Kokios formos tavo rankos?

Vaikai: Ovalus.

Pedagogas: Kas sniego seniui ant galvos?

Vaikai: Cap.

Pedagogas: Vaikinai, sniego senelis turi vieną didelį gumbą, kitą mažesnį ir rankas.

Pedagogas: Ką belieka kurti?

Vaikai: Rankos.

Pedagogas: Iš savo dantų krapštukų pagaminsime rankas.

Iš smulkių dalių pagaminsime akis, burną ir nosį.

Dabar pašildykime pirštus.

Mūsų pirštai tvirtai suspaudė vienas kitą

Kas nutiko? Įdomus!

Matyt, jiems sušalo,

Užklosime juos antklode

Dabar mes tyliai pradėjome dirbti.

Dokumentai atsisiųsti:

Savaitės tema: "Žiema" GCD santrauka " Meninė kūryba"modeliavimasis vidurinė grupė"Snaigė"

Tikslai: Toliau mokytis kočioti dešreles ir iš jų sukonstruoti numatytą objektą bareljefo pavidalu (vaizdas kyšo virš fono plokštumos). Tobulinti gebėjimą suprasti ir analizuoti eilėraščio turinį. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai, akis ir vaizduotė. Ugdykite tvarkingumą.

Preliminarus darbas:žiūrėti paveikslus su žiemos peizažais, pažinti sniego savybes.

Dalomoji medžiaga.Apytiksliai 12-15 cm skersmens mėlyno kartono apskritimai pagal vaikų skaičių, baltas plastilinas, rietuvės, muzikinis akompanimentas „Žiema-žiema“

Vaikai sėdi ant kilimo su mokytoja. Į grupę atskrido „snaigė“ - laiškas. Laiškų vaikams skaitymas.

"Sveiki bičiuliai! Aš tik maža mergaitė – Snaigė. Aš neseniai gimiau. Bet aš žinau, kad mano mama yra mama Voditsa. Mes turime didelė šeima. Mama turi sūnų - Voditsa, mano broliai - Rūką, Lietų, Ledą, o mes turime dukras - Rasą ir Snaiges. Visi vaikai turi skirtingus charakterius: visi mėgstame skirtingus metų laikus (kai kurie pavasarį ir vasarą, kiti rudenį, kiti žiemą). Dabar lauke žiema, o mes mėgstame žiemą - Snaigės ir mano brolis Ledas. Šiandien matėte mano brolį. Ledas atėjo aplankyti tavęs. Bet aš praradau savo seseris! Mums leidžiantis iš dangaus, pūtė stiprus Vėjas, visos mano seserys išskrido! Man labai liūdna vienai, prašau, padėk man surasti mano seseris! Tavo snaigė.

Snaigė taip pat paliko mums savo seserų aprašymą, paklausykime!

Mokytoja skaito vaikams ištrauką iš K. Balmonto eilėraščio:

Lengvas purus

Snaigė yra balta.

Kaip švaru

Kaip drąsu!

Pedagogas:

Kokia snaigė yra eilėraštyje? (Paryškintas, grynas, baltas.)

Kaip kitaip apibūdintumėte snaigę? (Šalta, dygliuota, blizganti ir kt.)

Pažaiskime šiek tiek su savo Snaigė? (Tegul)

Fizminutka

Mes esame snaigės, esame pūkai,

Mums neprieštarauja suktis.

Mes esame balerinos snaigės

Mes šokame dieną ir naktį.

Sustokime kartu ratu -

Pasirodo, tai sniego gniūžtė.

Vaikinai, mes visiškai pamiršome, kad mūsų Snaigę ištiko nelaimė! Padėkime, vaikinai, surasti Snaigės seseris? - (taip)

Padarykime šias mažas sesutes mūsų snaigėms (pavyzdinis ekranas)

Eik į savo vietas.

Vaikai eina į savo darbo vietas. Skamba melodija „Zimushka-winter“.

Modeliavimas:

Susukite kelis vienodo dydžio rutuliukus ir susukite į plonas dešreles. Mokytojas parodo vaikams, kaip iš centre susikertančių dešrelių ant apvalaus kartono pasidaryti snaigę ir papuošti trumpomis dešrelėmis ar kitaip.

Pamokos santrauka:

Vaikinai, pažiūrėkite, kokios gražios mes pasirodėme seserys Snaigės! Dabar mūsų Snaigė nebus tokia liūdna! Jūs visi esate puikūs!

Kūrybiškumas: Praktikuokite gebėjimą padalinti plastiliną į dalis, kočioti, tepti dalis, perkelti charakteristikos zuikio struktūra, proporcijos.

Pažinimas: paaiškinkite, kad kiškis yra laukinis gyvūnas. Žiemą pilką kailį keičia į baltą.

Bendravimas: lavinkite kalbą, prisiminkite žaidimo „Baltasis zuikis nusiplauna“ žodžius.

Socializacija: Ugdykite atkaklumą siekiant tikslų. Plėsti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus. Skatinkite asmeninį kūrybiškumą.

Sveikatos tausojimas: mankšta, žaidimas lauke „Baltasis zuikis nusiprausia“.

Medžiaga: Paveikslai iš serijos "Laukiniai gyvūnai", zuikio kepurė žaidimui, apsnigta proskyna su eglute. A. Barto iliustruotas eilėraštis „Tai buvo sausio mėn. Žaisliuko zuikis pavyzdys, baltas plastilinas, servetėlės, lentos, vanduo.

Pamokos eiga:

I. Mokytojas siūlo įvardyti miške gyvenančius gyvūnus, prašo atspėti mįslę:

Šokite ir šokite per mišką,

Po vieną, po vieną sniego gniūžtę. (kiškis).

II. Nagrinėjamas žaislas zuikis, kiškių paveikslas, būdingi gyvūno struktūriniai bruožai, vaikams parodoma modeliavimo seka: plastilino minkštinimas, plastilino padalijimas į dalis, lipdymas (voliojimas, kočiojimas, lyginimas, tepimas) .

III. Pirštų gimnastika:

Po aukšta pušimi sėdi zuikis su dalgiu

Kitas zuikis sėdi po kita pušimi.

IV. Savarankiškas darbas. Mokytojo pagalba.

V. Kurkite miško proskyną, žaiskite amatais.

VI. Žaidimas lauke „Baltasis zuikis nusiprausia“.

Baltasis zuikis prausiasi,

Matyt, jis eis į svečius.

Išploviau ausį, nusausinau,

Nusiploviau uodegą ir įšokau aplankyti.

VII. Pamokos santrauka. Grožėkitės zuikiais proskynoje.

Valentina Zyuzya

Tiesioginė edukacinė veikla „Lepka“

Tema: „Žiemos medžiai“

Programos turinys. Ugdykite meilę gamtai.

Įtvirtinti žinias apie medžio sandarą ir augalų gyvenimą žiemą. Ugdykite įgūdžius lipdyti vaizdus iš plastilino lėkštėje. Tobulinkite plastilino tepimo lėkštėje įgūdžius, kad sukurtumėte bendrą kompozicijos foną, tepimo technikas, vaizdo dalių tvirtinimo detales.

Ugdykite smulkiąją rankų motoriką ir judesių tikslumą. Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai.

Medžiaga. Kieto kartono lėkštės 6x8 cm (kiekvienam vaikui); įvairių spalvų plastilinas; rietuvės, lentos, servetėlės.

Judėti. 1. Pokalbis.

Koks dabar metų laikas?

Ar manote, kad medžiai ir toliau auga žiemą?

Kokios sąlygos būtinos augalams augti?

Ar žiemą yra visos būtinos augalų augimui sąlygos?

Jei medžiai neauga žiemą, ar tai nereiškia, kad jie žuvo?

Kas įrodo, kad medžiai nežuvo, o tik užmigo žiemos šalnomis?

2. Šiandien kviečiu pavaizduoti žiemos medžius naudojant plastiliną. Pagalvokite, kokį medį norite pavaizduoti, kaip atrodo jo kamienas ir šakos, kaip galite parodyti, kad medžiai yra žiemiški.

Pirmiausia turite sukurti savo kompozicijos foną. Pasirinkite fono spalvą, atsargiai ištepkite plastilinu, kad lėkštėje neliktų šviesių dėmių. Stenkitės, kad plastilino sluoksnis būtų kuo lygesnis.

3. Savarankiškas vaikų darbas.

Priminkite apie tinkamiausią darbų seką (kamienas, šakos, kitos smulkmenos – pvz., uogos, jei lipdomas medis šermukšnis, būtinybę detales pritvirtinti prie fono sutepimo būdu.

4. Pasiūlykite papuošti atvaizdą ir lipdyti ant šakų gulintį sniegą; nupiešti sniego gniūžtę po medžiu.

Apatinė eilutė. Baigę lipdyti, patalpinkite vaikų darbelius į parodą ir pakvieskite pakalbėti apie savo medį.

Anastasija Lineva

Tikslai: Toliau mokykitės kočioti dešreles ir dizainas iš kurių numatytas objektas yra bareljefo formos (vaizdas išsikiša virš fono plokštumos). Pagerinti gebėjimą suprasti ir analizuoti turinį eilėraščiai. Ugdykite pirštų, akių ir vaizduotės smulkiąją motoriką. Ugdykite tvarkingumą.

Preliminarus darbas: žiūrėti paveikslus su žiemos peizažais, pažinti sniego savybes.

Dalomoji medžiaga. Apytiksliai 12-15 cm skersmens apskritimai iš mėlyno kartono pagal vaikų skaičių, baltas plastilinas, kaminai, muzika "Žiema- žiema»

Vaikai sėdi ant kilimo su mokytoja. IN grupė buvo sumušta« snaigė» - laiškas. Laiškų vaikams skaitymas.

"Sveiki bičiuliai! Aš tik maža mergaitė - Snaigė. Aš neseniai gimiau. Bet aš žinau, kad mano mama yra mama Voditsa. Turime didelę šeimą. Mama turi sūnų - Voditsa, mano broliai - Rūką, Lietų, Ledą, o mes turime dukras - Rasą ir Snaigės. Visi vaikai skirtingi personažai: mes visi mėgstame skirtingus metų laikus (kai kas pavasarį ir vasarą, kai kuriuos rudenį, kai kuriuos žiemą). Dabar gatvėje žiema o mes mėgstame žiemą - Snaigės ir mano brolis Ledas. Šiandien matėte mano brolį. Ledas atėjo aplankyti tavęs. Bet aš praradau savo seseris! Mums leidžiantis iš dangaus, pūtė stiprus Vėjas, visos mano seserys išskrido! Man labai liūdna vienai, prašau, padėk man surasti mano seseris! Tavo Snaigė.

Daugiau Snaigė Ji paliko mums savo seserų aprašymą, pasiklausykime!

Mokytojas skaito vaikams ištrauką iš eilėraščiai K. Balmontas:

Lengvas purus

Snaigė balta.

Kaip švaru

Kaip drąsu!

Auklėtojas:

Kuris snaigė eilėraštyje? (Paryškintas, grynas, baltas.)

Kaip dar galima apibūdinti snaigė? (Šalta, dygliuota, blizganti ir kt.)

Pažaiskime šiek tiek su savo Snaigė? (Tegul)

Fizminutka

Mes snaigės, mes pūkai,

Mums neprieštarauja suktis.

Mes balerinos snaigės,

Mes šokame dieną ir naktį.

Sustokime kartu ratu -

Paaiškėja sniego gniūžtė.

Vaikinai, bet mes visiškai pamiršome, kad mūsų Snaigių nelaimė! Padėkime, vaikinai, susiraskime seseris, Snaigė? - (Taip)

Padarykime šias mažas sesutes Snaigės(rodomas pavyzdys)

Eik į savo vietas.

Vaikai eina į savo darbo vietas. Skamba melodija "Žiema- žiema»

Modeliavimas:

Susukite kelis vienodo dydžio rutuliukus ir susukite į plonas dešreles. Mokytojas vaikams parodo, kaip ant apvalaus kartono gabalo pasidaryti centre susikertančias dešreles. snaigė ir papuošti trumpomis dešrelėmis ar kitu būdu.

Pamokos santrauka:

Vaikinai, pažiūrėkite, kokios gražios seserys! Turime snaiges! Dabar mūsų Snaigė nebus taip liūdna! Jūs visi esate puikūs!

Įkeliama...