ecosmak.ru

Saulėgrąžos iš plastilino. Modeliavimo pamoka

savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

Saratovo srities Engelso savivaldybės rajono „lopšelis-darželis Nr. 41“.

Abstraktus

Ugdymo srities meninė ir estetinė raida

tiesiogiai organizuota veikla

modeliavimas

tema: „Saulėgrąža“.

Sudarė: Baranovskaya Tatjana Petrovna

pirmosios kategorijos MBDOU mokytojas

"Darželis Nr. 41"

2015 m

Amžiaus grupė: vidutinis (4-5 metai).

Žaidimų technologijos, skirtos vaikų intelektualiniam ir kūrybiniam vystymuisi

Tema (pagal išsamų teminį planavimą) „Auksinis ruduo“.

Ugdymo sritis Meninė ir estetinė raida

GCD tema: Saulėgrąžos modeliavimas.

Tikslas: Originalaus vaizdo kūrimas atliekant testoplastiką.

Užduotys: Sudaryti sąlygas plėsti vaizdinius ir juslinius įspūdžius; toliau turtinti vaikų supratimą apie ovalius ir apvalius objektus bei jų vaizdavimą modeliuojant;įtvirtinti ovalių ir apvalių objektų lipdymo būdus;ugdyti formos ir kompozicijos jausmą;ugdyti domėjimąsi gamtos pažinimu, teigiamą požiūrį į savo veiklos rezultatus ir kitus vaikus.

Veikla:

Žaidimas, edukacinis ir tyrimas, vizualinis,

komunikabilus, skaitantis grožinę literatūrą, motorinis.

Organizacijos formos: grupė

Įgyvendinimo formos:vaikų užsiėmimai: žaidimai, savarankiški.

Įranga: tešla, modeliavimo lenta, saulėgrąžų, aksominio popieriaus rietuvės, kokteilių tūtelės.

Preliminarus darbas:žiūrėti paveikslėlius, skaityti vaikams eilėraštį, išmokti mintinai eilėraštį, apžiūrėti saulėgrąžą, išryškinti spalvą, dydį, formą.

PERDUOTI GCD

Pirma dalis (įžanginis).

Lėlė Maša ir Sasha mums atsiuntė SMS. Vasarą sutikome bitę, kuri mus vaišino skaniu medumi, kurį surinko iš įvairių gėlių. O ji sakė sveiką, gydomąjį medų ant saulėgrąžų žiedų, bet jos dar nebuvo pražydusios. Mes tikrai norime tai išbandyti!

Mokytojas: Ką galima padaryti? Vaikinai, turiu spalvotą tešlą, mums jos prireiks, kas pasakys kodėl? (vaikų atsakymai).

SMS atsakymas: Mieli draugai, lėlė Maša ir Saša, padėsime bitei, paruošime visą pievą saulėgrąžų!

Mokytojas kviečia vaikus paliesti saulėgrąžą (megztą iš spalvotų siūlų), pažymėdamas jos ypatybes.

Mokytojas: Vaikinai, kokios yra saulėgrąžos dalys ir kokios jos spalvos (vidurinė, žiedlapių). Paprašykite jų prisiminti, kokius spalvų pavadinimus jie žino (vaikų atsakymai).

Mokytojas: Taip, šiandien paruošime daug saulėgrąžų, iš jų visų bus labai saulėta kompozicija.

Antra dalis (bendra gamybinė veikla).

Mokytojas: Vaikinai, mūsų draugai stebės jūsų darbą, jie jau lankosi pas mus, lėlė Maša ir Saša. Reikia padaryti apvalios formos viduriuką, iškočioti tešlos rutulį, iškočioti tarp delnų taip, tolygiai paspaudus, tada dėti ant lentos, užspausti ant viršaus, gaunasi šiek tiek išlyginta forma. Naudodami vamzdelį viršutiniame paviršiuje padarysime apvalias skylutes, kad išstumtume "sėklas".

Geltoną tešlą iškočiokite ir supjaustykite į penkias dalis. Iš gabalėlių darome ovalus, juos išlyginame, kampus užspaudžiame. Mes gaminame venas įvairių formų rietuvėmis. Norint atskirti gabalą nuo pagrindinio, proceso metu reikės rietuvių.

Mokytojas: Lygiai taip pat darome mažesnius žiedlapius, sujungiame, išlyginame. Lygiai taip pat galite padaryti lapą iš žalios spalvos, tik nupjaukite išilgai krašto ir išspauskite gyslas.

Mokytojas: Nepamirškite, kad dirbant su tešla, ją reikia iškočioti ant specialios modeliavimo lentos. Vaikinai, kur turėtų būti krūvos? Kaip teisingai naudoti kaminus? (vaikų atsakymai). Tai va, rietuvės visada turi būti laikomos smailiu galu žemyn, o padirbėjus su rietuvėmis nedelsiant dėti ant stovo.

Kūno kultūros minutė.

Sode prie tako, (žygiuoja vietoje)

Saulė stovi ant kojos (ištiesta į viršų).

Tik geltoni spinduliai (sukamaisiais judesiais uždėkite rankas ant diržo)

Jam nekaršta (suka kūną į dešinę – į kairę).

Mūsų saulėgrąžos yra kaip saulė (lengvi pusiau pritūpimai - „pavasaris“)

Džiaugiamės geltonais žiedlapiais (bangai iškeltomis rankomis).

Pažiūrėkite į sėklas pro langus (padarykite „langą“ rankomis)

Ir jie mums mirkteli („žiūrėk“ iš to).

Modeliavimo metu mokytojas teikia individualią pagalbą (naudoja savo tešlos gabalėlį, parodo kočiojimo, lyginimo, iškočiojimo, pjaustymo, dalių sujungimo, lyginimo ir kt. technikas).

Mokytojas: Padėkite saulėgrąžas ant aksominio popieriaus lapo, o dabar kartu pamatysime, kokia graži mūsų proskyna.

Aš esu auksinė saulėgrąža!
Visi vaikai mane pažįsta.
Štai kodėl mano apranga geltona,
Kad augau po saule.
Mano sėklos bręsta,
Suaugusiems ir vaikams.
Žiūrėk: kiek jų yra,
Ant mano skrybėlės!

S. Bogdanas

3. Trečioji dalis yra galutinė.

Mokytojas: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Gerai (vaikiški atsakymai). Pažiūrėkite, vaikinai, kiek yra saulėgrąžų, kaip jos atrodo? Jie visi pasirodė gražūs, nes pabandei, ir viskas aplinkui tapo šiek tiek šviesesnė. Svečiai, lėlės Maša ir Sasha, sako labai ačiū, jūs visi esate puikūs vaikinai ir jiems labai patiko jūsų darbai. Kokios spalvos yra saulėgrąžų sėklos? Ką nulipdėme iš geltonos spalvos? Ką naujo išmokote? ko išmokai?

Ačiū visiems už dėmesį ir aktyvų darbą!


Šiandien plastilino gėlių kolekciją papildysime labiausiai saulę mėgstančia gėle - saulėgrąža. Daugeliui vaikų ši gėlė asocijuojasi su saule dėl ryškiai geltonų žiedlapių, kurie atrodo kaip jos spinduliai. Saulėgrąžos taip pat turi įdomią savybę pasukti kepurėles į saulę, taip lydėdami ją visą dieną. Tokia gėlė bus ne tik vertas jūsų plastilino floros kolekcijos eksponatas, bet ir puikus elementas kuriant spalvingas vasaros aplikacijas, kompozicijas ir atvirukus. Šioje meistriškumo klasėje rasite žingsnis po žingsnio nuotraukų instrukcijas, kaip sukurti saulėgrąžas iš plastilino.

Paruoškite reikiamus įrankius ir medžiagas saulėgrąžų formavimui:

  • citrinos, apelsino ir geltono plastilino žiedlapiams kurti;
  • žalias ir tamsiai rudas plastilinas gėlės stiebui ir centrui formuoti;
  • viela koto rėmui;
  • plastikinė mentele masės pjaustymui ir tekstūravimui.

Kaip pasidaryti saulėgrąžas iš plastilino

1 žingsnis. Taigi, pradėkime kūrybinį procesą. Iš tamsiai rudo plastilino sukuriame saulėgrąžos centrą. Masės gabalėliui pirmiausia suteikiame rutulio, o po to torto formą. Naudodami aštrų kraštą, ant ruošinio nupiešiame tinklinį reljefą, imituodami sėklas.

Žingsnis 2. Norėdami sukurti gražų saulėgrąžų žiedlapių atspalvį, geriau iš karto naudoti tris plastilino tonus. Iš pradžių batonėlius susukame į dešreles, o tada išilgai supjaustome į tris ar keturias dalis ir iš šių gabaliukų formuojame trispalvius pagaliukus.

Vieną pagaliukų pusę išlyginame, kad pjaunant gautume ašaros formos lėkštes.

Lėkštes išlyginame ir suteikiame gražią spindinčių žiedlapių formą.

Žingsnis 3. Klijuokite gautus žiedlapius dviem eilėmis prie centro galinės pusės krašto.

Vidinius žiedlapius šiek tiek sulenkiame į vidų, o išorinius – į išorę.

4 žingsnis. Iš žalių rutuliukų formuojame taurėlapių pagrindą lėkštės pavidalu.

Jų šonus puošiame aštriais to paties tono lapeliais.

Prie žalios dangtelio pritvirtinkite pagrindą su žiedlapiais.

5 veiksmas. Naudodami vielą ir žalią plastiliną sukurkite masyvų saulėgrąžos stiebą. Šiek tiek sulenkite viršutinę stiebo dalį. Didelius pumpurus sujungiame su stiebais.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga, bendrojo ugdymo darželis, prioritetine tvarka įgyvendinantis vaikų fiziniam vystymuisi skirtas veiklas Nr. 8 „Zoryanochka“

"aš patvirtinu"

MBDOU vadovas

8 darželis „Zoryanochka“

S.Yu. Mesikova

Abstraktus

grupinis darbas

Tema: "Saulėgrąža"

parengiamosios grupės vaikams.

Auklėtojas

Nosova Nina Vitalievna

pirmoji kvalifikacinė kategorija

Essentuki

2016 m

Tikslas:
1.Supažindinti su testoplastikos technika.
2.Suvenyro kūrimas, amatai interjero dekoravimui.

Užduotys:
Išmokite kurti gražius amatus iš druskos tešlos;
Ugdyti estetinius jausmus, kompozicinius įgūdžius;
Lavinti smulkiąją rankų motoriką;
Ugdykite sunkų darbą, tikslumą ir savarankiškumą;
Lavinti kūrybiškumą, vaizduotę, fantaziją, abstraktų mąstymą;
Ugdykite meilę ir pagarbą gamtai.

Saulėgrąža

Auksinė saulėgrąža,
Žiedlapiai yra spinduliai.
Jis yra saulės sūnus
Ir linksmas debesis.

Ryte jis atsibunda,
Saulė šviečia,
Uždaryta naktį
Geltonos blakstienos.

Vasarą mūsų saulėgrąžos -
Kaip spalvotas žibintuvėlis.
Rudenį turėsime mažų juodųjų
Jis duos jums keletą sėklų.
Tatjana Lavrova

saulėgrąžos - saulės, džiaugsmo ir optimizmo simbolis.

Legendos apie saulėgrąžas.

Augalo pavadinimas Helianthus kilo iš graikų kalbos.
„Helios“ reiškia „saulė“, o „anthos“ – gėlė.
Graikų mitologijakalba apie šios gėlės išvaizdą:
Vieną dieną vandens nimfa, vardu Clytia, buvo išmesta iš vėsios gelmės į smėlio salos krantą. Sužavėta ryškios šviesos, ji ilsėjosi ant kranto ir su nuostaba stebėjo dangumi judantį anksčiau nematomą auksinį saulės rutulį. Šis vaizdas ją taip sužavėjo, kad norėjosi visada grožėtis saulės šviesa.
Klitijos maldos buvo išklausytos. Jos undinės uodega nugrimzdo į smėlį, įsmeigdama ją į vietą, jos sidabriniai plaukai susirietė į žiedlapius aplink veidą, o iš pirštų išdygo žali lapai. Nimfa virto saulėgrąža – saulės gėle, kurios spalva atspindi saulės disko auksą ir kasdien seka jos judėjimą.
Manoma, kad saulėgrąžos buvo atvirumo žolė. Daugelis žmonių senovėje tikėjo, kad jei nakčiai po pagalve pasidėsite saulėgrąžą, ji sukels pranašiškus sapnus. Gėlė padėjo žmogui parodyti geriausias savo savybes, apsisaugoti nuo priešų, daugelis žmonių tikėjo gerąja saulėgrąžos galia ir išsaugojo šią tradiciją kelis šimtmečius iš eilės.
Pasak vienos iš senovės legendų, dievai žmonėms padovanojo saulėgrąžas
kad saulė jų nepaliktų
. Juk saulėgrąžų žiedai
visada atsuktas į saulę, bet kokiu oru, net ir esant rūkui
ir lietinga diena. Neatsitiktinai saulėgrąža tapo džiaugsmo ir optimizmo bei ištikimybės simboliu...
Jei norite padovanoti saulėgrąžų puokštę pažįstamam žmogui, vadinasi, išskiriate šį žmogų kaip ypatingą ir nepakartojamą žmogų ir didžiuojatės pažintimi su juo. Įprasta saulėgrąžas dovanoti nepaprastiems, šviesiems ir įspūdingiems žmonėms. Saulėgrąžų puokštė taip pat tinka išreikšti nuoširdų dėkingumą.

Reikalingos medžiagos:

1.Miltai;
2.Druska;
3.Diskiai;
4.Įvairių spalvų ir storių satino juostelės;
5.Sėklos;
6. Guašas, šepetys,
7.Krūmas;
8.Stelynas;
9. Dekoratyvinių darbų lakas.

Žingsnis po žingsnio darbo užbaigimo procesas.

Druskos tešlos receptas:
2 stiklinės miltų, 1 stiklinė druskos, 250 gr. vandens. Sumaišykite miltus ir druską, įpilkite vandens ir šiek tiek PVA klijų (produkto stiprumui).
Tešlą minkiau 15-20 minučių, tada dedu į šaldytuvą pailsėti apie valandą. Tai viskas, dabar galite kibti į darbą.
Mes paimame savo diskus ir iš karto perveriame juos per juostelės angą.

Pradėkime gaminti saulėgrąžų žiedlapius. Iškočiokite dešrą, išlyginkite, suformuodami žiedlapį, ir sudėkite gyslas.

Naudodami vandenį, klijuokite jį ant disko.

Taigi, aplink ratą.

Dabar pereikime prie antrojo žiedlapių sluoksnio.

Saulėgrąžos šerdies gaminimas.
Į bespalvę tešlą reikia įpilti šiek tiek juodo arba pilko guašo ir išminkyti tešlą. Tai būtina, kad vėliau nereikėtų dažyti.

Padarome nedidelį "tortą" ir klijuojame per vidurį.

Dabar įdėkite sėklas.

Viena saulėgrąža yra paruošta.
Man reikės trijų šių gėlių.

Kai tešla išdžius, pradedame dažyti.

Uždenkite laku.

Dedame ant lentjuosčių, papuošiame juostelėmis ir pakabukas paruoštas.

Galima kabinti atskirai.


Aš esu auksinė saulėgrąža!
Visi vaikai mane pažįsta.
Štai kodėl mano apranga geltona,
Kad augau po saule.
Mano sėklos bręsta
Suaugusiems ir vaikams.
Pažiūrėkite, kiek jų yra
Ant mano skrybėlės!

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga –

kombinuoto tipo darželis Nr.5 „Pochemuchka“.

Abstraktus

Tiesioginės ugdomosios veiklos meninės, estetinės ir pažintinės raidos ugdymo sritis: modeliavimassu natūraliomis medžiagomis.

tema:„Saulėgrąžos mūsų mamoms!

Vyresnėje grupėje

2015 m. lapkričio 23 d

Parengė I kategorijos mokytoja:

Pavlova S.D.

Suvorovas

„Saulėgrąžos mūsų mamoms!

Tema: Saulėgrąžos modeliavimas iš natūralių medžiagų.

Tikslas: Toliau mokykite vaikus lipdyti iš plastilino, naudodami anksčiau išmoktus lipdymo būdus. Stiprinti vaikų gebėjimą rankdarbiuose derinti plastiliną ir natūralias medžiagas. Lavinti smulkiąją rankų motoriką. Ugdykite vaizduotę ir fantaziją. Galimybė skulptūrų būdu sukurti originalų vaizdą. Toliau mokykitės suprasti ir analizuoti eilėraščio turinį. Ugdykite gebėjimą pateikti išsamius atsakymus į klausimus. Atsargiai dirbkite su dažais. Ugdykite komandinio darbo įgūdžius. Ugdykite kompozicijos jausmą.

Veikla :

Žaidimas, edukacinis ir tyrimas, vizualinis,

komunikabilus, skaitantis grožinę literatūrą, motorinis, muzikalus.

Organizacijos formos: kolektyvinis.

Įgyvendinimo formos: vaikų užsiėmimai: žaidimai, savarankiški.

Įranga: Olandų dailininko Vincento Van Gogo paveikslo reprodukcija, plastilinas, modeliavimo lenta, saulėgrąžos, saulėgrąžų sėklos (baltos ir juodos), geltoni dažai, rietuvės.

Preliminarus darbas: žiūrėti paveikslėlius, skaityti vaikams eilėraštį, išmokti mintinai eilėraštį, apžiūrėti saulėgrąžą, išryškinti spalvą, dydį, formą.

Pamokos eiga.

Pirma dalis. Organizacinis.

Atlikta ant kilimo.Žinau, kad tau patinka poezija, ir radau naujų, įdomių specialiai tau. Klausyk.Vaikams skaičiau O. Lebakino eilėraštį

Aš esu saulėgrąžų sėklos

Tą vasarą pasodinau

Atlaisvinau, užpyliau šiek tiek vandens,

Jis jį atitvėrė.

Ir saulėgrąžos užaugo

Aš daug aukštesnis

Pristatome su skrybėlėmis

Beveik iki stogo!

Ir sėklos sunoksta

Žiemą pamaitinsiu paukščius:

Žvirbliai, balandžiai,

Varnos ir zylės.

Paklauskite vaikų:

Apie ką kalba šis eilėraštis?

Kaip atrodo saulėgrąža?

Paklauskite vaikų, kas yra tvorelė?

Jei vaikams sunku pateikti teisingą atsakymą, mokytojas jiems paaiškina pats. Aptvarinė tvora – tai tvora iš austų šakų ir šakelių. Bet šiandien pysime krepšelį savo būsimai puokštei. Vaikams parodau pinti krepšelį: reikia iš rudo plastilino susukti keletą stulpelių ir padėti juos horizontaliai apačioje.Tada supiname vertikaliai. Vaikams siūlau pasidaryti krepšelį saulėgrąžoms. Tačiau prieš pradėdami dirbti, turime sušildyti pirštus.

Pirštų gimnastika „Saulėgrąža“

Saulėgrąža turi delną oh-ho-ho! (parodyti kairįjį delną)

Šimtas sėklų jo dosniame delne (baksteli pirštais)

Ankštomis sąlygomis, bet visi neįsižeidžia (suspauskite delnus į tvirtą kumštį)

Su skaidria saule jie kalba apie vasarą. (Pakelkite abi rankas aukštyn, išskleiskite pirštus).

Ar pradėsime?

Atidžiai klausomės,

Stropiai dirbame.

Kojos? Vietoje! Rankos? Vietoje!

Alkūnės? Prie krašto! Atgal? Tiesiai!

Komandinis darbas kuriant krepšelį puokštei. Darbas vyksta prie bendro stalo. O dabar siūlau klijuoti savo stulpelius ant mūsų lapo, kad turėtume krepšelį.


Gimnastika akims „Saulėgrąžos ir saulė“ Mokytojas paima saulės atvaizdą ant pagaliuko ir judina, o vaikai seka juo, judindami tik akis. Tada vaikai susėda į savo vietas.

Antra dalis. Praktiška.

Mokytoja kviečia vaikus pažiūrėti paveikslėlius su saulėgrąžomis. Klausia, kodėl auginamos saulėgrąžos. Išklauso atsakymus. Jis sako, kad saulėgrąža gavo savo pavadinimą, nes ji visada atskleidžia savo žiedą saulei. Kad tai ne tik naudinga, bet ir gražu. Vaikams pasakoja, kad olandų menininkas Vincentas Van Gogas, žavėdamasis saulėgrąžų grožiu, mėgo piešti šias saulėtas gėles. Siūlau apsvarstyti šį garsųjį paveikslą.

Norite patys pasigaminti saulėgrąžas?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas : Norėdami pagaminti žiedlapius, paimame baltas sėklas ir įterpiame jas į šonus. Norėdami papuošti vidurį, paimkite juodas sėklas ir įdėkite jas į saulėgrąžos centrą ant plastilino, o tada nudažykite žiedlapius geltonais dažais.

Savarankiškas vaikų darbas pagal muziką





Vaikai deda saulėgrąžas ant popieriaus lapo, tada ant bendro. Dabar kartu pamatysime, kokia graži kompozicija mums pasirodė.

Aš esu auksinė saulėgrąža!
Visi vaikai mane pažįsta.
Štai kodėl mano apranga geltona,
Kad augau po saule.
Mano sėklos bręsta,
Suaugusiems ir vaikams.
Žiūrėk: kiek jų yra,
Ant mano skrybėlės! S. Bogdanas.

Dinaminė pauzė „Geltona saulėgrąža“

Geltona saulė žiūri į žemę,
(Rankos aukštyn, ištiestos, pažvelgti į viršų)

Geltona saulėgrąža stebi saulę.
(Pasukdami į dešinę, nubrėžkite lanką iškeltomis rankomis)

Tik jo geltoni spinduliai nėra karšti.
(Pakreipia galvą į kairįjį-dešinįjį petį)

Jis auga ant ilgo stiebo
(Rankos išilgai kūno, stovėkite ant pirštų galiukų)

Su žiedlapiais kaip ragai,
(Ištieskite rankas į šonus ir šiek tiek aukštyn)

Jo galva didelė ir pilna juodų sėklų.
(Sujunkite suapvalintas rankas virš galvos)

3. Trečioji dalis yra galutinė.

Pedagogas: Kokios gražios ir ryškios pasirodė mūsų saulėgrąžos. Ir nors dabar vėlyvas ruduo, vienas žvilgsnis į mūsų amatus leis pajusti, kad tai tikrai vasara!

Kas jums ypač patiko ar įsiminė šios dienos pamokoje?

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme?

Gerai (vaikiški atsakymai).

Pažiūrėkite, vaikinai, kiek yra saulėgrąžų, kaip jos atrodo?

Kokios spalvos yra saulėgrąžų sėklos?

Ką išpjaustėme iš baltų sėklų?

Ką darėte toliau?

Ką naujo išmokote?

ko išmokai?

Iš ko buvo padarytas vidurys?

Kas yra tvorelė?

Jie visi pasirodė gražūs, nes tu pabandei, ir viskas aplink mus tapo šiek tiek šviesesnė. Mamoms jūsų dovana labai patiks ir tikrai labai padėkos, jūs visos puikios.

Ačiū visiems už dėmesį ir aktyvų darbą!

Sudarė: Mikha Yilova N.V. Pristatymas mokytojams. Plastilinografija

Plastilinografija – netradicinė modeliavimo technika, kuri išreiškiama plastilinu daugiau ar mažiau išgaubtų tūrio (bareljefinių) vaizdų „piešimu“ ant horizontalaus paviršiaus. Kas yra plastilinografija?

„Aš nesu paprasta medžiaga, lipdu iš kaladėlių ir spalvotų, žaisk su manimi, nepamiršk nusiplauti rankų. Kiekvienas vaikas nuo ankstyvos vaikystės yra susipažinęs su tokia lanksčia ir minkšta medžiaga kaip plastilinas. Tačiau ne visi žino, kad su juo galima piešti. Ikimokyklinukai mėgsta lipdyti ir piešti. Piešimo plastilinu technika – plastilinografija – leidžia sujungti dvi tokias malonias vaikams veiklas.

Ši technika padeda sumažinti raumenų įtampą ir atpalaiduoja, lavina vaikų vaizduotę, meninį ir erdvinį mąstymą, žadina vaizduotę, skatina ikimokyklinukus būti savarankiškus. Jei sėkmingai įvaldysite piešimo plastilinu techniką, galėsite atlikti grupinius darbus, kurti paveikslus, originalias dovanas tėvams ir draugams. Vaikas turi galimybę sukurti reljefo paveikslą, o tai reiškia išraiškingesnį ir gyvesnį. Technika lengvai atliekama, nereikalaujanti ypatingų sugebėjimų, sužavi ir neperkrauna vaikų nei protiškai, nei fiziškai.

Kad vaikai geriau išmoktų ir įtvirtintų įgūdžius, mokymai turėtų būti vykdomi etapais. Pirmiausia svarbu išmokyti spausti plastiliną, tada ištepti jį nuo centro iki kontūro kraštų. Plastinografija turėtų būti mokoma didėjančio sudėtingumo tvarka: geriau pradėti nuo paprastų paveikslėlių ir palaipsniui pereiti prie sudėtingesnių.

Norint išvengti paveikslo deformacijos, kaip pagrindą reikia naudoti storą kartoną.Ant jo užklijuota lipni plėvelė ar juosta padės išvengti riebių dėmių atsiradimo.Klaidą, padarytą vaizduojant objektą, galite pašalinti nubrėžę jo kontūrus po plėvele arba specialiu žymekliu.Padengę plastilino paveikslėlį bespalviu laku, prailginsite jo „gyvenimą“ „Naudingi patarimai“

Kitas plastilino aplikacijos tipas. dažniausiai atliekami ant lygaus ir skaidraus stiklo ar plastiko paviršiaus. Pažymėjus (išdėliojus) plastilinu būsimojo piešinio kontūrą, atviros vietos paeiliui užpildomos plastilinu. Darbo pabaigoje apversdami gaminį lygia puse į save, gausite nuostabų paveikslo ar skydo dizainą! "Atvirkštinė aplikacija"

Modeliavimas praturtina vaiką ne tik meniškai ir kūrybiškai. Modeliavimo pamokos daro įtaką jo bendram vystymuisi. - didina jutiminį jautrumą (skatina subtilų formos, tekstūros, spalvos, svorio, plastiškumo, proporcijų suvokimą) lavina bendruosius rankų įgūdžius, skatina smulkių pirštų judesių, erdvinio mąstymo ir vaizduotės vystymąsi. Formuoja gebėjimą planuoti darbus. „Ką modelio darbas duoda vaikui?

Modeliavimo masė Kamuolys Modeliavimo tešlos kietėjimo plastilinas Plaukiojantis plastilinas Kamuoliukas nekietėjantis plastilinas „Naujos kartos plastilinas“

"Darbo su plastilinu metodai"

Linkiu kūrybinės sėkmės!

Įkeliama...