ecosmak.ru

Позакласний захід із профорієнтації для молодших школярів. Позакласне заняття з профорієнтації «Калейдоскоп професій

Гра у початковій школі «Всі роботи хороші!»

Цілі: розширити, систематизувати знання учнів про професії; узагальнити знання з технології (пристрій інструментів, технологія виготовлення виробів); розвивати розуміння того, що знання, які отримуються на уроках технології, сприяють набуттю важливих життєвих умінь та навичок; прищеплювати інтерес до робітничих професій, праці.

Устаткування: картки з малюнком будинку; фарби; кисті; роботи учнів.

Хід гри

I. Повідомлення теми.

Вчитель. Сьогодні у нас незвичайний урок, урок-гра «Всі роботи хороші!».

Професія - це рід занять, улюблена справа, купи всього життя. Тому улюблена справа вибирається один раз і на все життя. Але як буває важко вибирати! Адже і лікарем хочеться стати, і водієм, космонавтом та водолазом, учителем та артистом. Тому вже зараз вам потрібно готуватися до серйозного вибору. Що ви знаєте про професії, ми сьогодні і дізнаємося.

Професій багато є на світі,

Але вибрати ви повинні лише ту,

Що всіх дорожче вам у світі,

Щоб присвятити себе праці.

ІІ. Ігрова частина.

1. Початок роботи.

Читець 1.

Ласковим світлом зігріти

Ми на Сонячній Землі.

Настає день з світанком

У кожному місті, селі.

Читець 2.

Ранок ясний кличе

У полі, шахту, на завод:

Починається робота!

І маємо свої турботи.

Читець 3.

Час витрачаємо недаремно:

Щоб завжди все було зрозуміло -

Знаємо математику на «п'ять»,

Любимо будувати, малювати.

Читець 4.

Навчилися ми дружити,

Доброю справою дорожити,

Підростемо – все будемо самі

Робити цими руками.

Багато я знати хочу -

Вибрати справу по плечу.

2. Гра «Таємниче слово».

Вчитель.

Так, професій повік не злічити,

Придивитися час є,

Ким ви хочете стати?

Цікаво всім дізнатися.

Вчитель демонструє картки, на кожній з яких написано слово, але літери в ньому представлені неймовірно. Учні повинні вгадати, яке слово зашифровано:

барки явш прав щакнемки

жирнене євітол ртомас

(Рибалка, швачка, кухар, муляр, інженер, водій, матрос.)

3. Конкурс "будівельників".

Вчитель. Першими запрошуємо позмагатися мулярів.

Учень.

Будівельником хочеться стати швидше.

Будинки та палаци навчуся зводити

І школи, куди діти ходитимуть.

Завдання. Скласти із розрізаної на частини картинки малюнок будинку

Мал. 1. Зразок розрізаної частини картинки

Вчитель.Тепер у змагання вступають маляри.

Учень.

Пора фарбувати кімнату,

Запросили маляра.

Але не з пензлем та відром

Наш маляр приходить у будинок.

Замість кисті він приніс

Металевий насос.

Бризжет фарба по стіні,

Сонце світиться у вікні.

Стали стіни блакитними,

Наче небо у висоті.

Новий будинок майже готовий,

Прийме до свята мешканців.

На дошці прикріплено малюнки будинку, виконані на аркуші паперу. 2-3 учнів повинні розфарбувати на свій смак будинку так, щоб це було красиво і швидко.

Мал. 2. Будинок для розфарбовування

4. Гра «Відгадай прислів'я».

Вчитель. Поки наші "маляри" працюють, пропоную вам відгадати прислів'я. Я почну прислів'я, а ви продовжите його. Без праці - ... (не виймеш рибку зі ставка).

Неохоче - ... (немає роботи).

Без ремесла – ... (як без рук).

Без діла жити - ... (тільки небо коптити).

Було б полювання - ... (залагодиться всяка робота).

Без сокири не тесля, ... (без голки не кравець).

Люби діло, ... (майстром будеш).

5. Гра «Хто втратив свій інструмент?».

До бюро знахідок надійшло багато речей. Як ви вважаєте, хто їх втратив? Назвіть професію власника цих предметів:

ножиці шпатель лампочка

каструля термометр сито

пензель сантиметрова стрічка гайковий ключ

калькулятор гира указка

6. Вікторина «Вгадай професію».

1) Хто оре, сіє, хліб прибирає? (Хлібороб.)

2) Хто хліб нам випікає? (Пекар.)

3) Хто ліки відпускає? (Аптекар.)

4) Одягає хто нас модно?

Хто костюм шиє вихідний?

Всім відомо - він... (кравець).

5) До нас приходить із листом прямо в будинок – хто ж він? (Листоноша.)

6) Ось на краєчку з побоюванням він залізо фарбує фарбою;

У його руках відро, сам розписаний він строкато. (Маляр.)

7) Вночі, опівдні, на світанку службу він несе в секреті,

На стежці, на березі, перегороджуючи шлях ворогові. (Прикордонник.)

8) Він не льотчик, не пілот, він веде не літак,

А величезну ракету. Діти, хто, скажіть це? (Космонавт.)

9) Хто в дні хвороб усіх корисніших

І чи лікує нас від усіх хвороб? (Доктор.)

10) Служить дорогий Вітчизні старший брат.

Охороняє наші життя, він – ... (солдат).

11) Захворіло вухо у кота, піднялася в хаті суєти.

Дід бурчить, сестричка пхикає,

Суп у котячій мисці холоне.

Що мені робити? Як мені бути?

Де кошеня полікувати? (У ветеринара.)

12) Розплакалася жаба: цятка на черевці,

Пляма на ніжці - будьте обережні!

У кого лікуватимемо цю хворобу? (Дерматолог.)

13) Потрапила смітинка на льоту в око красеня-журавля.

Діти, до якого лікаря звернутися журавлю? (До окуліста.)

14) Народилася сестричка Даша – радість наша, горе наше.

Хліб не їсть, плюється кашею,

До кого йти із сестричкою Дашею? (До педіатра.)

15) Сидить дівчина на залізному птаху,

Стріли опускає, вантажі піднімає. (Кранівниця.)

7. Конкурс «Знаток технології».

На столі під певними номерами знаходяться вироби, отримані шляхом згинання, різання, склеювання, випилювання, зшивання, в'язання і т. д. Вчитель називає технологічний процес, а учні повинні вибрати відповідний виріб.

8. Конкурс «Знайди зайве».

На дошці чи картці великими літерами написані слова. Необхідно викреслити «зайве» слово, яке не стосується цього технологічного процесу. Наприклад: голка, нитки, цвях, сантиметрова стрічка, наперсток. (Зайвим є слово "цвях", тому що він не використовується при роботі з тканиною.)

1) Кисть – клей – лінійка – спиця – ножиці.

2) Пряжа – ніж – спиці – ножиці.

3) Каструля – ложка – терка – гачок.

Музикальна пауза.

Частинки:

Ми працюємо дуже любимо,

Нам працювати подобається.

Кожен справиться з важкою справою,

З будь-якою роботою впорається.

Кажуть, я бойова,

Бойова, та й що ж.

Моя мама бойова,

Ну, а я тоді в кого ж?

Сам почистити раз на рік

Я вирішив сковороду.

Але потім чотири дні

Не могли відмити мене.

Іра, Оля, Катерина

Зайнялися вишивати,

На всю спритність вони намагалися

Замовлень більше приймати.

Кажуть - вміла

Дівчинка несмілива.

Але будь-яку роботу

До кінця дороблю.

Ми частинки всі заспівали -

Чи добре, чи погано.

А тепер ми вас попросимо,

Щоб ви поплескали!

ІІІ. Підсумок гри.

Заключне слово вчителя. Молодці, хлопці! Ви сьогодні свої вміння та знання з технології показали, про професії різних багато розповіли.

Як бачите, діти, професій чимало - таку собі вибирай,

Щоб справою всього життя твого вона стала,

Щоб чесною працею ти прославив свій край.

Позакласний захід на тему: "Ким бути? Яким бути? (за профорієнтацією, рекомендую для проведення початковій школі).

Розробила: Капустіна Л.М.

Цілі : розширити знання учнів про професії; показати значення трудової діяльностіу житті людини; прищеплювати інтерес до професій, праці; виховувати шанобливе, добре ставлення до людей різних професій; розвивати пам'ять, увагу, мовлення.

Обладнання: ілюстрації із зображенням людей різних професій, картки із завданнями, столярні інструменти, різні дрібні предмети, що характеризують приналежність до будь-якої професії.

Хід заходу.

Професій багато у світі є,

Їх неможливо перерахувати.

Сьогодні багато важливих

І актуальні та потрібні.

І ти швидше підростай

Професією опановуй.

Намагайся у справі першим бути

І людям користь приносити.

Хто здогадався, про що сьогодні на занятті йтиметься? Так, ми говоритимемо про професії. Ви «приміряєте» деякі професії на себе. Я пропоную відгадати кілька загадок.

До лісу йде – додому дивиться, додому йде – до лісу дивиться. (Сокира.)

Кланяється, кланяється, прийде додому – розтягнеться. (Сокира.)

Зубасті, а не кусаються. (Граблі.)

Швидко гризе, дрібно жує, сама не ковтає. Що це хто відгадає? (Пила.)

Гризти дрова - проста справа: я тирса поїла,

Сік деревний попил! Хто така я?.. (Пила.)

Захочу, то вклонюся, а полінуся, так повалюся. (Сокира.)

Сам худий, а голова з пуд. (Молоток.)

У ковзана-горбунка дерев'яні боки,

У нього з-під копит стружка біла летить. (Рубанок.)

Вона з гвинтом пустилася в танець,

А він, кружляючи, у дошці загруз. (Викрутка.)

Гостя приймуть від душі:

Так обіймуть – не дихай. (Тиски.)

Хто в дні хвороб усіх корисніших і лікує нас від усіх хвороб? (Лікар)

Він не льотчик, не пілот, він веде не літак, а величезну ракету. Діти, хто, скажіть це? (Космонавт).

Діти, поки ви ще діти. Але вже з першого класу маємо знати, що всьому треба вчитися. Школа вчить наполегливості, вчить вчитися. Скільки живемо на світі, стільки й навчаємось. Якомога раніше ви повинні знати, які бувають професії, прагнути отримувати знання, які вам знадобляться в житті. І щоб ти не мріяв робити, треба вчитися. У нашій країні усі мають право на освіту. Неважливо де – в інституті, технікумі – ви повинні запам'ятовувати, намагатися, думати, виконувати різні завдання, щось своє вигадувати. Для оволодіння будь-якою професією необхідно навчитися її знань.

Що таке професія? Якщо заглянути в словник Ожегова, там сказано:"Професія - це основне заняття людини, її трудова діяльність".

«Професія – це вид праці, який вимагає від людини певної підготовки, знань та вмінь».

Що означає слово «трудова?» Правильно, професії людей пов'язані з їхньою працею.

Я пропоную вам трохи погратись. Кожен бажаючий готує пантоміму, що зображує людей, зайнятих будь-якою справою. За рухом руг, ніг, тіла ви повинні здогадатися, якою саме справою зайнята людина.

Хлопці, як ви вважаєте, скільки існує на землі професій? (Відповіді дітей).

Професій усіх не порахувати!

А які ви можете назвати?

Зараз ми пограємось у гру«Доскажи слово» . Будьте уважними…

Поїзд водить… (машиніст)

Оре в полі… (тракторист)

Літаком править … (льотчик)

Столи робить … (столяр).

Пісні нам співає... (співак).

Торгівлею зайнятий … (продавець).

На верстаті ткає тканини … (ткач).

Від хвороб лікує... (лікар).

Ліки видасть нам... (аптекар).

Хліб випече у пекарні… (пекар).

Нам піч складе на зиму... (пічник).

На Крайній Півночі працює... (полярник).

З іншої мови перекладе... (перекладач).

Виправить кран… (водопровідник).

Годинник лагодить ... (годинник).

Грузить краном... (кранівник).

Хліб прибирає... (комбайнер).

У будинку світло провів… (монтер).

У шахті працює … (шахтар

У жаркій кузні … (коваль)

Хто все знає – молодець!

Молодці, хлопці!

Недарма у народі кажуть:

Усі професії важливі, всі професії потрібні!

Без роботи, без улюбленої справи людина почувається зайвою. Від того, наскільки правильно обраний життєвий шлях, залежить його місце серед інших людей, задоволеність роботою, здоров'я, щастя, радість.

У повсякденному життіми часто не надаємо значення тому, що оточує нас, вважаємо, що так було, є і буде завжди. Подумайте, від кого залежить правильне харчування, хто будує та ремонтує наші будинки, хто доставляє нам радість чудовим одягом, красивими меблями, хто може відремонтувати сантехніку, побутові прилади?

Майстри робітничих професій допомагають впоратися з різними побутовими труднощами.

Зберемо прислів'я про працю. У кожного на парті картка із завданням.

Хто любить працювати

Не знають нудьги

Терпіння та праця

Коли робити нічого

Вмілі руки

Тому на місці не сидиться

Нудний день до вечора

Усі перетруть

Прочитайте прислів'я, що вийшло, поясніть їх зміст.

Як ви вважаєте, людям яких професій потрібно працювати? (Трудитися треба всім).

Молодці!

Які професії ви знаєте? А чому люди обирають ту чи іншу професію?

Для кожної людини у житті дуже важливо правильно вибрати професію. Тоді людина працює із задоволенням і приносить радість собі та оточуючим людям. Але за будь-якого вибору професії знайте, що всі вони важливі і потрібні.

Ось вам приклад: Вірш Л. Кукліна

Подумайте, що було б,

Коли б сказав кравець:

Шити сукню мені не хочеться.

Влаштую вихідний!

І всі кравці у місті

За ним пішли б додому.

Ходили б люди голі

По вулиці взимку.

Подумайте, що було б,

Коли б сказав лікар:

Рвати зуби мені не хочеться,

Не буду, хоч ти плач!

Хворим на лікарську допомогу

Не стало б жодної.

А ти б сидів і мучився

З підв'язаною щокою.

Сказав учитель у школі б:

Мені цього року

Вчити дітей не хочеться,

Я до школи не прийду!

Зошити та підручники

Валялися б у пилюці,

А ви б невченими

До старості росли.

Подумайте, яка б

Сталася раптом біда!

Але тільки так не зробить

Ніхто і ніколи

І люди не відмовляться

Від потрібної праці:

Вчитель обов'язково

Прийде рано в клас,

А пекарі старанно

Хліб спекти для вас.

Будь-яку справу виконають.

Що їм не доручи,

Кравець і шевці,

Шофери та лікарі.

Ми всі родиною дружною

В одній країні живемо,

І кожен чесно працює

На місці своєму.

Молодці! А зараз гра на увагу.

Весела компанія,

Подвій свою увагу!

Раніше рима допомагала,

А тепер підступною стала.

Ти, друже, не поспішай,

На гачок не потрап!

Чорний весь, начебто грак,

З нашого даху лізе… (трубочистий)

Булки нам і калачі

Щодня печуть … (пекарі)

Варить кашу та бульйон

Добрий, товстий... (кухар)

Арій, опер автор

Називається … (композитор)

Говорять про звуки парні

У школі нам з тобою... (вчителі)

Посадив уже сотні троянд

У міському саду … (садівник)

Дресирує левів, собак

Хоробрий, сміливий наш... (приборкувач)

Хто пасе корів, овець?

Ну, звичайно, … (пастух)

Підмітає чисто двір

О шостій ранку, звичайно, … (двірник)

Ходять по клітинах кінь та човна –

Хід свій переможний готує... (шахіст)

Під куполом цирку в небезпечний політ

Вирушив сміливий та сильний… (гімнаст)

Хлопці, мені дуже хотілося б, щоб ви зараз розповіли, яку професію хотіли б ви обрати. (Відповіді дітей)

Прекрасних професій у світі не злічити,

І кожній професії слава та честь!

Діти, у вас на партах інструменти для слюсарних та столярних робіт. Ваше завдання – відібрати інструменти, які потрібні для виготовлення певного виробу.

Молодці!

А при виконанні наступного завдання потрібна кмітливість та швидкість. (До дошки виходять по одному учню і відгадують слово, що означає професію, яка зашифрована на картці)

Сарьєсл

кьрота

ашретх

пкітол

ротялс

личьеут

(Слюсар, токар, шахтар, тесляр, столяр, вчитель).

Добре попрацювали, молодці. Хлопці прочитають вам вірш «Як небезпечна лінь». Слухайте.

Жив-був ледачий чоловік, ліниво дні гортаючи.

Не знав ще наш швидкий вік подібного ледаря.

Бувало, ляже на ліжко і спить годин по двадцять:

Йому вже не хочеться спати, та ліньки, брате, прокидатися.

А якщо цей індивід опустить у крісло стегна,

То так весь день і просидить: ліньки підніматися з крісла.

А якщо, здолавши лінощі, він стане честь по честі,

То так і простоїть, як пень, не рухаючись, на місці.

Але якось, насилу пересуваючи ноги,

Пішов ледар погожим днем ​​пройтися вздовж дорогою.

Він годину йде, і три, і п'ять... Сонечко вже сідає...

Стрічка вже втомився крокувати, та ліньки зупинитися!

Йому б повернути додому, та ліньки крокувати назад.

І вдалину пішов він прямою, і де він - незрозуміло!

Знайти бідолаху нелегко ... І тут сказати зручно,

Що дуже, дуже далеко ліньки завести здатна.

Владлен Пахнов .

Кожна людина на землі – від малого до великого – повинна трудитися, бо легко не можна прожити. Праця була, є і буде основою життя землі. Щоранку ваші мами та тата йдуть на роботу. Вони виконують різні справи та доручення, мають різні професії. Ви, хлопці, сидите за шкільною партою. А яка ваша головна річ? (Навчання.)

Вчення - теж праця і праця непроста. Кожен із вас напевно замислювався, ким він буде, коли виросте. У вас ще багато часу, щоб вибрати професію. Сьогодні ми поговорили лише про деякі професії. Але вже й зараз можна дійти невтішного висновку, що це роботи хороші – вибирай на смак! Я думаю, коли ви виростете, то оберете ту професію, яка вам сподобається, але завжди пам'ятайте, що будь-яка професія важлива!

Наш захід добіг кінця. Ви добре працювали сьогодні. Вибір майбутньої професії– це дуже важлива справа. Багато разів ми говоритимемо про вибір професії. Як сказав К.Д.Ушинський «Якщо ви вдало виберете професію і вкладете у неї всю свою душу, то щастя саме вас знайде».

Позакласний захід

(4 клас)

Ціль: Формування в учнів ставлення до різноманіття професій.

Завдання:

1. Розширити уявлення дітей про професії.

2. Прищеплювати інтерес у учнів до світу професій.

3. Виховувати шанобливе ставлення до праці, представників різних професій.

ігрова.

Ведучий 1

Здрастуйте, хлопці!

Ведучий 2

Хлопці, ми – учні школи, але не далека та година, коли ми вступимо в нову порусвого життя. Наразі головним для нас є навчання, наш різнобічний розвиток – це база нашої подальшої дорослого життя. Коли ми закінчимо школу, настане час серйозно задуматися про вибір своєї професії. І ми сьогодні з вами теж прочинимо дверцята у світ професій. Їх налічується у світі близько 40 тисяч. Вибір професії – життєво важливе питання.

Ведучий 1

Щоб краще познайомити з професіями і тим, чим займаються люди цих професій, ми зробимо з вами подорож у ваше майбутнє і спробуємо себе різних видахдіяльності.

Ведучий 2

Професій багато у світі є,

Їх неможливо перерахувати.

Сьогодні багато важливих

І актуальні, і потрібні.

І ти швидше підростай

Професією опановуй.

Намагайся у справі першим бути

І людям користь приносити!

Ведучий 1

А що таке професія?

Давайте звернемося до тлумачного словникаі дізнаємося про значення цього слова.

Професія – основний рід занять, трудової діяльності

Ведучий 2

Професія – це вид праці, який вимагає від людини певної підготовки, знань та вмінь.

А які ви можете назвати?

Ведучий 2

клас по черзі, не повторюючись, називають професії. Перемагає клас, який назвав Велика кількістьпрофесій.

Ведучий 1

Так, професій повік не порахувати

Придивитися час є,

Ким ви хочете стати?

Цікаво всім дізнатися.

Ведучий 2

Переходимо до наступного конкурсу "Бюро знахідок".

У мішку знаходиться картки з набір різних інструментів, ваше завдання визначити людині, до якої професії належать ці речі. За кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу, якщо команді важко відповісти, хід переходить до іншої команди.

1.Пензлик, олівець, фарби. (художнику)

2. Ножиці, метр, голка з ниткою, гудзики. (Швої)

3.Ручка, зошит, книга, указка. (Вчителю)

4.Молоток, цвяхи, долото, викрутка. (тесляру)

5. Лампочка, розетка, індикатор. (електрику)

6. Листи, газети, сумка (листоноша)

7. Градусник, шприц (лікар)

8. Гребінець, ножиці (перукар)

9. Перука, костюм (актор)

10.Небо, штурвал, літак, аеропорт. (Льотчик)

11.Книги, полиці, виставка книг. (Бібліотекар)

12. Мікрофон, музика, сцена. (Співач)

13. Фотоапарат, фотографії. (Фотограф)

14.Борошно, дріжджі, грубка. (Пекар)

Ведучий 1

Ми у професії граємо,
До душі їх вибираємо,
І мріємо якнайшвидше
Мами з татом стати дорослішими,
Щоб не просто так мріяти,
А ким бути вирішити та стати.

Ведучий 2

А тепер наступний конкурс «Детективи»

Запрошуємо по 2 особи.

Ведучий 1

Вам необхідно розібратися в словах із переставленими літерами. Ваше завдання знайти вихідне слово, тобто. професію. За кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу.

Ведучий 2

А поки що детективи розгадують професії, ми перейдемо до наступного конкурсу.

Ведучий 1

Ведучий 2

2. Гра «Відгадай професію»

Ми землю глибоко копаємо,
І в глибині землі
Ми людям вугілля видобуваємо,

Ведучий 1

Хто крокує на параді,
В'ються стрічки за спиною,
Стрічки в'ються, а в загоні

Ведучий 2

Кіз, корів кличе, скликає,
У свій кручений ріжок грає. (Пастух)

Ведучий 1

Скажіть, хто так смачно
Готує капустяні щи,
Пахкі котлети,
Салати, вінегрети,
Усі сніданки, обіди? (кухар)

Ведучий 2

Вночі, опівдні, на світанку
Службу він несе у секреті,
На стежці, на березі,

Ведучий 1

Він науки вивчив,

Землю наче приручив.

Знає він, коли садити,

Сіяти, як і прибирати.

Він знавець у краю рідному

І зветься ... (Агроном)

Ведучий 2

Минулого разу був педагогом,

Післязавтра – машиніст.

Повинен знати дуже багато,

Тому що він ... (артист)

Ведучий 1

Пачку, пуанти одягла Марина,

На сцену спалахнула, вона… (балерина)

Ведучий 1

Хто в дні хвороб найкорисніший

І чи лікує нас від усіх хвороб? (лікар)

Ведучий 2

Занурювався сотні разів у глиб морську … (водолаз)

Ведучий 1

Сльозо-носо-витирач у нашій групі… (вихователь)

Ведучий 2

Почерком швидким списано весь лист –

Нарис у газету пише ... (журналіст)

Ведучий 1

За сметану, хліб та сир у касі чек проб'є… (касир)

Ведучий 2

Сон та відпочинок забуті – пісню пише… (композитор)

Ведучий 1

Дупло та барліг, будинок лисий та пташиний

У лісі охороняє надійно… (лісничий)

Ведучий 2

Молодці! А тепер давайте дізнаємось, які професії відгадали наші детективи.

Ведучий 2

На сцену запрошуються по одному представнику із команди (самому артистичному). Ми пограємо у гру «Пантоміма».

Ведучий 1

Вам необхідно зобразити професію, вказану в картці за допомогою жестів та міміки без слів. Команди мають вгадати, яку професію їм демонструють.

Тесляр, вчитель, пілот

лікар, кухар, водій

Ведучий 2

Наступний конкурс – «Дізнай-но»

Команди по черзі повинні дізнатися про професію з опису.

Ведучий 1

«Ці вчені вивчають, як жили люди у минулому. Влітку вони вирушають туди, де були поселення давніх людей. За тисячі років місця стоянок обросли товстим шаром землі та вкрилися травою та лісом. Вчені старанно шар за шаром розкопують землю і знаходять предмети, які колись служили людям. Кожну знахідку обережно очищають від пилу спеціальним пензликом». (Археолог.)

Ведучий 2

«Ця професія дуже давня. У всі часи вона була почесною і гідною поваги. Усі будівлі, які ми бачимо навколо себе, - будинки, палаци, храми, церкви, і навіть затишні альтанки у парку, - виникли не самі собою. Вигадувати гарні будинки – справа непроста. Свою роботу над майбутнім будинком ця людина починає за столом з олівцем та аркушем паперу в руках». (архітектор.)

Ведучий 1

«Добре помріяти, дивлячись у нічне зоряне небо, пофантазувати. Найбільше про зірок знають ці люди. Нині ці вчені вивчають космос за допомогою телескопів, літальних апаратів. Комп'ютери допомагають їм обчислювати відстані, де знаходяться один від одного небесні світила». (Астроном.)

Ведучий 2

«Моя професія може здатися легкою, але від неї залежить робота цілого колективу. Ця професія вимагає постійного рухута міцних нервів. Не завжди мене знають в обличчя, бо найчастіше бачать зі спини. Назвіть мою професію». (Диригент.)

Ведучий 1

До моєї професії висуваються великі вимоги. Головний її мінус – негативний вплив на здоров'я. Професійне захворювання – гіпотонія, тобто знижене артеріальний тиск. Мені складно планувати особисте життя, тому що я часто відсутні вдома. (стюардеса.)

Ведучий 2

Фахівці якось підрахували: у середньому на кожних чотирьох людей планети Земля припадає коровою. Корова годувала людство на ранніх етапах його розвитку і годуватиме далі, адже склад молока являє собою таке вдале поєднання елементів, яке майже неможливо підібрати штучним шляхом. Трудівники цієї професії таки зайняті «видобуванням» цього цінного продукту харчування. (Доярка).

Ведучий 1

У небі зірочка іскриться,
Спить клубком вусатий кіт,
Тільки кухареві не спиться –
Кухар затемно встає.
Каша булькає легенько,
І яєчня шипить,
І під смачний шум і гомін
У спальні входить апетит.
Ми в їдальні дружно сядемо,
Як велика родина.
Буду кухарем у їдальні –
То сама вирішила я!

Ведучий 2

Ведучий 1

Вправно він веде машину -
Адже за кермом не перший рік!
Злегка шарудять тугі шини,
Він нас містом щастить.

Ведучий 2

Запрошуємо по 3 особи від кожної команди.


Ведучий 1

Вони прийдуть на допомогу нам,
Коли вирує океан,
Коли землетрус,
Тайфун чи повінь.
Ризикуючи життям, нас врятують.
Така у них небезпечна праця!

Ведучий 2

Запрошуємо по 3 особи від кожної команди.


Ведучий 1

Мені потрібні такі речі:
Молоток,
Тиски
І кліщі,
Ключ,
Напильник
І ножівка,
А всього потрібніше –
Снорівка!

Ведучий 2



Ведучий 1

Усю техніку людям Землі
Конструктори винайшли!
Спершу виникає креслення –
На тонкий малюнок схожий.

Зумій його тільки прочитати!

Ведучий 2

Ведучий 1

Урожай зібрати високий
Нам допоможе агроном.
Знає він посіву терміни
І з ботанікою знайомий.

Ведучий 2

Ведучий 1

А зараз для вас бліц-вікторина.Згадайте професії героїв літературних творів. Бал отримує той, хто раніше за всіх відповість на запитання правильно.

(Ведучі читає по черзі)

Ким був Печкін – персонаж твору Е.Успенського «Троє з Простоквашиного»? (листоноша)

Професія героя казки Корнея Чуковського, який прийшов на допомогу захворілим жителям Африки. (лікар)

Ким був старий із казки про золоту рибку А.С.Пушкіна? (рибалка)

Професія Джузеппе із казки А.Толстого «Золотий ключик. (столяр)

Назвіть професію двох сестер-лиходійок і «Казки про царя Салтана» А.С.Пушкіна. (ткаля, кухарка).

Якій професії навчилися три порося, коли будували свої будиночки? (будівельник).

Професія старця, який давав поради цареві Дадону в «казці про Золотого півника» Пушкіна. (зірковий, мудрець)

Професія коротун з квіткового міста на ім'я Тюбик. (художник)

Професія хитрунів із казки Г.Х.Андерсена «Нове плаття короля». (кравці)

Професія коротуна Пилюлькіна з Квіткового містечка. (лікар)

Професія коротуна на ім'я Гусля. (музикант)

Ким був батько Оленки та двох її сестер у казці С. Т. Аксакова «Червона квіточка»? (Купець)

Професія дядька Степи з поезії С.В.Михалкова. (міліціонер)

На кого перетворила фея щура з казки Ш.Перро «Попелюшка»? (кучер)

Хто врятував Червону шапочку? (мисливці)

Ким стали тварини з Бремена – осел, собака, кіт та півень? (музиканти)

Ведучий 2

Прекрасних професій на світі не порахувати

І кожній професії – слава та честь!

Ведучий 1

Людина славиться працею – говорить народне прислів'я. Важлива праця кожної людини, а отже, і кожного з вас. Дуже важливо, щоб з дитинства кожен навчився працювати і звик сумлінно виконувати доручену йому роботу.

Ведучий 2


Сила країни та здоров'я людей.

«Воїн на двійку» - ворога він страшніший.

Ведучий 1

Праця наша сьогодні – це навчання.

Так постараємося робити роботу
Нехай на чотири, а краще на п'ять.

Ведучий 2

Друзі, бережіть хвилину та годину
Будь-якого зі шкільних днів!

У професії потрібної своєї.

Щоб стати професіоналом, майстром своєї справи, про вибір професії потрібно замислюватися ще у школі та, по можливості, готуватися до цієї професії.

Ми сподіваємося, що в майбутньому ви все оберете цікаву та корисну роботу і станете майстрами своєї справи.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Позакласний захід

«Всі роботи хороші – вибирай на смак»

(4 клас)

Ціль: Формування в учнів ставлення до різноманіття професій.

Завдання:

1. Розширити уявлення дітей про професії.

2. Прищеплювати інтерес у учнів до світу професій.

3. Виховувати шанобливе ставлення до праці, представників різних професій.

Форма позакласного заходу:ігрова.

Ведучий 1

Здрастуйте, хлопці!

Ведучий 2

Хлопці, ми – учні школи, але не далека та година, коли ми вступимо в нову пору свого життя. Наразі головним для нас є навчання, наш різнобічний розвиток – це база нашого подальшого дорослого життя. Коли ми закінчимо школу, настане час серйозно задуматися про вибір своєї професії. І ми сьогодні з вами теж прочинимо дверцята у світ професій. Їх налічується у світі близько 40 тисяч. Вибір професії – життєво важливе питання.

Ведучий 1

Щоб краще познайомити з професіями та тим, чим займаються люди цих професій, ми здійснимо з вами подорож у ваше майбутнє та спробуємо себе у різних видах діяльності.

Ведучий 2

Професій багато у світі є,

Їх неможливо перерахувати.

Сьогодні багато важливих

І актуальні, і потрібні.

І ти швидше підростай

Професією опановуй.

Намагайся у справі першим бути

І людям користь приносити!

Ведучий 1

А що таке професія?

Звернемося до тлумачного словника і дізнаємося значення цього слова.

Професія – основний рід занять, трудової діяльності

Ведучий 2

Професія – це вид праці, який вимагає від людини певної підготовки, знань та вмінь.

Ведучий 1

А які ви можете назвати?

Зараз ми з вами пограємось у гру, яка називається «Хто більше назве професій?»

Ведучий 2

клас по черзі, не повторюючись, називають професії. Перемагає клас, який назвав більшу кількість професій.

Ведучий 1

Так, професій повік не порахувати

Придивитися час є,

Ким ви хочете стати?

Цікаво всім дізнатися.

Ведучий 2

Переходимо до наступного конкурсу "Бюро знахідок".

У мішку знаходиться картки з набір різних інструментів, ваше завдання визначити людині, до якої професії належать ці речі. За кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу, якщо команді важко відповісти, хід переходить до іншої команди.

1.Пензлик, олівець, фарби. (художнику)

2. Ножиці, метр, голка з ниткою, гудзики. (Швої)

3.Ручка, зошит, книга, указка. (Вчителю)

4.Молоток, цвяхи, долото, викрутка. (тесляру)

5. Лампочка, розетка, індикатор. (електрику)

6. Листи, газети, сумка (листоноша)

7. Градусник, шприц (лікар)

8. Гребінець, ножиці (перукар)

9. Перука, костюм (актор)

10.Небо, штурвал, літак, аеропорт. (Льотчик)

11.Книги, полиці, виставка книг. (Бібліотекар)

12. Мікрофон, музика, сцена. (Співач)

13. Фотоапарат, фотографії. (Фотограф)

14.Борошно, дріжджі, грубка. (Пекар)

Ведучий 1

Ми у професії граємо,
До душі їх вибираємо,
І мріємо якнайшвидше
Мами з татом стати дорослішими,
Щоб не просто так мріяти,
А ким бути вирішити та стати.

Ведучий 2

А тепер наступний конкурс «Детективи»

Запрошуємо по 2 особи.

Ведучий 1

Вам необхідно розібратися в словах із переставленими літерами. Ваше завдання знайти вихідне слово, тобто. професію. За кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу.

слово

пояснення

ваш варіант відповіді

РВАЧ

медичний працівник

лікар

Кулон

(весела циркова професія)

клоун

ТЕРКА

театральна та дипломатична професія

актор

Марля

«різнокольоровий» робітник

маляр

КРЕДИТОР

керівник підприємства

директор

АВДОТКА

Юридична професія

адвокат

Ведучий 2

А поки що детективи розгадують професії, ми перейдемо до наступного конкурсу.

Ведучий 1

Кожна професія по-своєму цікава, у кожній є особливі загадкові моменти, які потрібно лише помітити. Будь ти лікар, учитель, будівельник чи кухар - про твою професію обов'язково складено загадку.

Ведучий 2

2. Гра «Відгадай професію»(команди відгадують по черзі)

Ми землю глибоко копаємо,
І в глибині землі
Ми людям вугілля видобуваємо,
Щоб будинок топити могли. (Шахтарі)

Ведучий 1

Хто крокує на параді,
В'ються стрічки за спиною,
Стрічки в'ються, а в загоні
Немає дівчинки жодної. (моряки)

Ведучий 2

Кіз, корів кличе, скликає,
У свій кручений ріжок грає. (Пастух)

Ведучий 1

Скажіть, хто так смачно
Готує капустяні щи,
Пахкі котлети,
Салати, вінегрети,
Усі сніданки, обіди? (кухар)

Ведучий 2

Вночі, опівдні, на світанку
Службу він несе у секреті,
На стежці, на березі,
Перегороджуючи шлях ворогові. (прикордонник)

Ведучий 1

Він науки вивчив,

Землю наче приручив.

Знає він, коли садити,

Сіяти, як і прибирати.

Він знавець у краю рідному

І зветься ... (Агроном)

Ведучий 2

Минулого разу був педагогом,

Післязавтра – машиніст.

Повинен знати дуже багато,

Тому що він ... (артист)

Ведучий 1

Пачку, пуанти одягла Марина,

На сцену спалахнула, вона… (балерина)

Ведучий 1

Хто в дні хвороб найкорисніший

І чи лікує нас від усіх хвороб? (лікар)

Ведучий 2

Занурювався сотні разів у глиб морську … (водолаз)

Ведучий 1

Сльозо-носо-витирач у нашій групі… (вихователь)

Ведучий 2

Почерком швидким списано весь лист –

Нарис у газету пише ... (журналіст)

Ведучий 1

За сметану, хліб та сир у касі чек проб'є… (касир)

Ведучий 2

Сон та відпочинок забуті – пісню пише… (композитор)

Ведучий 1

Дупло та барліг, будинок лисий та пташиний

У лісі охороняє надійно… (лісничий)

Ведучий 2

Молодці! А тепер давайте дізнаємось, які професії відгадали наші детективи.

Ведучий 2

На сцену запрошуються по одному представнику із команди (самому артистичному). Ми пограємоу гру «Пантоміма».

Ведучий 1

Вам необхідно зобразити професію, вказану в картці за допомогою жестів та міміки без слів. Команди мають вгадати, яку професію їм демонструють.

Пропонований список професій:

Тесляр, вчитель, пілот

лікар, кухар, водій

Ведучий 2

Наступний конкурс – «Дізнай-но»

Команди по черзі повинні дізнатися про професію з опису.

Ведучий 1

«Ці вчені вивчають, як жили люди у минулому. Влітку вони вирушають туди, де були поселення давніх людей. За тисячі років місця стоянок обросли товстим шаром землі та вкрилися травою та лісом. Вчені старанно шар за шаром розкопують землю і знаходять предмети, які колись служили людям. Кожну знахідку обережно очищають від пилу спеціальним пензликом». (Археолог.)

Ведучий 2

«Ця професія дуже давня. У всі часи вона була почесною і гідною поваги. Усі будівлі, які ми бачимо навколо себе, - будинки, палаци, храми, церкви, і навіть затишні альтанки у парку, - виникли не самі собою. Вигадувати гарні будинки – справа непроста. Свою роботу над майбутнім будинком ця людина починає за столом з олівцем та аркушем паперу в руках». (архітектор.)

Ведучий 1

«Добре помріяти, дивлячись у нічне зоряне небо, пофантазувати. Найбільше про зірок знають ці люди. Нині ці вчені вивчають космос за допомогою телескопів, літальних апаратів. Комп'ютери допомагають їм обчислювати відстані, де знаходяться один від одного небесні світила». (Астроном.)

Ведучий 2

«Моя професія може здатися легкою, але від неї залежить робота цілого колективу. Ця професія вимагає постійного руху та міцних нервів. Не завжди мене знають в обличчя, бо найчастіше бачать зі спини. Назвіть мою професію».(Диригент.)

Ведучий 1

До моєї професії висуваються великі вимоги. Головний її мінус – негативний вплив на здоров'я. Професійне захворювання – гіпотонія, тобто знижений артеріальний тиск. Мені складно планувати особисте життя, тому що я часто відсутні вдома.(стюардеса.)

Ведучий 2

Фахівці якось підрахували: у середньому на кожних чотирьох людей планети Земля припадає коровою. Корова годувала людство на ранніх етапах його розвитку і годуватиме далі, адже склад молока являє собою таке вдале поєднання елементів, яке майже неможливо підібрати штучним шляхом. Трудівники цієї професії таки зайняті «видобуванням» цього цінного продукту харчування.(Доярка).

Ведучий 1

Продовжуємо наше знайомство із професіями.

У небі зірочка іскриться,
Спить клубком вусатий кіт,
Тільки кухареві не спиться –
Кухар затемно встає.
Каша булькає легенько,
І яєчня шипить,
І під смачний шум і гомін
У спальні входить апетит.
Ми в їдальні дружно сядемо,
Як велика родина.
Буду кухарем у їдальні –
То сама вирішила я!

Ведучий 2

Запрошуємо по 3 особи від кожної команди.

Ваше завдання перенести на сковорідці повітряну кульку не впустивши її.

Ведучий 1

Вправно він веде машину -
Адже за кермом не перший рік!
Злегка шарудять тугі шини,
Він нас містом щастить.

Ведучий 2

Запрошуємо по 3 особи від кожної команди.

Ваше завдання із закритими очима проїхати між стійками, не зачепивши їх.

Ведучий 1

Вони прийдуть на допомогу нам,
Коли вирує океан,
Коли землетрус,
Тайфун чи повінь.
Ризикуючи життям, нас врятують.
Така у них небезпечна праця!

Ведучий 2

Запрошуємо по 3 особи від кожної команди.

Ваше завдання пройти крижинами і врятувати рибалки.

Ведучий 1

Мені потрібні такі речі:
Молоток,
Тиски
І кліщі,
Ключ,
Напильник
І ножівка,
А всього потрібніше –
Снорівка!

Ведучий 2

Запрошуємо по 1 особі від кожної команди.
Потрібно принести тільки інструменти необхідні слюсарю

Ведучий 1

Усю техніку людям Землі
Конструктори винайшли!
Спершу виникає креслення –
На тонкий малюнок схожий.
У ньому користі та сили не злічити,
Зумій його тільки прочитати!

Ведучий 2

Запрошуємо по 2 особи від кожної команди.

Кожна команда має пазл. З них потрібно скласти картинку та вгадати професію.


Ведучий 1

Урожай зібрати високий
Нам допоможе агроном.
Знає він посіву терміни
І з ботанікою знайомий.

Ведучий 2

Запрошуємо по 5 осіб від кожної команди

Перший оре поле -кладе обруч, другий сіє - розкидає картопля, третій поливає врожай - оббігає навколо обруча три кола; четвертий вносить добриво – розкидає паперові грудочки, п'ятий збирає врожай – збирає лише картоплини.

Ведучий 1

А зараз для вас бліц-вікторина. Згадайте професії героїв літературних творів. Бал отримує той, хто раніше за всіх відповість на запитання правильно.

(Ведучі читає по черзі)

Ким був Печкін – персонаж твору Е.Успенського «Троє з Простоквашиного»? (листоноша)

Професія героя казки Корнея Чуковського, який прийшов на допомогу захворілим жителям Африки. (лікар)

Ким був старий із казки про золоту рибку А.С.Пушкіна? (рибалка)

Професія Джузеппе із казки А.Толстого «Золотий ключик. (столяр)

Назвіть професію двох сестер-лиходійок і «Казки про царя Салтана» А.С.Пушкіна. (ткаля, кухарка).

Якій професії навчилися три порося, коли будували свої будиночки? (будівельник).

Професія старця, який давав поради цареві Дадону в «казці про Золотого півника» Пушкіна. (зірковий, мудрець)

Професія коротун з квіткового міста на ім'я Тюбик. (художник)

Професія хитрунів із казки Г.Х.Андерсена «Нове плаття короля». (кравці)

Професія коротуна Пилюлькіна з Квіткового містечка. (лікар)

Професія коротуна на ім'я Гусля. (музикант)

Ким був батько Оленки та двох її сестер у казці С. Т. Аксакова «Червона квіточка»? (Купець)

Професія дядька Степи з поезії С.В.Михалкова. (міліціонер)

На кого перетворила фея щура з казки Ш.Перро «Попелюшка»? (кучер)

Хто врятував Червону шапочку? (мисливці)

Ким стали тварини з Бремена – осел, собака, кіт та півень? (музиканти)

Ведучий 2

Прекрасних професій на світі не порахувати

І кожній професії – слава та честь!

Ведучий 1

Людина славиться працею – говорить народне прислів'я. Важлива праця кожної людини, а отже, і кожного з вас. Дуже важливо, щоб з дитинства кожен навчився працювати і звик сумлінно виконувати доручену йому роботу.

Ведучий 2

Знайте, хлопці! Від знань залежить
Сила країни та здоров'я людей.
«Трійковий» трактор у праці не помічник,
«Воїн на двійку» - ворога він страшніший.


Ведучий 1

Праця наша сьогодні – це навчання.
Хіба нам соромно свою працю показати?
Так постараємося робити роботу
Нехай на чотири, а краще на п'ять.


Ведучий 2

Друзі, бережіть хвилину та годину
Будь-якого зі шкільних днів!
Нехай стане професором кожен із вас
У професії потрібної своєї.

Вчитель

Щоб стати професіоналом, майстром своєї справи, про вибір професії потрібно замислюватися ще у школі та, по можливості, готуватися до цієї професії.

Ми сподіваємося, що в майбутньому ви все оберете цікаву та корисну роботу і станете майстрами своєї справи.


Захід з профорієнтації «Розмаїття професій»

Форма проведення: пізнавальна гра

Ціль:розширення уявлень дітей про різноманітність професій, їх роль у житті людей

Завдання:

навчальні

Розширювати, систематизувати знання дітей про професії;

Дати загальні відомостіпро зміст праці різних професій;

розвиваючі

Розвивати інтелектуальні та творчі можливості, розуміння того, що знання, отримані на уроках у школі, сприяють набуттю важливих життєвих умінь та навичок;

виховні

Формувати мотивацію та інтерес до трудової діяльності, шанобливе ставлення до людей праці.

Методи та прийоми: словесні (оповідання, бесіда), показ, частково-пошуковий; аналіз, синтез, порівняння, узагальнення.

Обладнання:ноутбук, жетони, призи, фото професій для оформлення, фоска з отворами кола, квадрата, хреста.

Хід заходу

Ведучий

Хлопці, ви прекрасно знаєте, що кожна людина від малого до великого, повинна працювати, так як легко не можна прожити. Праця була, є і буде основою Землі. А щоб стати добрим фахівцем, людина має багато знати та вміти. Сьогодні ви сидите за шкільною партою, і ваше вчення – це теж праця та непроста. Швидко пройдуть шкільні роки, Ви подорослішаєте, і перед вами постане серйозне питання «Ким бути?»

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке професія. Праця допомагає розкрити свою особистість, показати свої здібності. Недарма народ склав про працю безліч прислів'їв і приказок. А ось чи знаєте ви їх – це ми зараз перевіримо.

За правильні відповіді ви отримуватимете жетони, а в кінці заходу ми підіб'ємо підсумок і дізнаємося найерудованіших.

Конкурс «Закінчи прислів'я»

    Хто не працює…. (Той не їсть).

    Хочеш їсти калачі… (не сиди на печі).

    Праця людини годує … (а ліньки псує).

    Без праці не виймеш і... (рибку із ставка).

    Хто любить працю... (того люди шанують).

    Людина від лінощів хворіє... (а від праці дужче).

    Птаха впізнають у польоті, а людину… (у роботі).

Ведучий

Молодці! Із завданням впоралися чудово. Не всі з вас після закінчення 9 класу підуть до 10 класу. Як ви вважаєте, а чи зможуть вони влаштуватися на роботу? Чому? (Відповіді дітей) Правильно. Спочатку потрібно здобути професію. Професія має бути обрана до душі, повинна цікавити людину, тоді вона приноситиме людині радість, та й справа буде сперечатися.

Вибір професії – одне з найсерйозніших, найважливіших життєвих рішень. Люди давно шукають формулу щастя, один добрий і мудрий письменник сказав: «Щастя – це коли вранці хочеться йти на роботу, а ввечері хочеться йти додому».

Професія – це вид праці, який вимагає від людини певної підготовки, знань та вмінь.

Конкурс «Профсловник»

Вам необхідно за цими групами слів визначити, про які професії йдеться.

    Клумби, чагарники, лійка, дерева. (Садівник)

    Цемент, розчин, цегла. (Будівельник)

    Гармошка, рояль, гітара. (Музикант).

    Каструля, кухня, смачний обід. (Кухар)

    Літак, небо, висота. (Льотчик)

    Ножиці, швейна машина, голки, ножиці. (Швачка)

    Викрутка, гайковий ключ, машинне масло, плоскогубці. (Автомеханік)

    Комбайн, поле, зерно. (комбайнер)

Професії наших батьків

Багато хлопців, мріючи про доросле життя, шукають собі якийсь ідеал для наслідування, вибирають людину, на яку хочеться бути схожою. Найчастіше як такий ідеал виступають зірки шоу-бізнесу, герої телевізійних передач. Адже справжні герої живуть серед нас це ваші батьки, бабусі, дідусі. День у день вони роблять свою роботу - будують, перевозять, продають, годують - роблять все те, без чого ми не можемо жити. Чим займаються ваші батьки на роботі? Хто вони за фахом? Чим їх приваблює ця професія? Слухаємо ваші оповідання (Катя М., Данило Т., Заріна К.)

Вибір професії – складна річ.

Подумай і відповідай, чи ти згоден із твердженнями і запиши, з якими ти згоден, а з якими ні. (Слайд)

    Професія вибирається назавжди.

    Вибір професії залежить від товщі гаманця.

    Потрібно знайти ту професію, в якій ти будеш найкращим.

    Професія призначена людині від народження.

    За назвою вишу можна судити про те, кого він навчає.

    Професії можна вибрати, спираючись на знання батьків та друзів.

    Професію слід обирати, ставши дорослим.

    Щоб здобути хорошу освіту, потрібно йти до престижного вишу.

    Якщо в тебе є гроші, про профорієнтацію не потрібна.

    Психолог – не помічник у виборі професії.

Порахуй, з якими твердженнями ти погодився.

0-2 Ти чудово справляєшся з проблемою вибору професії, твій рівень поінформованості про світ професії і те, як вибирати, майже дорівнює компетентності фахівця.

3-5. Тобі не вистачає інформації та впевненості у тому, як обирати професію.

7 та більше. Спробуй чесно відповісти на запитання: Чому мені так важко взяти відповідальність на себе? Можливо, відповівши на нього, ти зможеш зрозуміти, як стати самостійнішим.

Цим опитувальником ми стверджуємо, що вибирати професію дуже важлива справа у житті кожної людини.

Гра «Підкажи слівце»

Пропоную Вам загадки про професію. Щоб їх відгадати, вам потрібно правильно підібрати риму.

У морі підступному товарів та цін
Бізнес – корабель веде … (бізнесмен)

Від вірусів злісних комп'ютер наш чистий:
Програми та файли врятував … (програміст)

Ось вам креслення, де кожен розмір
Нової деталідав … (інженер)

Мені поставила вчора
Два уколи … (медсестра)

Лоботрясов приборкувач,
У школі вчить вас... (вчитель)

Як повітряна принцеса
У формі літньої … (стюардеса)

Герої легендарні
У вогонь йдуть... (пожежні)

Листи до дому приносить він,
Довгоочікуваний … (листоноша)

Шлях його важкий і довгий,
Шукає поклади... (геолог)

У слона чи мишок жар –
Їх врятує… (ветеринар)

Ведучий

Говорять, що у світі існує близько 50 тис. професій. Щоб не заплутатися в них, фахівці поєднують їх у великі типи. У Росії її всі професії об'єднують у п'ять великих типів.

Перший тип: людина – природа. Люди цих професій мають справу з живою та неживою природою(Ветеринар, агроном, гідролог, механізатор, тракторист). Для них характерний загальний предмет праці – тварини та рослини, ґрунт та повітряне середовище.

Другий тип – техніка. Це можуть бути льотчики, водії, матроси, токарі, слюсарі та інші професії, які використовують технічні пристрої.

Третій тип – людина Предметом праці у цій професії є інша людина, а характерною рисоюдіяльності – вплив інших людей. До такого типу професій належать: учитель, лікар, журналіст, продавець.

Четвертий тип – знакова система. Фахівці такого типу використовують у своїй праці різні знаки: усне та письмове мовлення, цифри. Хімічні та фізичні символи, ноти, схеми, карти і т.д. Це бухгалтери, науковці, люди, які працюють у лабораторіях, наукових центрах.

П'ятий тип – художній образ. Людей цього відрізняє наявність образного мислення, художньої фантазії, талант. Це музиканти, художники, актори та ін.

Конкурс «Ребуси»

Зараз Вам потрібно розгадати ребуси, зображені на слайді (еколог, маляр, столяр, модель, кухар, лікар)

Вікторина «Професії коханих герої»

Читаючи різні книги, ми зустрічаємося з різними героями, які стали знамениті завдяки своїй професії. Зумійте назвати персонажів та авторів цих творів:

1. Найкраща у світі няня – гувернантка, яка одного разу прилетіла на парасольці невідомо звідки. (Мері Поппінс.П. Треверс.)

2. Вихователька, яка була дуже високої думки “У мене – говорила вона, – і діти, і собаки стають шовковими. (Фрекен Бок А. Мездрім "Три повісті про малюка і Карлсона".)

3. З трьох дівчат одна стала царицею, друга - ткаля. А третя? (Кухаркою.

А. С. Пушкін "Казка про царя Салтана".)

4. Дівчинка – циркачка, напрочуд схожа на ляльку спадкоємця Тутті. (Сурок. Ю.Олеша “Три товстуни”.)

5. Найвідоміший листоноша, що проживає в селі Простоквашине. (Пєчкін.

Е. Успенський "Троє з Простоквашино".)

6. Казковий ветеринарний лікар. (Айболіт. К. Чуковський.)

7. Професія кота Василя з казки З Маршака "Кошкін дім".

8. Професія безсердечного друга Еллі, Тотошки та Страшили. (Дровосік А. Волков "Чарівник смарагдового міста".)

Загадка тесляра Стружкіна

Я маю дошку. У ній випиляно три отвори: один круглий, другий хрестом, а третій квадратний. Подумайте, як потрібно зробити заглушку, щоб вона підходила для всіх трьох отворів?

Молодці, хлопці! Добре сьогодні працювали, про різних професіяхзгадали та поговорили.

Питання вибору професії за одне заняття за один день не вирішити. Мине ще чимало років, перш ніж ви зробите свій вибір, а зараз у вас є головна праця. Який?

Навчання та отримання хороших знань – теж праця та праця непроста.

Професій багато у світі є,
Їх неможливо перерахувати.
Сьогодні багато хто потрібний,
І цікаві, і важливі.
І ти швидше підростай,
Професією опановуй.
Намагайся у справі першим бути,
І людям користь приносити!

Отже, скажіть мені, будь ласка, чи можна назвати найголовнішу професію? Ні! А чому? (Всі професії важливі, всі професії потрібні!)

А зараз підрахуйте свої жетони. У кого найбільше? (нагородження призами) Дякуємо вам за роботу.

Профорієнтація у початковій школі –
Перший крок до вибору професії.

Логвіна Є.В.,
зам.директора з УВР,
гімназія №6

« Коли людина не знає, до якої пристані вона прямує,

для нього жоден вітер не буде попутним».Сенека.

У Казахстані з 2015 року розпочнеться поетапний перехід до 12-річної освіти. Особливістю концепції є запровадження передпрофільної підготовки другого ступеня освіти.

Одне з важливих завдань школи – підготувати учня до усвідомленого та відповідального вибору життєвого та професійного шляху. Перед підростаючим поколінням стояла проблема професійного вибору.

Існує багато програм з передпрофільної та профільної підготовки учнів 8-11 класів, але все ж таки підліток не встигає зробити усвідомлений вибір, оскільки перелік запропонованих професій великий, а знання про них мінімальні і даються уривчасто.

У зв'язку з цим підготовка учня до вибору професії має розпочинатися вже у початковій школі. Щоб дитина усвідомлено зробила вибір у старших класах і далі в дорослому житті, вже в початковій школі його треба познайомити з максимальною кількістюпрофесій, починаючи з найближчого оточення, тобто. професіями людей добре знайомих, чию працю діти спостерігають день у день.

Але проблема у початковій школі у тому, що уроки знайомства з професіями у межах шкільної програми займають незначну частину. Тому завдання вчителя початкових класівполягає в тому, щоб познайомити учнів з різними професіями у позаурочної діяльностіі позакласної роботи.

Разом із вчителями початкової школи нашої гімназії ми вивчили досвід як казахстанських колег, так і досвід роботи колег із Росії та розробили зразкову програмуз профорієнтаційної роботи у початковій школі, яку назвали "Світ професій очима дітей".

Актуальність створення програми.Молодший шкільний вікназивають вершиною дитинства. Дитина зберігає багато дитячих якостей: легковажність, наївність, погляд на дорослого знизу нагору. Але він уже втрачає дитячу безпосередність у поведінці, вони з'являється інша логіка мислення. Вчення йому - важлива мета. Саме в цей період дитина починає замислюватися про свою майбутню професію, вона фантазує, якою вона буде. Цей вікхарактеризується допитливістю, цікавістю, величезним бажанням та вмінням збирати інформацію про світ професій та охоче вибирати відповідну роль в ігровій діяльності.

Ціль програми:розробка позакласних занять, що найбільш ефективно формують у молодших школярівінтерес до світу професій та повага до людей праці.

Завдання програми.

Створити у гімназії спеціальне середовище, що дозволяє виховувати шанобливе ставлення до людей усіх професій;

- Cформувати у молодших школярів уявлення про різноманіття професій сучасному світі;

Навчити школярів через професійні проби практичним навичкам самообслуговування в умовах будинку, гімназії;

Розробити та забезпечити педагогічний супровід процесу профорієнтаційної роботи у початковій школі.

Очікуваний результат.Програма «Світ професій очима дітей» дозволить виробити у школярів та їхніх батьків розуміння важливості цілеспрямованого раннього знайомства зі світом професій та шанобливого ставлення до будь-якої праці, потребу в отриманні знань про різноманіття професій, сформувати ставлення до людей будь-якої праці як до найвищої цінності суспільства.

Розділи програми:

1. Творчі конкурси та проекти.

2. Позакласні заходи.

3. Зустрічі з людьми різних професій.

4. Екскурсії виробництва.

Підготовка з профорієнтації в початкових класахспрямовано розширення кругозору учнів, формування в дітей віком ціннісного ставлення до праці.

Кладою знайомства зі світом професій є уроки пізнання світущодо тем: в 1 класі«Труд людини». У 2-му класіпродовжується знайомство школярів насилу оточуючих людей, поглиблюється уявлення про різні професії."Професії наших батьків".У 3-му класіучні продовжують знайомитися з працею навколишніх людей та їх професіями– «Учитель», «Фермерські господарства», «Професійні свята», «Тваринництво ». У 4-х класахузагальнюються та розвиваються уявлення про працю, отримані учнями у 1-3 класах, виховується поважне ставлення до праці, до людей праці, розширюються та поглиблюються уявлення про різні професії.– «Фермерське господарство», «Школа та виробництво». Таким чином, протягом 4 років навчання у молодших школярів накопичується багатий запас про професії.

Велику допомогу вчителю у профорієнтаційній роботі надають уроки технології. Дана навчальна дисциплінабазується на унікальній психолого-педагогічній основі – предметно-практичній діяльності дитини. Завдяки цьому вона має величезний потенціал, що розвиває.

Організація та проведення позакласних заходів всіма улюблений напрямок профорентаційної роботи. Сюди ми можемо зарахувати: класний годинник, свята, вікторини, конкурси, проекти

Із задоволенням вчителі використовують такий напрямок як організація екскурсій . Вчителями та батьківським комітетом були організовані екскурсії до бібліотеки, магазину, медичного кабінету, пошти, музею, швейного виробництва.

Цікаві Бесіди із запрошеними фахівцями . Тільки важливо пам'ятати, що фахівців потрібно готувати і спрямовувати їх у русло, зрозуміле дітям. Зазвичай, насамперед, звертаються до батьків, які можуть прийти та розповісти про свою професію.

У кожному класі бажанооформити стендпрофорієнтаційної спрямованості під назвою "Світ професій". У цьому куточку можуть бути книги, фотоматеріали, так чи інакше пов'язані з професією. У процесі проведення заняття до цього куточка необхідно звертатися, щоб він не був штучним, неробочим.

Працюючи за цією програмою всього рік, я можу сказати з упевненістю, що навчання за програмою дозволяє створити умови для початку ознайомлення дітей зі світом професій, дає напрямок у правильному виборіучням майбутньої професії. Результатом всієї нашої річної роботи – захист проектів учнями 1-4-х класів. Тема проектів – «Професія моїх батьків». Хлопці з великим задоволенням, з гордістю розповідали про професії тат і мам: "Моя мама - бухгалтер", "Моя мама - вчитель", "Професія мого тата - захищати Батьківщину" та ін.

Участь в учнівських проектах з профорієнтації дає можливість кожному школяру провести дослідження в області, що його цікавить. Виконуючи практичну частину роботи, учні мають можливість спробувати себе у обраної професії, провести перші професійні проби. Завдяки проектам посилюється та їхня навчальна мотивація.

Таким чином, проводячи роботу з профорієнтації в молодших класах, ми створюємо умови для виховання у школярів свідомого ставлення до праці, почуття обов'язку при виборі професії, любові та поваги до праці та людей праці, дбайливого ставлення до суспільної власності, до природних багатств та навколишнього середовища.

І на закінчення хочу сказати:“Майбутнє належить тим, хто свято вірний своїй мрії”.

Завантаження...