ecosmak.ru

Užsiėmimas antroje jaunesniojoje. Atvira pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė su Koloboku

2. Įvadas.
Pokalbis apie draugystę (rate)
Tikslas: atnaujinti vaikų žinias apie draugystės svarbą, ugdyti dialoginę kalbą, gebėjimą atsirinkti apibrėžimo žodžius, veiksmažodžius, aktyvinti žodyną.
Klausimas: Vaikai, pastaruoju metu mes tiek daug kalbame apie draugystę, pasakykite man, kur prasideda draugystė? (su šypsena, su geras žodis, iš bendro žaidimo, nuo rūpesčio, pagalbos pasireiškimo)
K: Ką vadiname draugu? (žmogus, kuris padeda, gailisi, saugo, dalinasi žaislais, gali padėti, išmokyti, ką gali pats, pasiduoti draugui)
K: Jei norite turėti gerų draugų, koks turėtumėte būti? (geras draugas, malonus, ne godus, išauklėtas, geranoriškas)

Pratimas „Man liūdna, aš laiminga“
Tikslas: vaikų emocinės sferos ugdymas.
K: Kaip jautiesi, kai šalia nėra draugų? (vienišas, melancholiškas, liūdnas) Pavaizduokite melancholiją. (rodo piktogramą) O kai yra draugų, kaip jautiesi? Parodyk džiaugsmą. (piktogramos ekranas)
Klausimas: „Puiku, kai pasaulyje yra draugų! Puiku, kai visi laimingi.
Kl.: Ar mūsų vaikai grupėje moka susidraugauti? (gali)
Žinoma, manau, kad visi mūsų grupės vaikai yra draugai.

3. Pagrindinė dalis.
Skaito Y. Entino eilėraštį apie draugystę.
Tikslas: ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis draugo, suvokti pagrindinę mintį, atsakyti į klausimus, skatinti draugiškus santykius
Klausimas: Dabar Jaroslavas mums papasakos eilėraštį apie draugystę, o jūs atidžiai klausykite ir pasakykite, kokie patarimai draugams skamba šiame eilėraštyje?
Jaroslavas skaito Y. Entino eilėraštį.
Vėjas draugauja su saule,
O rasa – su žole.
Gėlė draugauja su drugeliu,
Mes su tavimi draugai.
Viskas su draugais per pusę
Džiaugiamės galėdami pasidalinti!
Tik ginčytis su draugais
Niekada!

Klausimas: Kokį patarimą išgirdote? Ką draugai turėtų ir ko neturėtų daryti? (reikia dalytis ir nereikia ginčytis)
Klausimas: Taip, bet jei netyčia susipykote, ką daryti? (susitaikyti) Kaip? (atsiprašyti, apgailestauti, apkabinti, paglostyti, pasakyti ramybę)

Kūno kultūra „Būkime vieni su kitais draugais“
C: skatinti vaikus draugiškiems santykiams, ugdyti gebėjimą kartoti judesius paskui mokytoją, veikti kolektyviai, sutartinai.
Fizminutka „Būkime vieni su kitais draugais“.
Draugaukime vieni su kitais (pakaitomis ištieskime vienas kitam ranką)
Kaip paukščiai su dangumi (ištieskite rankas aukštyn, atsistokite ant kojų pirštų)
Kaip žolė su pieva, (pritūpkite)
Kaip vėjas su jūra (sūpuokite rankas virš galvų kartu su kūnu)
Laukai su lietumi (suka aplink save, pakaitomis mojuodami rankomis)
Kaip saulė draugauja su mumis visais (ateik į ratą ir apsikabink)

Staigmenos akimirka.
Tikslas: vaikų motyvavimas.
etiketo situacija.
Tikslas: toliau mokyti vaikus vartoti mandagius žodžius kalboje.
Pabarbenti į duris.
Įeina Seryozha (lėlė).
Sveiki.
Mokytoja ir vaikai: Sveiki!
K: Koks tavo vardas, vaike? (Seryozha)
Vaikai, susipažinkime su mūsų svečiu, pasakykime savo vardą (Kiekvienas vaikas ištiesia ranką Seryozhai ir sako jo vardą, Seryozha atsako - labai gražu)
K: Kodėl tu toks liūdnas?
Seryozha: niekas su manimi nedraugauja.
K: Kodėl su tavimi niekas nedraugauja? Pasakyk mums. (Prisikelia Seryozha prie ausies)

Probleminės situacijos sprendimas.
Tikslas: plėsti vaikų idėjas apie draugiškus santykius, formuoti gebėjimą analizuoti veiksmus, rasti tinkamą sprendimą, lavinti vaikų kalbą, ugdyti norą padėti.

Mokytojo eilėraščio skaitymas.
Jie nenori draugauti su Serezha.
Kokia priežastis? Kas padės?
Jis pradėjo žaisti su Irinka,
Bet jis sudaužė jos automobilį.
Bėgau paskui kamuolį su Slava
Ir įstūmė jį į griovį.
Mūsų Sergejus įpratęs juokauti -
Kolia parodė liežuvį.
Jis garsiai šaukė vaikams:
- Ei, mažieji, ar galiu pas jus ateiti?
Sergejus niekam nereikalingas...
Kodėl jie su juo nedraugauja?
Klausimas: Pasakyk man, vaikai, kodėl niekas nedraugauja su Sereža? (jis įžeidžia visus, laužo žaislus, apšaukia, stumdo)
lyties orientacija.
Pirma, mergaitės (neprivaloma) ateina pas Seryozha ir duoda jam patarimų, tada berniukai.
Klausimas: Padėkime Serežai, ką galime jam patarti? (vaikų atsakymai)

Įvadas į naują žodį. Choro kalbėjimas.
Tikslas: plėtra žodynas vaikai.

Klausimas: (vaikų atsakymų apibendrinimas) žinoma, vaikai, jūs teisūs, kad Sereža turėtų draugų, o mes visi, reikia būti draugiškiems – linkėti visiems gero ir neįsižeisti, kitaip tariant – draugiškiems. Tarkime žodį chore ir prisiminkime.

V: O dabar dainuokime dainą apie draugus, ir Seryozha mūsų atidžiai klausys.
(vaikai ir mokytojas dainuoja dainą pagal muziką)
Mokytojas priveda Seryozha prie ausies ir sako:
-Seryozha dėkoja už mūsų patarimus ir už tokią nuostabią dainą ir sako, kad suprato, kad tu negali būti grubus, tada nebūsi vienišas, negali nieko įžeisti, priešingai, reikia padėti ir apsaugoti savo draugus.
V: Puiku, Sereža, tikimės, kad patobulėsite ir turėsite daug draugų. Mes mielai pasidalinsime su jumis savo draugyste ir pasakysime, kokie mes vaikai.
Sustokime ratu (o Seryozha yra su mumis) ir rankos paspaudimu perduosime vieni kitiems draugystę, pasidalinsime ja su Seryozha.

„Draugystės estafetė“
(Mokytoja pradeda: „Aš tau padovanosiu savo draugystę rankos paspaudimu, ir ji eina nuo manęs iki Mašos, nuo Mašos iki Sašos ir t.t. ir galiausiai vėl grįžta pas mane. Jaučiu, kad draugystės yra daugiau, nes kiekviena Aš pridėjau tau dalelę savo draugystės. Tegul ji tavęs nepalieka ir nešildo tavęs, taip pat ir Seryozha)

Kalba „Tikri draugai“
Choro kalbėjimas.
Tikslas: ugdyti vaikus draugiškiems santykiams, ugdyti gebėjimą girdėti vienas kitą, tarti eilutes vieningai.

Klausimas: Sakykime šūkį apie tai, kokie mes draugai.
Mes visi esame tikri draugai
Tikra šeima.
Mokykimės ir žaiskime kartu
Ir mes padedame vieni kitiems.
Mums labai smagu
Metai po metų, diena po dienos.

K: Seryozha sako, kad suprato, kaip puiku, kai yra draugų, ir daugiau niekada neįžeis savo bendražygių, bet draugaus su visais.
B: Gerai padaryta, Seryozha. Jis sako, kad eis pas savo bendražygius, atsiprašys už jiems sukeltą bėdą ir susidraugaus.
Sereža atsisveikina su vaikais:
- Iki pasimatymo, vaikai!
-Vaikai: Atsisveikink, Seryozha!
B: Ateik pas mus. Mums bus malonu jus pamatyti. (Seryozha ačiū, lapai)

4. Baigiamoji dalis.
Atspindys. Atvira užsiėmimo pabaiga (teigiamų emocinių jausmų išsaugojimas)
Klausimas: Vaikai, kokį gerą darbą padarėme šiandien? (padėjo Serežai suprasti, kad reikia mokėti draugauti ir vertinti draugystę) Žaiskime. Aš tau užduosiu klausimus, o tu man atsakysi žodžiais – taip, taip, taip. Arba ne, ne, ne. Būk atsargus!

Žodžių žaidimas „Taip-taip-taip“ – „Ne-ne-ne“.
Ar būsime stiprūs draugai?
Vertinti mūsų draugystę?
Ar išmoksime groti?
Ar padėsime draugui?
Reikia suerzinti draugą?
Ir dovanoti šypseną?
Ar verta skriausti draugą?
Ar gersim arbatos su draugais?
Ar būsime stiprūs draugai?
V: Gerai padaryta!
V: Šokime pagal pažįstamą draugų dainą, džiaugsimės, kad esame tokie draugiški vaikai.
Groja muzika, šoka vaikai.

Organizuotų mokymosi veiklų santrauka

2 val jaunesnioji grupė

Data: 2018-02-07

Pedagogas: Kovalenko S. Ya.

Edukacinė sritis: Bendravimas. Pažinimas. Kūrimas.

Skersinė tema:„Stebuklingas pasakų pasaulis“

Tema:„Pasakų keliais“

Tikslai:

Emocinio pasakų turinio suvokimo ugdymas, domėjimasis pasaka kaip literatūros žanru, žingeidumas, draugiškumas, noras padėti.

Pažintinės veiklos, nuoseklios kalbos ugdymas: gebėjimas vesti dialogą su mokytoju, išgirsti ir suprasti užduotą klausimą, aiškiai į jį atsakyti, kalbėti įprastu tempu; per žaidimą – dramatizacija lavinant veido išraiškas, pantomimą, vaizduotę ir artistiškumą, atmintį, bendravimo įgūdžių ir gebėjimų ugdymą.

Vaikų gebėjimo derinti daiktavardžius kalboje formavimas: lytimi, skaičiumi, raide, su veiksmažodžiais, reiškiančiais pasakų veikėjų veiksmus; galimybė pasirinkti sinonimus. Žinių apie laukinius ir naminius gyvūnus įtvirtinimas. Vaikų žodyno aktyvinimas.

Mokymas emociškai suvokti pasakos turinį, atpažinti pasaką iš mįslės, iš iliustracijos, iš ištraukos (t.y. charakteristikos ir veikėjų veiksmus), modeliavimo metodu įsiminti veikėjus ir jų veiksmų seką.

parengiamieji darbai:

liaudies pasakų skaitymas;

iliustracinės medžiagos pasakoms svarstymas;

teatrinės veiklos pagal pasakas organizavimas;

žiūrėti animacinius filmus pagal literatūros kūrinius;

vykdanti meninį kūrybinė veikla.

Ped.technologijos:žaidimai, sveikatą tausojantys, TRIZ elementai, orientuoti į asmenybę.

Išteklių palaikymas: rutulys, namelio puoštos durys, prijuostė ir skara, rutulys, stebuklinga skrynia, Kolobokas – žaislas, pasakos „Ropė“ veikėjai (stalo teatras), paveikslėliai aprašomajam pasakojimui apie pelę , siužetinės nuotraukos pasakai "Teremok" (magnetinis teatras) , personažai pasakai "Zajuškinos trobelė" (zuikis ir lapė) (bi-ba-bo teatras), personažai pasakai "Ryaba višta" (pirštų teatras) ), mikrofonas.

1. Organizacinis momentas

Skamba fantastiška muzika, įeina vaikai.

Vaikinai, pažiūrėkite vienas į kitą ir nusišypsokite vienas kitam.

Vaikinai, ar jums patinka lankytis? Šiandien eisime aplankyti pasakos, močiutės Mįslės. Bet pirmiausia noriu sužinoti, ar gerai žinai pasakas?

Aš messiu tau kamuolį ir užduosiu klausimus, o tu man atsakysi.

Blitz apklausa apie pasakas(su kamuoliu)

Kas paliko močiutę ir paliko senelį? (Kolobokas)

Kas valgė ožkas? (vilkas)

Kas atėjo aplankyti lokių? (Maša)

Kokioje pasakoje senelis mušė, sumušė sėklidę ir jos nesulaužė? (Višta Ryaba)

Kas užaugo „Didelis – didelis“? (Ropė)

Kas nešė pyragėlių krepšelį močiutei ir seneliui?

Kas atsitiko ledo nameliui? (išlydytas)

Kas pasakė taip: „Aš atsisėsiu ant kelmo, valgysiu pyragą“ (meška)

2. Pagrindinis korpusas

Puiku, vaikinai, jūs gerai žinote pasakas. Dabar mes su tavimi galim leistis į kelią, kelias netrumpas (vedžioju vaikus ratu, gyvatėju, susuku ir išvynioju spiralę) Išeiname į proskyną, kur stovi namas (namas nupieštas ant durų).

Vaikinai, žiūrėk, namas stovi, tikriausiai čia gyvena močiutė – Mįslė, aš eisiu jai paskambinti, o tu sėdi ir lauki. (Išeinu pro duris ir persirengiu močiute - Mįslė, užsidedu skarelę ir prijuostę)

Pasirodo, močiutė - Mįslė.

Girdžiu, girdžiu, tu kalbi apie mane. Sveiki mano gerieji! Kaip džiaugiuosi jus visus matydamas! Mano vardas močiutė - Mįslė. Šiandien leisimės į kelionę po pasakas. O dėl ko – teks atspėti patiems. Aš turiu stebuklingą skrynią.

Pažiūrėkime, kas ten guli (žiūriu į krūtinę, išimu Koloboką).

Kas čia? (Kolobokas)

O kaip Kolobokas? (apvalus, rausvas, neklaužada)

O kas vyksta aplink kaip bandelė? (saulė, obuolys, mėnulis, laikrodis, kamuolys).

O kokios spalvos bandelė? (geltona)

Ir kas atsitinka geltona spalva kaip bandele? (vištiena, saulė, kepurė, automobilis).

Kas atsitiko Kolobokui? (vaikų atsakymai).

Kodėl bandelė nuriedėjo nuo lango?

Pažiūrėkime, kas dar yra mūsų krūtinėje (išimu kamuolį).

Tai rutulys, kuris parodys mums kelią į pasakas.

Rieda kamuolį ta kryptimi, kur stovi pasakos „Ropė“ veikėjai

Aplink mus ir čia, ir ten

Pasakos gyvena.

Atspėk be supratimo

Kas yra šios pasakos herojai

Pasodino senelį į lauką

Visa vasara augo.

Ją traukė visa šeima

Jis buvo labai didelis.

Kokioje istorijoje mes esame? („Ropė“)

Vaikinai, žiūrėk, jie negali ištraukti ropės, kodėl? (be pelės)

Paskelbkime per radiją, kad pelė pamesta .. Pelė išgirs ir bėgs į pagalbą.

Radijo pranešimai – aprašomasis pasakojimas, paremtas diagramomis – nuorodų paveikslėliai

(Pamesta pelė: maža, pilka, mėgsta valgyti sūrį, grūdus, gyvena audinėje, girgžda „wee-wee-wee“).

Pelė veikia.

Kokie gyvūnai gyvena pasakoje „Ropė“ (blakė, katė, pelė)

Kas tai per gyvūnai? (Augintiniai)

Kodėl nusprendėte, kad šunys ir katės yra augintiniai? (nes jie gyvena šalia žmogaus, jie naudingi žmogui, žmogus jais rūpinasi)

Rieda kamuolį į tą pusę, kur stovi pasakos „Višta Ryaba“ veikėjai

Senelis negalėjo sudaužyti kiaušinio

Močiutė taip pat negalėjo

Tik pelė maža

Jie padės sulaužyti kiaušinį.

Kaip vadinasi ši pasaka? („Ryaba višta“)

Simuliaciniai pratimai:

Senelis ir moteris, buvo kas (senas).

Kaip jis vaikšto senas vyras? (lėtai, nugara sulenkta).

Parodykite, kaip vaikšto senelis ir močiutė (vaikšto kaip senelis ir močiutė pagal muziką).

Kaip vaikšto viščiukas? (sukite sparnus atgal, eikite į muziką)

Pelė? (ji maža, vikri, greitai bėga mažais žingsneliais, rodo, kaip pelė bėga pagal muziką)

Rieda kamuolį ta kryptimi, kur stovi pasakos „Teremok“ veikėjai

Iš kokios pasakos šie rąstai?

Jame gyveno zuikis ir varlė,

Vilkas ir lapė, pelytė,

Tik lokys netilpo,

Mūsų ... (teremok) sugriuvo su trenksmu.

Kaip atspėjote, kad tai teremokas? (Čia yra teremokas, vilkas, varlė, pelė)

Oi, kokie čia gražūs paveiksliukai, iš jų pasakos.

Į bokštą atėjo meška, paskui atėjo vilkas.

Ar teisingai pasakoju istoriją? (Ne)

Kaip yra, aš kalbu apie nuotraukas. (Nuotraukos sumaišytos).

Tai va, nuotraukos sumaišytos, reikia sutvarkyti.

„Sudėkime paveikslėlius eilės tvarka (sudėkime pasakos „Teremok“ siužetus teisinga seka)

Kokie gyvūnai gyvena pasakoje „Teremok“? (Laukiniai gyvūnai)

Kodėl taip nusprendei? (nes šie gyvūnai gyvena miške, maistą gauna patys)

Kaip manote, ar pasakos „Teremok“ gyvūnai yra draugiški? (Draugiškas). Ar tu draugiškas?

Žinoma, draugiškas. Pažaiskime žaidimą "Jeigu ten geras draugas» .

Fizminutka"Jei yra geras draugas".

Nuotaika krito, reikalai griūva (vaikai stovi vienas priešais kitą, rankos aukštyn, pamažu nuleidžia rankas)

Bet dar ne viskas prarasta (jie grasina vienas kitam pirštu)

Jei yra geras draugas (ploti rankomis)

Padarykime tai kartu (susikibkime už rankų)

Atsikvėpkime lengviau (atodūsis)

Pakelkite nuotaiką (pakelkite rankas į viršų)

Ir mes apsikabiname (apkabina vienas kitą, šypsosi).

Rieda kamuolį ta kryptimi, kur stovi pasakos „Zajuškinos trobelė“ veikėjai

Zuikis stovi ir verkia.

Kaip manote, kas gali nutikti zuikiui, kas galėtų jį įžeisti? (jo lapė išspirta iš namų).

Pasakyk lapei, kaip pasistatyti namą. (Iš rąstų, lentų...)

Sutaikykime Voveraitę ir Zuikį, pažaiskime kartu. Aš paversiu jus zuikiais ir lape.

Muzikinis žaidimas „Kiškiai išsibarstę ant miško pievelės“

3. Baigiamoji dalis

Jie žaidė, šoko. O dabar parodykime savo rankas saulei, sušildykime jas saulės šviesa. Tušinukai tapo šilti, malonūs, spauskime prie širdies, o dabar visus tušinukus sujungsime, dovanosime vienas kitam savo meilę ir šilumą.

Atėjo laikas jums grįžti, Mano pasakos baigėsi, štai krepšelis skanėstų, kad aplankytumėte mane.

Užmerkite akis, dabar paliesiu visus, ir vėl įvyks stebuklas, atsidursite jame darželis. (skamba stebuklinga melodija, nusiimu prijuostę ir šaliką)

Jūs, vaikinai, esate čia, ir aš praradau jus, viską pasakos, nuėjau, bet tavęs neradau, bet su kuo susipažinai?

Kokiame pasakos? Kam jie padėjo?

Antros jaunių grupės atviros pamokos „Svečiant močiutę“ santrauka

Užduotys:
edukacinis: Išmokyti vaikus pagal žodinę užduotį sujungti tuos pačius (spalvos, dydžio) objektus į dalykų rinkinius. Toliau mokytis atskirti ir įvardyti geometrines figūras: apskritimas, kvadratas. Atsakykite į klausimą „kiek?“ „daug žodžių, o ne vienu. Įtvirtinti gebėjimą užmegzti ryšį tarp sąvokų: didelis, mažas. Dirbkite su vaikais įvairiomis smulkiosios motorikos lavinimo technika ir veikla rankų.
Toliau mokykite vaikus dialogo su mokytoju: klausykite ir supraskite užduotą klausimą ir aiškiai į jį atsakykite. Pratimas gebėjimui atskirti ir įvardyti pažįstamas geometrines figūras: apskritimą, kvadratą. Suformuoti gebėjimą atskirti ir įvardyti pagrindines spalvas: raudoną, mėlyną, geltoną, žalią. Smulkiosios motorikos ugdymo darbe naudokite netradicines piešimo technikas (piešimas pirštu ant manų kruopų).
kuriant: vystytis loginis mąstymas, atmintis, dėmesys, smulkiosios motorikos įgūdžius rankas Lavinti lytėjimo jautrumą sudėtingai koordinuotiems pirštų ir rankų judesiams žaidimuose su namų apyvokos daiktais (skalbinių segtukais, grūdais).
pedagogai: ugdyti elgesio kultūrą, geranoriškumą, meilę gyvūnams, gebėjimą dirbti kartu ir draugiškai.

Švietimo sričių integracija:
Bendravimas
Socializacija
Pažinimas (FEMP)
Pažinimas (FTsKM)

Žodyno aktyvinimas:
Geometrinės figūros (apskritimas, kvadratas).

Medžiaga pamokai:
Molbertas, ant kurio nupiešta saulė, rutuliai (raudoni, geltoni, žali, raudoni), dėžės (raudona, geltona, žalia, raudona), rutulio lankas, upė, akmenukai dideli apvalūs ir maži apvalūs, kvadratiniai dideli ir kvadratiniai maži , minkštas žaislas - zuikis, gaidys, viščiukas, eglutė, namelis, skalbinių segtukai, žirniai, pupelės, lėkštės, manų kruopos, iš skirtingų spalvų popieriaus iškirptos vištos be uodegų, skanėstai.

Pamokos eiga

Mokytojas veda vaikus į grupę pagal muziką
Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus?
Vaikai: Saulė
Pedagogas: Pasisveikinkime su saule.
Vaikai: Sveika Saulute!
Pedagogas: o paziurekit kiek pas mus sveciu, tai pasisveikinam ir su jais, pasisveikinam.
Vaikai sveikina svečius.
Pedagogas: Vaikai, o saulė neatėjo taip lengvai, ji sutinka mus kelyje, bet pirmiausia ji duos mums užduotį. Matai, kas mano rankoje?
Vaikai: Kamuolys
Mokytojas: Kokios spalvos balionas?
Vaikai: mėlyna
Pedagogas: lankelyje yra daug įvairių spalvų kamuoliukų, o čia įvairių spalvų (raudonos, geltonos, mėlynos, žalios) lankeliai. Kamuoliukus reikia išdėlioti pagal lankelio spalvą. Ar galime jį sugriauti?
Vaikai: Taip
Pedagogas: Darbo pradžia
Užduotis numeris 1 „Paskirstykite rutulius pagal spalvą“
Pedagogas: ar lanke buvo balionai?
Vaikai: Buvo
Pedagogas: Kiek jų buvo?
Vaikai: Daug
Pedagogas: O dabar yra kamuoliukai?
Vaikai: jokių kamuoliukų
Pedagogas: Pažvelkime į teisingą rutulių išdėstymą pagal spalvą.

Kokios spalvos lankelis? žalia kaip žolė ir žalieji rutuliukai, mėlyni kaip jūra ir mėlyni rutuliukai, raudoni kaip pomidorai ir raudoni rutuliukai, geltoni kaip saulė ir geltoni rutuliukai.
Pedagogas: mes atlikome šią užduotį. Eikime toliau.
Priėjome upę.
Pedagogas: Vaikai, kas tai?
Vaikai: upė
Pedagogas:Čia nėra tilto, bet kaip mes galime pereiti? Pažiūrėkite į akmenukus. Apvalūs dideli akmenukai ir apvalūs maži, kvadratiniai dideli ir kvadratiniai maži. Ir mes turime pasirinkti didelius apvalius akmenukus.
2 užduotis „Surinkite tiltą iš didelių apvalių akmenukų“
Pedagogas:Čia yra tiltas. Ar visi surinko didelius apvalius akmenukus?
Vaikai: Taip
Pedagogas: Pažiūrėkite į jų pastatytą tiltą. Mes ėjome.
Mums reikia pereiti tiltą, vaikinai, pateksime į tolimą mišką, ten yra kiškio draugai.
Įkristi į mišką
Pedagogas: Kas ten?
Vaikai: Zuikis
Zuikis: Aš esu zuikis
Pedagogas: Kodėl tu liūdnas?
Zuikis: aš pasiklydau
Pedagogas: kur tu gyveni?
Zuikis: Pagal močiutę
Pedagogas: O zuikiai, mes irgi pas močiutę, nesijaudink, pasimatysime.
Mokytojas žiūri už medžio, o ten sėdi žaislas zuikis
Pedagogas: o kas čia mažas, liūdnas ir verkiantis? Kas jam nutiko?
Zuikis: Tai zuikis, jo šeimininkė jį paliko.
Pedagogas:Šeimininkė zuikį apleido, o eilėraštį žinome. Papasakokime. Mokytoja kartu su vaikais deklamuoja eilėraštį.
3 užduotis „Eilėraštis apie zuikį“
Šeimininkė zuikį paliko
Zuikis liko lietuje
Negalėjau pakilti nuo suolo.
Šlapias iki odos.

Pedagogas: neverk zuik, neverk, mes ir tave nuvešim pas močiutę. Paglostykime. Kad mūsų zuikiai neliūdėtų, pažaiskime su jais.
Muzikinis žaidimas
Pedagogas:Šauniai padirbėta! zuikiai linksminosi, o dabar eikime toliau, laikas mums eiti, o vaikinai, kas tai yra?
Vaikai: Namas
Gaidys žvilgčioja iš namų
Pedagogas: Kas čia?
Vaikai: Gaidys
Pedagogas: Paklausykime, ką sako gaidys.
Gaidys: Aš gyvenu kieme, dainuoju auštant, turiu šukas ant galvos, esu balsinga gaidelė.
Ku-ka-re-ku!
Pedagogas: Vaikai, kokios spalvos gaidžio šukos?
Vaikai: raudona
Pedagogas: kokios spalvos uodega?
Vaikai:žalias
Pedagogas: Petya-cockerel, ir mes taip pat žinome eilėraštį apie tave
4 užduotis Eilėraštis „Petras gaidys“
petya gaidys
auksinė šukutė
Alyvuogių galvutė
šilkinė barzda
Ko anksti keliatės
Tu dainuoji garsiai
Ar leidžiate vaikams miegoti?
Pedagogas:Štai geras eilėraštis. Gaidys turi šeimą. Pažiūrėkime. Kas čia?
Vaikai: vištiena
Pedagogas: Kažkas liūdno vištienos? Kas nutiko?
Višta:„Ko ko ko“. Ji atėjo į vištidę, įlipo, suspaudė visoms vištoms uodegas. „Ko ko ko“. Vargas.
Pedagogas: Oi nesijaudink. Vaikai, padėkime. Pažiūrėkite, kiek čia vištų, bet jos neturi uodegų. Darom kuodas, tik kiekvienai vištai pagal spalvą atrenkame kuodelius.
5 užduotis „Viščiukų uodegos iš skalbinių segtukų“
Pedagogas: Kas padarė? Rodyti vištieną. Šauniai padirbėta! Kokios spalvos višta? (raudona, geltona, mėlyna, žalia)
Pedagogas: Vaikus, viščiukus reikia šerti. Vištos labai mėgsta žirnius, bet pas mus viskas sumaišyta su pupelėmis. Atskirkime pupeles nuo žirnių.
6 užduotis „Išrūšiuoti pupeles iš žirnių“
Pedagogas: Viščiukai bus laimingi. Puiku, vaikai! Vieną lėkštę žirnių duokime vištoms valgyti, o vištos ateis likusioms lėkštėms.
Pedagogas: zuikis, bet nieko nematai, kaip jis atrodo?
Zuikis:Į močiutės namus
globėjas: Vaikai, atvažiavome pas močiutę, einam pažiūrėti.
Močiutė išeina iš namų
Močiutė: Sveiki bičiuliai!
Pedagogas: Sveika močiute!
Močiutė: Ačiū, kad radai mane, mano zuikis. Ir kas tau padėjo? Ar kas nors padėjo jums rasti kelią į mano namus?
Pedagogas: Močiute, mes tau nesakysime, mes tau parodysime.
7 užduotis „Nupiešk saulę iš manų kruopų“
Močiutė: Ką tu pieši, kaip tai atrodo? Apskritimas, spinduliai, kas tai? Tai saulė! Tai padėjo jums rasti kelią.
Pedagogas: Teisingai močiutė. Tai yra saulė
Močiutė: Zuikiai, padėkokime saulei, kuri padėjo vaikinams rasti kelią į mūsų namus.
Pedagogas: Su močiute atvažiavome į svečius, pasidomėjome, kaip sveikata, kaip sekasi?
Močiutė: Viskas gerai, bet aš nesijaudinau dėl zuikio, bet jūs jį man radote. Šauniai padirbėta! Ačiū! Jie man parodė kelią, vedė. Ir aš paruošiau tau valgį.
Močiutė vaikams dalina skanėstus
Pedagogas: Ačiū močiutei! Mūsų kelionė baigėsi, laikas mums eiti į sodą. Iki pasimatymo, močiute! Viso gero!

Liudmila Ryabova

Tikslas: Darnios vaikų kalbos ugdymas.

Užduotys:

Švietimo: išmokyti įsijausti į pasakos herojus; išmokyti vaikus prisiminti pažįstamą pasaką - « Kolobokas» remiantis vaizdiniais vaizdais, formuoti gebėjimą išgirsti ir suprasti užduodamus klausimus apie pasakos siužetą, į juos atsakyti; praturtinti vaikų žodyną – atskirti pagal išvaizda gyvūnai, teisingai juos pavadinkite;

Švietimo: lavina dėmesį, atmintį, mąstymo motorinę veiklą; smulkioji rankų motorika; gebėjimas įminti mįsles apie laukinius gyvūnus; suaktyvinti kalbą.

Švietimo: puoselėti draugiškus santykius, domėtis pasakomis, bendra kūrybine veikla; ir noras padėti draugui, kuriam reikia pagalbos.

Medžiaga ir įranga:

Nešiojamas kompiuteris

Įdaryti žaislai: bandelė, kiškis, vilkas, lokys, lapė

Geometrinės figūros (moduliai)

laukinių gyvūnų nuotraukos,

parengiamieji darbai:

Pasakų skaitymas « Kolobokas» , "Ryaba višta", "Ropė", "Kiškis ir lapė", "Teremok"

žiūrėti pasakų iliustracijas, mokytis darželių eilėraščių, pirštų gimnastikos, fizinių minučių.

Pamokos eiga:

Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime svečių.

Pasisveikinkime su savo svečiais.

Vaikai sveikina.


globėjas: Šauniai padirbėta! Kviečiu sustoti į ratą ir pasisveikinti vieni su kitais! (Vaikai stovi ratu).

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas

Ir mes šypsomės vienas kitam


globėjas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: Taip

globėjas: Kokias pasakas žinai?

Vaikai: « Kolobokas» , "Ropė", "Maša ir lokys" ir tt

globėjas: Gerai padaryta, tu žinai daug pasakų. Šiandien aš sutikau pasakos herojų, ir jis labai norėjo su tavimi susipažinti! Ar norėtum su juo susitikti?

Vaikų atsakymai

globėjas: O kas tai buvo, reikia atspėti. Užduosiu tau mįslę, tu atidžiai klausykis ir tada tikrai jį atpažinsi.

Jis paliko senelį

Ir paliko močiutę.

Jis turi rausvą pusę.

Tai skanu (bandelė)

globėjas: Gerai padaryta vaikinai, tiesa. Ir pažvelk į mūsų herojų. Mūsų bandelė labai linksmas ir žaismingas.


Kolobokas: Sveiki bičiuliai! aš tikrai myliu kelionė ir tu nori eiti su manimi kelionė?

Vaikų atsakymai

kolobok ratu.


globėjas: riedėjimas, riedėjimas meduolis ir meduolis išriedėjo į mišką. Ir miške pučia vėjas. Iš pradžių tyliai (vaikai ir mokytojas imituoja vėją, o dabar stipriai (vaikai ir mokytojas atstovauja vėjui).


Žiūrėk, kažkieno ausys ilgai žiūri. Kas tai galėtų būti?

Vaikų atsakymai (Kiškis.)


globėjas: Taip, zuikis. Na, apibūdinkite, kas tai yra?

Vaikų atsakymai (minkštas, baltas, purus ir kt.)

Zuikis: Sveiki vaikinai, sveiki bandelė.

globėjas: Vaikinai, zuikis kviečia pavirsti zuiku ir daryti su juo pratimus.

Kūno kultūros minutė

(su muzikiniu akompanimentu)

Pilkas zuikis sėdi ir judina ausis


Taigi, jūs ir aš pasikrovėme energijos, tapome vaikinais ir einame toliau kolobok

Vaikai sustoja ratu ir eina kartu su muzika pagal muziką. kolobok ratu.

globėjas: Vaikinai, norėdami sutikti kitą herojų, turite įminti mįslę.

Jis yra šaltame miške.

Vaikšto, piktas alkanas.

Kas čia? (Vilkas)

Teisingai, vaikinai.

Vilkas: Sveiki bičiuliai. O kur tu eini?

Vaikų atsakymai

globėjas: Vaikinai, vilkas nori jūsų paprašyti padėti jam. Jo vaikai žaidė ir laužė žaislinius namelius, kurie buvo pagaminti geometrines figūras. Ar galime padėti vilkui?

Vaikų atsakymai (Taip)

globėjas: na, pastatysim namelius vilkų jaunikliams.

Vaikai namelius montuoja iš geometrinių formų-modulių (skirtingų spalvų kvadratai ir trikampiai)



Gerai padaryta, vaikinai tai padarė. Atsisveikink su vilku ir judam toliau. Ar esate pasiruošę judėti toliau? Ir riedėjo kolobok toliau ir balos ant tako. Kažkas stambus ėjo per juos ir aptaškė vandeniu. Ir mes galėsime atsargiai prasilenkti tarp balų, ar galime į jas įžengti?

vaikų atsakymai (Ne)

globėjas: Kodėl

vaikų atsakymai (galite sušlapti kojas ir susirgti)


globėjas: Kas ėjo per balas?

Žiemą jis miega kieme

Po didele pušimi.

O kai ateis pavasaris

Jis atsibunda iš miego.

Kas čia? (turėti)

Vaikai: Turėti.


Turėti: Sveiki bičiuliai.

globėjas: Vaikinai, pasakykite man, prašau, ar lokys laukinis ar augintinis?

Vaikai: laukinis, nes gyvena miške.

globėjas: Ar žinote jaunų miško gyvūnų vardus?

Vaikai: Taip

(Rodomos nuotraukos, kuriose vaizduojami suaugusieji gyvūnai, o vaikai turėtų pavadinti savo jauniklius)

(meškiukas - meškiukas, vilko jauniklis, lapės-lapės jauniklis, kiškis-kiškis, voverė-voverė)


globėjas: vaikinai, prisiminkime pirštukų žaidimą apie gyvūnus

pirštų žaidimas "Žvėrys"


Draugiški gyvūnai

Maži triušiai yra draugai

Bebrai yra ežero draugai

Uodai yra draugai danguje

Maži ežiukai yra draugai

Net lokių jaunikliai yra draugai

Štai kaip jie žaidė

Pabėgo per mišką

globėjas: Puiku vaikinai, lokiui patiko su jumis žaisti. Atsisveikink su meška ir judėkime toliau. susuktas kolobok toliau ir susitiko ....?

Vaikai: Lisa


globėjas: Pasakoje lapė valgė kolobok, ir paprašykime, kad lapė nevalgytų mūsų kolobok, ir dėl to mes tai pavadinsime meiliai. Mažoji lapė Lapė turi ne letenas, o letenėles, ne ausis, o ausis, ne nosį, o snapelį, ne uodegą, o uodegą.

Puiku, lapė labai laiminga. Dabar lapė mūsų nevalgys kolobok ir jis grįš pas senelius.

Vaikinai, laikas mums grįžti namo. Mes eisime keliu atgal.

Einame taku.

Vienas du! Vienas du!

Suplojame rankomis.

Vienas du! Vienas du!

Pakeliame rankenas

Į saulę ir debesis.

globėjas: Štai mes, tau patiko kelionė? Bet mūsų kelionė nesibaigė, žinome dar daug pasakų ir būtinai eisime keliauti per šias pasakas.

Pagal kokią pasaką esame šiandien keliavo?

Su kuo mes susitikome pakeliui? (kiškis, vilkas, lokys, lapė)

Pabaigoje vaikai gauna saldžią dovanėlę.


Užduotys:

  • ; lygybės ir nelygybės žodinio įvardijimo būdai (1,2,3);
  • pratimas žodiniam žymėjimui aktyvios kalbos geometrinėmis formomis; foneminė klausa;
  • įtvirtinti galimybę kurti serijinę trijų elementų seriją;
  • ugdyti gebėjimą projektuoti pagal savo paprastą planą;
  • ugdyti gebėjimą vertinti herojų veiksmus;
  • ugdyti geros valios jausmą, empatiją.

Medžiagos ir įranga: technologijos „V.V.Voskobovičiaus žaidimo pasakų labirintai“: „Stebuklingas kvadratas“ (dviejų spalvų), Žibintai (Karstas), Žibintai, karagrafas „Karstas“, Stebuklų gėlė, Vėžliai-piramidės; technologijų pasakų herojai: Beam Vladyka, Baby Geo, Magnolik, Girl Slice.

Išsamios pamokos santraukos eiga antroje jaunesniųjų grupėje

Psichogimnastika "Sveiki!"

Pedagogas:

Sveiki, rašikliai ploja - ploja - ploja!

Sveikos kojos, viršus - viršus - viršus!

Sveiki, skruostai plokšte - pliaukš - pliaukš!

Apkūnūs skruostai pliaukšt – plūk – plūk!

Sveiki, kempinės – čiupk – šmaik – šmaik!

Sveiki dantys - tsok - tsok - tsok!

Sveiki, mano nosis – pyps – pyps – pyps!

Sveiki vaikai! Vienas du trys!

Merginos ir berniukai, sveiki!

Žaidimas „Atpažink herojų balsą iš pasakos Teremok“ (skamba gyvūnų balsai, vaikai spėja ir atsako į klausimą – kurioje pasakoje galime sutikti visus šiuos herojus).

Po paslaptinga muzika pasirodo pasakos herojus Mažasis Geo, kuris pasakoja, kad purpuriniame miške lordas Beam užbūrė pasakos herojus.

Mokytojo klausimai:

Ar atspėjote, iš kurios pasakos veikėjai? (Vaikai atsako)

Ką reikia padaryti norint juos išgelbėti? (Atsakymai)

Bet kaip mes žinome, kur jų ieškoti?

(tai padės rodyklės su gyvūnų atvaizdais).

Žaidimas „Magic Square“ (dviejų spalvų)

Pedagogas: Ray Lord pavertė pelę stebuklingu kvadratu. Norėdami jį nuvilti, turite sulankstyti pelę. Vaikai sulanksto pelę. Šiuo metu ant magnetinės lentos pasirodo pelės vaizdas.

"Piramidės vėžliai"

Pedagogas: Mūsų varlė pateko į didelę pelkę ir negali išeiti. Kaip mes galime jai padėti? (Atsakymai)

Būtina nutiesti takus varlei. Piramidės vėžliai mums padės tai padaryti.

Ant stalo yra vokai su užduotimis kiekvienam vaikui (užduotys parenkamos atsižvelgiant į individualų diferencijuotą požiūrį).

Kol vaikai stato takus, magnetinėje lentoje atsiranda varlės atvaizdas.

"Žibintai"

Pedagogas: Vaikinai, Mognolikas ir jo „Žibintai“ padės mums nuvilti zuikį.

Vaikai, pasitelkę žaidimo geometrines figūras, zuikio atvaizdą dėlioja dviem būdais: perklodami ir modeliuodami.

Muzikinis fizinis lavinimas lapei „Mes spardome iš viršaus į viršų ...“

Pedagogas: Norėdami nuvilti lapę, turime pakartoti judesius.

Vaikai pagal muziką atlieka judesius, atitinkančius tekstą. Pasirodo lapės vaizdas.

« Stebuklų gėlė"

Pedagogas:

Eime gelbėti vilko. Rėjus Vladyka sumaišė visus stebuklingos gėlės žiedlapius ir pasakė, kad nepaleis vilko, kol nesudės žiedlapių į jų dėžutes.

Būtina žiedlapius išdėstyti dėžutėse: vienaakis, dviakis, triakis.

Lentoje pasirodo vilko jauniklio atvaizdas.

Statyba ant kilimo "Larchik"

Pedagogas:

Vaikai, ar mes padėjome visiems pasakos herojams, ar ką nors pamiršome?

Kokį blogą poelgį padarė lokys šioje pasakoje?

Padėkime jam viską sutvarkyti ir stebuklingų kvadratų, virvių, apskritimų pagalba pastatyti naują gražų bokštą, kuriame gyvens visi mūsų herojai.

Ar mūsų Teremkoje visiems užtenka vietos?

Vaikai visus gyvūnų atvaizdus uždeda ant Velcro „Teremok“.

Dabar mūsų herojai gyvens kartu Teremkoje.

Atspindys

Pedagogas: Grįžtame į Baby Geo, papasakosime jam apie savo nuotykius.

Mokytojo klausimai:

Kas tau buvo įdomiausia?

Įkeliama...