ecosmak.ru

Урок з квілінгу для дітей укладання заняття. План-конспект заняття з квілінгу "Квілінг

Тема: Квіткова фантазія (вироби з паперу).

Цілі: виготовленняквітів із паперу; дослідження різноманітності квіткової теми у поезії та загадках; знайомство з основними прийомами роботи з папером.

Завдання:навчити роботу з кольоровим папером; вивчати роботу за командою вчителя; навчити техніці складання з паперу.

Обладнання:

Для кислиці- паперові смужки шириною 3 мм білого кольору-5 шт., жовтого – 1 шт., зеленого – 1 шт.; аркуш паперу зеленого кольору; листівка-паспорт, папір для вкладиша.

Для маргаритки- паперові смужки рожевого кольору шириною 7 мм – 4 шт., зеленого кольору шириною 3 мм – 2 шт., лист зеленого паперу, листівка-паспарту, папір для вкладиша

Для проліску- паперові смужки шириною 5 мм двох-трьох відтінків синього кольору – 5 шт., зеленого кольору – 2 шт.; шириною 3 мм: зеленого кольору – 6 шт.; обрізки зеленого паперу.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Перевірка робочого місця.

ІІ. Вступна частина.

Вчитель.Тему нашого заняття я хочу озвучити уривком із поеми «Сади» Жака Деліля.

Художниками бути просто садівникам!

Луги, що уступами збігають до вод,

Відтінки зелені, все в сонячному кольорі,

Де тіні хмар, міняючись на льоту,

Ковзають, одушевивши килим, живий і яскравий,

Обійняли дерева химерні арки,

Округлі пагорби та швидкі струмки.

Ось кисті з фарбами, і ось полотна твої!

Природний матеріал у твоєму розпорядженні, -

Твори ж із нього свій твір!

ІІІ. Практична частина.

Квітка кислиця

Технологія виготовлення

Квітка . Смужку білого кольору закрутити за допомогою шила в кружок, для чого спочатку прикласти один її кінець до вістря і почати закручувати, а потім зняти з нього і закручувати пальцями до кінця. Ледве розсунувши їх, розширити паперовий кружок до розміру 1,5 см в діаметрі (обов'язково проконтролювати розмір за допомогою трафаретної лінійки) та зафіксувати кінець смужки за допомогою клею. Вийде деталь, схожа на спіраль. Здавити її пальцями у місці склеювання, щоб надати їй форму пелюстки (рис. а, с). За аналогією виконати решту пелюсток. Після цього скласти деталі у формі квітки та місця їхнього дотику змастити клеєм.

Смужку жовтого кольорущільно закрутити в кружок і зафіксувати її кінець за допомогою клею – це серцевина квітки. Помістити її всередину і приклеїти.

Вирізати з кольорового паперу вкладку за розміром листівки-паспарту і приклеїти на нього готову квітку.

Стебло. Відрізати частину від смужки зеленого кольору і приклеїти верхній кінець під пелюстками квітки, а нижній трохи зрушити вгору для утворення невеликого прогину і приклеїти (рис. б). Решту зеленої смужки розрізати на дві частини, на довгі ребра нанести клей і прикріпити до основи стеблинки.

Листя. Загнути листок зеленого паперу вздовж краю на 1 см і вирізати ножицями деталі листя - 6 шт. (Рис. в). Згини змастити клеєм та розмістити у відповідних місцях композиції.

Квітка маргаритка

Технологія виготовлення

Квіти та бутони . На смужці рожевого кольору зробити часті надрізи з одного боку (рис. а, с). Щільно закрутити її за допомогою шила та зафіксувати кінець клеєм, заклеїти ненадрізаний кінець – вийде квітка. Так само виконати другу квітку. Розпушіть квіти, відігнувши надрізані пелюстки. Бутони виконати за аналогією з коротких смужок рожевого кольору. Приклеїти до кожного бутону зелений обідок.

Стебельці . Відрізати дві зелені смужки потрібної довжини та склеїти. Отриману щільнішу смужку розрізати на частини - стеблинки. Надрізати верхні кінці стеблинок, змастити клеєм і вставити в квіти та бутони (рис. б, с).

Листя. Папір зеленого кольору загнути вздовж краю на 1 см і вирізати листя різної величини (рис. в). Вигнути стебла та листя, щоб надати композиції об'єму.

Приклеїти на вкладку спочатку велике листяпотім стебла і зверху - дрібне листя. Клей наносити лише на нижню частину деталей.

Квітка проліск

Послідовність виготовлення

Квіти. Скрутити паперові смужки синього кольору за допомогою шила та склеїти кружки діаметром 15 мм. Здавити кожен кружок трьома пальцями, надавши їм форму квіток (рис. а, с).

Стебельці . Відрізати зелені смужки за кількістю квіток, склеїти їх, залишивши не склеєними загострені верхівки стеблинок (рис. б, с) до яких приклеїти квітки.

Листя. Нарізати вузькі смужки зеленого паперу різної довжини (рис. в, с), кожну скрутку скрутити, надавши форму листя (рис. г, с). Низ листя промазати клеєм, приклеїти до основи стеблинок.

План-конспект уроку на тему "Паперові фантазії", техніка: квілінг, презентація слайдів у Microsoft PowerPoint

Техніка : квіллінг

Зміст

    Історія квілінгу

    Техніка квілінгу

    Інструменти для квілінгу

    Папір для квілінгу

    Техніка квілінгу

Цілі:

    Навчальна: Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва – квілінг. Ознайомити учнів із технікою виконання квілінгу.

    Розвиваюча: Розвивати уяву, мислення, творчі можливості кожної дитини; розвивати інтерес до предмета; розвивати в учнів навички та вміння роботи з папером, окомір, дрібну моторикурук.

    Виховує: Виховувати в учнів якості акуратності та зібраності під час виконання прийомів праці, працьовитість, вміння слухати, комунікабельність, акуратність, активність, культуру праці, вміння працювати у колективі.

Методичне оснащення уроку:

    Плакати

    Зразки робіт у даній техніці

    Фільм про ознайомлення з технікою «Квілінг»

Обладнання та інструменти: паперові смужки шириною 5-7 мм, кольоровий папір, заготівлі шаблонів, прості олівці, стрижні дерев'яні з розщепленим кінцем, картон, клей, ножиці, зубочистки, баночки для клею, серветки.

Методи навчання:

    Розповідь

    Демонстрація готових робіт

    Розмова із поясненням нового матеріалу

    Показ трудових прийомів

    Самостійна робота

Форма організації уроку: Робота у групі, презентація своїх робіт (міні-виставка).

Словникова робота:

    Квілінг

    папір кручення

    паперова філігрань

    мереживо паперове.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу, урок – творчості.

Хід уроку

Організаційна частина

    Вітання

    Перевірка явки учнів

    Перевірка готовності учнів до уроку

Повідомлення теми уроку: Перший матеріал для творчості дитини – це папір. Папір - надзвичайно виразний та податливий матеріал. Із неї можна створити цілий світ. Існує безліч видів паперової пластики. Найбільш відоме в нашій країні японське мистецтво складання фігурок із паперового листа – орігамі. Сьогодні я познайомлю вас ще з однією, поки що маловідомою у нас технікою - мистецтвом паперокручення або, як її називають на Заході квіллінг.

Вивчення нового матеріалу: Квілінг - заснований на вмінні скручувати довгі і вузькі смужки паперу в спіральки, видозмінювати їх форму і складати з отриманих деталей об'ємні або площинні композиції.

1. Історія квілінгу

на англійськоюце рукоділля називається "quilling" - від слова "quill" або "пташине перо". На відміну від орігамі, батьківщиною якого є Японія, мистецтво паперокручення виникло в Європі наприкінці 14 - на початку 15 століття. У середньовічної Європичерниці створювали витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір із позолоченими краями. При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію, що вони виготовлені з тонких золотих смужок. На жаль, папір – недовговічний матеріал і мало що збереглося від середньовічних шедеврів. Однак ця давня техніка збереглася і до наших днів і дуже популярна у багатьох країнах світу. Папірокручення швидко поширилося в Європі, але тому, що папір, особливо кольоровий і високоякісний, був дуже дорогим матеріалом, паперова пластика стала мистецтвом для дам з багатих верств суспільства.

У наші дні паперокручення широко відоме і популярне як хобі в країнах Західної Європи, особливо в Англії та Німеччині. Але найширше поширення це мистецтво набуло, коли воно «переїхало» на Схід. Найбагатші традиції найтоншої графіки та пластики, виготовлення паперу та роботи з нею дали мистецтву паперової пластики нове життя.

У Південній Кореїіснує ціла Асоціація любителів паперової пластики, що поєднує послідовників найрізноманітніших напрямків паперової творчості. У 15 столітті це вважалося мистецтвом. У 19 - жіночою розвагою. Більшість 20 століття воно було забуте. І лише наприкінці минулого століття квіллінг знову став перетворюватися на мистецтво.

В Англії принцеса Єлизавета всерйоз захоплювалася мистецтвом квілінгу, і багато її творів зберігаються в музеї Вікторії та Альберта в Лондоні. З папером у нас пов'язане уявлення про неміцність та недовговічність. Але квіллінг спростовує це твердження - на філігранну об'ємну підставку можна поставити, наприклад, чашку або покласти важку книгу, і жоден завиток паперового мережива при цьому не постраждає. Можна зібрати з паперових елементів вазу для цукерок та спокійно використовувати її за призначенням – не розвалиться та не зламається. Загалом, квіллінг – це можливість побачити незвичайні можливості звичайного паперу.

Слід зазначити, що корейська школа квілінгу (вони називають його паперокручення) дещо відрізняється від європейської. Європейські роботи, як правило, складаються з небагатьох деталей, вони лаконічні, нагадують мозаїки, прикрашають листівки та рамочки. Європа завжди поспішає, тож любить швидкі техніки. Східні майстри створюють твори, що нагадують шедеври ювелірного мистецтва. Найтонше об'ємне мереживо сплітається із сотень дрібних деталей. Майстри східної школи вважають за краще виконувати закручування за допомогою тонкого шила. Заміну йому можна змайструвати з товстої голки та пробки. Також, у дітей добре виходить накручування на зубочистку.

Папір. Папір має бути кольоровим з двох сторін. Готові нарізані смужки паперу можна придбати у спеціальних магазинах.

Якщо ж такої можливості немає, можна смужки нарізати самим. Ширина смужок для квілінгу, як правило, 3-7 мм.

Техніка квілінгу

Візьми смужку паперу двома пальцями.

Відтягніть з натиском кінець смужки двома пальцями іншої руки, проводячи по ньому нігтем так, щоб кінець трохи зігнувся.

Загнутий кінчик легше намотується на шило. Щільно накрути кілька витків.

Коли діаметр валика стане 3-4 мм, його можна зняти з шила і далі крутити вручну.

Скручуй щільний диск двома руками, весь час перехоплюй його пальцями, щоб паперова стрічка не розпустилася.

Уся смужка згорнута.

А тепер трохи розслабь пальці, дозволяючи паперовій спіралі трохи розпуститися.

Приклей кінець смужки клеєм ПВА.

Тепер стисніть заготовку двома пальцями. Вийшла заготівля «крапля».

Заготівлям можна надавати самі різні форми, стиснення і вм'ятини.

Це заготівлі «крапля» та «пелюстка».

2. Інструменти для квілінгу

Для освоєння техніки паперокручення не потрібно якогось спеціального інструменту. на початковому етапіцілком достатньо відвідування звичайного універмагу. Ось короткий список найнеобхіднішого для початку навчання:

Шило. Бажано придбати шило діаметром близько одного міліметра. Зазвичай шило має конусоподібну форму, що може бути незручно. У цьому випадку можна скористатися будь-яким розжареним стриженьком відповідного діаметра. Шило (стрижень) використовується для намотування спіралі з паперової смуги. При цьому необхідно контролювати зусилля натягу паперу, ручка інструмента повинна бути зручною для цього.

Пінцет. Кінчики мають бути гострими, точно поєднаними. Виконує роботи високої точності. Зазубринки наприкінці небажані, т.к. можуть залишати сліди на папері. Зусилля при стисканні повинні бути зручними для Ваших рук, забезпечуючи надійне захоплення з найменшим тиском.

Ножиці. Як і пінцет, повинні мати загострені кінці. Для максимально точної нарізки бахроми.

Клей. Особливих рекомендацій немає. Однак він повинен досить швидко висихати та не залишати слідів. Спробуйте почати із ПВА.

При розмітці майбутньої композиції знадобляться найпростіші креслярські інструменти: циркуль, лінійка, олівець.

3. Папір для квілінгу

Готові нарізані смужки паперу можна придбати у спеціальних магазинах, де продаються товари для листівок тощо. Якщо ж такої можливості немає, пропустіть аркуші кольорового паперу через знищувач документів (paper shredder) або наріжте. Стандартна ширина смужок для квілінгу 3 мм, але це необов'язкова умова. Ще дуже важливий момент. Якщо ви самі робите смужки, то важлива вага паперу - щонайменше 60 грамів на квадратний метр (зазвичай на упаковках паперу вказана вага), інакше вона не буде акуратно скручуватися і тримати форму.

4. Техніка квілінгу

На перший погляд техніка паперокручення нескладна. Смужка паперу для квілінгу звивається в щільну спіраль. Почати навивку буде зручно, накрутивши край паперової стрічки для квілінгу на кінчик гострого шила. Сформувавши серцевину спіралі, продовжувати роботу доцільно без використання інструменту для квілінгу. Так Ви зможете подушечками пальців відчути, чи формується однорідно рулон, і під час скоригувати зусилля. В результаті повинна утворитися щільна спіраль менше, ніж сантиметр в діаметрі. Вона буде основою подальшого різноманіття всіх форм. Після чого паперова спіраль розпускається до потрібного розміру, потім з неї формується необхідна квилінгова фігура.

Кінчик паперу прихоплюється крапелькою клею. Роллам можна надавати різні форми, виконуючи стискування і вм'ятини.

Усього існує 20 базових елементівдля квілінгу, але принцип залишається тим же: згортаємо, прищипуємо – використовуючи свою фантазію Ви завжди самі можете вигадати нові елементи квілінгу.

Інструктаж з техніки безпеки

Правила роботи з ножицями:

    Зберігайте ножиці у певному місці.

    Кладіть їх зімкнутими гострими кінцями від себе.

    Передавайте ножиці один одному кільцями вперед.

Тренувальні вправи

Зі смужок білого паперу скрутити спіраль, спробувати зробити “краплю”, “око” та інші форми.

Практична робота

Самостійна робота учнів

Учні працюють парами, виконують роботу на зразок чи вигадують композицію самостійно.

Поточний інструктаж вчителя (під час виконання учнями самостійної роботи)

    Перевірка організації робочих місць учнів;

    Перевірка дотримання правил техніки безпеки під час виконання завдання;

    Інструктування щодо виконання завдання відповідно до інструкційно-технологічної карти; надання допомоги слабо підготовленим учням.

Прибирання робочих місць

Підбиття підсумків уроку

Виставка робіт учнів

Заключне слово вчителя

Ось і добіг кінця наш незвичайний урок. Ми сьогодні з вами виконали дуже велику роботу.

Що нового ви дізналися на уроці? Чому навчалися? Що сподобалося на уроці? Як виявились творчі здібностіна уроці? Який у вас зараз настрій?

Я вважаю, мети, поставлені на початку уроку, були досягнуті.

Сподіваюся, що знання, які ви придбали сьогодні, збагатили вас і допоможуть у вирішенні творчих завдань.

Муніципальне бюджетна установа

додаткової освіти

«Будинок дитячої творчості

м. Димитровграда

Ульянівській області»

Конспект вступного заняття

Знайомство з новим видом паперової пластики «Квілінг»

Педагог додаткової освіти:

Філіппова Юлія Ігорівна

м. Димитровград

2017 р.

Конспект вступного заняття

Клас: 3

Тема:

Кількість навчальних годин: 2

Тип заняття: комбіноване

Ціль:

1.Навчальна: Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-ужиткового мистецтва –квіллінгу . Ознайомити учнів із технікою виконання квілінгу.

2.Розвиваюча: Розвивати в учнів навички та вміння роботи з папером, окомір, дрібну моторику рук, мислення, творчі можливості.

3.Виховує: Виховувати в учнів якості акуратності та зібраності при виконанні прийомів праці, працьовитість, уміння слухати, акуратність, активність, культуру праці.

Завдання:

1. Розвиток уміння правильно організовувати робоче місцета ретельно прибирати його після виконання роботи.

2. Закріплення теоретичних знаньпід час виконання практичної роботи.

3. Заохочення самостійності, посидючості, акуратності під час роботи.

Структура заняття

1. Організаційний момент (5 хв)

2. Повідомлення теми уроку (1 хв)

3. Вивчення нового матеріалу (10 хв)

4. Закріплення вивченого матеріалу. Практична робота (43 хв)

4.1 Вступний інструктаж (2-3 хв)

4.2 Практична робота (40 хв)

5. Аналіз робіт учнів (7 хв)

6. Підбиття підсумків (7 хв)

Разом: 80 хв.

Хід заняття

1. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка відвідуваності. Підготовка робочих місць для роботи.

2. Повідомлення теми уроку

- Тема сьогоднішнього заняття «Знайомство з новим видом паперової пластики «Квілінг».

3. Вивчення нового матеріалу

- Останнім часом все більшої популярності набуваєквіллінг , або паперокручення. Про це й йтиметься сьогодні мова.

Квілінг , від англійського слова quill (пташине перо), - це мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій із скручених у спіральки довгих та вузьких смужок паперу. Квілінг ще називають «паперовою філігранню».

З паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, фоторамок.

Вважається, що на відміну від орігамі, батьківщиною якого є Японія, мистецтво паперокручення виникло в Європі наприкінці 14 - на початку 15 століття. У середньовічній Європі черниці створювали витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір із позолоченими краями. При близькому розгляді ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію, що вони виготовлені з тонких золотих смужок.

У 15-16 столітті квіллінг вважався мистецтвом, в 19 столітті - жіночою розвагою (і майже єдиним рукоділлям, гідним шляхетних жінок). Більшість 20 століття воно було забуте. І лише наприкінці минулого століття квіллінг знову став перетворюватися на мистецтво. В Англії королева Єлизавета всерйоз захоплювалася мистецтвом квілінгу, і багато її творів зберігаються в музеї Вікторії та Альберта в Лондоні.

У наші дні паперокручення широко відоме і популярне як хобі в країнах Західної Європи, особливо в Англії та Німеччині. Але найширше поширення це мистецтво набуло, коли воно «переїхало» на Схід. Найбагатші традиції найтоншої графіки та пластики, виготовлення паперу та роботи з нею дали мистецтву паперової пластики нове життя.

У Південній Кореї існує ціла Асоціація любителів паперової пластики, що поєднує послідовників різних напрямків паперової творчості. Корейська школа квіллінгу дещо відрізняється від європейської. Сучасні європейські роботи, як правило, складаються з небагатьох деталей, вони лаконічні, нагадують мозаїки, прикрашають листівки та рамочки. Східні майстри створюють складні твори, більше схожі на шедеври ювелірного мистецтва. Найтонше об'ємне «мереживо» сплітається із сотень дрібних деталей.

Для заняття квілінгом вам не знадобляться дорогі інструменти та спеціально обладнане робоче місце. Для того щоб зробити композицію практично будь-якої складності Вам знадобляться такі матеріали та приладдя:

- Шило . Воно має бути діаметром близько одного міліметра. Стрижень шила використовується для намотування спіралі з паперової смуги. При цьому необхідно контролювати зусилля натягу паперу, ручка інструмента повинна бути зручною для цього.

- Пінцет. Кінчики мають бути як гострими, точно суміщеними, і плоскими. Зазубринки наприкінці небажані, т.к. можуть залишати сліди на папері. Зусилля при стисканні повинні бути зручними для Ваших рук, забезпечуючи надійне захоплення з найменшим тиском. Пінцетом тримають заготовку, коли наносять клей та приклеюють її до картону.

- Ножиці. Найзручніше працювати маленькими ножицями з гострими кінчиками. Вони повинні бути добре нагострені. Для максимально точної нарізки бахроми.

- Клей. Головна вимога до клею – він не повинен залишати слідів при висиханні. Можна розпочати із ПВА.

- Циркуль, лінійка, олівець, трафарет з колами різного діаметру – Для розмітки, майбутньої композиції.


Спеціальний папір для квілінгу можна купити в магазинах для рукоділля або зробити заготовки самостійно. Найважливіше це щільність паперу. Вона повинна бути щонайменше 60 грамів на квадратний метр (зазвичай ця інформація вказується на упаковках) інакше вона не буде акуратно скручуватися, і тримати форму.

А тепер найцікавіше. Як же все – таки виходять такі чудові роботи. Виявляється, все досить просто. Принцип створення шедеврів з паперу: необхідно намотати смужку паперу на стрижень шила (можна використовувати просту зубочистку), закріпити кінець смужки клеєм, а потім створюється форма пелюстки, краплі або якась інша. Існують квіллінг схеми, за якими можна створити той чи інший візерунок зі смужок.

Для роботи вам знадобляться двосторонній кольоровий папір, клей ПВА, картон – як тло для створення листівки.

4. Закріплення вивченого матеріалу. Практична робота

Виконання вправи.Зі смужок білого або кольорового паперу скрутити спіраль, спробувати зробити «краплю», «око» та інші форми.

4.1 Вступний інструктаж

– Зараз на основі вивченого матеріалу виконаємо низку вправ.

- Перш ніж приступити до виконання практичної роботи, повторимо техніку безпеки при роботі з ножицями:

    Зберігайте ножиці у певному місці.

    Кладіть їх зімкнутими гострими кінцями від себе.

    Передавайте ножиці один одному кільцями вперед.

4.2 Практична робота

Учні приступають до роботи, викладач спостерігає, дає поради, відповідає питанням, що у процесі роботи в учнів.

5. Аналіз робіт учнів

Аналіз робіт. Проводиться оцінювання.

6. Підбиття підсумків

- Заняття добігає кінця, завершуємо роботу.

- Згадаймо, про що ми говорили на уроці?

- Що нового ви дізналися на уроці? Чому навчалися?

- Що сподобалося на уроці? Як виявилися творчі здібності на занятті?

- Дякую за роботу. Заняття закінчено. Забираємо робочі місця.

Список використаної літератури

    В.А. Воронів. Енциклопедія прикладної творчості. - М.: «ОЛМА-ПРЕС», 2000р.

    www.wikipedia. ru

    С.Ю. Ращупкіна. Красиві фігурки тварин з паперу. - Ростов н / Д: Владіс, 2010р.

    А.Ю. Долбішева, В.М. 100 виробів із паперу. - Ярославль: «Академія розвитку», 1999 р.

Ціль: познайомити дітей з технікою квіллінг

Завдання:

Освітні:

Познайомити учнів з короткою історієюквілінгу;

Ознайомлення з основними елементами техніки;

Розвиваючі:

Розвивати мову учнів;

Розширювати активний та пасивний словниковий запасдітей;

Розвивати творче та логічне мисленнядітей.

Виховні:

Формувати інтерес дітей до квіллінгу;

Виховувати вміння поводитися у колективі;

Виховання посидючості

Хід заняття:

Орг. Момент:

Вступна бесіда:

Сьогодні ми з вами розпочнемо знайомство з технікою квіллінг. Дізнаємося багато нового та цікавого. Тема сьогоднішнього уроку звучить так: «Знайомство з квіллінгом». (Оголошення мети та завдань).

Основна частина:

Чи знайоме вам поняття «квілінг»?

Батьки з вами колись займалися квіллінгом?

Усі молодці. А тепер послухайте мою розповідь про це мистецтво.

Папірокручення(також квіллінгангл. quilling- від слова quill(Пташине перо)) - мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіральки довгих і вузьких смужок паперу.

З паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, фоторамок. Мистецтво прийшло до Росії з Кореї. Як хобі також популярно у Німеччині, Англії та Америці. Квілінг ще називають «паперовою філігранню». Це простий і дуже гарний вид рукоділля, що не потребує великих витрат. Вироби з паперових стрічок можна використовувати як настінні прикраси або навіть біжутерію.

Вважається, що мистецтво виникло в середньовічній Європі (за іншими даними на Близькому Сході та в Стародавньому Єгипті), де черниці створювали медальйони, обрамлення для ікон та обкладинки для книг, закручуючи на кінчику пташиного пера паперові смужки з позолоченими краями, що створювало імітацію. (Особливо часто використовувалося в бідних церквах).

У XV-XVI столітті квіллінг вважався мистецтвом, в XIX столітті - жіночою розвагою (і чи не єдиним рукоділлям, гідним шляхетних жінок). Більшість XX століття воно було забуте. І лише наприкінці минулого століття квіллінг знову став перетворюватися на мистецтво. В Англії принцеса Єлизавета всерйоз захоплювалася мистецтвом квілінгу, і багато її творів зберігаються в музеї Вікторії та Альберта в Лондоні.

Отже, хлопці, що ж ви дізналися з моєї розповіді про квіллінг?

Виставка:

Подивіться на цю виставку робіт, виконаних у техніці квіллінг та в іншій техніці (аплікація, орігамі тощо).

Сьогодні ми з вами говоримо про квіллінг. Знайдіть на виставці вироби, виконані у цій техніці.

Обґрунтуйте свій вибір.

Узагальнення матеріалу.

4. Підбиття підсумків:

Орг. кінець.

Тема 2: «Валентин день»

Ціль:ознайомити дітей із основними елементами квілінгу, складання найпростішої композиції.

Матеріали для заняття:Аркуші паперу А 4 або кольорового паперу, клей, ножиці, кольорові олівці або фломастери, смужки паперу, інструменти для скручування смужок паперу.

Хід заняття:

Орг. Момент:вітання. Перевірка готовності до заняття.

Вступна бесіда:

Сьогодні ми з вами розпочнемо знайомство з початковими елементами квілінгу та дізнаємося багато нового та цікавого про свято «день Св.Валентина». Тема сьогоднішнього уроку звучить так: «Валентин день». (Оголошення мети та завдань).

Основна частина:Для початку дайте відповідь на запитання:

Вам подобається свято «День Св.Валентина»?

Ви вмієте робити валентинки?

Усі молодці. А тепер послухайте мою розповідь про це свято.

День Св.Валентина (з історії свята):

Є гарна легенда, де правда дивним чином переплетена з вигадкою: давні часижив-був молодий священик Валентин. Від усіх інших служителів церкви відрізнявся тим, що надавав закоханим особливе заступництво: мирив тих, хто посварився, на знак примирення "примушував" закоханих просити один одного прощення, допомагав складати послання з освідченнями в любові, так звані "валентинки". А одного разу здійснив заборонений римським імператором обряд вінчання, за що 14 лютого було страчено... Засудженому до смертної кариі в тюрмі не сиділося: він здійснив чергове диво, вилікувавши дочку тюремника від сліпоти. І вони покохали одне одного. У ніч перед стратою священик передав коханій послання, а в ньому – освідчення в коханні. Наприкінці був підпис: "Твій Валентин".
З тих самих, стародавніх ще часів і пішов "гуляти" Валентин різними країнами та континентами, містами та весями. І став його день одним із найбажаніших свят у всіх людей, незалежно від віросповідання.

Як відзначають цей день у різних країнахсвіту

У Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з'явилася не так, а з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина у 30-ті роки, і досі шоколад залишається найпоширенішим подарунком. У пристрасних французів у День Святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

Значне місце у святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і досі, хоч як це дивно, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме цього дня, 14 лютого, птахи обирають собі пару, і людям треба поспішити встигнути зробити те саме. Але є у світі деякі країни, які особливо відзначились у святкуванні Дня Святого Валентина. Насамперед це Саудівська Аравія, яка є єдиною у світі країною, де це свято офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти та запобігання гріху ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать уми підростаючого покоління Саудівської Аравіїа такого роду свята культивують гріх. Всі магазини країни категорично забороняють торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і будь-якою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати в День усіх закоханих червоними трояндами.

У Німеччині день святого Валентина – це не день усіх закоханих, а день божевільних та душевнохворих.

В Іспанії цей день вітають не лише дорогих та близьких людей, а й улюблених домашніх вихованців .

Зроби сам: виготовлення валентинок.

Практична частина.

Етапи виконання роботи:

(зразки серця будуть намальовані або роздруковані)

1. Техніка безпеки під час роботи з інструментами.

2. Створення елементів у формі серця зі смужок паперу.

3. Приклеювання елементів на трафарет серця.

4. Підбиття підсумків:

Про що ми дізналися сьогодні на занятті?

Ви дізналися для себе щось нове?

Чи зацікавила вас техніка квіллінг?

Орг. кінець.

Хлопці ви молодці, уважно слухали мене, сподіваюся, що вам сподобалося заняття.

Тема 3: "Перші квіти".

Ціль: познайомити дітей із новими прийомами квілінгу; Розвивати творче та логічне мислення дітей.

Матеріали для заняття: Аркуші паперу А 4 або кольорового паперу, клей, ножиці, смужки кольорового паперу, інструменти для скручування смужок паперу, зображення пролісків.

Хід заняття:

1.Орг. момент:вітання. Перевірка готовності до заняття.

2. Вступна бесіда:

Сьогодні ми з вами продовжимо знайомство з квіллінгом. Спробуйте вгадати, що ми сьогодні з вами робитимемо.

А) загадка:

Пробивався крізь сніжок,
Дивовижний паросток.
Найперший, найніжніший,
Самий оксамитова квітка!

Шурхотом нечутним пелюсток
Перли білі розпустилися,
Свіжою ніжною крихітною квіткою
З-під снігу до сонця кинувся.

На лісовій проталинці

Виросла квітка маленька.

Ховається у хмиз

Біленький …

Відповідь: проліск

Тема сьогоднішнього уроку звучить так: «Перші квіти» (Оголошення мети та завдань).

3. Основна частина:Для початку дайте відповідь на запитання:

Чому проліски називають першими кольорами?

Ви знаєте, як вони виглядають?

Сьогодні ми робитимемо галявину, на якій виросли проліски.

Практична частина.

Етапи виконання роботи:

14 білих смужок згортаємо у вільну спіраль і надаємо форму ока (Фото 3).

Світло-зелену смужку розрізаємо на 4 частини і кожну частину приклеюємо до смужок білого кольору. У нас має вийти 4 таких смужочки як показано на Фото 4.

Згортаємо готові смужки в тугу спіраль.

За допомогою зубочистки надаємо форму конуса. Внутрішню сторону конуса змащуємо клеєм (для міцності) і даємо просохнути.

Для заснування проліска нам потрібно 5 тугих спіралек. Склеюємо між собою по 2 смужки зеленого кольоруі згортаємо в тугу спіраль.

Надаємо форму конуса. Можна за бажанням вигнути трохи конус. У середині обов'язково змастити клеєм.

Для листя. (Пітельчастий квіллінг). Робимо маленьку петельку та приклеюємо до краю смужки. Так само робимо ще 2 петельки. Усього листочків повинне вийде 6 шт.

Надаємо петелькам форму ока і трохи загинаємо убік.

Для стебла нам потрібно приклеїти між собою смужки зеленого кольору довжиною 9 см, але так, щоб одна смужка виступала від краю приблизно на 2 см.

Приклеюємо листок до стеблинки.

Робимо квітку проліска. Приклеюємо білі пелюстки, як показано на фото 13.

У центр квітки приклеюємо серединку (конус). З'єднуємо клеєм квітку і стеблинку. Даємо час підсохнути.

Приклеюємо квіти до картонної основи.

4. Підбиття підсумків:

Про що ми дізналися сьогодні на занятті?

Ви дізналися для себе щось нове?

5. Орг. кінець.

Хлопці ви молодці, уважно слухали мене, сподіваюся, що вам сподобалося заняття.

Завдання:

Вчити дітей робити з двох склеєних між собою смужок паперу «вільні роли» певного розміру, використовуючи при цьому вимірювальні лінійки з колами. Продовжувати вчити надавати ролам базові форми "крапля", "вигнута крапля", "око", "півмісяць", "трикутник". Вправляти в умінні робити тугі роли для хвоста зайчика; вічко, носиків тварин. Розвивати інтерес до заняття, бажання доводити розпочату справу до кінця.

Розширити та активізувати словник дітей на тему: луб'яна, крижана

Обладнання та матеріали:

картинки луб'яної та крижаної хатинки, кольоровий картон з силуетами - заготовками будиночків, зразки різних варіантів виконання зайчика, лисиці, ялинки, будиночків у техніці квіллінг, смужки білого, жовтого, помаранчевого, зеленого, синього кольору, апарат для квілінгу, зубочистки, серветки.

На дошці картинка зі слідами зайця та лисиці. Педагог: Ой, хлопці, чиї це сліди? Дивіться, сліди ведуть до будиночків. Як ви вважаєте, хто в них живе і чому?» (Діти розмірковують).

Правильно, в одному з них живе заєць, у нього хатинка луб'яна, а в іншому, крижаному – лисиця. І ми з вами потрапили в казку «Заюшкіна хатинка».

Читає вірш:

У лісочка на узліссі,

У луб'яній своїй хатинці

Мирно заєць жив косою,

Поруч із рудою лисицею.

Але лінива лисиця

Не хотіла попрацювати -

Будинок побудувати луб'яний,

І вселилася у крижаний.

Хлопці, коли зайчик жив у своєму будиночку, як почувався? Який у нього був настрій? Коли лисиця жила у своєму будиночку, як вона себе почувала? Яка лисиця? (хитра, руда). Який був настрій у лисиці, коли вона виганяла зайця? Правильно, зла, сердита. А зайчик злякався лисицю, який мав настрій? Правильно, сумне (зайчик був сумний, плакав).

Елементи ТРВЗ

Вихователь: Як нам помирити лисицю та зайця? Як зробити так, щоб усім було добре і настрій у всіх був веселий, радісний, як на цій картинці? (Відповіді дітей). Сьогодні ми зобразимо цих тварин у техніці квіллінг. Розглядання варіантів виготовлення лисиці та зайця. Уточнення деталей. Нагадування способів виготовлення. Нагадування правил роботи із інструментом.

Послідовність роботи:

Для зайця:

1. З 2-х, склеєних між собою смужок білого паперу скрутити «вільний рол», надати йому базової форми «крапля» (тулуб).

2. Зі смужок білого кольору скрутити вільні роли і надати їм базові форми «крапля», «вигнута крапля», «півмісяць» (голова, лапки).

3. З 2-х, склеєних між собою смужок білого та рожевого кольору скрутити «вільний рол», починаючи роботу зі смужки рожевого кольору, надати йому базової форми «очей» (вушка).

4. З половинки смужки білого кольору скрутити «тугий ролл» (хвіст).

5. З половинок смужок чорного та рожевого кольору скрутити «тугі роли» (ніс, око).

Для лисиці:

1. З 2 склеєних між собою смужок помаранчевого паперу скрутити «вільний ролл», надати йому базової форми «крапля» (тулуб).

2. Зі смужок помаранчевого кольору скрутити вільні роли і надати їм базові форми «крапля», «вигнута крапля», «півмісяць», «трикутник» (голова, шия, лапки, хвіст).

3. З половинок смужок чорного та рожевого кольору скрутити «тугі роли» (ніс, око).

Діти під музикуроблять квілінгові заготовки, приклеюють їх.

Гра малої рухливості «Звірина сім'я»

Скажіть, із кого складається сім'я тварин? (Мами, тата та дитинча)

Я перетворю вас на дитинчат різних тварин, а ви трохи пограєте, а потім розкажете, хто ваші тато і мама. (Вдягаю дітям шапочки із зображенням дитинчат тварин.)

Шапочку одягаю, на зайченя перетворюю... і т.д.

Вихователь:

Розбіглися по лужку

Ведмедики, лисоньки та зайчики.

Стали весело кружляти,

Почали звірі веселитися.

Раз – стрибок, два – стрибок.

Замирай швидше, друже (Діти рухаються відповідно до тексту)

Педагог, звертаючись до одного з дітей: Ти хто? Хто твоя родина? (Я - лисеня. Моя мама - лисиця, а тато - лис.) Відомри, сідай. Шапочки знімаю, на діточок перетворюю.

Наприкінці педагог із хлопцями аналізують роботи, виділяють характерні особливостівиконаних персонажів.

По сніжку взимку бігла,

і сліди все заметала.

Руде хутро, а хвіст - краса!

Ах ти, лисонько-лисице!

Усіх боїться він у лісі:

Вовка, пугача, лисицю.

Бігає від них, рятуючись,

З довгими вухами заєць

Тема: «Заюшкіна хатинка» (II)

Завдання:

Вчити дітей прикрашати будиночки тварин, скручуючи зі смужок паперу базові форми «вільний ролл», «око», «завиток». Вправляти у складанні елементів квілінгу в єдину композицію «Заюшкіна хатинка», доповнювати роботу квілінговими та аплікаційними деталями. Розвивати інтерес, уяву, творчі здібності.

Обладнання та матеріали:картинки луб'яної та крижаної хатинки, кольоровий картон з силуетами - заготовками будиночків, зразки різних варіантів виконання ялинок, будиночків у техніці квіллінг, смужки білого, жовтого, зеленого, синього кольору, апарат для квілінгу, зубочистки, клей ПВА, клейові кисті, клеєн , сніжинки, виконані за допомогою креативного панча, блакитний пісок для снігу, блискітки.

Вихователь: Сьогодні ми прикрасимо крижану та луб'яну хатинку наших тварин. Як можна показати, що хатинка крижана? Можна зробити бурульки, прикрасити сніжним візерунком. Які базові форми можна застосувати для цього? (Око, вільна спіраль, завиток та ін.)

Читає вірш:

Заєць лісом скакав

Заєць корм собі шукав.

Завантаження...