ecosmak.ru

Anotacija GCD: Modeliavimo tema: „Šermukšnio rudens lapas. "Šermukšnio šepečio" lipdymo pamokos santrauka Šermukšnio šakelės modeliavimas parengiamojoje grupėje

Vardas: Edukacinio užsiėmimo „Šermukšnių krūva“ konspektas. Modeliavimas, aplikacija, Vyresnioji grupė.
Nominacija: Darželis, Pamokų užrašai, GCD, modeliavimas, aplikacija, Vyresnioji grupė

Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MBDOU d.s. Nr. 43 „Solnyshko“
Vieta: Usolye-Sibirskoje

GCD santrauka modeliavimui vyresnio amžiaus grupėje „Rowan Brush“

Tikslas: plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie šermukšnį. Išmokykite vaikus pavaizduoti šermukšnio teptuką plastilinu (plasticineografija).

Užduotys:

Švietimas: žiūrėkite medžio nuotraukas skirtingais metų laikais. Kalbėkite apie jo teikiamą naudą. Pakartokite medžio struktūrą, jo vaisius ir lapų formą. Susipažinimas su žymių dailininkų paveikslais, kurie vaizdavo šermukšnis. Pakartokite plastilino padalijimo į dalis būdus (suspaudimas, plyšimas, atsukimas) ir ridenti rutulį bei dešrą.

Edukacinis: ugdyti meilę gamtai, menininkų kuriamam grožiui ir gamtai.

Ugdymas: ugdyti vaikų dėmesį, kantrybę kruopštaus darbo metu, smulkiąją motoriką.

Pamokų medžiaga:

lentos modeliavimui, įvairių spalvų plastilinas, kartono lapas, šermukšnio šakelė.

Pamokos eiga:

Pedagogas: užduoda mįslę

Jis skirtas rudens baliui
Vėl apsirengiau koralus,
Jie dega toli
Kiekvienas gali tai lengvai pamatyti.
Atsakymas: Šermukšnis

Pedagogas:

Teisingai, šermukšni. Šermukšnis – tikroji rudens miško karalienė. Iš tolo matosi raudoni, ryškūs, gražūs spiečiai. Jie pritraukia visų gyvų dalykų dėmesį. Kaip išmintingai gamta pasielgė suteikdama mums šį grožį. Tačiau šį augalą traukia ne tik patraukli apranga. Tai skanėstas paukščiams ir, žinoma, sveikas produktas žmonėms. Pavasarį šermukšnis pražysta baltais puriais žiedais. Iš kiekvienos gėlės pririšama po uogą. Vasarą uogos būna mažos ir žalios, todėl jų nepastebime. O arčiau rudens jie tampa raudoni arba oranžiniai ( prie uogų šermukšnis daug atspalvių ) Net nukritus lapams rudenį, uogos tvirtai laikosi prie šakų ir gali kabėti iki pavasario. Tačiau iki žiemos vidurio iš jų nieko nebeliko. Paukščiai juos valgo. Paukščiai labai mėgsta šermukšnio uogas. Ir kiti miško gyventojai (elnias, šernas, briedis) Aš irgi neprieštarauju jo valgyti. Jie valgo šakas, pumpurus, lapus.

Uogos nėra saldumas

Bet tai yra džiaugsmas akims

Ir sodo puošmena,

Ir skanėstai draugams.

Žmonės taip pat nuo seno žinojo, koks tai naudingas medis – šermukšnis.

Vaikinai, ką galima padaryti iš medžio? (vaikų atsakymai).

Tai va, gamina baldus, pučiamuosius muzikos instrumentus. (Rodyti nuotraukas)

O iš vaisių? (vaikų atsakymai)

– Žinoma, uogienė, o arbata verdama iš gėlių.

— Daugelis poetų ir menininkų šermukšnį laikė labai gražiu medžiu. Pažiūrėkime, kokius paveikslus jie sukūrė, įkvėpti kalnų pelenų grožio. - .(rodo paveikslus)

Kūno kultūros minutė.

Prie upės augo šermukšnis, (Iš tupinčios padėties, palaipsniui

tiesinant liemenį, rankos į priekį aukštyn.)

Ir upė tekėjo, šermukšni. (Sukasi į dešinę ir į kairę švelniais rankų judesiais.)

Viduryje yra gylis. (Lenkite į priekį, rankos tiesios.)

Ten vaikščiojo žuvis. (Pritūpimai.)

Ši žuvis yra žuvų karalius (Šokinėja.)

Tai vadinama gudgeon. (Eik į vietą.)

Jūs ir aš, kaip tikri menininkai, taip pat sukursime paveikslą iš plastilino. Tai vadinama plastilinografija. Ir mūsų šermukšnio šakelė mus įkvėps. Mūsų nuotrauka bus vadinama "Šermukšnio šepetys".

Nuimkite šiek tiek rudo plastilino ir susukite dvi plonas dešreles. Tai bus šakelės. Padėkime juos kartono centre. Vienas virš kito. Viršuje bus lapai, o apačioje - uogos. Iškočiokime dar kelias mažas dešreles – tai bus pačios kekės šakelės, ant jų kabo uogos. Atkreipkite dėmesį, kad kekės šakos skiriasi nuo vieno taško.

Savarankiškas vaikų darbas.

Kokios formos yra mūsų uogos?

Teisingai, apvalus.

Nuimkite raudono plastilino gabalėlius ir sukamaisiais judesiais susukite mažus rutuliukus. Tai mūsų uogos. Klijuodami jį prie kartono nespauskite per stipriai. Uogos turi būti išgaubtos.

Pirštų gimnastika.

Vienas, du, trys, keturi, penki, Sulenkite abiejų rankų pirštus, pradedant nuo didžiųjų.
Mes rinksime lapus. Ritmiškai sugniaužkite ir atgniaužkite kumščius
Beržo lapai, Pirštai vėl linksta, pradedant nuo didžiųjų
šermukšnio lapai,
tuopos lapai,
Drebulės lapai,
Rinksime ąžuolo lapus, „Pasivaikščiosime“ ant vidurinio stalo ir
Rudeninę puokštę nuvešime mamai. abiejų rankų rodomieji pirštai.
Tęskime.

Dabar turime padaryti lapus. Kokios spalvos jie gali būti? (atsakymai)

– Žinoma, žalia, geltona, oranžinė.

Nuimkite plastilino gabalėlį ir susukite į trumpą, putlią dešrelę. Tai mūsų lapas. Klijuodami ant kartono klijuosime kiečiau, kad išsilygintų. Lapai nėra išgaubti, o plokšti. Atkreipkite dėmesį, kad vienas lapas yra priešais kitą. Ir pjovimo pabaigoje jie mažėja. Centriniame gale yra vienas lapas.

Atspindys.

Dabar surengkime savo darbų parodą.

Marija Mitina

Tikslas: estetinio požiūrio į supančio pasaulio objektus ir reiškinius formavimas.

Užduotys:

1) edukacinis.

Išmokykite vaikus sudaryti krūvą kalnų pelenai naudojant paruoštus plastilino kamuoliukus.

Įskiepyti vaikams meilę gamtai, išmokyti iš atskirų dalių susidėlioti visą paveikslą.

Tobulinkite įgūdžius lipdymas.

2) besivystantis.

Ugdyti vaikų kalbą;

Ugdykite dėmesį ir vaizduotę;

Vaikų smulkiosios motorikos ugdymas;

Lavinti estetinius vaikų pojūčius;

Ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus;

3) edukacinis.

Ugdyti reagavimą, gerumą ir rūpestį paukščiais.

Įranga: molbertas, žaislas (paukštis, vatmano popieriaus lapas su medžio paveikslėliu, šablonai šermukšnio šakelių pagal vaikų skaičių, raudonas plastilinas, lentos skirtos lipdymas, šermukšnio šakelių, fonograma "Paukščių garsai miške".

Metodai ir technikos:

1. Žodinis (Rudens reiškinių aprašymas, uogos kalnų pelenai) .

2. Vizualinis (Šakos kalnų pelenai) .

Pamokos eiga:

Vaikinai, pažiūrėkime vienas į kitą.

Koks dabar metų laikas? (Ruduo)

Kiek yra rudens mėnesių? (Trys: rugsėjis spalis lapkritis)

Kas vyksta gamtoje rudenį? (Atšala, žmonės šiltai rengiasi, krenta lapai, išskrenda paukščiai, dažnai lyja, trumpėja dienos.)

(Muzika skamba, paukščiai gieda)

Vaikai, kokius garsus, jūsų nuomone, girdite, kaip jie atrodo? (Paukščių balsai.)

Pažiūrėkime. Kokie paukščiai atskrido pas mus?

Fizminutka "Paukščių pulkas skrenda į pietus"

Paukščių pulkas skrenda į pietus

Aplinkui mėlynas dangus. (Vaikai plaka rankomis kaip sparnais)

Norėdami atvykti greičiau,

Turime suplakti sparnais. (Vaikai intensyviau mojuoja rankomis)

Giedrame danguje šviečia saulė,

Astronautas skrenda raketa. (Ištiesimas – rankos aukštyn)

O apačioje yra miškai ir laukai -

Žemė plinta. (Žemas pasilenkimas į priekį, rankos ištiestos į šoną)

Paukščiai pradėjo leistis žemyn

Visi susėda proskynoje.

Jų laukia ilgas kelias

Paukščiai turi pailsėti. (Vaikai sėdi giliai pritūpę ir sėdi kelias sekundes)

Ir laikas vėl eiti į kelią,

Turime daug skristi. (Vaikai atsistoja ir mojuoja "sparnai")

Čia ateina pietūs. Sveika! Sveika!

Mums laikas nusileisti.

Vaikinai, žiūrėk! Pas mus atskrido paukštis! kaip tai vadinasi? (zylė) Ji mums atnešė neįprastą puokštę (mokytojas rodo į puokštę šermukšnio šakos) . Iš ko jis padarytas? (Nuo raudonos šermukšnio šakos.)

Teisingai. Prieikime arčiau ir pasižiūrėkime šermukšnio šakelių(vaikai kartu su mokytoja ateina prie stalo). Ką uogų spalva(raudona)

Kokios formos jie (Apvalus.)

Atidžiai pažiūrėkite, kaip išdėstytos uogos? Kai uogos yra arti viena kitos, jos vadinamos klasteriais.

Vaikinai, aš visiškai pamiršau jums pasakyti! Šiandien mane informavo, kad miške stiprus vėjas nunešė nuo medžių visas uogas. Dabar paukščiai turės badauti visą žiemą. Ar galime kuo nors jiems padėti? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, mūsų grupėje yra medis iš šio miško. Štai jis.

Tai raudona Šermukšnis. Vaikinai, zylė klausia, kodėl taip liūdna? Kodėl manote? Ko jam trūksta? (Uogų neužtenka kalnų pelenai.)

Zylė mums atnešė krepšelyje šakelės, bet ant jų nėra uogų. Vaikinai, puoškimės šakelės uogų ir taip padėsime žiemojantiems paukščiams išvengti bado. Ar padėsime paukščiams? (Taip)

(Vaikai sėdi prie stalų)

Pirštų žaidimas.

Pro turgų ėjo gegutė

Ji turėjo krepšelį

Ir krepšelis sudužo ant grindų,

Išskrido 10 musių.

Vaikinai, pažiūrėkime, ką turime ant savo stalų. (plastilinas, popieriaus šakelės)

Kaip mes galime gaminti uogas šermukšnio uogos iš to, ką mes turime?

(Uogas gaminsime iš plastilino.)

Kokios spalvos plastiliną naudosite? (raudona)

Nuo didelio plastilino gabalėlio nuskabome mažus gabaliukus ir sukamaisiais delnų judesiais formuojame mažus rutuliukus. (rodoma). Tai bus uogos kalnų pelenai. (Vaikai patys gamina kamuoliukus iš raudono plastilino.)

Dabar, vaikinai, papuoškime savo eglutę šermukšnio šakos(vaikai klijuoja šablonus ant medžio).

Štai kokie mes šaunuoliai, išgelbėjome paukščius nuo alkanos žiemos.

Zylė dėkoja vaikinams už pagalbą ir vaišina obuoliais.

Publikacijos šia tema:

Piešimas – džiaugsmingas, įkvėptas darbas, kurio nereikėtų verčiant daryti vaiko. Galite piešti teptuku arba pirštais. Toks originalus.

GCD santrauka piešimui su kištuku jaunesniųjų grupėje „Šermukšnio šakelė buliams“ Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka ugdymo srityje „Meninė ir estetinė raida“ Piešimas jaunesniajame pakopoje.

Modeliavimo pamokos antros jaunesniosios grupės vaikams „Šermukšnio šakelė“ santrauka Tema: „Šermukšnio šakelė“ Amžius: 2 jaunių grupė Tikslas: šermukšnio šakelės lipdymas Tikslai: Įtvirtinti gebėjimą atskirti plastilino gabalėlį nuo visumos.

Pastabos apie vaizdinę veiklą „Šermukšnio šakelė“ pirmoje jaunesniųjų grupėje (modeliavimas) Tikslas: supažindinti vaikus su viena iš modeliavimo technikų.

Tikslai: Ugdyti vaikų susidomėjimą modeliavimu, išmokyti nulipdyti šermukšnio uogų kekę; formuoti idėjas apie sezoninius gamtos pokyčius;

Pamokos apie meninę kūrybą antroje ankstyvojo amžiaus grupėje santrauka. Piešimas „Šermukšnio šakelė“ Pamokos apie meninę kūrybą antroje ankstyvojo amžiaus grupėje santrauka. Piešimas. „Šermukšnio šakelė“ Programos turinys: 1. Tęsti.

Elena Michailovna Sukhankova

Užduotys:

Išmokykite vaikus sudaryti krūvą kalnų pelenai naudojant paruoštus plastilino kamuoliukus.

Įskiepyti vaikams meilę gamtai, išmokyti iš atskirų dalių susidėlioti visą paveikslą.

Sukelkite emocinę reakciją į temą klases.

Pamokos eiga:

Vaikinai, pasisveikinkime vieni su kitais ir pažiūrėkime vienas kitam į akis. Tavo akys protingos, malonios ir gražios. Jie ramiai sėdėjo ant kėdžių.

Koks dabar metų laikas? (Ruduo)

Kas vyksta gamtoje rudenį? (Atšala, krenta lapai, išskrenda paukščiai)

Vakar mūsų svetainėje matėme šermukšnis, ant jos šakos pilnos uogų. Tai mėgstamas žiemojančių bulių skanėstas. atnešiau šermukšnio šakelė tik tau. Pažiūrėkime. Kaip ant jo išsidėsčiusios uogos? Lapai?

Vaikinai, aš visiškai pamiršau jums pasakyti! Šiandien mane informavo, kad miške stiprus vėjas nunešė nuo medžių visas uogas. Dabar paukščiai turės badauti visą žiemą. Ar galime kuo nors jiems padėti?

Siūlau pasidaryti patiems šermukšnio šakelių. Pažiūrėkime, ką turime ant mūsų stalų. (Plastilinas, popieriaus lapai)

Kaip mes galime padaryti šakas šermukšnio uogos iš to, ką mes turime? (Vaikų atsakymai)

Teisingai. Ant lapų piešime šakelė, o uogas gaminsime iš plastilino. Kokios spalvos plastiliną naudosite? (raudona)

Nuo didelio plastilino gabalėlio nuskabome mažus gabaliukus ir sukamaisiais delnų judesiais formuojame mažus rutuliukus. (rodoma). Tai bus uogos kalnų pelenai. (Vaikai patys gamina kamuoliukus iš raudono plastilino.)

Fizminutka "Paukščių pulkas skrenda į pietus"

Paukščių pulkas skrenda į pietus

Aplinkui mėlynas dangus. (Vaikai plaka rankomis kaip sparnais)

Norėdami atvykti greičiau,

Turime suplakti sparnais. (Vaikai intensyviau mojuoja rankomis)

Giedrame danguje šviečia saulė,

Astronautas skrenda raketa. (Ištiesimas – rankos aukštyn)

O apačioje yra miškai ir laukai -

Žemė plinta. (Žemas pasilenkimas į priekį, rankos ištiestos į šoną)

Paukščiai pradėjo leistis žemyn

Visi susėda proskynoje.

Jų laukia ilgas kelias

Paukščiai turi pailsėti. (Vaikai sėdi giliai pritūpę ir sėdi kelias sekundes)

Ir laikas vėl eiti į kelią,

Turime daug skristi. (Vaikai atsistoja ir mojuoja "sparnai")

Čia ateina pietūs. Sveika! Sveika!

Mums laikas nusileisti. (Vaikai sėdi prie stalų)

Ko trūksta mūsų šakelės(Lapai)

(Klijuokite iš anksto paruoštus lapus)

Štai kokie mes šaunuoliai, gelbėjome bulkius nuo alkanos žiemos. padarė daug sultingų uogų.




ATVIRA MODELIAVIMO KLASĖ: „Šermukšnio šakelė“.
Programos turinys: - kūrybiškas ugdymo proceso organizavimas. -mokomosios medžiagos naudojimo kintamumas, leidžiantis ugdyti kūrybiškumą pagal kiekvieno vaiko pomėgius ir polinkius. -pagarbus požiūris į vaikų kūrybos rezultatus. Tikslas: Lavinti vaikų estetinius pojūčius; meninis vaizdinių vaizdų suvokimas ir vaizduotė; meninius ir kūrybinius sugebėjimus. Uždaviniai: 1. Ugdomasis: Ugdyti estetinį vaizdinių idėjų suvokimą, meninius ir kūrybinius gebėjimus. 2. Vystymasis: Ugdykite susidomėjimą modeliavimu. Supažindinkite su kaminų naudojimo būdais. 3. Ugdomasis: mokyti būti draugišku vertinant kitų vaikų darbą. Sustiprinkite kruopštaus lipdymo techniką. Išmokykite vaikus atpažinti ir naudoti išraiškos priemones modeliuojant. Pamokos eiga: Paukštis atnešė šermukšnio šakelę. Apžiūra. 1.Iš kokio medžio šios uogos? 2.Kada sunoksta uogos? Eilėraštis: Liepsna dega šermukšnių kekės. Ruduo auksinis, džiugina vaikus.(Rudenį) 3. Kokia spalva? 4.Kokio dydžio? 5.Kas valgo? (Paukščiai.) Teisingai, vaikinai, ypač šios uogos padeda paukščiams žiemą, kai visa žolė, uogos, riešutai pasidengia sniegu, šermukšnių uogos – kaip raudoni žibintai – vilioja paukščius ir žiemą išlieka pagrindiniu maistu. Vaikinai, priklijuokime daug uogų paukščiams, kad žiemą būtų ką paganyti. Modeliavimas: etapinis, lipdytas. 1. Mokytojo demonstravimas: paimkite rudo plastilino gabalėlį, kurį padalinate į didelį ir mažą: iš didesnio bus padaryta šakelė. Iškočiokite dešrą – kaip dariau aš – o jūs kartu su manimi dešrą padėkite ant lakšto viršaus ir nykščiu spauskite per visą ilgį – kaip aš. 2. Paimkite nedidelius rudo plastilino gabalėlius, uogoms padarysime mažas šakeles, iškočiosime plonas dešreles ir lipdykite jas nuo didelės šakos žemyn - kaip aš dariau.
3.O dabar ant šių plonyčių šakelių reikia priklijuoti daug, daug uogų - iš mažų raudonų gabalėlių darome rutuliukus ir klijuojame ant šakų - išlyginame. 4.Supjaustykite žalius gabalėlius į lapus ir papuoškite šaką lapais. 5. Dovanojame paukščiui (savo šermukšniai.) Didaktinis žaidimas: „Vaisius derink su lapais“. Ant stalo padėkluose išdėliojami šie vaisiai: (gilės, riešutai, kaštonai, kūgiai, klevo sparneliai, šermukšniai), šių vaisių lapai išdėlioti grupėmis skirtingose ​​vietose. Įsakymu vaikai ima įvairius vaisius ir ieško šio vaisiaus lapelio. Paukštis padėkojo vaikams už skanėstą ir paliko vaikams krepšelį saldainių.

GBDOU darželis Nr.31, Moskovskio rajonas, Sankt Peterburgas.

GCD santrauka apie meninę kūrybą.

Modeliavimas „Šermukšnio šaka“.

Antros jaunesnės grupės vaikams (3-4 m.)

Pedagogas: Zarucheinova Nadežda Ivanovna.

Užduotys:

Išmokykite vaikus iš paruoštų plastilino rutuliukų pasidaryti šermukšnio uogų kekę.

Įskiepyti vaikams meilę gamtai, išmokyti iš atskirų dalių susidėlioti visą paveikslą.

Sukelkite emocinę reakciją į pamokos temą.

Pamokos eiga:

Vaikinai, pasisveikinkime vieni su kitais ir pažiūrėkime vienas kitam į akis. Tavo akys protingos, malonios ir gražios. Jie ramiai sėdėjo ant kėdžių.

Koks dabar metų laikas? (Ruduo)

Kas vyksta gamtoje rudenį? (Atšala, krenta lapai, išskrenda paukščiai)

Vakar savo svetainėje pamatėme šermukšnį, jo šakos buvo pilnos uogų. Tai mėgstamas žiemojančių bulių skanėstas. Specialiai tau atnešiau šermukšnio šakelę. Pažiūrėkime. Kaip ant jo išsidėsčiusios uogos? Lapai?

Vaikinai, aš visiškai pamiršau jums pasakyti! Šiandien mane informavo, kad miške stiprus vėjas nunešė nuo medžių visas uogas. Dabar paukščiai turės badauti visą žiemą. Ar galime kuo nors jiems padėti?

Šermukšnio šakeles siūlau pasidaryti patiems. Pažiūrėkime, ką turime ant mūsų stalų. (Plastilinas, popieriaus lapai)

Kaip iš to, ką turime, pasidaryti šermukšnio šakeles? (Vaikų atsakymai)

Teisingai. Ant lakštų nupiešime šakelę, iš plastilino gaminsime uogas. Kokios spalvos plastiliną naudosite (raudonas)

Nuo didelio plastilino gabalėlio nuskabome mažus gabaliukus ir sukamaisiais delnų judesiais formuojame mažus rutuliukus (rodau). Tai bus šermukšnio uogos. (Vaikai patys gamina kamuoliukus iš raudono plastilino.)

Kūno kultūros minutė

Paukščių pulkas skrenda į pietus

Aplinkui mėlynas dangus. (Vaikai plaka rankomis kaip sparnais)

Norėdami atvykti greičiau,

Turime suplakti sparnais. (Vaikai intensyviau mojuoja rankomis)

Giedrame danguje šviečia saulė,

Astronautas skrenda raketa. (Ištiesimas – rankos aukštyn)

O apačioje yra miškai ir laukai -

Žemė plinta. (Žemas pasilenkimas į priekį, rankos ištiestos į šoną)

Paukščiai pradėjo leistis žemyn

Visi susėda proskynoje.

Jų laukia ilgas kelias

Paukščiai turi pailsėti. (Vaikai pritūpia ir kelias sekundes sėdi)

Ir laikas vėl eiti į kelią,

Turime daug skristi. (Vaikai atsistoja ir plaka „sparnais“)

Čia ateina pietūs. Sveika! Sveika!

Mums laikas nusileisti. (Vaikai sėdi prie stalų)

Štai kokie mes šaunuoliai, gelbėjome bulkius nuo alkanos žiemos. padarė daug sultingų uogų.






Įkeliama...