ecosmak.ru

Sudėjimo ir atimties vyresnioji grupė. GCD santrauka apie elementariųjų matematinių vaizdų formavimą

Tikslas: Suformuokite papildymo idėją.

Užduotys:

Suteikite idėją, kaip sujungiamos objektų grupės, kai jos pridedamos;

supažindinti su „+“ ženklu;

įtvirtinti žinias apie objektų savybes;

Išsiaiškinkite erdvinius ryšius: įjungta, aukščiau, apačioje.

Medžiagos pamokai: mimio projektas, geometrinių figūrų rinkiniai kiekvienam vaikui (2 rinkiniai: 2 stačiakampiai, 3 apskritimai), brėžiami paketai, darbo sąsiuviniai.

Pamokos eiga:

Sveiki vaikinai, šiandien pamokoje kalbėsime apie tokį matematinį veiksmą – sudėjimą. O kad mums būtų aiškiau, pažaiskime su jumis žaidimą „Daržovių parduotuvėje“ (šio žaidimo metu vaikai formuoja idėją apie papildymą kaip daiktų grupių derinį).

Maša ir Miša su mama nuėjo į daržovių parduotuvę. Maša paprašė, kad nupirkčiau jai 2 agurkus, o Miša nupirkčiau jam 3 pomidorus. Mama nupirko Mašai 2 agurkus, po to nupirko Mišos 3 pomidorus (Mimio lentoje mokytojas deda daržoves į maišelius vaikams). Apsipirkę mama su vaikais parėjo namo. Vaikinai kieme sutiko draugus ir paprašė mamos leidimo su jais pažaisti, o įsigytas daržoves įsidėjo į mamos krepšį. Koks žodis gali pakeisti žodį „sulankstytas“? (sujungti, sujungti ir pan.).

Veiksmai, kuriuos atliko Maša ir Miša, matematikoje vadinami sudėjimu. Pažiūrėkite, kokios daržovės yra bendrame dideliame maiše? Ko išmokote pridėjus? (2 agurkai ir 3 pomidorai - iš viso 5 daržovės).

Vaikinai, prieš jus yra „krepšelių“ modeliai ir geometrines figūras, kortelės su ženklais „+“ ir „=“. Į pirmąjį maišelį įdėkite 2 stačiakampius, o į antrąjį – 3 apskritimus (visi veiksmai dubliuojami mimio lentoje). Taigi, mes patikriname:

Kas yra pirmame maišelyje? (du stačiakampiai)

Kas yra antrame maiše? (trys apskritimai).

Sudėkite visas šias figūras į bendrą didelį maišelį. Kas nutiko? (2 stačiakampiai ir 3 apskritimai).

Ką mes padarėme su formomis? (surinkti, sulankstyti, sujungti į bendrą didelį maišelį). Visai teisingai, sujungėme abi dalis – pirmą ir antrą maišelį – į vieną visumą (sumą).

Vaikinai, bet norint parodyti papildymą, nebūtina supilti visų figūrų - tarp dalių (terminų) galite įdėti „+“ ženklą. (vaikai dėlioja ženklą + ir figūrėles). Gavome dvi sumas, ar jos lygios? Kokį ženklą galime įdėti tarp jų? (ženklas "=").

Gerai, vaikinai, šiek tiek pailsėkime, o tada tęsime pamoką.

Fizminutka "Daržovės"

Kartu kassime lysvę.
Sudėkime viską į eilę:
Čia yra morkos
O štai kopūstas.
Prinokęs bus skanus!

Čia auga bulvės, svogūnai,
Išgydo septynis negalavimus!
Sodo laistymas iš laistytuvo
Ir atsisėsk ant suoliuko.

Eime toliau, žiūrėk, ežių šeimyna ruošėsi žiemai. Ežiukas su ežiuku nuėjo grybauti. Susitikome miško proskynoje ir žiūrime, kas kiek grybų rado.

Ežiukas rado du baravykus, o ežiukas – 3 baravykus. Ir deda juos į savo sandėliuką, kad nebadautų žiemą.

Suskaičiuokite, kiek grybų turi mūsų ežiai (penkis).

Pavadinkite pirmąją dalį, antrąją, visą iš paveikslėlio (skmk).

Ežiukai nusprendė grįžti į mišką grybauti. Kas šį kartą ką rado? (ežiukas rado tris baravykus, o ežiukas 2 baravykus) ir vėl sudėjo grybus į bendrą sandėliuką. Pavadinkite pirmąją dalį, antrąją, visumą (sumą). Pieškite grybus maišeliuose.

Ką įdomaus pastebėjote? (dalys pasikeitė vietomis, bet visuma nepasikeitė).

Vaikinai, ką dar ežiukai galėtų turėti atsargų? (renkasi miško obuolius). Įsivaizduokime, kad mūsų ežiukai kitą dieną iškeliavo ieškoti laukinių obuolių. Kiek kartų jie turėjo eiti obuolių? (du kartus).

Pažiūrėkite, kiek ir kokių obuolių ežiukas atnešė pirmą kartą? O ežiukas?

O kiek ir kokių obuolių ežiukas atnešė antrą kartą? O ežiukas?

(Vienas vaikas užduotį atlieka prie lentos, likusieji – sąsiuviniuose).

Matai, ką pastebi? (dalys pasikeitė vietomis, visuma nepasikeitė).

Šauniai padirbėta. Pažiūrėkime į paveikslėlius. Miško proskynoje gyvena ne tik ežiai, ten galima sutikti ir kitų gyvūnų, įvairių vabzdžių, o kokios gražios gėlės ir medžiai! Kuris iš jūsų buvo miške vasarą?

Apsvarstykite pirmąją nuotrauką, man atrodo, kad čia kažkas yra nereikalingas. Ka tu manai? (priklausomai nuo pasirinkto atributo, pagal kurį pašalinamas papildomas elementas, suteikiamas apibendrintas pavadinimas)

Apsvarstykite antrą paveikslėlį, kas jame nereikalinga? (Priklausomai nuo pasirinkto požymio, kuriuo pašalinamas papildomas elementas, suteikiamas apibendrintas pavadinimas. Svarbu, kad vaikai pagrįstų savo pasirinkimą).

Vaikinai, pažiūrėkime, puslapio apačioje, kas ten verkia? Skruzdė pasiklydo. Miške tiek takų, padėkime jam rasti kelią namo.

Gerai, vaikinai, o namuose su mama ar tėčiu nupieškite žibintus mūsų skruzdėlei, kad ji daugiau nepasiklystų, nuspalvinkite juos, o apačioje padarykite geometrinius takus.

Jau beveik baigėme pamokas, ir aš norėčiau išbandyti, kaip gerai naršote erdvėje, kad būtumėte tikri, kad nepasiklysite kaip skruzdėlynas.

Orientavimosi erdvėje užduoties atlikimas (po, ant, virš).

Gerai padaryta vaikinai. Užduotys puslapio apačioje, taip pat pasiimkite namuose.

Taigi, vaikinai, kur mes šiandien buvome kartu su ežiukais? (miške). Kokius veiksmus atlikome su daržovėmis, grybais, obuoliais, geometrinėmis figūromis? (Sulankstėme. Kuris ženklas rodo, kad sujungėme skirtingas dalis į visumą? ("+") Parodykite pirštais. Tai baigiasi mūsų pamoka, ačiū už jūsų darbą.

Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

GCD santrauka sudaryta pagal federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus. Vykdymo forma – kelionė padeda realizuoti ugdomąsias, lavinančias, korekcines ir ugdomąsias užduotis. Nepos...

Tikslas: - Supažindinti vaikus su Motinos diena. Supažindinti vaikus su tuo, kad šiai nuostabiai šventei ruošimės kaip grupė, kad norėdami įtikti mamai, turime išmokti šv...

GCD santrauka apie OO kognityvinį vystymąsi, kuri apima pažinimo tyrimų veiklą ...

Elena Galimullina
"Papildymas". Matematikos pamokos santrauka žaidimo forma

Tema: Papildymas

Tipas klases: intelektualus ir besivystantis.

Žiūrėti klases: elementariųjų matematinių vaizdų formavimas.

Elgesio forma: žaidimas.

Švietimo integracija regionuose: "žinios", "bendravimas", « Kūno kultūra» , "socializacija", "darbas", "meninė kūryba".

Tikslas:

1. Suformuokite papildymo idėją kaip derinti objektų grupes, apie įrašymą ženklo papildymas«+» ;

2. Lavinti gebėjimą identifikuoti ir įvardyti objekto savybes, gebėjimą lyginti objektus pagal savybes;

3. Lavinti protines operacijas – analizę, lyginimą, apibendrinimą, abstrakciją, lavinti dėmesį, atmintį, kalbą, vaizduotę, loginius gebėjimus, bendravimo įgūdžius.

Užduotys:

Mokymosi užduotys:

1. motyvuoti vaikus įtraukti į žaidimų veiklą;

2. atnaujinti visumos ir jos dalių idėją, tarpusavio ryšį, galimybę iš dalių padaryti visumą;

3. atnaujinti idėjas apie veiksmus objektų grupių papildymas;

4. Išaiškinti vaikų idėją apie veiksmą ženklo papildymas«+» ;

5. forma komutacinės nuosavybės sąvoka papildymus;

6. įtvirtinti idėjas apie veiksmą papildymus ir jo žymėjimas ženklu «+» .

Vystymo užduotys:

Sudaryti sąlygas lavintis loginiam mąstymui, išradingumui, dėmesingumui.

Prisidėti formavimas psichinės operacijos, kalbos raida, gebėjimas argumentuoti savo teiginius.

Edukacinės užduotys:

Ugdyti savarankiškumą, gebėjimą suprasti ugdomąją užduotį ir ją atlikti savarankiškai.

Ugdykite susidomėjimą matematikos pamokos.

Metodai ir medžiagų:

Praktiška: žaidimas, fizinė minutė, piešimas (piešimas ir spalvinimas, veiksmai su plakatais.

Vizualinis: žiūrint į plakatą, naudojant iliustracijas.

žodinis: mokytojo pasakojimas, pokalbis, dialogas, nuoroda, klausimai.

Žaidimas: netikėtumo akimirkų panaudojimas.

Skatinimas, analizė klases.

Medžiaga ir įranga:

Plakatai, pieštukai, darbo knygelės.

Pamokos eiga:

1. Įėjimas į žaidimo situaciją.

Mokytoja pasodina vaikus prie stalų ir sako, kad šiandien žaisime. Norėdami tai padaryti, turime pasiskirstyti į komandas: 1 eilutė yra viena komanda, 2 eilutė yra antra komanda.

Taigi, vaikinai, šįryt ant stalo radau laišką, kuris skirtas vyresnės grupės vaikams. Atidarykime jį ir pažiūrėkime, kas yra viduje. O, yra laiškas. Įdomu, iš ko tai? Paskaitykime ir viskas mums taps aišku. Mieli vaikinai, tai laiškas nuo mergaitės Tanijos ir berniuko Vanios, jie prašo mūsų jiems padėti.

Vaikinai, ar galime padėti Tanjai ir Vaniai? (Taip)

Taip jiems nutiko, mama paprašė Tanijos ir Vanijos eiti su ja į mišką grybauti. Kol mama ruošėsi, Tanya ir Vanya pradėjo žaisti žymėjimą.

Ar manote, kad vaikai pasielgė teisingai? (Ne)

Kodėl taip manai? (nes neturėtumėte žaisti mobiliųjų žaidimų namuose) žaidimus)

1 užduotis:

Mokytoja sako, kad per žaidimus Tanya ir Vania numetė mamos mėgstamą vazą ir ją sulaužė.

Pataisykime tai, vaikinai.

Kaip aš tai galėčiau padaryti? (galite klijuoti vazą)

Ar norėtumėte padėti Tanjai ir Vaniai suklijuoti vazą? (Taip)

Mokytoja sako, kad vaza suskilo į 2 dalis, ir siūlo vaikams padaryti vazą iš 2 dalių. Iš kiekvienos komandos turi būti vienas žmogus sukrauti vieną vazą.

Vaikams atlikus užduotį, mokytojas klausia klausimas:

Į kiek dalių buvo sudaužyta vaza? (už 2 dalis)

Ką padarėte, kad vaza būtų vientisa? (Mes sujungti dalis)

Kas didesnė – visa vaza ar bet kuri jos dalis? (visa vaza yra didesnė už bet kurią jos dalį)

Mokytoja pasakoja, kad po to, kai vaikai suklijavo vazą, Tanya ir Vanya su mama išėjo į mišką. Tanya miške rado 3 grybus, o Vania – 2 grybus. Prieš eidami namo, Tanya ir Vanya nusprendė įdėkite grybus į motinos maišą.

Mokytojas įdeda grybus į trečią maišelį ir atneša viso: dalys (rodo į mažus maišelius) sulankstytas susijungę, susijungę į visumą (rodo į didelį krepšį).

2 užduotis:

Kiek grybų Tanya rado?

Vaikas išeina iš 1 komandos ir prie mažo maišelio prideda 3 grybus.

Kiek grybų Vanya rado?

Iš antrosios komandos išeina vaikas ir prie kito mažo maišelio prideda 2 grybus.

Ką tada darė Tanya ir Vanya? (viską sudėjau į mamos pakuotę)

Mokytojas patikslina: rasti dalis sulankstytas į vieną.

Mokytojas tai sako, kad parodytų papildymas, nebūtina supilti dalių – tarp dalių galima įdėti ikonėlę, kuri rodo, kad dalys sulankstytos.

Kuri piktograma rodo, kurios dalys sulankstytas(+)

3 užduotis:

Dabar, vaikinai, pailsėkime.

Kelkis nuo stalų.

Laukiame fizinės minutės!

Greitai kelkis, šypsokis

Didesnis, didesnis ruožas

Nagi, ištiesink pečius

Pakelti, nuleisti

Kairėn, pasukite į dešinę

Rankenomis palieskite grindis

Sėskis, kelkis, atsisėsk, kelkis

Ir jie šoko į vietą.

4 užduotis:

Tanya suvalgė 4 mažus obuolius, o paskui vieną didelį obuolį. Vanya suvalgė vieną didelį obuolį, tada 4 mažus obuolius. Bet Tanyai atrodė, kad Vanya suvalgo daugiau obuolių ir jie susikivirčijo. Vaikinai, padėkime Tanyai ir Vaniai ir suskaičiuokime, kiek obuolių kiekvienas iš jų suvalgė, tam turime išspręsti pavyzdį ir pritvirtinti tiek obuolių, kiek jie suvalgė.

1. 4 obuoliai + 1 obuolys = 5 obuoliai,

2. 1 obuolys + 4 obuoliai = 5 obuoliai.

Taigi, jie suvalgė po 5 obuolius ir neturi dėl ko ginčytis. Dabar jie susitaikė ir ačiū už pagalbą.

Išvada: jei at papildymas sukeisti dalis, visuma nesikeičia.

5 užduotis:

Šį kartą Tanya ir Vanya skaitė knygą ir pamatė, kad knygos autorius padarė klaidą.

Ar galite ištaisyti klaidą? (Taip)

Mokytojas pasikviečia po vieną asmenį iš kiekvienos komandos ir paaiškina užduotį.

Ant plakato, paveikslėlių grupės, nustatykite, kas ar kas yra nereikalingas?

1. vištiena

2. varpas

Puiku, vaikinai, jums puikiai sekėsi.

6 užduotis:

Ir aš perskaičiau toliau pratimas:

Mokytojas pasikviečia po vieną asmenį iš kiekvienos komandos ir paaiškina užduotį.

Plakate paveikslėlių grupei turi būti suteiktas bendras šių paveikslėlių pavadinimas. Tanjai ir Vanijai sunku, padėkite joms, vaikinai.

1. vabzdžiai

2. medžiai

Puiku, vaikinai, atlikote darbą.

7 užduotis:

Pažiūrėkime, kokią kitą užduotį mums paruošė Tanya ir Vanya?

Mokytojas pasikviečia po vieną asmenį iš kiekvienos komandos ir paaiškina užduotį.

Kita užduotis vadinama: "Piešti ir spalvinti".

Puiku, ši užduotis jums taip pat nesukėlė jokių sunkumų.

Vaikinai, jūs atlikote visas užduotis. Tanya ir Vanya yra labai dėkingi jums už jūsų pagalbą. Vaikinai, ar jums patiko mūsų klasė?

Šiandien visi vaikai dirbo puikiai, bet buvo ypač aktyvūs...

Tanya ir Vanya, dėkodamos jums už pagalbą, paliko šią skrynią. Ar pažiūrėsime į tai?

Žiūrėk, tai saldūs skanėstai!

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga № 216

„Komplektinio tipo darželis“

Pamokos apie matematinių gebėjimų ugdymą santrauka

vyresniojoje grupėje

"Pelenės šlepetė"

Parengta:

Pedagogas:

Juročkina Tatjana Nikolaevna

Kemerovas

Tikslas: matematinių žinių ir įgūdžių įtvirtinimas.

Užduotys:

Ugdomasis: sutvirtinti savaitės dienas, metų mėnesius, metų laikus, sudėties ir atimties pavyzdžius, skaičių palyginimo pavyzdžius, gebėjimą spręsti uždavinius, eilinę ir atvirkštinę skaičių serijas;

vystosi: vystosi loginis mąstymas, atmintis, vaizduotė;

ugdomasis: ugdyti norą padėti sunkiais laikais, patirties jausmą.

Medžiaga:molbertas, magnetiniai skaičiai, užduočių pasirinkimas, lenta, kreida, žymeklis, rutulys, ranka piešta Pelenė, 6 vokai su užduotimis, geometrinės figūros.

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Žaiskime tyliai:

Visi nustojo kalbėti

Vaikai nutilo.

Mes paėmėme vandenį į burną

Ir liepė visiems sušalti!

Vienas du trys keturi Penki,

Nuo šiol tylėk!

Pabarbenti į duris.

Viename bate pasirodo nudažyta Pelenė. Pelenė paaiškina, kad pametė vieną batą, ir prašo surasti antrą.

Vaikai, padėk Pelenei?

Vaikai: Taip.

Pelenė: norėdami rasti batą, turite išlaikyti testą. Tu esi pasiruošęs?

Vaikai: Taip.

Pelenė: šlepetę rasite, kai atliksite visas užduotis vokuose. Visi vokai sunumeruoti, juos reikia imti skaitmenine serija, pradedant skaiciu 1. O as sedesiu, nes vienais batais vaikščioti labai nepatogu.

Pelenė atsisėda.

Pedagogas: Aš prašau visų susėsti prie stalų. Taigi, su kokiu numeriu paimame voką?

Vaikai: su numeriu 1.

1 pratimas:

Pažvelkite į molbertą ir pamatysite, kad skaičiai sujaukti. Jie turi būti išdėstyti eilės tvarka nuo 1 iki 10. Ir išdėstyti atvirkštine tvarka nuo 10 iki 1.

Puiku vaikinai! Atlikome vieną užduotį.

Pedagogas: kokį voką imsime toliau?

Vaikai: su skaičiumi 2.

2 užduotis:

Pamečiau numerį skaitmeninėje eilėje, padėk man jį rasti.

Skaičių eilės išdėstomos lentoje iš anksto, su trūkstamu numeriu, bet uždaromos spalvotais lapeliais. Lakštai nuimami ir vaikai atlieka užduotį.

Šauniai padirbėta! Ir su antrąja užduotimi susitvarkėme.

Kurį voką imsime toliau?

Vaikai: su numeriu 3.

3 užduotis:

Išspręskite linksmus galvosūkius.

Nuostabu! Mes tai padarėme!

Kokį kitą voką paimame?

Vaikai: su numeriu 4.

4 užduotis:

Prisiminkite savaitės dienas, sezonus ir metų mėnesius.

Pedagogas: Aš prašau visų sustoti ratu, messiu tau kamuolį ir užduosiu klausimą, o tu atsakysi.

Kiek dienų per savaitę?

Kokia savaitės diena šiandien?

Kokia savaitės diena buvo vakar?

Kokia savaitės diena bus rytoj?

Kiek sezonų?

Įvardinkite metų laikus.

Kiek mėnesių yra kiekvieną sezoną?

Kiek mėnesių per metus?

Pavadinkite metų mėnesius.

Labai džiaugiuosi, kad darbą atlikome. Prašau visų susėsti.

O dabar mums reikia pailsėti.

Atlikime pratimus "Žiurkėnas"

Homa, homa, žiurkėnas

Dryžuota statinė.

Homa keliasi anksti

Glostydamas kaklą

trina skruostus,

Homa šluoja trobelę,

Ir eina įkrauti.

Vienas, du, trys, homa nori tapti stipriu.

Kitas vokas su kokiu numeriu?

Vaikai su numeriu 5.

5 užduotis:

Suskirstykite į komandas ir iš geometrinių figūrų išdėliokite: žmogeliukas ir traukinys.

Vaikai prie stalų atlieka užduotis.

Jūs, vaikinai, padarėte teisingą darbą.

6 užduotis:

Išspręskite sudėjimo ir atimties pavyzdžius. Sąlyga, pedagogas pats jums pasiūlys pavyzdžių.

Mokytoja lentoje rašo pavyzdžius, vaikai juos sprendžia.

Sėkmės!

7 užduotis:

Išspręskite nelygybes. Sudėkite ženklus, didesnius nei, mažesnius, lygus.

Nuostabu! Atlikome paskutinę užduotį.

Dabar užmerkite akis. (Skamba lėta, rami muzika) Užmerkite akis. Dabar tave pabučiuos šiltas, saulėtas zuikis. Jis ką nors pabučiuos į skruostą, pabučiuos kam nors į kaktą ar ranką, o gal ir į lūpas. Jauti kaip šilta. Ar jauti, kaip tave bučiuoja saulėtas, šiltas, meilus zuikis? Dabar atidarykite akis.

Pelenė stovi dviejuose batuose. Vaikai, jūs tokie puikūs, išlaikėte visus testus ir radote savo batus. Ačiū, ir aš turiu eiti į balių. Viso gero.

Užduotys:

Kvadratas

1. Pažiūrėk čia

Sakyk vaikinai

Kiek kampų

Bet koks kvadratas?

(4 kampai)

***

2. Prieangyje sėdi šuniukas

Šildo jo pūkuotą šoną. Atbėgo dar vienas

Ir atsisėdo šalia.

(Kiek šuniukų tapo?) (2)

***

3. Penki vaikinai žaidė futbolą.

Vienas buvo parvežtas namo.

Jis žiūri pro langą, galvoja

Kiek dabar žaidžia. (4)

(5-1=4)

4. Ant stogo sėdėjo penkios varnos

Dar du atskrido pas juos,

Atsakykite greitai, drąsiai:

Kiek iš jų atskrido?

(5+2=7)

5. Višta išėjo pasivaikščioti.

Aš paėmiau savo viščiukus.

7 išbėgo į priekį

3 liko už nugaros.

Jų mama nerimauja

Suskaičiuokite, vaikinai

Kiek viščiukų buvo? (10)

(7+3=10)

Tanyai ir Vaniai

Močiutė kepė sūrio pyragus.

Penkios su saldžia varške

O su uogiene penkis vėliau. komentarus sukūrė HyperComments

Anna Sacharova
Pamokos apie matematinių vaizdų kūrimą vaikams iš parengiamosios grupės „Atimtis“ santrauka

Mokymosi užduotys:

1. Forma atimties sąvoka kaip objektų grupės dalies pašalinimas.

2. Pristatykite ženklą «-» .

3. Išskleisti atstovavimas apie geometrines figūras ir jų savybes.

Vystymo užduotys:

1. Ugdykite dialoginę kalbą.

2. Ugdykite dėmesį, loginis mąstymas, atmintis.

3. Tobulėti pažintinė veikla, smalsumas.

Edukacinės užduotys:

1. Ugdykite bendradarbiavimo įgūdžius pamoka.

2. Bendravimo įgūdžių formavimas.

3. Toliau ugdykite savigarbos įgūdžius.

Kurso eiga.

Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus? Pasirašykite «-» jis kviečia mus į svečius, į Žinių šalį į miestą Matematika. Eime į kelionę? Kas ten gyvena?

Su vienu gyventoju iš šio miesto, minuso ženklu, keliausime

Kaip jis atrodo.? Kai atsiranda minusas, kas atsitiks? viskas mažėja, mažėja arba visai išnyksta.

Laikykimės už rankų kartu

Ir mes šypsomės vienas kitam.

Paspausim rankas

Šiluma bėgs ratu.

Vaikinai, Žinių šalyje mums padės gėlė - septynetė.

1 žiedlapis

„Prisijungti taškais“

Teisingai ir greitai atlikę užduotį, išsiaiškinsime, kur galime nueiti. (ant raketos)

2 žiedlapis

"Padaryti nuotolinio valdymo pultą" (pieštukai ir popierius ant stalų)

Viduryje nubrėžkite apskritimą.

Viršutiniame kairiajame kampe yra kvadratas.

Viršutiniame dešiniajame kampe yra trikampis.

Apatiniame kairiajame kampe yra stačiakampis.

Apatiniame dešiniajame kampe – ovalas.

globėjas:

Visi esame pasiruošę skristi: yra raketa, valdymo pultelis.

Pasiruoškite paleisti raketą. Merginų 1 komanda skaičiuoja iki 20, o 2 vaikinų komanda skaičiuoja atgal nuo 20. (skaičiuoti tiesiogiai ir atvirkščiai)

3 žiedlapis

Istorijas, kuriose yra minusas, taip pat galima parašyti skaičiais.

Ant stalo buvo septyni kiaušiniai. Pelė bėgo, mostelėjo uodega, penki kiaušiniai nukrito ir sulūžo. Kiek kiaušinių liko ant stalo? (teisingi du)

Ir parašyta taip

O dabar, vaikinai, aš parašysiu pavyzdžius, o jūs sugalvosite ir sugalvosite jiems istorijas.

Vaikai pasakoja savo istorijas (neprivaloma)

Išvardink kaimynus, esančius skaičiumi 8, 10, 15

vardas ankstesnis numeris: į numerius 5, 9, 13

Pavadinkite kitą numerį: į numerius 4, 19, 11

Pavadinkite vienženklius skaitmenis

Pavadinkite dviženklius skaičius

Puikiai atlikta, ši užduotis nukrito. Na, ką mes einame toliau?

4 žiedlapis

Pavadinkite plokščią geometrinį figūros:

apskritimas, kvadratas, trikampis, rombas, trapecija, ovalas, stačiakampis, aštuonkampis,

Kokias 2 figūras iš to galima pašalinti grupės(kodėl)

Apskritimas ir ovalas - šios figūros neturi kampų.

Kokie kiti skaičiai yra pertekliniai? (trikampis ir aštuonkampis)

Fizkultminutka.

Vienas - kilkite, ištempkite,

Du - sulenkite, išlenkite,

Trys - trijų plojimų rankose,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturios - rankos platesnės,

Penki - mojuokite rankomis,

Šeši yra vieta, kur vėl prisėsti.

5 žiedlapis

Šeši riešutai mama kiaulė

Dėl nešantis vaikus krepšyje.

Ežiukas sutiko kiaulę

Ir davė man dar keturis.

Kiek riešutų kiaulė

Ar atnešei vaikus krepšyje?

Trys kiškiai, penki ežiai

Kiek vaikų yra sode?

Dubenyje buvo penki pyragėliai.

Lariska paėmė du pyragus,

Dar vieną pagavo pūlingas.

Kiek liko dubenyje?

6 žiedlapis

Iššūkis išradingumui

Kiek ausų turi 3 pelės?

Kiek uodegų turi 5 katės?

Kiek galvų turi 4 karvės?

7 žiedlapis

Na, čia liko paskutinis žiedlapis. Klausyk mįslės.

Dieną naktį jie eina.

Niekada nepavargti.

Monotoniškai šnabždėk pagal ritmą:

Tikk, tikk.

Rodyklės, kaip ūsai.

Yra vadinami… (žiūrėti)

Jei teisingai nustatysite laiką, grįšime į savo grupė

Kodėl žmogui reikia laikrodžio? Kodėl mums reikia žinoti laiką?

Paimkite laikrodį ir nustatykite tiksliai 11 valandą.

Rezultatas:

O dabar atlikime atgalinį skaičiavimą kartu. (Skaičiuokite nuo 5 iki 1)

Kad nusileistų švelniai, tarkime, magiška žodžius:

Skrisk, skrisk raketa

Į vakarus, į rytus

Skaičiuojant kilometrus

atvyksta laiku.

Štai mes namie.

Ar jums patiko kelionė?

O kas čia per krūtinė? Taip, tai yra ženklas „-“, kuriam jums buvo išsiųsti lipdukai

atliktas užduotis.

Susijusios publikacijos:

Elementarių matematinių reprezentacijų kūrimo pamokos santrauka (20–25 min.) (2 studijų metai, 2 ketvirtis) Pamokos apie elementariųjų matematinių vaizdų kūrimą santrauka (20-25 min.) (2 studijų metai, 2 ketvirtis) Tema: „Sąvokos“ ilga.

Integruotos matematikos pamokos (matematinių reprezentacijų formavimo) santrauka vyresniajai grupei Tikslas: išmokite skaičiuoti iki 8; pataisyti savaitės dienas, geometrinių figūrų pavadinimus (ovalas, apskritimas, trikampis, stačiakampis, kvadratas) Programinė įranga.

GCD santrauka apie elementarių matematinių sąvokų kūrimą 1-osios jaunesniosios grupės vaikams. GCD santrauka apie elementarių matematinių vaizdų vaikams kūrimą I jaunesnioji grupė. Ugdymo sritys: „Pažinimas“ „Bendravimas“.

GCD santrauka apie elementarių matematinių vaizdų kūrimą pagal programą „Plėtra“ parengiamojoje grupėje MADOU MO Nyagan "D / s Nr. 8 "Rosinka" Atlikėjas Chupina Zulfira Gabdullovna GCD santrauka apie elementarių matematinių vaizdų kūrimą.

OOD santrauka apie logopedinės parengiamosios grupės matematinių reprezentacijų kūrimą Programos tikslai: Apibendrinti per metus įgytas žinias. Įtvirtinti gebėjimą sudaryti aritmetinius uždavinius ir užrašyti jų sprendimo būdus.

Santrauka apie elementariųjų matematinių vaizdų kūrimą parengiamojoje grupėje. Loginio mąstymo ugdymas Tikslas: Tęskite matavimą liniuote. Ugdykite loginį mąstymą. Medžiaga: Paveikslėlių kortelės; valdovai; spalvotos lazdelės.

Natalija Glebova
„Minuso ženklas, atimtis“. Vyresniosios grupės matematikos pamokos santrauka

GCD pažinimas vyresnioji grupė

Tema « Minuso ženklas, atimti»

Švietimo integracija regionuose: "Žinios", "Bendravimas", "Meninė kūryba"

Tikslai:

1. Supažindinkite vaikus su matematikos minuso ženklu, suformuoti gebėjimą spręsti pavyzdžius atimti.

2. Ugdykite smalsumą, rišlią kalbą.

3. Gebėjimas aiškiai ir greitai atsakyti į užduodamus klausimus, ugdyti domėjimąsi matematika.

4. Puoselėkite draugiškus vaikų santykius.

Kurso eiga.

Vaikinai šiandien vyksime į žinių šalį į miestą Matematika. Kaip jau žinote, šiame mieste gausu įvairių skaičių, geometrinių formų ir matematiniai ženklai. Su vienu šio miesto gyventoju šiandien esame su jumis Susipažinkime. Tai yra MINUSO ženklas. Štai kaip tai atrodo. Kada minusas vis mažėja sumažėja arba visai išnyksta.

Minusas mėgsta viską neigti. Kartais tai vadinama neigiamas ženklas. Palyginkite teiginius ir neigimus

Šio berniuko vardas Jegoras – tai patvirtinimas ar neigimas

Jis nėra Jegoras – tai patvirtinimas arba neigimas

man patinka ledai (pareiškimas)

Aš neisiu pasivaikščioti (neigimas)

Tai ne dramblys (neigimas)

Tai žirafa (pareiškimas)

O dabar merginos sugalvos bet kokį pareiškimą, o vaikinai – neigimą.

Vaikinai, jūs pastebėjote, kad neigimas visada viską paverčia priešingai.

Žaiskime su tavimi. Pavadink jį vienu žodžiu

Negreitai (lėtas)

Neramūs (garsiai)

Nešvarus (nešvarus)

ne kvaila (protingas)

Nepiktas (Malonus)

Mažas (mažas)

Nesunkus (lengva)

Fizminutka

Vienas - kilkite, ištempkite,

Du - sulenkti, atlenkti

Trys - trijų plojimų rankose,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi – rankos platesnės

Penki - mojuokite rankomis,

Šeši – ramiai atsisėskite savo vietoje.

Istorijos, kuriose jis dalyvauja minusas taip pat galima rašyti skaičiais.

Ant stalo buvo septyni kiaušiniai. Pelė bėgo, mostelėjo uodega, penki kiaušiniai nukrito ir sulūžo. Kiek kiaušinių liko ant stalo? (teisingi du)

Ir parašyta taip

O dabar, vaikinai, aš parašysiu pavyzdžius, o jūs sugalvosite ir nupiešite jiems istorijas.

(dirbti porose)

Vaikai pasakoja savo istorijas (neprivaloma)

Mokytojas kviečia vaikus papasakoti, ką naujo išmoko. Apibendrinant, ačiū vaikams už jų darbą.

Literatūra

E. V. Solovjova. Matematika ir logika ikimokyklinukams

Įkeliama...