ecosmak.ru

План конспект з літературного читання. План та конспект уроку з літературного читання

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

ПІБ:Баландинська Катерина Володимирівна

Місце роботи: муніципальне освітня установа«Середня загальноосвітня школа№21» м. Енгельс Саратівської області.

Посада: Вчитель початкових класів.

Предмет: літературне читання

Підручник: Л. А. Єфросініна

Тема урока: «Є. Перм'як. Паперовий змій".

Тип уроку: урок «відкриття нового»

Мета уроку: створити умови для усвідомлення та осмислення учнями нової інформації.

Освітні

формувати:

– уявлення про літературні жанри;

Розвиваючі

– розвивати мову (уміння оформлювати свої думки в усній формі), мислення (встановлювати аналогії; узагальнювати та класифікувати за ознаками);

– розвивати вміння планувати свою діяльність, співвідносити виконану роботу на уроці з раніше складеним планом, оцінювати результати діяльності;

Виховні

- Виховувати акуратність;

- Формувати вміння працювати в парі, слухати і розуміти мову інших, спільно домовлятися про правила поведінки та спілкування.

Методи навчання: системно-діяльнісний метод, метод проблемного навчання (вирішення проблемної ситуації), ІКТ.

Форми організації пізнавальної діяльностіучнів: фронтальна, парна, індивідуальна.

Необхідне технічне обладнання (засоби навчання): підручники, робочі зошити, комп'ютер, проектор.

Структура та хід уроку:

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Самовизначення до діяльності.

- З добрим ранком і з добрим днем!

Наш урок із посмішки ми почнемо.

- До якого уроку ви приготувались?

– Чим ми займаємось на цих уроках?

Діти посміхаються один одному.

- До літературному читанню.

– Ми читаємо, відповідаємо на запитання, аналізуємо.

Регулятивні (уміння прогнозувати майбутню роботу)

Особистісні (мотивація до цілеспрямованої пізнавальної діяльності)

Актуалізація знань. Фіксація труднощів у діяльності.

Завдання на зіставлення назви твору та автора.

Дітям необхідно знайти зайвий твір.

У якому розділі читали ці оповідання?

Чому так називається розділ?

Яким має бути новий твір, якщо він знаходиться у цьому розділі?

Що ви повинні зробити, щоб дізнатися про те, чого вчить твір?

Доброго коня – Пляцковський

На ковзанці – Осєєва

Про те, для кого Вовка навчається – Голявкін

- «Вчимося розуму-розуму»

Залишилася назва «Паперовий змій»

Повчальним.

Планування діяльності.

Пізнавальні (вміння отримувати інформацію із схем, представляти у вигляді схеми)

Постановка навчальної задачі.

Відомості про творчість Перм'яка.

Спробуйте спрогнозувати за заголовком те, про що цей текст.

Із чого виготовляють змія?

(ілюстрації)

Висловлювання дітей.

Припущення.

Регулятивні (уміння оцінювати навчальні діївідповідно до завдання, планувати діяльність)

Побудова проекту виходу із скрути («відкриття»).

Словникова робота (у тексті виділено слова, знизу словничок).

Важкочитані слова (підкреслено).

Читання вчителем. Я прочитаю текст, ваше завдання – запам'ятати відомості про гадюку.

Про що текст?

Що довідалися про паперового змія?

Робота у зошиті.

За яку погоду запускають змія?

Мочало, драни.

Бракувало, майорить.

Те, із чого виготовляють змія.

Записують матеріали.

При легкому вітерці.

Пізнавальні (уміння орієнтуватися у підручнику, вміння на основі аналізу об'єктів та дій з ними робити висновки)

Читання дітьми. Ваше завдання – визначити жанр, головну думку, запам'ятати героїв твору.

Який жанр твору? (довести)

Хто головні герої? (моделі)

Модель обкладинки.

Яка головна думка оповідання?

Розповідь.

Хлопчики. Діти.

Висунення версій. Фіксація.

(Цей твір вчить бути:

Добрими

ІНШИМИ)

Комунікативні (уміння слухати та розуміти інших, працювати у парі)

Вчитель розрізняєсмислову версію від характеристикгероїв.

Наявні матеріали у хлопчиків. На слайді під час відповідей дітей.

Робота із ілюстрацією.

Як ви вважаєте, як звати першого хлопчика?

- Доказ знайдіть у тексті.

Хто у центрі? Доведіть.

А як звати третього хлопчика?

Доводять висунуті версії.

Заповнення таблиці у зошитах.

(робота в парах)

Визначають героїв.

Пізнавальні (уміння виявляти сутність, особливості об'єктів)

Пізнавальні (уміння орієнтуватися у підручнику)

Регулятивні (уміння висловлювати припущення на основі матеріалу підручника)

Первинне закріплення з промовлянням у зовнішній промові.

Чия версія не підтвердилася?

Чи змінилася ваша версія? Як?

У кого не змінилася? Чому? Доведи.

Як же мали вчинити хлопчики? СЛАЙД (всі разом)

Яка головна думка?

Робота з прислів'ями: підібрати відповідну до тексту.

Які життєві ситуаціїВи можете привести, коли таке траплялося з вами?

Як би ви продовжили розповідь?

Фіксація (мінус плюс).

Висловлювання-узагальнення.

Робота у парах. Доводять вибір.

Оповідання дітей.

Робота у парах.

Комунікативні (уміння працювати у парі)

Рефлексія діяльності.

Що ми зробили, щоб дізнатися про те, чого вчить розповідь?

Мені було цікаво…

Я можу…

Я вагався…

Мені сподобалася робота… (однокласника)

Самооцінка. Лінії успішності.

Висунули припущення,

аналізували текст: виділили головних героїв, визначили характер їхніх взаємин, заповнювали таблицю.

Якщо спочатку версія була вірна – зелена фішка, якщо хибна – червона.

Регулятивні (вміння здійснювати рефлексію), особистісні (уміння висловлювати свої емоції)

Урок літературного читання

Тема: А.Платонов «Ще мама» (2 урок, урок узагальнення)

УМК «Школа Росії»

Клас: 3.

Ціль: продовжити роботу над твором О.П. Платонова "Ще мама";усвідомлення дітьми сенсу назви оповідання "Ще мама", вміння пізнавати глибину твору. Що означає «ще»?

Завдання:

1. Освітні – вміння аналізувати текст, визначати жанрову приналежність тексту, контролювати рівень осмислення, глибину пізнання, розширити асоціаційні простори, саме – порівняння з іншим твором, чуттєві асоціації.

2. Розвиваючі: вміння порівнювати, систематизувати, робити висновки, розвивати критичне мислення, комунікативні вміння; виробляти власну думку на основі осмислення тексту

3. Виховні - розвиток уважного, дбайливого ставлення до батьків, шанобливого ставлення до вчителів.

Заплановані результати:

Предметні : знати, що таке діалог і як він оформляється на листі; знаходити діалоги в тексті, замінювати їх непрямою мовою під час переказу епізодів, відтворювати епізод із тексту, зберігаючи основну ідею та тему епізоду.

Метапредметні :

Регулятивні: - формулювати навчальне завдання уроку, планувати своє висловлювання; оцінювати свої мовні висловлювання та висловлювання однолітків.

Пізнавальні: виділяти на прохання вчителя необхідні епізоди з тексту; виділяти основну думку та тему епізоду.

Комунікативні: будувати своє мовленнєве висловлювання за заздалегідь складеним планом, відтворювати сплановане висловлювання, передаючи почуття героїв і ставлення до них.

Особистісні: усвідомлювати сенс набутого вміння, розуміти, де ще може стати в нагоді дане вміння.

Тип уроку: комбінований урок,з використанням ІКТ.

Вигляд уроку: урок відкритих думок, урок дослідження.

Використовувані методи та прийоми:

1. Словесні методи: оповідання, пояснення, бесіда, робота з підручником.

2. Наочні способи: спостереження, демонстрація ілюстрацій.

3. Практичні методи: усні вправи, інсценування елементів літературного твору.

Обладнання:

1. Аудіозапис.

2. Комп'ютер,мультимедійний проектор, екран, презентація, слайд-фільмА.Платонов «Ще мама».

3. Костюми або елементи костюмів для проведення інсценування.

4. Рідна мова. Підручник для 3 класу початкової школи.

План уроку:

Етап уроку

Час

Короткий змістетапу

УУД

Організаційний етап

1-2

хв

Вчитель налаштовує учнів на співпрацю, задає емоційне тло уроку.

Включення у навчальний процес.

Комунікативна

компетентність.

Артикуляційна розминка

2-3

хв

Учні виконують вправи, створені задля розвиток безпомилкового, виразного читання.

Предметні учбові дії.

Перевірка Д/3

2-3

хв

Порівняння ілюстрації в підручнику та дитячих робіт.

Формування навичок пошукової діяльності.

Актуалізація знань

5-6

хв

Частково-пошукова діяльність, практична робота.

Предметні учбові дії.

Фіз. хвилинка

1-2

хв

Відпочинок учнів під музику.

Правила та культура взаємодії.

Робота над змістом

8-9

хв

Учні відповідають питання вчителя, «вибіркове» читання.

Предметні учбові дії.

Інсценування тексту

8-9

хв

Діти розбиваються на групи, готують інсценізацію тексту, виступають перед іншими

учнями.

Усі групи беруть участь у обговоренні результатів роботи.

Формування вміння працювати у групі, оцінювати роботу інших за заданими критеріями.

Соціальна компетенція

Підбиття підсумків

5-6 хв

Учні оцінюють результат своєї діяльності на уроці

Формування самооцінки, аналізу виконаної роботи.

Рефлексія

2-3 хв

Учні висловлюють своє ставлення до уроку

Рефлексія мотивації, способів діяльності спілкування.

Домашнє завдання

1-2 хв

Вчитель пояснює домашнє завдання

Прогнозування.

Конспект уроку:

    Організаційний момент (слайд №1 музика)

Сядьте зручно, розслабтеся, уявіть, що промінчик сонечка торкнувся вашої головки. Ви відчуваєте його тепло, немов тепла мамина долоня гладить ваше волосся. Скажіть собі: Мені тепло та спокійно.

2. Артикуляційна розминка

На вулиці чудова пора року – весна. Вдихніть запах весняної свіжості. Уявіть, що на вашу долоню впала перша крапля дощу, здуйте її.

На екрані: …Посмішкою ясною природа (Слайд №2)

Крізь сон зустрічає ранок року.

Прочитайте виразно.

Як дивно гарне життя! Як мозаїка складається вона із різних шматочків вражень. Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над твором Андрія ПлатоновичаЩе мама, яке він присвятив своїй першій вчительці.

Наше завдання зрозуміти, що означає для кожного з нас мама і яка роль вчителя у житті кожного з вас.

    Перевірка д\з.

Подивіться, яка цікава назва твору «Ще мама».

Як ще можна назвати маму? Давайте спробуємо підібрати однокореневі слова до слова мама.

Мамочка

Мамуля

Маменька

Матінка

Давайте відповімо на запитання № 1 після тексту в підручнику на сторінці 143.

Вдома ви були художниками та малювали ілюстрацію до твору «Ще мама». Я вирішила назвати ваші малюнки

«Зупинися, мить…»

Що чи кого ви зобразили на малюнку?

Так, ви добрі спостерігачі. Мені дуже сподобалися ваші малюнки, сподіваюся, ви їх мені подаруєте.

Виставка дитячих малюнків біля дошки.

    Актулізація знань.

До якого жанру належить прочитане твір? (оповідання)

Чому ви так вирішили? Доведіть.(всі події йдуть одна за одною, є сюжет)

Давайте звернемося до тлумачного словникаросійської мови

С. І. Ожегова сказано розповідь – це…(читає дитина)

Чи погоджуєтесь ви з твердженням, що школа – це другий будинок? Чому?

-Я знову пропоную вам повернутися в той світ, в якому живуть герої цієї цікавої розповіді

Як звали головного героя цієї розповіді?

Яка родина мала Артема?

Чи хотів хлопчик іти до школи? Чому?(Хлопчик дуже любив свою маму і до школи не хотів іти тільки тому, що боявся залишати маму одну, боявся, що «вона його не дочекається і від туги помре»).

Що сталося, коли Артему виповнилося сім років.

(с. 137-138) читання з ролей уривка «Розмова хлопчика з мамою»

З якою інтонацією читатимемо? Постарайтеся голосом передати внутрішній стангероїв, згадайте себе, коли ви вперше пішли до школи.

Про що він просив матір перед відходом? (щоб вона його обов'язково дочекалася)(Слайд №3)

«… жалібний і уважний погляд дитини означав її постійний страх;

він ніби казав: мамо, живи завжди зі мною, не вмирай ніколи»

Який наказ давала мати?(Слухатиме вчительку, вона буде тобі в школі мамою)

Чому Артем не хотів погоджуватися зі словами матері?

(Він не міг уявити чужу жінку в ролі матері)

Яке бажання виникло у Артема і матері, коли він пішов далі один?(Їм обом хотілося повернутися додому)

Чому вони не повернулися?(Вони обоє розуміли, що треба йти вчитися)

(Показати які випробування випали на частку Артема?)

Як ви думаєте, він ніколи не ходив цією вулицею? Тоді чому йому все здається чужим і ворожим?(Ходив і багато разів, але тільки не один, а з мамою, а тепер іде один, і йому бачиться все чужим, небезпечним та страшним)

Згадаймо твір Л.Толстого, де автор розповідає нам про маленького хлопчика, який втік до школи. -Як називається твір?(Філіпок )

Як звали головного героя?(Філіпок )

    Фіз. хвилинка (слайд №4 музика).

Я пропоную вам трохи відпочити. Ляжте на руку та послухайте, хто і кому може виконувати цю пісню? (Ганна Герман «Колискова».)

6. Робота над змістом.

Як вчителька зустріла Артема у школі?

- Який мистецький прийом використовує автор?

(порівняння «як маленька»)

Чому Артем відчув у ній близької людини? (Від неї пахло теплим хлібом та сухою травою, як від матері)

Чому Артем не слухав учительку?(Він думав про матір)

А як реагувала Аполлінарія Миколаївна на його неуважність?(Не лаяла, розуміла, що він у школі вперше. Відчула його на сполох.)

З яких слів вчителька почала вчити Артема грамоті?(Мама, Батьківщина)

Чому? Які прислів'я знаєте?(Хліб, земля, Батьківщина, мати-це те, без чого не може жити людина.) (Одна у людини мати, одна та Батьківщина)

Знайдіть і прочитайте уривок, в якому описується, як хлопчик почав старанно вчитися грамоті(С. 142)

(Слайд №5)

Якими якостями має мати вчителька, щоб її вважали мамою?Давайте дамо характеристику вчительки, якою вона була?

    добра

    розумна

    дбайлива

    ароматна

    працьовита

    переживаюча

    уважна

    душевна

( Вчителька Артему сподобалася. Він знайшов у ній опору. Хлопчик зрозумів, що в нього тепер дві мами: одна вдома, а друга у школі.

    Робота у групах. Інсценування частин тексту.

Згадайте, який текст ми можемо інсценувати? (В літературному творімають бути герої, дія, діалог). Використовуються елементи костюмів: хустка, кепка та ін.

Діти діляться на групи та інсценують частини тексту:

    Розмова хлопчика з мамою.

    Зустріч із «страшними» тваринами.

    Артем на першому уроці.

    Вчителька та хлопчик.

    Син повернувся додому.

Гурти виступають. Діти читають текст "за ролями", використовуючи елементи театралізації.

Послухайте частину оповідання, яка не увійшла до підручника.

(Слайд №7)

І Артем побачив у вікні чорну голову бика. Бик глянув на Артема одним кривавим оком і пішов до школи.

- Мама! – закричав Артем.

Вчителька схопила хлопчика і притиснула його до своїх грудей.

- Не бійся! - сказала вона. – Не бійся, маленький мій. Я тебе не дам йому, він тебе не чіпатиме.

- У-у-у! – прогудів бик.

Артем обхопив руками шию Аполлінарії Миколаївни, а вона поклала йому свою руку на голову.

- Я прожену бика.

Артем не повірив.

- Так. А ти не мати!

- Мамо! ... Зараз я тобі мама!

– Ти ще мама? Там мама, а ти ще ти тут.

- Я ще. Я тобі ще мама!

Чому Артем не повірив, що вчителька може відігнати бика? (Вважав, що це може зробити лише мама)

Давайте надамо слово нашимдослідникам

8. Підбиття підсумків

У різні періоди життя людина по-різному відчуває любов до матері, необхідність бути поруч із нею.

Навіщо вам потрібна близькість матері?

Діти протягом уроку я оцінювала вас, а тепер хочу, щоб ви мене оцінили.(Питання написані на дошці).

1. Скільки років Артему?

2. Де Артем сидів під час уроку?

3. Які перші слова написав хлопчик?

4. Яким словом вчителька похвалила Артема за старання та гарний лист?

5 . Чому Артем зранку став збиратися до школи?

Перевірка (Слайд №9)

Перевіртесвої відповіді. Хто припустився помилок?

Діти дякую вам за урок, у щоденники виставте зароблені оцінки. Мені дуже сподобалося працювати з вами. Ви розумні, розважливі, уважні.

І якщо ви вважаєте, що у нас сьогодні з вами вийшов діалог, якщо я змогла вас привернути до себе, ви відчули, що я для вас булаще мамою - Покажіть мені сигналом, як показано на екрані.(Слайд №10)

9. Рефлексія

Закінчіть фразу.

На уроці…

Я зрозумів…

Мені сподобалося…

Я впізнав…

Я хочу…

Виставлення оцінок.

10. Д/З Я пропоную придумати вдома продовження оповідання.

План-конспект уроку з літературного читання у 2 класі

План-конспект уроку з літературного читання у 2 класі створено на допомогу вчителям, які працюють у початкових класах. Урок сконструйований таким чином, щоб на наочний прикладвиховувати у дітей моральні якості: почуття відповідальності, щирості, доброти та довіри. Можливе використання різних видівроботи з текстом (читання по ланцюжку, використання прийому "Я почну, ти продовжуй"
Автор: Пилимон Катерина Андріївна, учитель початкових класів державної установиосвіти " Середня школа№ 40 м. Вітебська"
Тема:Л.Н.Толстой «Кісточка»
Ціль:
1. познайомити учнів із творчістю Л.Н.Толстого та її біографією;
2. удосконалювати навички читання, його правильність, побіжність, усвідомленість;
3. виховувати вольові якості, сприяти розвитку доброго ставлення до людей, виховувати почуття дружби, співпереживання.
Обладнання:
Портрет Л.Н.Толстого, ілюстрації обкладинок його книг, слова з прислів'ями (надруковані на листках), зображення сумного та веселого сонечка, промінчики (для рефлексії)
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
- Здрастуйте, хлопці! Давайте налаштуємося на роботу, посміхнемося собі та своєму сусідові та побажаємо один одному успішної роботи!
2. Перевірка домашнього завдання.
– З яким твором ви познайомилися на минулому уроці?
– Хто його автор?
- Правильно. Хто нам виразно прочитає вірш? (Опитування кількох хлопців + аналіз читання)
- А яким ви собі уявили хлопчика Вітю? Хто хоче його описати?
3. Повідомлення теми та постановка навчальних завдань.
- Сьогодні на нашому уроці ми з вами познайомимося з невигаданою розповіддю, яка називається «Кісточка». Ця розповідь про одного хлопчика, який спочатку почервонів, потім зблід, і про його вчинок. Ми дізнаємося, чому так сталося. І, звичайно, познайомимося з автором цього твору.
4. Біографічна довідка.
- Хлопці, вам, напевно, вже знайоме ім'я Л. Н. Толстого?
- Хто з вас знає, що то за письменник? (Відп.)
- Правильно, Л.Н.Толстой жив дуже давно, ще за часів ваших прапрабабусь, майже 200 років тому. Він народився у садибі Ясна Поляна у великій дворянській родині. Був він четвертою дитиною. Коли хлопчику виповнилося 2 роки, померла його мати. Батько помер рано. Вихованням дітей займалася далека родичка.
Все своє життя, а прожив Толстой 82 роки, він присвятив літературі. Він любив вчитися та самостійно вивчив історію та медицину, займався музикою, малюванням. Л.Миколаївич відкрив у Ясній Поляні школу для селянських дітей та сам навчав їх. Він почав працювати над «Абеткою», їм було написано понад 100 нових казок та оповідань, серед яких «Три ведмеді», «Їжак і заєць», «Кісточка», «Філіпок» та ін.
Його твори перекладені багатьма мовами світу.
5. Підготовка до первинного сприйняття
а). Форма організації – вступне слово вчителя з елементами розмови.
- Хлопці, а чи знаєте ви, коли і від чого червоніють та бліднуть люди? (Відп.)
- Чи бувало таке з вами? (Відп.)
б). Словникова робота.
- А зараз давайте приступимо до прочитання оповідання. Відкрийте свої підручники на сторінці 112.
- У тексті є незнайомі слова, які зараз пояснимо, звернувшись до словника (написано на дошці, читає 1 учень):
Світлиця – кімната чи чиста половина селянської хати
6. Первинне сприйняття та аналіз первинного сприйняття.
а). Спосіб організації – читання вчителем
- Отже, приготуйтеся уважно слухати розповідь. Намагайтеся відповісти на запитання: «Сюжет оповідання вигаданий письменником чи це насправді могло бути?»
(вчитель читає)
- Давайте тепер трохи відпочинемо. Встаньте, вийдіть із-за парт.

Буратіно потягнувся:
Раз нахилився, два нахилився.
Руки в сторони розвів -
Видно, ключик не знайшов.
Щоб ключик знайти,
Потрібно на шкарпетки встати!
- Сідайте, продовжимо наш урок.
б). Розмова для перевірки первинного сприйняття:
- Отже, так ви думаєте, сюжет оповідання вигаданий чи так могло бути насправді? (Відп.)
- Чому ви так думаєте, доведіть (відп.)
- Справді, адже Толстой писав свої розповіді лише про те, що відбувалося насправді. І він нічого не вигадував, як і наш випадок із Ванею.
- Подумайте, якщо наша розповідь не вигадка, то до якого жанру літератури її можна віднести? (Біль)
- Молодці! Скажіть, будь ласка, яких героїв оповідання ви запам'ятали? (Відп.)
- Хто головний герой? Чому? (Відп.)
- Чи можна сказати, що головним героєм є слива? Доведіть (відп.)
7. Підготовка до повторного читання
- Хлопці, зараз текст ви читатимете самостійно, але перед цим давайте підготуємося.
- Зверніть увагу на дошку. На ній ви бачите скоромовки (вони написані на дошці). Прочитайте. (читають 2 учня у звичайному темпі):
Слива стигла солодка, солодким соком налита;
Червона фарба фарбування даху в червоний колір.
- А тепер постарайтеся вимовити їх з різною інтонацією (здивуйтеся, злякайтеся, прошепотіть)
- Молодці!
8. Повторне читання та аналіз твору.
а). Вигляд читання – за абзацами
(читають)

б). Розмова про прочитане:
- Чому Ваня за обідом почервонів, як рак? Поясніть.
- У який момент Ваня зблід? Чому? Зачитайте.
- Чому хлопчик з'їв сливу? Як про це йдеться у оповіданні?
- Чи довго готувався Ваня з'їсти сливу? Зачитайте, подумайте, із якою інтонацією треба прочитати ці рядки?
- Чи встиг він насолодитися смаком сливи? Зачитайте. З якою інтонацією читатимемо ці рядки?
- Як ви вважаєте, чи здогадався батько, хто взяв сливу?
- Давайте охарактеризуємо батька. Яким він був (написано на дошці, треба з'єднати):
Добрий
Мудрий
Дурний
Злий
Суворий
Справедливий
– Прочитайте, що сказав батько іншим дітям?
- То від чого ж заплакав Ваня?
- Подумайте, як могла б закінчитися ця історія?
в). Інші види роботи (складання плану):
- Молодці, хлопці! Чи сподобалося вам розповідь? Вдома вам доведеться його переказати, щоб було легше, давайте спробуємо скласти план (записується під час обговорення):
- Отже, як ви вважаєте, на скільки частин можна розділити розповідь? (на 4)
- Правильно, розділимо нашу розповідь на 4 частини.
- Про що йдеться у першій? (Про те, що Ваня ніколи не їв слив і все розглядав їх)
- Як озаглавимо? (Ваня розглядає сливи)
- Про що йдеться у другій частині? (Про те, що Ваня не втримався і з'їв сливу, а батькові збрехав)
- Як озаглавимо? (Хто з'їв сливу?)
- Про що йдеться у третій частині? (про те, що сказав батько про зниклу зливу)
- Як озаглавимо? (Слова батька)
- Що ми дізнаємось із четвертої частини? (те, що Ваня дуже злякався і заплакав)
-Як озаглавимо? (Всі засміялися, а Ваня заплакав)
- Молодці! Який у нас вийшов розгорнутий план!
9. Заключна розмова.
- Хлопці, ось ми прочитали розповідь. Подумайте, то що ж поганого зробив хлопчик?
- Які почуття він викликає у вас? Ви смієтеся з нього чи вам його шкода?
- Як ви ставитеся до його вчинку?
_Чому хотів навчити нас автор розповіді? (Бути терплячими, мати силу волі, бути чесними)
- Зверніть увагу на дошку (на ній написані слова з прислів'їв, потрібно відновити порядок слів. Неправильні – написані, а правильний варіант виставляється з надрукованих слів). Тут написані прислів'я, але біда, поки я готувалася до уроку, вітерець подув і переплутав усі слова. Давайте з вами спробуємо скласти їх правильно:
Завжди, явним, таємним стає;
Краще, ніж правда, солодка, гірка, брехня.
- Як ви розумієте їхній сенс?
- Як ще можна було б назвати нашу розповідь, використовуючи прислів'я?
10. Творча діяльністьслідами прочитаного.
- Постарайтеся уявити себе дома батька і прочитайте з відповідної інтонацією його слова (читають кілька учнів).
11. Підсумки уроку.
- З якою розповіддю сьогодні ми познайомилися?
– Хто його автор?
– До якого жанру літератури він належить?
12. Рефлексія.
- Молодці, хлопці! Ви все добре сьогодні працювали, я задоволена вами. Давайте оцінимо наш урок (відкрити дошку, на ній – зображення двох сонців – сумного та веселого)
- Той, кому він сподобався, нехай прикріпить свій промінчик до веселого сонечка
- Ну а той, кому було нудно, хай подарує свій промінець сумному сонцю.
13. Д/З
– Вашим будинок. зад. Буде переказ прочитаного нами оповідання. Урок завершено.

Завантаження...