ecosmak.ru

Сценарії земля наш спільний будинок. Сценарій позакласного заходу на тему: "Земля – наш будинок рідний"

Сценарій екологічного свята

«Земля наша спільний будинок»

(Для дітей старшого віку)

МКДОУ дитячий садок №13 с. Арзгір

Вихователь: Голяк С.В.

Квітень, 2016р.

Конспект екологічного свята «Земля наш спільний дім»

По освітній галузі « Пізнавальний розвиток» (Екологія)

Група: Старша, підготовчаВік дітей: 5-6 років.

Інтеграція ГО : « Мовленнєвий розвиток», «Соціально - комунікативний розвиток»,

«Пізнавальний розвиток», «Художньо – естетичний розвиток», «Фізичний розвиток».

Цілі: узагальнити знання дітей про навколишній світ, у формі проведення екологічного свята, спираючись на знання, отримані в різних видахдіяльності; розвиток сімейної творчості та співпраці сім'ї та дитячого садка; розширення, узагальнення та активізація словника.

Завдання пріоритетної ГО:

Навчальні:

  • Розширювати та закріплювати знання дітей про природу та її охорону;кожної людини.
  • Уточнити знання дітей про природу, її живих та неживих об'єктахта явищах, про взаємозв'язки та взаємодії живих організмів із середовищем проживання.

Розвиваючі:

  • Розвивати у дітей самостійність, відповідальність та розуміння значення правильної поведінки для охорони свого життя та здоров'я.
  • Розвивати продуктивну діяльність дітей.
  • Сприяти формуванню цілісної картини світу природи, розширенню кругозору дітей.
  • Формувати переконання про безцінність природи та підвести до висновку про необхідність її оберігати.
  • Сприяти формуванню емоційного ставлення до літературним творам, музика.

Виховують:

  • Виховувати пізнавальний інтерес.
  • Виховувати відповідальне та добре ставлення до рідній природі.

Передумови універсальної навчальної діяльності

1.Уміння працювати за інструкцією.

2. Вміння працювати за зразком.

3. Вміння бачити помилки та виправляти їх.

4. Вміння оцінювати свою роботу.

5. Вміння працювати у парі (взаємодія)

6.Уміння орієнтуватися у навчальній книзі

Обладнання для педагога та дітей:Атрибути інсценування, екран, проектор, магнітна дошка, аудіозапис зі звуками природи, екознаки, значки для заохочення.

1Вступна частина (Мотиваційний, підготовчий етап)

Діти, 22 квітня День народження відзначає планета Земля. Її день народження відзначають усі люди на земній кулі. У цей день усі намагаються посадити дерева, квіти, зробити шпаківні для птахів, прибирають сміття з вулиць, площ, очищають водойми. Люди намагаються зберегти та прикрасити свій будинок – нашу планету. Сьогодні ми відзначатимемо свято «Земля – наш спільний будинок»

1 Ведучий Наш дім рідний, наш спільний дім -
Земля, де ми живемо з тобою!
Ти тільки подивися довкола:
Тут – річка, там – зелений луг.
У лісі дрімучому не пройдеш,
Води у пустелі не знайдеш!
А десь сніг лежить горою,
А десь спекотно та взимку:

2 Ведучий Чудес нам усіх не перерахувати,
Одна в них назва є:
Ліси і гори, і моря
Все називається Земля!
А якщо в космос ти злетиш,
То з вікна ракети,
Побачиш кулю нашу блакитну,
Улюблену планету!

1 дитина

Тут знає кожен, ти та я!

Природу кривдити не можна!

Так скажемо дружно разів, два, три!

Відкриємо День Землі!

2 дитина

Я про свою веду про те,

Що вся Земля – наш спільний дім!

Наш добрий будинок, просторий будинок!

Ми всі з народження в ньому живемо.

3 дитина

Земля не спить і щодня

Дивиться у вічі своїх дітей.

Тобі і мені дивиться у вічі

І нам з тобою мовчати не можна!

1 ведучий

Діти ви любите нашу Землю, бережете природу?

2 ведучий

Діти! А ви знаєте, яка наука займається вивченням довкіллята Землі?

Діти Екологія науки.

1 ведучий

Навколишня природа прекрасна! Ми можемо гуляти лісом, купатися в річці. Збирати гриби та ягоди! А як треба поводитись у лісі? Зараз ми перевіримо, чи знаєте ви правила поведінки у лісі? Для цього пограємося з вами у гру «Якщо я прийду в лісок?»

Я говоритиму про свої дії, а ви відповідатимете. Якщо я робитиму добре, кажіть «Так», якщо погано – «Ні».

Якщо я прийду в лісок і зірву ромашку? Ні!

Якщо хлібчик шматок на пеньку залишу? Так!

Якщо гілку підв'яжу, кілочків поставлю? Так!

Якщо розведу багаття, а гасити не буду? Ні!

Якщо сильно насмітить і прибрати забуду? Ні!

Якщо сміття заберу, банку закопаю? Так!

Я люблю свою природу, їй допомагаю? Так!

Хлопці вирушаємо на прогулянку до лісу? Так!

З піснею «Свято дерева» вирушають у ліс.

Звучать звуки лісу.

1 ведучий

Хлопці! Як чудово у лісі! Як гарно! Скільки різних звуків, дзюрчання струмка, спів птахів. А які ж птахи співають?

Танець птахів

Вбігає Буратіно.

Буратіно

Хлопці, Мальвіна випадково не у вас?

Мальвіна

Я тут. Здрастуйте Буратіно, чому ні з ким не привіталися?

Буратіно

Мальвіна Ви знову почали мене виховувати?

Я Вас скрізь розшукував, втомився... Я в ліс ходив

Для Вас проліски шукав ... Цілий оберемок нарвав, подивіться які вони красиві, голубенькі, ніжні!

Мальвіна

Хіба можна рвати проліски, тим паче оберемками? Краще б Ви мені показали, як вони красиво ростуть на проталинках!

Буратіно

Вам Мальвіна неможливо догодити, а я так старався.

Мальвіна

Хлопці, скажіть будь ласка, чи добре вчинив Буратіно?

Вірш Вікторова «Квітка на лузі», читає дитину.

Квітка на лузі, я зірвав на бігу!

А навіщо? Зрозуміти не можу!

У склянці він день простояв і зав'яв.

А скільки б він на лузі простояв?

Буратіно чухає потилицю, думає.

Буратіно

Напевно, я не правильно вчинив, навіщо я зірвав квіти?

1 дитина

Якщо я зірву квітку,
Якщо ти зірвеш квітку,
Якщо все – і я, і ти,

2 дитина
Якщо ми зірвемо квіти,
Спустіють усі галявини,
І не стане краси.

Буратіно

Тепер я все зрозумів, я більше не рватиму квіти, я милуватимуся ними.

Діти виконують танець: «Танець із квітами»

Ведучий: діти ви знаєте дуже багато прислів'їв про землю Допоможіть хлопці розібрати прислів'я, я почну, а ви продовжите.

Конкурс прислів'їв:

Земля – тарілка: що покладеш, те й візьмеш.

Немає поганої землі, є погані господарі.

Не земля погана, а сіяч поганий.

Рік на рік не доводиться.

Рік прожити – не козуб пошити.

Земелька чорна, а хлібець білий народить.

Земля турботу любить.

Земля - ​​годувальниця, а й та просить.

Земля не вродить – ніхто не нагородить.

Земля хоч і годує, але й сама їсти просить.

Дерева – землі прикраси.

2 ведучий

Слайд Подивіться, яка гарна квіткова галявина! Комахи вже з'явилися!

Виходять діти у шапочках комах та кажуть.

Ми – помічники природи

І добрі друзі.

На землі без комах

Обійтися не можна!

Бережіть, не тисніть,

Якщо зустрінете у лісі!

Комахи природи,

Багато користі принесуть!

1 ведучий

Природа – наш спільний будинок,

І знаємо багато ми про нього.

Я ставитиму запитання, а ви відповідайте.

Вікторина про природу

1. Найкращий пернатий співак Росії? (соловей)
2. Найбільша музична квітка? (дзвіночок)
3. Якою водою потрібно поливати кімнатні рослини? (теплий, відстійний, дощовий)
4. Назвіть кращий часдля пересадки рослин? (весна)
5. Круглий, овальний або квадратний квітник (клумба)
6. Скільки треба взяти "а", щоб отримати птицю? (сорок – а)

7. Про вірність цих птахів складаються пісні? (Лебеді)
8. Яка рослина має найбільші квіти? (Раффлезія).
9. Птах, у якого назва вказує на рогатого родича? (Носоріг)
10. Які квіти пахнуть медом? (Аліссум).
11. Головний птах Австралії? (Страус)
12. Яка рослина багата на вітамін С? (Шипшина)
13. Місто в Росії, що носить ім'я птаха? (Орел)

1 ведучий

Тепер ми запитаємо наших гостей, чи знають вони щось про природу

1. Книга-каталог рослин і тварин, що охороняються (Червона книга)

3. Яка рослина лікує ранки і ранки? (Подорожник)

4. Який гриб зветься лісового хижого звіра? (лисичка)

5. Ялина, сосна, береза, верба – це одне слово… (дерева)

7. Яку лікарську рослину визначають навіть сліпі? (Кропива)

8. Підземна частина рослини? (корінь)

2 ведучий

Який прекрасний світ навколо,

Подивися скоріше друг,

Подивися та посміхнись,

На природу подивись!

Гра «Сонце прокидається».

1 ведучий

Сподобалося вам у лісі хлопці? Ми з вами помилувалися природою, послухали, як співають птахи.

1 ведучий

Любіть рідну природу,

Озера, ліси та поля.

Адже це наша з тобою

Навіки рідна земля.

2 ведучий

Хлопці, що може статися, якщо люди не берегтимуть природу та навколишнє середовище?(Відповіді дітей).

  1. Не стане дерев.
  2. Скрізь буде лише сміття.
  3. Не буде кисню.
  4. Загинуть тварини.

На екрані зображення темної планети Земля, що загинула.

2 ведучий

Правильно хлопці. Станеться непоправне. Люди вирубають усі дерева, загинуть птахи та тварини. Земля заповниться сміттям, вода стане непридатною для пиття. Не залишиться жодного місця, де можна було б жити. Усе живе землі загине. Відбудеться екологічна катастрофа.

Конкурс: "Лісова абетка".

Дітям потрібно скласти правила поведінки у природі, використовуючи картки-знаки, пояснити їх значення.

1. Не розводь багаття в суху погоду.

2. Не рубай у лісі дерев.

3. Не розоряй мурашники.

4. Не лякай птахів, не розоряй гнізд.

5. Не бери у лісі тварин.

6. Не вбивай жаб і жаб, вони харчуються шкідливими комахами.

7. Не рви лісові та польові квіти.

8. Не вбивай змій, вони приносять величезну користь, знищуючи гризунів.

9. Не роби написів на камінні та деревах, вони викликають лише відчуття прикрості та жалю у тих, хто прийде після тебе.

Діти виконують пісню «Якщо добрий ти»

1 дитина

Давайте, люди, дружити один з одним.
Як птах з небом, як вітер із луком.
Як вітер із морем, трава з дощами.
Як дружить сонце з усіма нами?
2 дитина

Давайте будемо до того прагнути,
Щоб нас любили і звір та птах.
І довіряли всюди нам,
Як найвірнішим своїм друзям.

1 ведучий
Давайте, люди, любити планету -
У всьому всесвіті схожій нема!

2 ведучий
У всьому всесвіті зовсім одна,
Що робитиме без нас вона?

3. Заключна частина (рефлексійний етап)

1.Рефлексія. Давайте бережемо нашу прекрасну Землю, наш спільний будинок. Берегти та любити все живе! Не ображайте ні дерево, ні кішку, ні мурашки! Не ображайте одне одного!

2.Підсумок

Ось які молодці, справжні екологи, ви заслужили значки «Захисники природи».

І наприкінці заспіваємо пісню«Шире коло»


ЕКОМАРАФОН

«ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»

Цілі гри :

    Виховання уважного, дбайливого ставлення до природи, Землі, почуття відповідальності неї.

    Розвиток спостережливості та розумової діяльності підлітків.

    Виховання творчого ставлення до вирішення екологічних проблем.

    Розвиток мови та естетичного смаку.

Оформлення :

1. презентація

Хід заходу.

Звучить тиха музика. Транслюються слайди із зображенням чудових видів планети Земля.ЧИТЕЛЬ:

Бережіть Землю.
Бережіть
Жайворонка в блакитному
зеніті,
Метелик на листі
повіліки,
На стежці сонячні
відблиски,
На камінні граючого краба,
Над пустелею тінь від баобаба,
Яструба, що ширяє над полем
Ясний місяць над річковим
спокоєм,
Ластівку, що мелькає в житі.
Бережіть Землю! Бережіть.

Музика змінюється, на екрані з'являються інші зображення - лісові пожежі, плями нафти і т.д.

ВЕДУЧИЙ 1:

Екологічні проблемине знають меж, природних рубежів. Земля – єдиний організм.

ВЕДУЧИЙ 2:

- "Усі ми пасажири одного корабля на ім'я Земля", - зауважив Антуан де Сент-Екзюпері.

Людина – частка єдиної екологічної системи. Він ніякий не цар природи. Маючи розум, він просто повинен знати природу і піклуватися про неї.

ВЕДУЧИЙ 1:

Ми присвячуємо цей вечір - Землі - маленькій та Великій планеті, нашому небесному кораблю, нашій колисці життя!

ВЕДУЧИЙ 2:

Починаємо екологічну гру"Земля - ​​наш спільний будинок!"

І представляємо «мудрейшин», які судитимуть змагання………………………………………….

ВЕДУЧИЙ 1:

Для гри нам потрібно набрати 2 команди. Кожен із вас може стати учасником команди. Для цього потрібно лише правильно відповісти на наші запитання. Усі учасники команди-переможниці отримають цінні призи, будьте уважні та активні:

ВЕДУЧИЙ 2:

    Про яку страшну, жахливу вусату тварину написав казку К. Чуковський? (Тараканище)

    На чому грав осел із казки братів Грімм «Бременські музиканти»? (на гітарі)

    Як звали тата-ведмедя у казці «Три ведмеді» (Михайло Потапич)

    Який селянин уславився порятунком зайців? (Дід Мазай)

    У кого одна нога та й та без черевика? (гриб)

    Ягода, з якою без ножа нам не впоратися (кавун)

    Лисаючий на вітрі квітка? (кульбаба)

    Як називається басейн для рибок? (акваріум)

    Цей птах на хвості приносить новини (сорока)

    Як називається будинок ведмедя? (берлога)

    Домашня тварина, що гуляє сама по собі (кішка)

    Яка риба в святкові дніодягає шубу? (Оселедець)

    Хто швидше долетить до квітки – метелик чи гусениця?

    Пташенята якого птаха не знають матері? (Зозуля)

    Скільки лап та вух у п'яти мишей? (30)

    Розв'яжіть задачу: На столі лежало 2 яблука та 3 груші. Скільки овочів лежало на столі?

ВЕДУЧИЙ 1:

Вітаємо наші команди та дамо їм перше завдання: придумайте назву та девіз команди відповідні темі гри.

ВЕДУЧИЙ 2:

А поки команди готують завдання, ви шановні глядачі теж можете заробити особистий цінний приз, правильно відповідаючи на наші запитання, не вигукуємо з місця, піднімаємо руку:

«КОНКУРСИ ВБІЛЬНИКІВ»

1:

    Чи правда, що ластівки частіше ходять пішки землею, ніж літають? (ні)

    Чи правда, що чапля пудриться? (так)

    Чи правда, що шпаки харчуються ящірками? (ні)

    Чи правда, що в Антарктиді ростуть блакитні троянди? (ні)

    Чи правда, що зелена картопля може вбити дитину? (так)

    Чи правда, що на зебрах водяться смугасті бліхи? (ні)

    Чи правда, що крокодили можуть вибиратися на дерево? (так)

    Чи правда, що стрижі можуть спати на льоту? (так)

    Чи правда, що є змії, які можуть літати? (так)

    Чи правда, що всі метелики живуть лише один день? (ні) -За правильну відповідь глядачі одержують жетони.

ВЕДУЧИЙ 1:

Отже слово командам...

КОНКУРС 1 Йде подання команд, їх назв та девізів (оцінка журі))

ВЕДУЧИЙ 2:

Молодці хлопці! Ми пропонуємо вам

КОНКУРС2 «Любити природу – значить знати її і дотримуватися її законів»(Ви повинні дати розгорнуті відповіді на запитання та заробити 3 бали, враховуються доповнення команди суперниці та команди глядачів, які оцінюються в 1 бал).

ВЕДУЧИЙ 1:

Запитання:

    З яких причин винищуються крокодили? (через цінну шкіру)

    Чи бачили ви в кіно царську мантію? З хутра яких крихітних звірят її зробили? (Гірностай)

    З чого складається зміг? (суміш туману, промислового пилу, диму та вихлопів газів)

    Як називається міжнародна екологічна організація? (Грін-пис)

    Чому Червона книга називається червоною? Чи є Чорна книга природи? (червоний – колір тривоги. До Чорної книги увійшли вже зниклі види рослин та тварин)

    Назва цього моря означає перекладі російською мовою «острів». Дивовижний острів води в безкрайній пустелі... Зараз через бездумну, руйнівну діяльність людини це море вмирає. Нині воно втричі менше, ніж у 50-ті роки 20 століття. Назвіть це море та причини його загибелі. (Арал, води річок, що впадають у нього, були відведені для зрошення)

    Їх називають природними кондиціонерами. Вони здатні очистити повітря житла від пилу та отруйних речовин, зволожити його та збагатити киснем. (Кімнатні рослини).

    Цей тонкий шар в атмосфері захищає нашу планету від надлишку ультрафіолетових променів, які несприятливо впливають на живі організми. Дедалі частіше ми говоримо про руйнування цієї оболонки. Що це за шар? (Озоновий шар Землі)

    Він займає перше місце за сумарним викидом шкідливих речовин в атмосферу. У Москві, наприклад, він дає 70% забруднень! Про що йде мова? (автомобіль, автотранспорт)

    Наука Гарбологія з'явилася порівняно недавно. Гарбологи всього світу шукають шляхи виходу з глухого кута, в якому опинилася наша планета. Якого? Що вивчає ця наука? (сміття)

ВЕДУЧИЙ 2:

Молодці, ви справжні знавці! Ми пропонуємо вам

КОНКУРС3 «Конкурс капітанів» (Бере участь по одному представнику від команди)

ВЕДУЧИЙ 1:

Уявіть себе президентом країни, підготуйте та виступіть із екологічним зверненням до громадян своєї країни.

ВЕДУЧИЙ 2:

А глядачам ми пропонуємо відпочити, подивитися відеокліп (Дорога добра) та зробити для себе певні висновки!

ВЕДУЧИЙ 1:

Отже слово капітанам команд...

ВЕДУЧИЙ 2:

Молодці, ми пишаємося вами! З кожного з вас вийде добрий президент екологічного руху "Бережи природу"

ВЕДУЧИЙ 1:

Подивіться, поки ми грали хтось підкинув нам листа: тут написано: КОНКУРС 4 «Лист дачника»

Командам пропонується проаналізувати цей лист, виправити та повідомити, які помилки зробив «дачник» під час своєї «діяльності».

«ЛИСТ ДАЧНИКА»

Здрастуйте, юні екологи!

Як добре ранньою весною на дачі: трава зеленіє, сонечко блищить, пташки співають!

А як добре не лише відпочити, а й попрацювати1

Вчора я скопав грядку і посіяв редиску! А щоб вона виросла швидше і більше, насипав більше всяких мінеральних добрив! Коли копав грядку, виявив велика кількістьдощових хробаків. Я їх, звичайно, знищив, щоб вони не з'їли мою редиску! Увечері вирішив випрати свій робочий одяг. Взяв потрійну норму "Тайда", відмиралося добре! А щоб добро не пропало, водою, в якій прав одяг, полив мою редиску! Увечері вирішив попити березового соку. Підрубав кілька дерев поряд із ділянкою та підставив відра. Ось уже нап'юся соку від душі!

Сьогодні наводив порядок на ділянці: зібрав уривки плівки, пластикові бутилкиі спалив на багатті. Зараз піду випалювати стару траву, яка росте вздовж паркану аж до самого лісу, а завтра займуся відстрілом шуліки, які так і кружляють над моєю ділянкою!

Працюю старанно!

Ах, якби всі дачники так працювали, щоб перетворилася наша Земля?!

Любитель природи.

ВЕДУЧИЙ 2: Поки команди виконують завдання, наші глядачі можуть продовжити отримувати свої жетони.

конкурс для глядачів №2:

    Які тварини мають 6 ніг? (У комах)

    Чого в куба і в людини рівно по дюжині? (Ребер)

    Що використовують бджоли для будівництва сотів? (віск)

    Хобот – це ніс чи губа? (губа)

    Птах, що літає найшвидше? (стриж)

    Де у риб орган дотику? (шкіра)

    Пушне звірятко – символ російської держави (соболь)

    Чи в'ють перелітні птахи гнізда на півдні? (ні)

    Сама великий птахв світі? (Страус)

    Улюблені ласощі лелек? (жаби)

    Хто спить із відкритими очима? (риби та змії)

    Хто у тваринному світі вважається чемпіоном зі стрибків? (блохи)

    Найтепліший океан? (Індійська)

    Звукове явище під час грози (грім)

    Листок якої поширеної рослини замінить вам бинт та йод при невеликому порізі? (подорожник)

    Де на світі найдовша доба? (скрізь 24 години)

    Яка тварина була одомашнена першою: собака чи кішка? (собака)

    Якого птаха називають «лісовим лікарем»? (дятел)

    Як називається павукова мережа? (Павутина)

    Як називається колекція із засушених рослин? (Гербарій)

    Який птах виводить пташенят у мороз? (Кліст)

    Тверда кірка на снігу (наст)

    Золота пора року (осінь)

ВЕДУЧИЙ 1:

- Команди готові виправити помилки у листі! Вам слово!

ВЕДУЧИЙ 2:

Настав час підбити підсумки, і поки наші наймудріші підраховують бали та помічники підраховують жетони ми пропонуємо вам відпочити та подивитися ще один кліп!

ВЕДУЧИЙ 1:

Слово Наймудрішим...

ВЕДУЧИЙ 2:

Слово організатору гри...

Я звертаюся до дітей із пропозицією прийняти «КОДЕКС ЖИТТЯ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ».

КОДЕКС ЧЕСТИ ЖИТТЯ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ

Я ДИТИНА ПРИРОДИ, ТОМУ Я

    ЛЮБЛЮ НЕБО, ЗІРКИ, МОРЕ І ЗЕМЛЮ;

    РАДУЮСЯ СОНЦЮ, ДОЩУ, СНІГУ І ВЕТРУ;

    НЕ топчу траву, не ламаю дерев, не розкидаю сміття;

    НЕ ОБИЧАЮ Тварин;

    Я ЦІНУ ЖИТТЯ;

    УМІЮ Спілкуватися з природою;

    НЕСУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇЇ РАЗОМ ЗІ ВСІМ ЛЮДСТВОМ.

Сценарій свята «Земля-наш спільний будинок»

ВЕДУЧИЙ:

- Дорогі діти, дорогі гості! Сердечно Вас вітаємо на нашому святі, і сьогодні ми хотіли б поговорити з вами про рідну природу, без якої люди просто не змогли б жити. А природа – це зелені ліси та запашні квіти, прозорі річки та безкраї моря, крилаті птахи та пухнасті звірі. Частиною природи є і людина, тобто ми з вами. Планета Земля – наш великий будинок, спільний наш будинок та щорічно навесні 22 квітня у всьому світі відзначають День Землі.

Якщо сніг уже розтанув,

День стає довшим,

Якщо все зазеленіло

І в полях дзвенить струмок,

Якщо став тепліший вітер,

Якщо птахам не до сну,

Якщо сонце яскравіше світить,

Отже, народилася земля.

ВЕДУЧИЙ:

Є на землі величезний будинок під дахом блакитний,

Живуть у ньому сонце, дощ та грім, ліс та морський прибій.

Живуть у ньому птахи та квіти, веселий дзвін струмка,

Живу в тому світлому будинку я та всі мої друзі.

Куди б дороги не вели, завжди буду в ньому.

Землею - рідною матінкою зветься цей будинок!

Під пісню«НЕ УРОНІТЬ КУЛЬКУ» ВИХОДЯТЬ ДІТИ, ТАНЦЮЮТЬ ТАНЕЦЬ З КУЛЯМИ.(слова та музика: Любаша)

(Діти під програш входять до зали надувні кулі несуть перед собою, тримаючи двома руками. Будуються в коло.)

1.А діти граються з кулями, (йдуть по колу, руки з кулями над головою)

Кулі посміхаються їм,

А дорослі дядьки, теж граються з кулькою земною, (кружляють)

А діти про щось мріють (сходяться в коло, кулі перед собою)

Мрії махають їм з висоти, (повільно піднімають руки з кулями вгору)

Ви дорослі дядьки, тільки граючи (повільно опускають кулі)

Не розбийте дитячі мрії... (розходяться з кола, кулі перед собою)

ПРИСПІВ (2 рази):

2.Давайте дарувати один одному, (йдуть по колу, руки з кулями над головою)

Веселку та прибій,

Краплі дощу снігопади та завірюху, пісні та кохання, (кружляють)

Ростіть діти ростіть, (сходяться в коло, кулі перед собою)

Пройде стільки років, скільки зим, (повільно піднімають руки з кулями вгору)

Ви дорослими дядьками станете діти, (повільно опускають кулі)

Не грайте з кулькою земною... (розходяться з кола, кулі перед собою)

ПРИСПІВ (два рази)

Не впустіть кульку (піднімають руки з кулями вгору)

Це ж наш будинок (качають руками з боку в бік)

Не впустіть, (опускають кулю вниз) не впустіть, (піднімають над головою)

А то ми впадемо (сідають навпочіпки, куля на підлогу, голова опущена)

(Діти вишиковуються у дві шеренги)

1-а дитина: Сьогодні привітати поспішає дітлахи

Улюблену нашу планету,

Бажаємо здоров'я, всіх благ та добра.

Адже краще за Землюнашої немає!

2-а дитина: Наша планета Земля

Дуже щедра і багата:

Гори, ліси та поля –

Дім наш рідний, хлопці.

3-я дитина: Давайте будемо берегти планету,

Інший такий у світі немає.

Розвіємо над нею і хмари, і дим,

Образу її нікому не дамо.

4-та дитина: Бережемо птахів, комах, звірів,

Від цього станемо ми тільки добрішими.

Прикрасимо всю землю садами, квітами,

Така планета потрібна нам із вами!

5-та дитина: Нас у будь-яку пору року
Вчить мудра природа:
Птахи вчать співу,
Павучок – терпіння.
Бджоли в полі та в саду
Навчають нас праці.

6-та дитина: Вчить сніг нас чистоті.
Вчить сонце доброті.
У природи цілий рік
Вчитися треба.
Весь лісовий народ
Вчить міцну дружбу.

7-а дитина: З неба дивиться сонце

Мільйони років.

Льє на землю сонце

І тепло, і світло.

8-а дитина: Сонце цілий день працювало

І трохи втомилося.

Треба нових сил набратися,

На дітей помилуватися.

(Прикріпити сонце на центральну стіну)

ДІТИ ВИКОНАЮТЬ ТАНЕЦЬ ПІД ПІСНЮ«Світить сонечко для всіх» (Слова О.Єрмолов)

1.День відкрився на зорі (йдуть по колу, взявшись за руки)

Золотистий ключик,

Щоб дісталося Землі

Кожному по промінчику.

Щоб пальми підросли (пружинка вправо-ліворуч двічі)

І берізки з ялинками, (п'ятка носик топ-топ-топ)

Щоб навесні солов'ї (пружинка вправо-ліворуч двічі)

На гілках заклацали. (П'ятка носик топ-топ-топ)

ПРИСПІВ(2 рази):

Світить сонечко для всіх, (йдуть у колі)

Щоб дзвенів веселий сміх, (йдуть із коло)

Дітлахи не плакали. (кружляють навколо себе)

Світить сонечко для всіх, (йдуть у коло)

Щоб дзвенів веселий сміх, (йдуть із кола)

Світить однаково. (плескають)

2.День відкрився на зорі (йдуть по колу, взявшись за руки)

Золотистий ключик,

Щоб дісталося Землі,

Кожному по промінчику.

Щоб дзвенів веселий сміх, (пружинка вправо-ліворуч двічі)

Дітлахи не плакали, (п'ятка носик топ-топ-топ)

Світить сонечко для всіх, (пружинка вправо-ліворуч двічі)

Світить однаково. (П'ятка носик топ-топ-топ)

ПРИСПІВ (2 рази, рухи як у першому приспіві)

ВЕДУЧИЙ:

І сонечко світить променями

І птахи заспівали, квіти розцвіли

І немає у Всесвіті прекраснішої за Землю.

Хлопці, а зараз я пропоную вам пограти у гру«Купол Землі»

(Наприкінці гри з'являється ЗЕМЛЯ)

ВЕДУЧИЙ:

Привіт Матінка-Земля.

ЗЕМЛЯ:

Здрастуйте, мої друзі.

ВЕДУЧИЙ :

Дорога, наша мила Земля!
Вітаємо з твоїм святом тебе!
Ми бажаємо твоїм річкам та лісам,
Морю, птахам, комахам і звірам,
Чистоти, здоров'я, неба та добра,

Світу, сонячного світла та тепла!

А ще – планетою самої найкращою бути,

Все живе любити.

Ми ж обіцяємо виявити турботу,

ДІТИ : Захищати берегти ми будемо природу!

Земля: Ой, як чудово! Дякую діти величезне, за таке чудове вітання!Хлопці, а ви хочете грати з моїм макетом Землі – глобусом?

Діти:Хочемо!

Проводиться гра із м'ячем.

Земля ставить питання і кидає кулю, діти відбиваючи відповідають:

- Хто живе землі? (Тварини, комахи, квіти.)
– Хто живе під землею? (Черв'яки, кроти, жуки.)
- Хто літає над Землею? (Птахи, комахи.)
- Коли на вулиці ясно? (Днем.)
- Навіщо потрібна вода? (Пити, купатися, поливати рослини.)
- Для чого потрібне повітря? (Необхідний для дихання.)
- Що роблять бджоли? (Збирають нектар.)

Земля: - Ви, хлопці, молодці! Все вже про мене знаєте.

Земля: А тепер хлопці, відгадайте мою загадку:

Одягає тато кепку

І виходить із хати.

Праворуч він садить ріпку,

Зліва - буряки та боби.

Тут скрізь рядами грядки,

Буде врожай гаразд!

ДІТИ: Город!

Правильно хлопці! Це місце дуже мною улюблене, а особливо я люблю городників - людей які працюють на городі та в саду, вирощуючи чудові овочі, фрукти, зелень та квіти!

Ведучий: Так, город - це вірний помічник матінки-Землі, завдяки якому вона нас годує смачною їжею, яка виростає на наших городах! (Під пісню "У саду-ли на городі" діти грають у гру:

Ведучий: Ай які молодці, порадували нашу іменинницю!

ВЕДУЧИЙ:

"Ми любимо нашу Землю!", -
Але це лише слова.
Давайте, безумовно,
Робити добрі справи.
Посадимо десь деревце,
Очистимо місцевий ставок,
Добром Земля відповість нам,
Потиснувши сотні рук.

(Конкурс «Вирости дерево» На мольберті кожен грає домальовує дереву листя)

ЗЕМЛЯ:

Які ви молодці. Ви любите природу, оберігаєте її. Хлопці, той, хто хоч одне дерево посадив своїми руками, виростив квіти, ніколи не буде губити цю красу.

ВЕДУЧИЙ: Земля, а в день народження дарують подарунки, і наші хлопці хочуть подарувати тобі величезну галявину квітів.

ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ «ЗЕМЛЯ НАШ КРАЙ РІДНОЇ», ДІТИ ДІЮЮТЬ ПОЛЯНУ.

ЗЕМЛЯ:

Немов казкової книги сторінка

Ліс відкрився, листям брязкаючи.

Розумію і звіра і птаха,

І вони мене розуміють.

Земля: – Зараз ми перевіримо, як ви знаєте правила поведінки у лісі. Для цього пограємося з вами вгру «Якщо я прийду в лісок» . Я озвучуватиму вам свої дії, а ви відповідати: якщо я робитиму добре, говоримо «так», якщо погано, то всі разом кричимо «ні»!

- Якщо я прийду в лісок
І зірву ромашку? (Ні.)
Якщо з'їм я пиріжок
І викину папірець? (Ні.)
Якщо хлібчик шматок
На пеньку залишу? (Так.)
Якщо гілку підв'яжу,
Кільок підставлю? (Так.)
Якщо розведу багаття,
А гасити не буду? (Ні.)
Якщо сильно настираю
І прибрати забуду? (Ні.)
Якщо сміття приберу,
Банку закопаю? (Так.)
Я люблю свою природу,
Я їй помагаю! (Так.)

ВЕДУЧИЙ

Про природу люди перестали думати.

І лісові мешканці ображатися стали.

На полюванні люди птахів, звірів стріляють.

І дерева все поспіль часто вирубують.

Ріки засмічують, трави випалюють

І про мешканців лісових нічого не знають.

Звучить легка музика шум лісу. На сцені з'являються двахулігани, розкидають сміття і тікають.

ДІТИ СТ. ГРУПИ:


1. Дитина: Що трапилось із нашим лісом?
Подивіться все навколо,
Був зеленим та затишним –
Став він брудним, сірим раптом.
2.Дитина: На лісовій галявині
Немає квітів – одні лише банки,
І ніби нам на зло
Усюди бите скло.
3.Дитина: Що за слон прийшов до нас у ліс?

Тільки шум стоїть і тріск.

Усі квіточки обірвав,

Гілки з дерева зламали.

ЗЕМЛЯ:

О мій ліс, мій чудовий ліс!
Був він високий до небес,
Співали птахи до зорі,
Заливались солов'ї,
Метелики пурхали,
Бджілки мед збирали.
Але все це у минулому. А тепер у лісі тиша, тільки скло та сміття навколо. Якісь хулігани вирішили весь ліс перевести, квіти обірвати, птахів розлякати, звірів розігнати.

Ведучий: Не горюй Земля, ми щось придумаємо з хлопцями. Знайдемо цих лиходіїв. Але спочатку ми допоможемо прибрати все сміття на галявині.

Один два три.

Дружно сміття збери.

Звучить легка музика шум лісу

Гра «Прибирання сміття»
Розділимося на 2 команди: паперове сміття прибирає перша команда, пластикове – друга. Все потрібно зробити швидко та акуратно.

ЗЕМЛЯ: Дякую вам хлопці, що прибрали все сміття на галявині.
Птахи мовчать у частіше лісовій,
Навколо тиша і дрімота,
А як мені, хлопці, весняним часом
Послухати пташок полювання.

Ведуча : Давайте допоможемо Землі, замінимо птахів
Ви горобці, по цвірінькуйте - «Чік-чірик».
Ви ворони, по каркайте - Кар-кар.
Ви сороки, по брикаєте – «Сре-ке-ке».
Ви зозулі, кукуйте - "Ку-ку"

ЗЕМЛЯ : Спасибі хлопці. Здорово вийшло, а ви чуєте, птахи повернулися до мого лісу.
Звучить фонограма.
ЗЕМЛЯ: Ліс мій одразу ожив. Та й мені час пройтися лісом, навести лад.

Ведучий: Діти, чуєте, хтось сюди пробирається.

Виходять два хулігани 1-й хлопчик: Ти щось погане у лісі сьогодні зробив?

2-й хлопчик: Д а, я сьогодні постарався: березу зламав, мурах розігнав, мурашник розорив, квітів рідкісних нарвав цілу купу і в струмок кинув, пташине гніздо розорив.

1-й хлопчик: Хі-хі! Ну, ти і молодець! Давай запишемо до книги «Злих справ».

2-й хлопчик: А ти що накоїв?

1-й хлопчик: Води насутив, рибу розігнав, людей на болоті налякав, лелеці на ногу настав, жабка палицею ганяв, сміття всякого в річку накидав. Давай, записуй.

Ведучий: Хто ви такі?

1-й хлопчик: Хіба ви нас не знаєте?

2-й хлопчик: Ми хулігани! Нас усі знають.

Ведучий: Хлопці, то ось хто хуліганить у лісі. Та хіба можна в лісі таких лиходіїв терпіти?

2-й хлопчик: А що таке? Ви подивіться скільки ми справ за день переробили. (віддає книгу "Злих справ")
Ведучий: (читає) Скільки ж ви завдали шкоди Землі: дерева зламали, мурашник розорили. Тож якщо всі будуть нищити, рвати, ламати, так і життя на землі не буде. І вас не буде.

ЗЕМЛЯ:

Ліс дає нашій планеті кисень, яким дихає все живе. Ліс – це будинок для багатьох тварин та птахів.

Скрізь ви сміття накидали.

Квіти, траву зірвали, зім'яли.

Тепер ні ягід, ні грибів

Не побачить наш народ.

З лиця землі зникнемо ми

І ви залишитеся самі.

Хулігани : І нас не буде? А що тепер робити?
Ведучий: Про це вам розкажуть наші хлопці.
4 Дитина: Як багато звуків тут і там!
У лісі не потрібен шум і гам,
Не можна шуміти, галасувати, кричати,
І голосно музику вмикати!

5 Дитина: Якщо я зірву квітку,
Якщо ти зірвеш квітку,
Якщо все і ти, і я
Якщо всі зірвуть квіти,
То не буде у нашому світі
Ні добра, ні краси.

6 Дитина: Не можна скло в лісі кидати,
Не можна пляшки розбивати;
Уламки гострі небезпечні –
Про них поріжеш жахливо!

7 Дитина : Ти змію не ображай,
І, побачивши, палицю не хапай,
Хоч небезпечні змії, але потрібні:
Чистоту берегти вони мають.

8 Дитина: Целофан, залізки, склянки...
Залишати у лісі не можна!
Сміття тут, у лісі, чуже,
Заберемо його із собою!

Хулігани: Дякую, хлопці, навчили розуму розуму. Побіжимо добрі справи робити.

ВЕДУЧИЙ: Погляньте, як стало красиво довкола,
Вже зеленіють дерева та луг.
Квіти розпустилися і птахи заспівали,
Красуні-метелики до лісу прилетіли.
Не треба зла, нехай переможе добро,
Нехай буде всім затишно та тепло.

ЗЕМЛЯ: Ой, мій ліс, мій чудовий ліс!
Знову ти сповнений казок і чудес!
Веселяться всі звірята:
І лисята, і зайченята.
Співають птахи до зорі, співають солов'ї.
Ожила вся Земля
Ви врятували її друзі!

ВЕДУЧИЙ: Давайте разом Землю прикрашати,
Садити сади, квіти садити всюди.
Давайте разом Землю поважати
І ставитися з ніжністю, як на диво!
Ми забуваємо, що вона у нас одна –
Неповторна, вразлива, жива.
Прекрасна: хоч літо, хоч зима…
Вона у нас одна, одна така!

Різнокольорова планета (хоровод дружби)
Хлопці, хлопці,

Сьогодні на світі
На цілій планеті
Господарі – діти.
Давайте за руки
Один одного візьмемо,
Заспіваємо та потанцюємо
На кулі земній.

Приспів
Давайте, хлопці,
На зло негод,
Обіймемо планету
Своїм хороводом!
Розвіємо над нею
І хмари та дим,
В образу її
Нікому не дамо!
Образу її не дамо!

Кружиться планета
У зеленій сорочці,
Скрізь посмішки,
Усюди ромашки.
І в сонячному світлі
Поблизу та вдалині
Сміються і хлюпаються
Діти землі.

Приспів

І, правда, друзі,
Добре на планеті,
Коли на планеті
Хазяї діти.
Недарма від пісень
І танець брязкаючи,
На дитинство сподівається
Наша земля.

Сценарій позакласного заходуз екології

«Земля – це наш спільний будинок»

Класний керівник: Гаврилова Ольга Анатоліївна.

Цілі:викликати занепокоєння за екологічний станпланети,

бажання свідомо взаємодіяти разом із природою.

Завдання:розвивати естетичні почуття – побачити та відчути красу природи,

брати участь у посильній діяльності з охорони та захисту природи,

виховувати любов до навколишнього світу, вміння поводитись у природі.

Хід заходу

Учень. На одній рідній планеті

Дружно ми живемо.

Нікого не чіпаємо.

Пісні лише співаємо.

Ми квіти не рвемо.

Чисту воду

З струмка лише п'ємо.

Птахів не вбиваємо,

Гнізда не розоряємо.

Ми природу любимо,

Вона нам як рідна мати.

І час подумати всім,

Природу треба зберігати!

1 ведучий:Здрастуйте, хлопці! Ми живемо на планеті Земля. Це наш спільний будинок.

І сьогодні ми зібралися, щоб навчитися любити та берегти цей будинок, будинок, у якому ми живемо.

Наш дім – це небо над нами,

Земля – під ногами,

Вода – у джерелах

І лагідне сонечко в блакитних хмарах.

2 ведучий;Ми охоронятимемо нашу планету. А допоможе нам у цьому наука – екологія. Що це за наука? Екологія від грецького слова "екос" - будинок. А «логос» – вчення. Значить, екологія – це наука про будинок.

Екологія – це наука про дбайливе ставлення до природи та до всього, що нас оточує. Чудовий письменник і великий знавець великої природи М.М. Пришвін писав:

«Ми господарі природи і вона для нас комора сонця з великими скарбами життя. Рибі – вода, птахові – повітря, звірові – ліс та гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу означає охороняти Батьківщину».

Учень:Є просто храм,

Є храм науки

А є ще природи храм -

З лісами, що тягнуть руки

Назустріч сонцю та вітрам.

Він світло у будь-який час доби

Відкритий для нас у спеку та стинь,

Заходь сюди, будь серцем трошки,

Не оскверняй її святинь.

(А. Кардаков)

Вчитель; Дорогі хлопці, ми ходимо по землі, користуємося водою, дихаємо киснем і повинні пам'ятати, що всюди теж існує своє життя і ми не маємо права його порушувати, змінювати, знищувати.

Ти природу не губи!

Ти природу бережи!

Які правила природи ми маємо знати?

Учні: Не можна шуміти, голосно включати музику, не ламати гілок, не рвати квіти, не ловити комах, не розпалювати багаття, не смітити, йдучи з лісу, все за собою прибрати, не стріляти з рогаток і т.д.

Вчитель:

Молодці! Звичайно, ми будемо природою друзями. Будемо її озеленяти, а не забруднювати. 2017 оголошено роком екології.

А зараз давайте пограємо у гру « Це я, це я, це всі мої друзі!»

Хто приходить у ліс шуміти?

І горланити, і ревти?

Хто всім звірам допомагає7

Пташиних гнізд не руйнує?

Хто квіти не обриває?

А садить їх та поливає?

Хто з природою товаришує?

Ні про що не тужить?

Хто сміття не кидає?

Сам майданчик прибирає?

Хто посадив дерева?

Жодного не занапастив?

Хто завжди йде вперед?

І рогатку до лісу бере?

Хто йде і дуже радий,

Взяв із собою фотоапарат?

Хто прибирає сміття, банки закопає?

Любить природу та їй допомагає?

Вчитель: А тепер послухайте вірш

Сміттєва фантазія

Не кидайте ніколи кірки, шкірки, ціпки –
Швидко наші міста перетворяться на звалища.
Якщо смітити зараз, то незабаром
Можуть вирости у нас Сміттєві гори.
Але коли літати почнуть до школи на ракеті –
Найстрашнішою стануться біди на планеті…
Як підуть жбурляти вгорі до космосу з ракети
Банки, склянки, лушпиння, рвані пакети...
Ось тоді не полетять у Новий ріксніжинки,
А посиплються, як град, старі черевики.
А коли підуть дощі з порожніх пляшок
На прогулянку не ходи: бережи потилицю!
Що ж виросте в саду чи на городі,
Як піде кругообіг сміття в природі?
І хоча ми в шкільний клас не летимо в ракеті,
Краще смітити зараз відвикайте, діти!

(А. Усачов)

Вчитель:Повітрям дихаємо ми з вами, дихають звірі, птахи та рослини, і повітря це має бути чистим. Але не завжди він буває таким. Вихлопні гази, пил забруднюють повітря. Озеленення довкілля – одне з основних завдань охорони повітря.

Швидко пролетить час. Ви станете дорослими. А чи ставили ви собі питання, у якому світі ми житимемо?

Земля - ​​лише маленька частка Всесвіту. Але лише на ній є життя.

А отже треба намагатися, щоб природа нашого спільного будинку не просто зберігалася, а ставала все багатшою і красивішою з кожним днем. Де б ми не жили: у лісі, у горах, у степах, у місті, у селі, ми – діти природи. Тільки зрозумівши це, ми будемо все відповідати за Землю і кожен може зберігати і примножувати її красу.

Наша планета
Є одна планета-сад
У цьому холодному космосі.
Тільки тут ліси галасують,
Птахів скликаючи перелітних,
Лише на ній одній цвітуть,
Конвалії в траві зеленої,
І бабки тільки тут
У річку дивуються здивовано.
Бережи свою планету
Адже іншого, схожого, немає!

Звучить пісня «Дорогою добра» (Тетяни та Сергія Нікітіна)

Завантаження...