ecosmak.ru

Тварини середнього уралу презентації. Презентація з географії "тваринний світ південного уралу"

ОГАПОУ

«Борисівський агромеханічний технікум»

п. Борисівка

Методична розробка уроку на тему

«Обсяг похилої призми»



Розробила

викладач математики

Усенка Ольга Олександрівна

2015-2016 навч.

Тип уроку : урок вивчення нового матеріалу

Цілі уроку :

    Навчальна: продовжити систематичне вивчення багатогранників, під час вирішення завдань перебування обсягу похилої призми.

    Розвиваюча: розвиток індуктивних та дедуктивних навичок мислення.

    Виховна: прищеплення навичок активної навчальної діяльності, формування навичок самостійного пошуку та відбору інформації. Створення умов для дослідницької діяльностіучнів, демонстрація прийомів такої діяльності

Форми роботи на уроці : колективна, усна, письмова.

Устаткування : мультимедійний проектор, комп'ютер, презентація, моделі похилих призм зроблених учнями.

Структура уроку :

    Організаційний момент, постановка домашнього завдання

    Повторення вивченого матеріалу та підготовка до засвоєння нового матеріалу

    Перевірка домашнього завдання, яка переходить у вивчення нового матеріалу

    Первинне закріплення

    Застосування матеріалу, що вивчається в реальному житті

    Організація процесу засвоєння знань під час виконання практичної роботи

    Підсумки роботи, рефлексія

ХІД УРОКУ

Тема уроку “Обсяг похилої призми”

    Організаційний момент, постановка домашнього завдання.

Наше завдання сьогодні з'ясувати, як знайти обсяг похилої призми?

Запишіть домашнє завдання № 678, 679, 680 за підручником Л.С.Атанасяна (вирішення цих завдань потрібно закінчити, висоти призм ви вже знайшли, тепер знайдіть їх обсяг)

    Повторення вивченого матеріалу та підготовка до засвоєння нового матеріалу.

Починаємо урок з усного вирішення завдань, щоб повторити все, що потрібно для засвоєння нового матеріалу.


    Перевірка домашнього завдання, яка переходить у вивчення нового матеріалу.

а) Вдома перед вами була поставлена ​​проблема – як знайти обсяг похилої призми, якщо ми знаємо, що обсяг прямої призми дорівнює добутку площі основи на висоту. Для цього ми розділилися на 4 творчі групи. Перша та друга група мала знайти практичний вихід із цієї ситуації. Їм слово.

Учні першої групи зробили моделі двох призмів. Одна з них пряма, а інша похила, але висоти та підстави цих призм рівні. У пряму призму було насипано цукрового піску, який пересипали в похилу призму і зробили висновок, що їх обсяги рівні.

б) Учні другої групи використовували ідею про рівновеликість рівноскладених багатогранників. За допомогою моделі вони продемонстрували цю ідею.

в) Тепер давайте підійдемо до цього питання з теоретичної точки зору. Висновок формули обсягу підготувала третя група.




Висновки записуємо у зошит.

    Первинне закріплення .

Тепер ми знаємо, за якою формулою можна знайти обсяг похилої призми, повернімося до завдання № 7 з усної роботи та знайдемо обсяг цієї призми. Що треба знати? Які величини невідомі? Які ще дані потрібні? Знайдіть об'єм, якщо сторони основи 10 м, 10 м та 12 м. (записуємо рішення у зошиті)

    Застосування матеріалу, що вивчається в реальному житті.

Чи є похилі призми довкола нас? Так важливе завдання знаходження їх обсягу? На це запитання відповідала четверта група.



Супровідний текст до презентації (додаток). Висновок: не часто, небагато, але є. Напевно, це дизайн майбутнього, судячи з того, що ми бачили зараз на слайдах.

    Організація процесу засвоєння знань під час виконання практичної роботи.

Тепер візьміть свої моделі. Ваше завдання – знайти обсяг вашої похилої призми, виконавши необхідні виміри. Пам'ятайте, що елемент, який можна обчислити, знаючи інші, не повинен бути практичним шляхом, його треба знайти шляхом обчислень.

    Підсумки роботи, рефлексія .

Один – два учні, які виконали завдання, дають звіт про виконану роботу.

Із запропонованих фраз вибрати одну та закінчити її:

    Мені був корисний сьогоднішній урок, бо…

    Урок був не цікавий, тому що…

    Було не просто…

    Тепер я знаю…

    У мене вийшло…

    Мене здивувало…

    Урок дав мені для життя.

    Я спробую…

    Мені захотілось…

    Я виконував завдання.

Виставлення оцінок. Підбиття підсумків, формулювання висновків.

додаток

Ми ніколи не замислювалися над тим, як багато похилих призм у нашому житті. Якщо озирнутися довкола, то раптово стає ясно, що в сучасній архітектурі вони є своєрідним трендом.. (слайд 1)

Отже, наприклад, палі будинку, на які ми, як правило, не звертаємо уваги, мають форму похилої призми. (Слайд 2 )

Призми також допомагають у проектуванні: чи то креслярське проектування(Слайд 3) або комп'ютерне моделювання будівель.(слайд 4)

Сьогодні нерідко, наслідуючи канони абстракціонізму, фрагментарно у формі похилої призми будуються офісні будівлі(слайд 5 ), проектуються готелі та готелі екстра-класу(Слайд 6,7,8)

Одні з перших хмарочосів у формі похилої призми з'явилися в

Сан Франциско(слайд 9)

Незвичайними будинкамиіз фрагментами похилих призм знамениті японські найбільші корпорації(слайд 10) та казино Лас – Вегаса(11 слайд)

А також австралійські торгові центри, близькі віянням конструктивізму.(12 слайд)

Також похила призма спостерігається і у формах знаменитих нью-йоркських хмарочосів, де поняття конструктивізму значно відрізняються від звичних радянських багатоповерхівок. (13 слайд)

Звичайно, не можуть не виділитися формами і знамениті будинки моди, такі як, наприклад, Джоржіо Армані(14 слайд) де знову ми спостерігаємо фрагменти похилої призми. Але американські архітектори не зупиняються на звичайних висотках, а розробляють нові форми, де також беруть участь похилі призми, в центрі Нью-Йорка

(15 слайд) , а також в елітних районах, на кшталт Манхеттена та Беверлі Хіллз(16 слайд)

Те саме можна сказати і про офіси Нью-Йорка(17 слайд)

Похилі призми сьогодні активно використовуються і дизайнерами. Як, наприклад, камін у стилі «хай тек»(18 слайд)

А також дають ґрунт для формування таких стилів як неопластицизм.(19 слайд)

Він відрізняється великою кількістю призмоподібних форм.(20 слайд)

Сучасні японські хмарочоси з вертолітними майданчиками також формою нагадують похилі призми.(21 слайд)

А сучасний авангард дуже вміло поєднує призми та чорне скло.(22 слайд)

Знаменитий будинок у Празі у вигляді склянки також дозволяє розглянути похилі призми в нашому житті(23 слайд)

Похилі призми знайшли своє місце скрізь: і у конструюванні скейтбордистських майданчиків(24 слайд) , та у будівництві затишних австрійських готелів(25 слайд), та у будинках модних нічних клубів(26 слайд)

Вони використовуються навіть у численному Китаї та будівництві його скромних центрів.(27 слайд)

Ну і, звичайно ж, де ми можемо безпосередньо побачити елементи похилої призми, це в будинках наших російських казино.(28 слайд)

Таким чином, можна зробити висновок, що все-таки похилим призм є місце в нашому житті, причому не найменше.


План уроку Обчислення об'ємів тіл за допомогою певного інтегралу Обчислення об'ємів тіл за допомогою певного інтегралу Обчислення об'ємів тіл за допомогою певного інтегралу Обчислення об'ємів тіл за допомогою певного інтегралу Обсяг похилої призми Об'єм похилої призми Об'єм похилої призми Об'єм похилої призми Об'єм пірами Об'єм усіченої піраміди Об'єм усіченої піраміди Об'єм усіченої піраміди Об'єм усіченої піраміди Об'єм конуса Об'єм конуса Об'єм конуса Об'єм конуса Об'єм усіченого конуса Об'єм усіченого конуса Об'єм усіченого конуса Об'єм усіченого конуса Питання для закріплення Питання для закріплення


Обчислення об'ємів тіл Приближене значення об'єму тіла дорівнює сумі об'ємів прямих призм, основи яких дорівнюють площам перерізів тіла висоти рівних i = x i – x i – 1 Наближене значення об'єму тіла дорівнює сумі об'ємів прямих призм, основи яких дорівнюють площам перерізів тіла, а висоти рівних i = x i – x i – 1 a x i-1 x i b α β S(xi) Відрізок розбитий на n частин








Об'єм піраміди Об'єм трикутної піраміди дорівнює одній третині твору площі основи на висоту Теорема: Об'єм трикутної піраміди дорівнює одній третині твору площі основи на висоту або певному інтегралу від площі основи на проміжку від 0 до h B C O A M h










Слайд 2

Учасники Діти старшої групи«Гноміки», їхні батьки та педагоги Місце проведення МДОУ – дитячий садоккомбінованого виду №19 «Усмішка» м. Южноуральська.

Слайд 3

Мета Розвиток у дітей пізнавальної активності та ерудиції у сфері знань про природу. Завдання Розвиток творчої ініціативи, цілеспрямованості в дітей віком у процесі пошуку відповіді поставлене питання; Розвиток допитливості; Виховання почуття причетності та нерозривності існування людини та природи; Виховання у дітей любові до рідному краюта його природним багатствам.

Слайд 4

Основне питання. Чи потрібні нам дикі тварини? Проблемне питання. Як дикі тварини готуються до зими? Ми ростемо. ростемо, ростемо! Все про світ дізнаємося, Не образимо ми комашок, Гнізд не зруйнуємо у пташок, Мурашник збережемо, Струмок не зробимо.

Слайд 5

Системне павутинка до проекту "Які тварини Уралу міняють шубку на зиму" Ліняють Змінюють забарвлення Дикі тварини Зима Харчування Шукають корм У сплячці Використовують запаси

Слайд 6

Розподіл діяльності за етапами проекту

Слайд 8

Грали в гру: "Веселий зоопарк" Дізналися які звуки видають тварини, і про те, де вони мешкають. Грали в настільно-друковані ігри, сюжетно-рольові, ігри драматизації. Створювали ланцюги живлення. Малювали тварин. Вова Р. Яна Ш. Поліна С.

Слайд 9

Впізнали. Тварини Уралу-це лось, бурий ведмідь, вовки, рись, кабани, лисиці, зайці, косулі, їжаки, білки, мишоподібні гризуни. Що у всіх тварин із настанням холодів відбувається линяння. Линяння у звірів – це поступова зміна вовни. Замість літньої вовни восени виростає нова-густа, пухнаста. А ось деякі змінюють колір своєї шубки, щоб замаскуватися стати непомітними, це такі як: Заєць - біляк, - влітку, буро-сірого кольору, а взимку - білий, Білка-літом рудувата, а взимку сіра, Горностай - влітку бурий, взимку білий , Ласка- влітку жовто-бура, а взимку чисто біла. Козуля – влітку руда, а взимку сіра. Білка Косуля горностай песець Ласка заєць

Слайд 10

Готуючись до зими звірі по-різному поводяться. Білка робить запаси. Сушить гриби, ягоди, збирає горіхи, жолуді, шишки. Інші влаштовують і утеплюють житло: ведмедеві - барліг, білку - дупло, їжу - норку, лисиця - нору. (Сухими листочками, мохом, пір'ячками, вовною). Впадають у сплячку – ведмідь, їжак, нагулюють жир. Кабан, лось, заєць, вовк, лисиця знаходять у лісі їжу цілий рік. Читали вірш Трутневої «Білка» Загадували загадки: Чому гриби на ялинці. На сучках сидять верхи? Як і білка, я линяю-шубку Не в кошику, не на полиці, сіру на білу міняю. Не в моху, не під листом-Сховаюсь під кущиком, У стовбура і серед гілок. Присяду під сосною, не на сучках вони одягнені. побачить, чи не впізнає звір мене Грузді, рижики, синявки, лісової. Товстуни боровики- А харчуюсь я взимку мерзлою Не в сухій осінній траві, ягодою, корою. А вдягнені на сучки! Хто влаштував їх так спритно? Грали в ігри у пошуково-пізнавального Хто з грибів очистив сміття? характеру: Навіщо лисиці та білці такий пухнастий хвіст? Чому у зайця такі довгі гострі зуби? Чи можна назвати ліс будинком? Дикі тварини піклуються про себе. Лада П. Яна Ш. Аня Н.

Завантаження...