ecosmak.ru

Широка країна — моя рідна розмова. Конспект НОД «Широка країна моя рідна» у підготовчій групі


Конспект безпосередньо освітньої діяльності
у підготовчій до школи групі на тему «Широка країна моя рідна».
Автор: Менщикова Марина Олександрівна,
вихователь МКДОУ «Дитячий садок п. Кедровий»
Конспект складено у 2016 році
Тема: "Широка країна моя рідна".
Мета: поглиблювати та уточнювати уявлення дітей про Батьківщину – Росію.
Завдання:
Узагальнення та систематизування знань дітей про Росію, про її міста.
Ознайомлення дітей із народами, які у нашій країні, зі своїми звичаями, культурою і традиціями.
Закріплення знань дітей про державну символіку: прапор, герб і гімн Росії.
Розвиток уміння узагальнювати та робити висновки.
Виховання любов до Батьківщини, цивільно-патріотичних почуттів.
Попередня робота: читання творів про Батьківщину; розучування прислів'їв та приказок; розгляд репродукцій та ілюстрацій з цієї теми.
Хід НОД.
- Наше сьогоднішнє заняття хочу розпочати із загадки.
Є на землі величезний будинок під дахом блакитний,
Живуть у ньому сонце, дощ та грім, ліс та морський прибій.
Живуть у ньому птахи та квіти, веселий дзвін струмка,
Живеш у тому домі світлому ти та всі твої друзі.
(Батьківщина)
- Про що ця загадка?
- Що таке Батьківщина?
Батьківщина – це місце, де ми народилися, країна, де ми живемо. Батьківщина в кожної людини одна.
– Як називається наша країна?
– Наша країна – Росія, дорослі її називають Російська Федерація.
- Як називали нашу Батьківщину за старих часів?
- Яка наша Батьківщина?
Наша Батьківщина величезна, велика, могутня, сильна, велика, непереможна, багата, кохана.
Вихователь вивішує карту Російської Федерації. Читає вірш:
Яка велика моя країна!
Які широкі її простори!
Озера, річки та поля,
Ліси, і степ, і гори!
Розкинулася моя країна
Від півночі до півдня!
Коли в одному краю весна,
В іншому і сніг, і завірюха.
І поїзд по країні моїй
З кордону до кордону
Не менше ніж за десять днів,
І те ледь домчиться.
- Хлопці, перед вами карта Російської Федерації. На ній зображено нашу Батьківщину Росію.
(Показати кордони, викликати дітей за бажанням, попросити, щоб вони показали Росію).
- На поїзді Росію перетнути можна за тиждень, облетіти літаком за один день. Коли на заході ранок, на сході вже вечора. Ось така велика наша країна розкинулася на багато тисяч кілометрів.
- Хлопці, мапа зображена у нас різними кольорами.
– Що означає синій колір?
- це моря, океани, річки, тобто. вода.
- А ось суша розфарбована різним кольором: жовтим, коричневим, зеленим.
– У нашій країні багато лісів, річок, морів, є гори.
Гра малої рухливості: "Море хвилюється".
Море хвилюється – раз,
Море хвилюється – два,
Море хвилюється – три,
Морська фігура на місці замрі.
Гравці завмирають, зображуючи морські фігури. Ведучий підходить до будь-якого гравця, торкається його рукою – гравець зображує, кого саме він показує. Завдання ведучого – відгадати, що це за постать.
- Наша Батьківщина дуже багата, але щоб це багатство примножувалося, зберігалося, треба, звичайно, нашу природу берегти.
- Послухайте вірш про нашу Батьківщину.
1 дитина.
Батьківщина
Батьківщина слово велике, велике!
Нехай не буває на світі чудес,
Якщо сказати це слово з душею,
Глибше морів воно, вище за небо!
У ньому вміщується рівно півсвіту:
Мама та тато, сусіди, друзі.
Місто рідне, рідна квартира,
Бабуся, школа, кошеня... і я.
Зайчик сонячний у долоні,
Кущ бузку за віконцем
І на щічці родимка –
Це теж Батьківщина.
Тетяна Бокова
- Росія починається з кімнати, в якій ви живете, з тата, мами та всіх членів вашої родини, з вашої квартири, вашого будинку, двору, вулиці.
- Як називається селище, в якому ми з вами живемо?
- Послухайте вірш про наше село.
2 дитина:
Наше селище
Я живу в такому селищі
Де сосонки, тополі,
Де гарні дівчата
Це Батьківщина моя!
Наше селище найкраще,
Знає кожен із хлопців.
Нам про це у кожній групі
У дитячому садочку кажуть.
Ми пишаємося, що Кедровий був військовим містечком.
Наших славетних ветеранів
Ми ні в чому не підіб'ємо!
М. Менщикова
- Наше селище велике чи маленьке?
- Справді наше селище невелике. Раніше в нашому селищі розташовувалася військова частина, у ньому жили сім'ї військових. А зараз у нашому селищі, як і в інших населених пунктах, мешкають звичайні мирні люди.
– У нашій країні є багато великих міст. Які міста ви знаєте? (Показати окремі міста на карті).
- Назвіть найголовніше місто нашої Батьківщини.
- Головний гордий називають – столицею. Москва – столиця нашої Батьківщини. (Показати на мапі).
3. дитина:
Москва – це Червона площа,
Москва – це башта Кремля,
Москва – це серце Росії,
Яке тебе любить!
- У нашій країні проживають люди різних національностей – це росіяни, і чуваші, башкири та удмурти, осетини та буряти, тувінці та хакаси, евенки, чукчі та багато інших народів. Кожен народ має свої традиції, звичаї, свою культуру. Кожен народ готує свої національні страви, шиє та носить національний одяг, співає свої пісні. Кожен народ Росії має свою національну мову. Але державною мовою Росії є російська. Російською мовою навчають у школі, транслюють телепередачі, ухвалюються закони.
- А хто знає, хто президент нашої країни…(Путін В.В).
- Кожна країна на землі, кожна держава має свої символи.
-Назвіть їх? Для чого вони нам потрібні?
- Сьогодні ми ще раз поговоримо з вами про наш гімн, герб і прапор.
- Гімн, це найголовніша музика у нашій країні.
- Як ми маємо слухати гімн Росії? (стоячи)
- Наш гімн написали: композитор Олександров та поет Сергій Міхалков.
(Звучить гімн Росії).
-Коли включають гімн? (на урочистих заходах, на змаганнях)
- Російський прапор має прямокутну форму і складається з трьох горизонтальних смуг: верхня смужка – біла, як чистий сніг, середня смуга – синя, як ясне небо, а нижня смужка – червона, як сонечко на світанку.
4. дитина:
Три смужки прапора – це недарма:
Біла смужка – мир і чистота,
Синя смужка – це колір небес,
Куполів ошатних, радості, чудес,
Червона смужка – подвиги солдатів,
Що свою вітчизну від ворогів бережуть.
Він країни найбільший головний знак –
Доблесний триколірний наш російський прапор!
- Кожен колір несе певний зміст. Білий колір- мир та чистота. Синій колір - колір неба, що означає вірність і правду. Червоний колір - вогонь та відвага (сміливість), колір сили.
- Де можна побачити прапори чи прапорці?
- На будинках, наприклад, адміністрації міста. У свята прикрашають будинки, вулиці. Прапори можна побачити на кораблях, літаках, руках солдатів, спортсменів. Якщо прапор на літаку або кораблі, він допоможе дізнатися з якої вони країни. Під час великих спортивних змагань, наприклад, під час Олімпійських ігор, можна дізнатися спортсмени з яких країн братимуть участь у цих змаганнях. Під час нагородження прапор країни переможця піднімається високо-високо над стадіоном. В цей час ми відчуваємо гордість за наших спортсменів, за нашу Батьківщину. Захищати честь прапора означає захищати честь своєї Батьківщини.
- Як ще називають прапори? (Стяг, полотнище, триколор).
Гра «Зберись біля прапора».
Діти діляться на три команди. Поки звучить музика, вони бігають, як музика зупиняється, збираються кожен біля свого прапора. (Стяг тримає капітан). Гра проводиться кілька разів.
– А зараз знайдіть герб нашої країни? (Показуються зображення гербів, діти знаходять герб Росії)
5. дитина:
У Росії величний
На гербі орел двоголовий,
Щоб на захід, на схід
Він дивитися б одразу міг.
Сильний, мудрий він і гордий,
Він – Росії вільний дух.
- Державні символи – це візитна карткакожної країни, що дає уявлення про державні цінності, пріоритети і політику. Трьома основними атрибутами символіки є герб, гімн та прапор. Крім цього, багато країн мають і символ тварини, птиці або рослини.
У нашій країні символами є береза, ведмідь, матрьошка.
Послухайте пісню «У моєї Росії», в якій йдеться про символ нашої Батьківщини – берізку.
Пісня виконується під фонограму.
- У своїх піснях, художніх творах, у картинах поети, письменники, композитори, художники оспівують нашу Батьківщину – Росію, її простори, красу. - Майбутнє нашої країни залежить від вас, хлопці, від того, як ви навчатиметеся в школі, яку професію виберіть, як сильно любитимете свою Батьківщину, що хороше зможете для неї зробити, коли станете дорослими людьми.
Рефлексія.
– Про що ми сьогодні з вами говорили?
- Що вам найбільше запам'яталося?
- Що вам сподобалось?


Додані файли

Кір'янова Ольга Василівна
Посада:вихователь
Навчальний заклад:МБДОУ "ДЗ № 368 м. Челябінська"
Населений пункт:Челябінськ
Найменування матеріалу:конспект безпосередньо освітньої діяльності
Тема:Широка моя країна рідна
Дата публікації: 02.11.2016
Розділ: дошкільна освіта

Кір'янова Ольга Василівна


вихователь. Вчитель-логопед
Ніколаєнко Лідія Петрівна
МБДОУ "ДЗ № 368 м. Челябінська"
Конспект

організованої освітньої діяльності з

патріотичного виховання у підготовчій до школи групі

"Широка країна моя рідна"
Дошкільний вік – головний етап у житті становлення особистості дитини. У цей час закладаються перші уявлення дітей про суспільство, формуються соціальні почуття, у тому числі почуття патріотизму. Щоб виховати любов до Батьківщини, потрібно дитину навчити бути відповідальною. Перш, ніж людина співпереживатиме бідам і проблемам Батьківщини, вона має набути досвіду співпереживання, як людського почуття. Світ дитини починається з її сім'ї. Він усвідомлює себе членом сімейного суспільства, починає співпереживати сімейним проблемам, або виплескує почуття радості, гордості своїх близьких. Світ дитини поступово розширюється, він знайомиться з людьми, що оточують його, з містом, краєм, де народився і живе. Любов до природи, де живе дитина, один із проявів патріотизму. Ми, педагоги, формуємо у дітей загальне уявленняпро країну, її народну культуру, багатство і силу. Вчимо любити та цінувати гармонію життя. Усвідомлювати особисту причетність до життя Батьківщини. Отже, патріотичне почуття немає у дітей саме собою. Це результат тривалого, цілеспрямованого виховання. Дошкільні навчальні закладипокликані формувати у дітей
перші уявлення про навколишній світ, ставлення до дійсності та дати можливість відчути себе з ранніх роківгромадянином своєї Батьківщини.
Ціль
: виховання громадянина та патріота своєї країни, формування моральних цінностей у старших дошкільнят.
Завдання:
Розширювати знання дітей про Росію, розвивати почуття гордості за свою Батьківщину, народ. Закріпити знання про природу Росії. Розвивати уявлення, що Росія – багатонаціональна країна. Вправляти дітей у правильному вживанні прийменників: в, на, під. Закріплювати вміння складати речення з приводом. Продовжувати навчати дітей класифікувати об'єкти за різними ознаками; розвивати зв'язне мовлення; логічне мислення, увага. Закріплювати в дітей віком вміння правильно утворювати прикметники з іменником однини і множини. Дати дітям елементарні знання прав людини, виховувати високі моральні почуття, гуманізм, толерантність, толерантність.
Обладнання:
мультимедійне обладнання, ноутбук, глобус, схеми прийменників на, під, картина з деревами Південного Уралу, картинки з тваринами, картинки для гри "Четвертий зайвий".
Словникова робота:
тундра, північне сяйво, степи, тайга, півострів Крим, росіяни, яранга.
Хід заняття
: Вихователь вносить глобус у групову кімнату
Вихователь: Хлопці, хто з вас може назвати, що це? Відповіді дітей. Вихователь: так, правильно, це глобус – модель планети Земля. Назвіть хто живе на планеті - Земля? Відповіді дітей. Дитина читає вірш Еріо Маріоні, який завчив наперед. Наш будинок рідний, наш спільний будинок– Земля, де ми з тобою живемо! Ти тільки подивися довкола Тут річка, там зелений луг! У лісі дрімучому не пройдеш, А десь сніг лежить горою. А десь спекотно та взимку. Чудес нам усіх не перерахувати Одна в них назва є Ліси та гори і моря - Все називається Земля! Вихователь: Хлопці, а ви колись замислювалися над тим, яка величезна наша Земля. Чи багато країн Землі? Чи однаковий клімат на Землі? Назвіть які країни ви знаєте? Відповіді дітей. Вихователь: На нашій планеті багато різних країн. Скрізь живуть різні люди, з різними традиціями та культурою, відрізняються вони кольором шкіри, одягом. Але це не заважає всім народам розуміти та поважати один одного.
Сьогодні ми з вами заглянемо углиб нашої з вами країни – Росію. Дізнаємося щось нове та цікаве про Росію. Хто може показати на глобусі Росію? Наша країна має дивне, красиве і звучне ім'я Росія. А як називаються люди, що живуть у Росії? Відповіді дітей. Вихователь: подивіться хлопці, наша країна найбільша у світі. Вона розташована у двох частинах світу – Європі та Азії. Ми з вами знаємо дуже багато міст, які розташовані у Росії. Але країна це не лише міста, річки, моря та ліси. Країна – це насамперед люди. Наша країна сильна дружбою різних народів. У нашій країні живуть люди різних національностей: росіяни, татари, башкири, мордва і т., кожен народ говорить своєю мовою, має свої традиції, культуру. Державна мова Росії - російська мова, нею навчають у школах, університетах. Хлопці і в нашій групі є діти різні за національністю, і це зовсім не заважає нам бути дружними та добрими. Наша країна простягається з крайньої півночі до півдня. Вихователь: Хлопці, який океан омиває нашу територію з півночі. Відповіді дітей. Вихователь: А суша, що омивається морями – це Арктика. Знайдемо на глобусі територію Арктики. (Показують діти, вихователь за потребою коригує відповідь). Північний полюс - центр Північного льодовитого океану, а Північний льодовитий океан і прилеглі до нього землі називають Арктикою - це білосніжне царство снігу, холоду і льоду. Тут на багато кілометрів тягнеться тундра. Хто скаже, що таке тундра? Відповіді дітей. Показ слайду тундри. Вихователь: Які тварини мешкають у тундрі? (Відповіді дітей).
Показ слайдів.
Логопед:
Хлопці ми пограємо в гру «Один – багато з м'ячем» Я кидатиму м'яч і називатиму одну тварину тундри, а ви повертаєте назад м'яч і називайте тварин у множині; наприклад: полярний вовк – полярні вовки. Північний олень – північні олені, пухнастий песець – пухнасті песці, полярна сова – полярні сови, спритний лемінг – спритні лемінги, біла куріпка – білі куріпки, полярний вовк – полярні вовки, швидка нірка – швидкі норки, міли. Вихователь: Які народи живуть на Крайній Півночі? (Відповіді дітей супроводжуються показом слайдів). Як називається житло цих людей? Житло людей називається – яранга. Яке головне заняття цих людей? (Відповіді дітей супроводжуються слайдами) На Півночі буває найкрасивіше видовище - північне сяйво. У нічному небі, переливаючись різними фарбами, спалахують блискучі дуги синьо-зелених вогнів із вкрапленнями червоного та рожевого. Іноді можна спостерігати й довгі мерехтливі смуги, немов із космосу Землю накриває гігантський каскад світла. (показ слайдів) Вихователь: Хлопці, якщо рухатися вниз, бачимо, що мізерна рослинність змінюється хвойними лісами це тайга. Що ви можете розповісти про тайгу? Які дерева ростуть у тайзі? (Відповіді дітей). Показ слайдів.
Логопед
: Хлопці хочете пограти у гру "Четвертий зайвий з деревами" я показую картинки разом їх називаємо, ви виділяєте зайвий предмет і повною пропозицією оголосіть свій вибір. (ялина - сосна - ялиця - береза; ялина - сосна - береза ​​- пальма; липа - сосна - береза ​​- модрина) Відповіді дітей. Вихователь: Які тварини мешкають у тайзі? (Відповіді дітей супроводжуються показом слайдів).
Вихователь: Тайга змінюється змішаним лісом. Подивіться, які різні дерева ростуть у лісі. Назвіть їх. (Відповіді дітей). Ці дерева нам дуже знайомі, вони ростуть у середній смузі Росії. І тут ми живемо з вами. Як називається наш край? (Відповіді дітей супроводжуються слайдами). Які дерева збільшуються на Уралі? (Відповіді дітей). А які тварини мешкають у цих лісах? (Відповіді дітей)
Логопед:
Діти, ми з вами зобразили на плакаті ліс нашої місцевості Південного Уралу, а що не вистачає у цьому лісі? (Відповіді дітей). Бажаєте заселити ліс тваринами? На столі в коробці лежать картинки з тваринами, а в іншій коробці схеми прийменників, потрібно вибрати тварину, яка живе в лісі Південного Уралу і розташувати її на плакаті згідно зі схемою вашого прийменника. Скласти пропозицію, де знаходиться ваша тварина. (Діти з усіх тварин обирають тільки тих, які живуть на Уралі і на липучці мають у своєму розпорядженні згідно зі схемою прийменника, складають пропозицію: Ведмідь у барлозі. Заєць на пеньку і т.д.)
Логопед
: який гарний вийшов у нас ліс Наступного разу ми заселимо його комахами та квітами. Вихователь: А чим славиться Урал на весь світ? Відповіді дітей. Вихователь: Люди якої національності живуть на Уралі? Відповіді дітей. Вихователь: пропоную відпочити.
Фізхвилинка:
"По Уралу ми йдемо". Діти хором вимовляють слова, супроводжуючи їх рухами. По Уралу ми йдемо (марширують), Дзвінко пісню ми співаємо (похитування головою вправо-вліво, співаючи: ля-ля).
Ми по вулиці крокуємо (марширують), Ноги рівно піднімаємо (відтягують шкарпетки кожної ноги). Роби крок – раз, два, Помах руками – три, чотири. Повернулась голова (у будь-який бік), Руки вгору та ноги ширші. Стрибнемо разом високо і побігаємо легко. Вихователь: Наша подорож Росією триває. Далі дерев стає менше, починаються степи. На багато кілометрів простягаються степи. Рослинність у степах дуже мізерна, часто дмуть вітру. Які рослини ростуть у степах? (Відповіді дітей). А які тварини мешкають у степах? (Відповіді дітей супроводжуються слайдами). Вихователь: Але ось і дісталися південних наших морів. Як вони звуться? (Відповіді дітей: Чорне море, Азовське море). Погода тут завжди тепла, зима м'яка, літо спекотне та довге. А які зростають дерева на півдні Росії? (Відповіді дітей: кипарис, акація, магнолія тощо). Вихователь: А це, хлопці, острів Крим. Колись він належав Україні, а тепер мешканці Криму – росіяни. Сьогодні цей острів – улюблене місце для відпочинку росіян. Це найпівденніша точка нашої країни. Вихователь: наша подорож Росією добігла кінця. У яких точках Росії ми побували? Відповіді дітей. Вихователь: Так, сьогодні ми дізналися, як, величезна та різноманітна наша Батьківщина. У народі кажуть: "Російська людина без Батьківщини не живе". Батьківщина це те, що поєднує всіх людей, які живуть в одній країні. Ми всі любимо свою Росію. І коли ви будите дорослими, ви зможете зробити для Росії багато корисного, щоб наша країна стала ще красивішою та кращою. Люди,
котрі люблять свою країну, прагнуть її прославити, називаються патріотами. Список литературы: «Моя Країна» Андрєєва В.Ф. 2005 «Морально – патріотичне виховання дітей дошкільного віку» Вотохіна О.І., Дмітніренко З.С. 2013р. «Наш дім – Південний Урал» – програма виховання та розвитку дітей дошкільного віку. Бабунова О.С. 2014р. "Природа Росії" Колпакова О. 2012р.

Гра "Один – багато"

Логопед:
Хлопці ми пограємо в гру «Один – багато з м'ячем» Я кидатиму м'яч і називатиму одну тварину тундри, а ви повертаєте назад м'яч і називайте тварин у множині; наприклад: (полярний вовк - полярні вовки) північний олень - північні олені, пухнастий песець - пухнасті песці, полярна сова - полярні сови, спритний лемінг - спритні лемінги, біла куріпка - білі куріпки, полярний вовк - полярні вовки, , милий горностай – милі горностаї.
Логопед:
Хлопці, ми з вами зобразили на плакаті
ліс нашій

території Південного Уралу
, а що не вистачає у цьому лісі? (Відповіді дітей). Бажаєте заселити ліс тваринами? На столі в коробці лежать картинки з тваринами, а в іншій коробці схема прийменника, потрібно вибрати тварину, яка живе в лісі Південного Уралу і розташувати її на газеті згідно зі схемою вашого прийменника. Скласти пропозицію, де знаходиться ваша тварина. (Діти з усіх тварин обирають тільки тих, які живуть на Уралі і на липучці мають у своєму розпорядженні згідно зі схемою прийменника, складають пропозицію: Ведмідь у барлозі. Заєць на пеньку і т.д.) Логопед: який гарний вийшов у нас ліс. Наступного разу ми заселимо його комахами та квітами.

Організація: МБДОУ ДВ КВ №134 «Казка»

Іркутська область, м. Братськ

Ціль:Формування у дошкільнят поняття Батьківщина, розширення уявлень про своє місто, міста Іркутської області

Завдання:

  1. Закріпити в дітей віком уявлення про значення герба як символу міста, країни.
  2. Продовжувати вчити дітей «читати» символіку герба, самостійно давати характеристику місту, його основній «професії», багатствам та історії.
  3. Виховувати почуття гордості за країну, повагу до її мешканців, інтерес до історії.

Обладнання:

  • «Прикордонний стовп» із набором гербів (форматом А4) міст: Ангарська, Усолья-Сибірського, Іркутська, Братська, Усть-Ілімська.
  • Набір дрібних карток із зображеннями герба міст, про які йдеться на занятті
  • Набір невеликих карток (з липучкою на зворотній стороні) із зображенням різних міст Росії із екологічною спрямованістю малюнка
  • Географічна карта Росії
  • Панно із зображеннями гербів різних міст

Хід НІД

Хлопці, я знаю, що ви дуже любите подорожувати. І багато хто з вас бував у різних містах Росії. У яких містах ви були? (Відповіді дітей)

Сьогодні я пропоную вам ще одну подорож. Це подорож нашою величезною країною Росії! Але подорож ми почнемо спочатку містами нашого Сибірського краю. Наш Сибір такий величезний, що подорож потягом може тривати кілька днів. Але я вам пропоную здійснити нашу подорож за допомогою фантазії. Що може бути швидше і дивовижнішим за нашу з вами фантазію.

Отже, починаємо подорож. Перша наша зупинка знаходиться недалеко від нашого Братська. Давайте на хвилину закриємо очі (діти заплющують очі). Уявімо куточок Сибірської землі. Ось ліси дрімучі, та сосни величні, та кедри могутні, річка швидка. Послухайте, як шумить річка. Ось ми й прибули. Розплющте очі. Дивіться хто нас зустрічає? (іграшка Сибірячок)

Привіт, діти. Ви до нас у гості чи проїздом?

Ми подорожуємо містами нашого суворого краю. Ваше місто перше на нашому шляху. Розкажіть нам про своє місто Усть-Ілімськ.

Ось наш герб. Він допоможе вам багато дізнатися про наше місто. Подивіться уважно, що на ньому зображено? (вихователь ставить навідні питання за необхідності: «Хто зображений на гербі? Чим славне місто?» (відповіді дітей доповнює Сибірячек: розповідає про місто Усть-Ілімськ, про його історію)

Дякую тобі, Сибірячеку за гостинність, за цікаву розповідь.

А я вам на згадку хочу подарувати маленьке зображення міста Усть-Ілімська. Ви можете прикріпити його на карту.

Діти прикріплюють герб на карту, а Сибірячок йде.

Ну, а ми з вами вирушаємо в подальший шлях. У своїх фантазіях ми можемо пересуватися чим завгодно. На чому, наприклад, можна вирушити у подорож річкою Ангарі? (відповіді дітей, діти пересуваються відповідно до обраного транспорту)

Отже, Ми приїхали (припливли) до міста Усолля. Подивіться на герб міста. Що на ньому зображено? Як ви думаєте, що можна розповісти про місто Усолья? (оповідання дітей, додавання вихователя: чим славне місто, які основні професії міста Усольє, яка історія у міста)

Давайте позначимо на нашій карті місто Усолля і вирушимо в подорож далі. На чому поїдемо? (звучить музика, діти рухаються відповідно до обраного транспорту)

Увага! Ми наближаємось до якогось міста. Зупинка! Розгляньмо герб цього міста. Що на ньому зображено? Людям якої професії потрібні ці інструменти? Правильно! А місто називається – Ангарськ. Як ви вважаєте, чим можуть займатися жителі цього міста? Давайте позначимо місто Ангарськ на карті.

Хлопці, а ви звернули увагу, про що розповідають герби міст, де ми побували? (про професії людей, які живуть у цих містах)

Але не лише про професії можуть розповісти герби. Подивіться на герби цих невідомих міст. Про що вони вам можуть розповісти? (Виховник виставляє панно з гербами міст, головною темою яких є природа)

Ці герби розповідають нам про те, що жителі цих міст дуже дорожать, пишаються своєю природою і, звичайно ж, бережуть її. А в цих гербах можна побачити все різноманіття природи нашої країни. Таких міст дуже багато, багато хто з них вам може ще невідомий. Давайте розмістимо їх на карті в тих краях, де вони могли б знаходитися. (Діти самостійно обирають маленьку картку - герб міста і закріплюють її на карті)

А тепер продовжимо нашу подорож. На чому ми вирушимо далі? (вихователь зупиняє вибір автобусом)

На автобусі подорожувати цікаво, а щоб шлях не здавався довгим, можна час скоротати за гарною бесідою.

1. Хто з вас знає, якої форми найчастіше буває герб? (форма щита)

2. Хто перший вирішив прикрашати щити і навіщо? (першими на щитах стали малювати лицарі, щоб під час бою на малюнку можна було відрізнити «своїх» від «чужих»)

3. Коли лицарське військо захоплювало місто, як вони показували, що тепер нові господарі? (вони вішали над брамою свій щит, а старий викидали. За щитом над брамою завжди можна було визначити, хто господар замку)

4. Чому зараз, коли лицарів немає, герби міст малюють у формі щита? (щоб показати, що місто знаходиться під захистом мешканців, що мешканці завжди готові відстояти своє місто)

Ну ось, за цікавою бесідою ми й не помітили, як під'їхали до одного міста. Це місто Іркутськ. Іркутськ – місто стародавнє, з багатою історією. Давайте розглянемо його герб. Що на ньому зображено? Що б це значило? (з'являється Сибірячок)

Що такі спантеличені стоїте перед гербом міста Іркутська?

Розумієш, ми з хлопцями подорожуємо містами і намагаємося гербами здогадатися, чим славне місто. Є міста, які славляться своїми трудівниками, є міста, які пишаються своєю природою. А що означає цей герб, ми здогадатися не можемо.

Справа в тому, що деякі міста Росії намагалися на своєму гербі розповісти історію свого міста. Розповісти вам історію міста Іркутська? (коротко розповідає історію міста)

Так, нелегко доводилося нашим предкам. Завжди потрібно було бути готовим до захисту рідного міста. (Прикріплює герб міста Іркутська на карту)

Фізхвилинка

Ну ось, добігає кінця наша подорож. Нам час повертатися до нашого рідного міста.

Але герб є у міст, а й у всій країни. Хто скаже, як виглядає герб Росії? (двоголовий орел)

Вихователь прикріплює двоголового орла на карті Росії

Як ви вважаєте, чому саме орел обраний символом Росії? (це безстрашний, гордий, вільний птах. Одна голова її дивиться на схід, інша - на захід. Так вона пильно спостерігає за неосяжними просторами нашої країни. А ще орел дбає про пташенят. Подивіться, як він розкрив свої крила над усією Росією. Як ніби він хоче захистити свої міста, своїх громадян від усіх бід та нещасть)

Діти, подивіться яка незвичайна карта у нас вийшла. На ній добре видно, яка славна історія у нашої країни, наскільки вона різноманітна її природа, які чудові людиживуть у нашій країні. І ми з вами пишаємося своєю країною і зробимо все, щоб зберегти її, щоб зробити ще багатшим і сильнішим.

Література:

  1. Логінова Л.В. Нетрадиційні форми роботи з дошкільнятами з патріотичного виховання. - М., 2006р.
  2. Герби народів Росії. - М.: «Профіздат», 2004 р.
  3. Клопков В.А., Кружалов В.В. Державні символи Росії. - М.: ТОВ Вид. будинок "Новий підручник", 2003 р.
  4. Пряніков В.Г. Міжнародне виховання дошкільнят. - М., 1986 р.
  5. Равіна Є.Г. Герб і прапор Росії: Знайомимо дошкільнят та молодших школярівіз державними символами. - М.: АРКТІ, 2003р.
  6. Сілаєв А.Г. Витоки російської геральдики. - М: Видавничо-торговельний будинок Гранд, 2008 р.

Завдання:

Освітні:

формувати елементарні уявленняпро походження герба Стародуба;

закріплювати уявлення вихованців про свій рідний край, пам'ятки малої Батьківщини;

Розвиваюча:

розвивати мову, як спілкування; активізувати та збагачувати словниковий запаспо темі.

Виховна:

виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю; формувати інтерес до пізнання рідного краю.

Матеріал:

Демонстраційний: ілюстрації пам'яток міста, скринька, фланелеграф, аудіозапис пісні «Улюблений Стародуб» та мелодія з твору Моцерта.

Роздатковий:шаблони листя дуба, Лего-конструктори, медальки.

Попередня робота:Бесіди про рідному місті; розгляд фотографій, ілюстрацій міста та пам'яток; створення групи міні-альбому «Стародуб – моє місто»; читання та заучування віршів про Батьківщину, екскурсії містом (відвідування культурних та пам'ятних місць); словесні ігри на тему; сюжетно-рольові ігри дітей («Будинок Культури», «У лікарні», «Музей», «Пошта»)

Хід заняття

Вихователь:

Дорогі хлопці, запрошую вас пройти до групи.

Діти у нас сьогодні незвичайний ранок до нас прийшли гості. Давайте подивимося на них добрими очима, привітаємо та подаруємо їм добру посмішку. Сідайте. Пропоную вашій увазі красивий вірш. Чи готові ви слухати?

Діти: Так

Вихователь:

Люблю я своє місто

Люблю я рідний край

І рада, що живу я тут

Де нових усі відкриттів чекають

Наше місто розквітає

Наче він живий

І кожен гість нехай знає,

Про місто наше рідне.

Вихователь:Про що, хлопці, йдеться у вірші? (Про рідний край, про наше місто, про малу батьківщину)

Вихователь:А що ми називаємо мала батьківщина?

Діти: де я народився і виріс, де живуть наші улюблені батьки, де ми зробили перші кроки, де росте мій братик ... мій рідний дитячий садок.

Вихователь:Правильно ви все сказали, Мала Батьківщина – це куточок землі, де ви народилися, де проходить ваше дитинство, де живуть ваші батьки та друзі, де знаходиться ваш рідний дім.

Вихователь:Назвіть нашу малу батьківщину

Діти:Стародуб.

Вихователь:Як називають мешканців нашого міста?

Діти: Стародубчани.

Вихователь:Діти, м. Стародуб – одне з найдавніших міст Брянського краю і місто наше занесено до списку найдавніших міст Росії. Історія Стародубщини сягає своїм корінням у далеке минуле. Відбулася назва міста, що стало центром району, від дубових лісів, що оточували його в давні часи, зокрема, від дуба - велетня.

Діти: мій тато розповідав про дуб…..і т.д.

Вихователь:добре, що ваші близькі люди розповідають вам події з історії землі Стародубської. Наше рідне місто має свій головний символ-герб.

Подивіться, який вигляд має історичний герб нашого рідного міста. (Розглядаємо на фланелеграф герба)

Діти:зображений старий товстий дуб, сумний, у нього з правого боку є листочки дубові, а зліва немає.

Вихователь:Історичний герб Стародуба: «старий дуб, що стоїть на зеленій землі, поле біле».

Діти :

Дуб - дуже сильне, величне дерево, що нагадує своїми якостями билинного богатиря.

Дуб -символізує силу, міць, міцність, витривалість, твердість духу.

У давнину дубовими вінками нагороджували найхоробріших воїнів.

Дуб – дерево-довгожитель.

Ліс, в якому росте багато дубів, називається діброва. З кори дуба виготовляють лікарські відвар, настойки.

У дуба потужний стовбур, розлога крона, сильне коріння, є жолуді.

Вихователь:ви великі молодці, багато знаєте цікавого про дуб.

Вихователь.Хлопці, а пропоную вам сказати про наше рідне місто добрі та гарні слова. Оживимо словами наш могутній дуб. Кожен із вас говорить по одному гарному словупро наше місто і вішає листок до дерева.

Діти :

Культурне, місто добрих людей, спортивний, красивий, рідний, зелений, великий, маленький, добрий, улюблений, милий, місто добрих людей, Стародуб-крапелька Росії.

Вихователь:я з вами повністю згодна, наше місто Стародуб найчудовіший, найрідніший серцю куточок.

Радісний і великий вийшов наш дуб.

Хлопці хотілося б вам на хвилинку перетворитися на дубочки? Спробуємо.

Фізмінутка.

На галявині дуб зелений,
Потягся до неба кроною.
(Потягування – руки нагору)

Він на гілках серед лісу
Щедро жолуді розвісив.
(Потягування – руки убік)

А внизу гриби ростуть,
Їх так багато нині тут!
Не лінуйся і не соромся,
За грибами нахиляйся!

Вихователь:Добре в нас вийшло. Хлопці, а що тут у нас під нашим дубом? Скринька чарівна. Подивимося, що там за сюрприз. Спробуємо відкрити?

(Так. Діти відкривають і не можуть відкрити)

Вихователь:Що ж робити? Як же бути?

Щоб відкрити чарівну скриньку, нам щось потрібно зробити, які будуть пропозиції? (розповісти вірш, завдання виконати, може розповісти про рідне місто, про наші улюблені місця або збудувати будівлі.)

Вихователь:Цікава пропозиція. А щоб ви хотіли збудувати?

Діти :

наш улюблений дитячий садок, музей, спортивний комплекс.

Дуже добре ви придумали. (На столах стоять фотографії будівель.) Тоді я пропоную розділитися на 3 групи:

1 група пройде до столу, де будують спортивний комплекс.

2 група пройде до столу, де будують наш улюблений дитячий садок «Берізка»

3група пройде до столу, де будують краєзнавчий музей

(звучить музика коханий Стародуб)

(Під час будівництва вихователь надає допомогу, радить, спостерігає за діяльністю дітей (їх взаємодія у спільному будівництві, як домовляються, розподіляють функції).

Вихователь:Час добіг кінця.

Діти подивимося, що у вас вийшло.

Діти :

(Підходять всі діти до 1 столу і розповідають, що вони збудували і так до 2, 3 столу.)

Вихователь:Як чудово вийшла, красиво. Мені сподобалося, що ви будували разом, домовлялися. Кожен із вас брав участь у будівництві своєї будівлі.

Звучить музика.

Вихователь:Я впевнена, що ця музика не дарма зазвучала. Це в нашій чарівній скриньці, може вона відкрилася?

Діти: ура, відкрився, все правильно зробили

Вихователь:Це сюрприз від нашого дерева дуба, дерева. добрих слів(вихованці беруть собі медалі)

Що зробимо із застиглими медалями?

Діти: я хочу подарувати Вам, мамі, а я гостям.

Вихователь:Розумнички мої. Я сподіваюся, що сьогоднішнє знайомство з гербом Стародуба для вас було цікавим та пізнавальним. Вам сподобалося займатись?

Пропоную вам виконати д/з. намалювати своє улюблене місце, свій рідний край. Настав час прощатися з гостями. (До побачення!)

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект
безпосередньо освітньої діяльності
у підготовчій групі

Тема: «Моє рідне місто Стародуб»

Завдання:

Освітні:

формувати елементарні уявлення про походження герба Стародуба;

закріплювати уявлення вихованців про свій рідний край, пам'ятки малої Батьківщини;

Розвиваюча:

розвивати мову, як спілкування; активізувати та збагачувати словниковий запас на тему.

Виховна:

виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю; формувати інтерес до пізнання рідного краю.

Матеріал:

Демонстраційний: ілюстрації пам'яток міста, скринька, фланелеграф, аудіозапис пісні «Улюблений Стародуб» та мелодія з твору Моцерта.

Роздатковий: шаблони листя дуба, конструктори, медальки.

Попередня робота:Бесіди про рідне місто; розгляд фотографій, ілюстрацій міста та пам'яток; створення групи міні-альбому «Стародуб – моє місто»; читання та заучування віршів про Батьківщину, екскурсії містом (відвідування культурних та пам'ятних місць); словесні ігри на тему; сюжетно-рольові ігри дітей («Будинок Культури», «У лікарні», «Музей», «Пошта»)

Хід заняття

Вихователь:

Дорогі хлопці, запрошую вас пройти до групи.

Діти у нас сьогодні незвичайний ранок до нас прийшли гості. Давайте подивимося на них добрими очима, привітаємо та подаруємо їм добру посмішку. Сідайте. Пропоную вашій увазі красивий вірш. Чи готові ви слухати?

Діти: Так

Вихователь:

Люблю я своє місто

Люблю я рідний край

І рада, що живу я тут

Де нових усі відкриттів чекають

Наше місто розквітає

Наче він живий

І кожен гість нехай знає,

Про місто наше рідне.

Вихователь: Про що, хлопці, йдеться у вірші? (Про рідний край, про наше місто, про малу батьківщину)

Вихователь: А що ми називаємо мала батьківщина?

Діти : де я народився і виріс, де живуть наші улюблені батьки, де ми зробили перші кроки, де росте мій братик ... мій рідний дитячий садок.

Вихователь: Правильно ви все сказали, Мала Батьківщина – це куточок землі, де ви народилися, де проходить ваше дитинство, де живуть ваші батьки та друзі, де знаходиться ваш рідний дім.

Вихователь: Назвіть нашу малу батьківщину

Діти: Стародуб.

Вихователь: Як називають мешканців нашого міста?

Діти: Стародубчани.

Вихователь: Діти, м. Стародуб – одне з найдавніших міст Брянського краю і місто наше занесено до списку найдавніших міст Росії. Історія Стародубщини сягає своїм корінням у далеке минуле. Відбулася назва міста, що стало центром району, від дубових лісів, що оточували його в давнину, а зокрема від дуба - велетня.

Діти : мій тато розповідав про дуб…..і т.д.

Вихователь: добре, що ваші близькі люди розповідають вам події з історії землі Стародубської. Наше рідне місто має свій головний символ-герб.

Подивіться, який вигляд має історичний герб нашого рідного міста. (Розглядаємо на фланелеграф герба)

Діти: зображений старий товстий дуб, сумний, у нього з правого боку є листочки дубові, а зліва немає.

Вихователь: Історичний герб Стародуба: «старий дуб, що стоїть на зеленій землі, поле біле».

Діти:

Дуб - дуже сильне, величне дерево, що нагадує своїми якостями билинного богатиря.

Дуб -символізує силу, міць, міцність, витривалість, твердість духу.

У давнину дубовими вінками нагороджували найхоробріших воїнів.

Дуб – дерево-довгожитель.

Ліс, в якому росте багато дубів, називається діброва. З кори дуба виготовляють лікарські відвар, настойки.

У дуба потужний стовбур, розлога крона, сильне коріння, є жолуді.

Вихователь: ви великі молодці, багато знаєте цікавого про дуб.

Гра. "Дерево добрих красивих слів"

Вихователь. Хлопці, а пропоную вам сказати про наше рідне місто добрі та гарні слова. Оживимо словами наш могутній дуб. Кожен з вас говорить одним красивим словом про наше місто і вішає листок до дерева.

Діти:

Культурне, місто добрих людей, спортивне, красиве, рідне, зелене, велике, маленьке, добре, улюблене, милий, місто хороших людей, Стародуб-крапелька Росії.

Вихователь: я з вами повністю згодна, наше місто Стародуб найчудовіший, найрідніший серцю куточок.

Радісний і великий вийшов наш дуб.

Хлопці хотілося б вам на хвилинку перетворитися на дубочки? Спробуємо.

Фізмінутка.

На галявині дуб зелений,
Потягся до неба кроною.
(Потягування – руки нагору)

Він на гілках серед лісу
Щедро жолуді розвісив.
(Потягування – руки убік)

А внизу гриби ростуть,
Їх так багато нині тут!
Не лінуйся і не соромся,
За грибами нахиляйся!

Вихователь: Добре в нас вийшло. Хлопці, а що тут у нас під нашим дубом? Скринька чарівна. Подивимося, що там за сюрприз. Спробуємо відкрити?

(Так. Діти відкривають і не можуть відкрити)

Вихователь: Що ж робити? Як же бути?

Щоб відкрити чарівну скриньку, нам щось потрібно зробити, які будуть пропозиції? (розповісти вірш, завдання виконати, може розповісти про рідне місто, про наші улюблені місця або збудувати будівлі.)

Вихователь: Цікава пропозиція. А щоб ви хотіли збудувати?

Діти:

Наш улюблений дитячий садок, музей, спортивний комплекс.

Дуже добре ви придумали. (На столах стоять фотографії будівель.) Тоді я пропоную розділитися на 3 групи:

1 група пройде до столу, де будують спортивний комплекс.

2 група пройде до столу, де будують наш улюблений дитячий садок «Берізка»

3група пройде до столу, де будують краєзнавчий музей

(звучить музика коханий Стародуб)

(Під час будівництва вихователь надає допомогу, радить, спостерігає за діяльністю дітей (їх взаємодія у спільному будівництві, як домовляються, розподіляють функції).

Вихователь: Час добіг кінця.

Діти подивимося, що у вас вийшло.

Діти:

(Підходять всі діти до 1 столу і розповідають, що вони збудували і так до 2, 3 столу.)

Вихователь: Як чудово вийшла, красиво. Мені сподобалося, що ви будували разом, домовлялися. Кожен із вас брав участь у будівництві своєї будівлі.

Звучить музика.

Вихователь: Я впевнена, що ця музика не дарма зазвучала. Це в нашій чарівній скриньці, може вона відкрилася?

Діти : ура, відкрився, все правильно зробили

Вихователь: Це сюрприз від нашого дерева дуба, дерева-добрих слів (вихованці беруть собі медалі)

Що зробимо із застиглими медалями?

Діти : я хочу подарувати Вам, мамі, а я гостям.

Вихователь: Розумнички мої. Я сподіваюся, що сьогоднішнє знайомство з гербом Стародуба для вас було цікавим та пізнавальним. Вам сподобалося займатись?

Пропоную вам виконати д/з. намалювати своє улюблене місце, свій рідний край. Настав час прощатися з гостями. (До побачення!)


НОД «Широка країна моя рідна…»

Ціль: виховання почуття любові, гордості та патріотизму до своєї країни, малої Батьківщини.

Інтеграція освітніх галузей:Пізнання, Комунікація, Фізична культура,Музика, Читання художньої літератури.

Завдання:

Закріплення знань дітей про нашу країну, про наше місто, його пам'ятки («Пізнання»);

Систематизація знання дітей про символіку держави («Пізнання»);

Виховання доброзичливого ставлення одне до одного («Соціалізація»);

Удосконалювати вміння відповідати на запитання залежно від змісту, використовуючи точний виразний словник («Комунікація»);

Виховувати любов до творів російських поетів («Читання художньої літератури»);

Виховувати бажання виконувати музичний твір патріотичного характеру (Музика);

удосконалювати рухову активність дітей через рухливі народні ігри («Фізична культура»);

- удосконалювати художньо-мовленнєві виконавські навички дітей під час читання віршів, прислів'їв («Читання художньої літератури»);

Уточнити знання дітей про народні символи країни – берізку, матрьошку («Пізнання»);

- закріпити назви російських міст, назви річок, народних промислів, свят («Пізнання»);

Виховувати емоційно - позитивний відгук на красу російської природи, талант російського народу («Пізнання»);

Удосконалювати вміння створювати цілу частину через ігрову діяльність («Соціалізація»).

Види дитячої діяльності:рухова, ігрова, комунікативна, продуктивна; сприйняття художньої літератури.

Методи та прийоми: - практичні

Наочні

Словесні

Ігрові

Попередня робота:

Розучування віршів російських поетів про Батьківщину, природу; пісень, народних ігор, хороводів; прислів'їв і приказок про Батьківщину, працю, дружбу.

Читання творів російських письменників про Батьківщину, народ, природу, місто;

Розгляд ілюстрацій книг, атласів; картин; листівок; прапори, герби країни, міста;

прослуховування музичних творів патріотичного характеру;

Екскурсії містом.

Звучить пісня про Батьківщину. Діти під музику входять до зали (хлопчики з прапорцями, дівчатка з голубами). Виконують перебудови, сідають на стільці.

Ведуча: Дорогі гості, діти, сьогодні в цьому залі ми зібралися, щоб оспівати хвалу нашій великій державі.

Що означає: Батьківщина моя?

Ти спитаєш. Я відповім:

Спочатку стежкою земля

Біжить тобі назустріч.

Потім тебе поманить сад

Запашною гілкою кожної.

Потім побачиш стрункий ряд

Будинків багатоповерхових.

Потім пшеничні поля

Від краю до краю.

Все це – твоя Батьківщина,

Земля твоя рідна.

Чим старшим станеш і сильнішим,

Тим більше перед тобою

Вона привабливих шляхів

Довірливо розкриє.

Хлопці, я тримаю в руках модель землі. Що це?(Глобус). Подивіться, як багато на нашому земній кулірізних країн. Які країни ви знаєте?(Відповіді дітей). Але є на глобусі лише одна країна, яку ми любимо, яку називаємо своєю Батьківщиною. Як називається наша країна?(Росія).

Правильно, ми з вами живемо у найбільшій і найпрекраснішій країні на Землі. У нашої країни напрочуд гарне і звучне ім'я – Росія. Жодна країна у світі не має такої величезної території, як Росія. Коли на одному кінці нашої країни люди лягають спати, на іншому починається ранок. На одному кінці країни може йти сніг, а на іншому припікати сонечко. Щоб дістатися з одного кінця на інший поїздом треба їхати 7 днів – тиждень, а літаком летіти майже добу – 24 години.(Слайд карти світу)

Які слова можна сказати про величину нашої країни?(Велика, величезна, велика, неосяжна, красива, сильна).Подивіться, на карті вона виділена особливим кольором.

Багато поетів написали чудові слова про нашу велику Батьківщину. Пропоную їх послухати.

Дитина 1: Ось вона, Росія – наша країна,

Дуже і дуже велика вона,

Росія - батьківщина, наш будинок,

Де ми разом з вами живемо.

Дитина 2: Під теплим сонцем виростаючи,

Ми дружно, весело живемо,

Росія, мила, рідна

Квіти та міцні з кожним днем!

Дитина 3: Скільки казкових місць у Росії!

Міст у Росії не злічити.

Може десь буває красивіше,

Але не буде ріднішим, ніж тут!

Дитина 4: Під самим небом – гірські дороги,

Внизу – поля, роздолля, ширина.

Біжать стежки та шляхи – дороги…

Ці простори – батьківщина моя!

Ведуча: Наша Батьківщина, наша Батьківщина – матінка Росія. Чому ми говоримо Росія – наша Батьківщина?(У ній споконвіку жили батьки та діди наші).А чому Росія – наша Батьківщина?(Батьківщиною звемо ми її тому, що в ній ми народилися, в ній говорять рідною нам мовою. Вона вигодувала нас своїм хлібом, запила нас своїми водами, захищає і береже від ворогів).

Діти, а що таке Батьківщина для кожного з вас?(це мій дім, моє місто, моя сім'я, моя мама та я, моя країна).

Дитина 1: Що ми батьківщиною називаємо?

Будинок, де ми з тобою живемо,

І берізки, вздовж яких

Поряд з мамою ми йдемо

Дитина 2: Що ми батьківщиною називаємо?

Поле з тонким колоском,

Наші свята та пісні,

Теплий вечір за вікном.

Дитина 3: Що ми Батьківщиною кличемо?

Все, що у серці бережемо.

І під небом синім-синім

Прапор Росії над Кремлем.

Діти виконують пісню «Що кличемо ми Батьківщиною?».

Ведуча: А зараз, хлопці ми з вами викладатимемо з літер слова Батьківщина та Росія(Діти працюють у мольбертів).

Звучить музика, до зали входить Карлсон.

Карлсон: Здрастуйте, хлопчаки! Дівчата та хлопчики! Як багато вас! А що це ви тут робите? А варення буде? А цукерки? Я так захекався, коли летів до вас!

Ведучий: Доброго дня, друже, дорогий Карлсон! Видно летів ти здалеку. Ти мабуть дуже втомився?
Карлсон: Звичайно, ще питаєте! Я живу дуже далеко, в іншій країні, в дуже великому місті, на найвищому даху!
Ведучий: Шановний Карлсоне, а як же називається країна, в якій ти живеш? Яке головне місто твоєї країни?
Карлсон: А я не знаю як називається країна та місто! Для чого мені знати? Я живу на даху, звідти все видно. Я літаю скрізь, де схочу. А хіба ви знаєте, як називається ваша країна?
Ведучий: Звичайно, Карлсоне, наші хлопці знають, як називається наша країна, і як називається головне місто країни! Щоправда, хлопці?
Карлсон: (Запитує у дітей)Щось мені не дуже віриться! Ану дайте відповідь мені в якій країні ви живете?!(Відповіді дітей)
Ведучий: Ось бачиш, я ж казала, що наші хлопці знають!

Карлсон: А яке головне місто вашої країни? (Слайд Москви з Кремлем)

Ведуча: Хлопці, хто розповість вірш про Москву?

Дитина: Москва – це Червона площа,

Москва – це вежі Кремля,

Москва – це серце Росії,

Яке любить тебе!

Ведуча: А чим відрізняється наша держава від іншої?(Розміром, мовою, звичаями, традиціями, гербом, гімном, грошовими знаками, національними костюмами, культурою, прапором).

Все правильно. Кожна країна, Карлсон, має свої державні символи. Це офіційні відзнаки країни від інших країн. Які діти?(гімн, прапор, герб)

Карлсон: А у мене в кишені стільки різних картинок (дістає прапори різних країн). Знайдіть, хлопці, прапор вашої країни (діти обирають із запропонованих прапор Росії).(Слайд із прапором Росії)

Ведуча: Діти, а як виглядає прапор Росії? (Це полотнище прямокутної форми, що складається з трьох смуг різного кольору)Назвіть, який колір смуги на нашому прапорі?(Відповіді дітей)

Давайте пригадаємо, що позначають ці кольори(білий колір-благородство, чистоту душі, синій-чесність, вірність, червоний - сміливість і великодушність, мужність, відвагу).

Дитина: Білий колір – берізка.

Синій – небо колір.

Червона смужка

Сонячний світанок.

Кольори українського прапора обрані невипадково. Ці кольори символізує: єдність світу, землі та неба. Вони пов'язані з народними уявленнями про красу. Ці кольори здавна на Русі вважалися найкрасивішими, використовувалися для прикраси святкового одягу.

Дидактична гра «Склади прапор Росії».

(Слайд герба Росії)

Ведуча: Хлопці, а що ви знаєте про герб Росії? Що на ньому зображено?(На гербі зображений золотий двоголовий орел, а на грудях у орла воїн Георгій Побідоносець).

Чому орел двоголовий?(Щоб бачити всю велику Росію: одна голова дивиться Схід, інша захід).

Що означає зображення орла на гербі?(силу, що наша держава сильна, непереможна).

Справді, ми маємо гарний герб. Він символізує перемогу добра над злом. Герб – це емблема держави. Він зображується усім печатках, грошових знаках і паперових, і металевих, паспортах, документах.

Дитина: У Росії величний

На гербі орел двоголовий,

Щоб на захід, на схід

Він дивитися б одразу міг.

Сильний, мудрий і гордий.

Він – Росії вільний дух.

Щоб запам'ятати як виглядає герб нашої країни, давайте розділимося на дві команди і зберемо пазли із зображенням герба на швидкість.

Гра «Збери герб країни».

Ведуча: Хлопці, а про якийсь державний символ ми з вами ще не поговорили?(гімн)

А що таке гімн?(Це урочиста, головна пісня країни).

Коли виповнюється гімн?(Відповіді) Так, хлопці, гімн виконується в особливих, урочистих випадках: під час підняття прапора, приручення нагород, при зустрічі іноземних гостей. І зараз ми з вами слухатимемо гімн.

Давайте, згадаємо, як треба слухати гімн (стоячи, не розмовляти).А чому, хлопці, як ви вважаєте?(Цим ми висловлюємо повагу до своєї країни).Давайте, прослухаємо уривок і уважно вслухаємося у чудові, урочисті слова про Росію(включається запис, діти слухають стоячи)

Після закінчення музики ведуча пропонує дітям та гостям сісти.

Карлсон: Хлопці, скажіть, а де ви живете в Росії?(У місті Новокуйбишевськ).

(Слайд рідного міста)

Ведуча: Карлсон, Росія – величезна країна. У нашій країні багато всього найпрекраснішого: надзвичайно гарна природа, чудові люди, багато міст, сіл, сіл, які мають свою назву. Зараз, Карлсоне, хлопці скажуть багато добрих слів про своє рідне місто. Слухай їх.

Дитина 1: Є невелике, але славне місто

Над волгою, російською річкою.

Роки йдуть, а він усе молодий,

Наш новокуйбишевськ рідний.

Дитина 2: своє місто любить кожен житель,

Народ добрий, трудовий.

Нафтовик, хімік та будівельник

Живуть тут дружні сім'ї.

Дитина 3: йдуть від площі квартали

Упорядкованих будинків.

На карті батьківщини чимало

Таких добрих міст.

Дитина 4: Ми місто своє з любов'ю прикрашаємо,

Щоб чисто та затишно було в ньому.

Адже ми одна сім'я, сім'я велика,

Нехай гарне наш улюблений будинок.

Ведуча: Карлсоне, а хочеш дізнатися, чим славиться наша Батьківщина?

Карлсон: Звісно хочу. Розкажіть мені, хлопці.

Дитина 1: Як велика моя земля,

Як широкі простори

Озера, річки та поля,

Ліси, і степ, і гори.

Дитина 2: розкинулася моя країна

Від півночі до півдня: коли в одному краю весна,

В іншому – сніги та завірюха.

(Під час читання вірша на екрані демонструються пейзажі Росії: ліси, річки, гори).

Карлсон: Хлопці, а які міста Росії ви ще знаєте?(Казань, Владивосток, Москва, Самара)

Ведуча: Хлопці, а які річки ви знаєте?(Лена, Москва, Об, Іртиш, Ока, Єнісей, Амур)Яка сама довга річкав Росії?

А найглибше озеро у світі?

Яка найвища гора, хто знає?(Відповіді дітей).

Карлсон дякує дітям, прощається і йде.

Ведуча: Хлопці, ми з вами поговорили про державні символи Росії. Чи знаєте ви, що є ще й народні символи. Які?(Слайд на екрані)

До нашої країни приїжджає багато гостей із різних країн світу. І багато хто з них відвозить із собою наші російські сувеніри.

Подивіться, яка гарна скринька. У ньому ваші бабусі зберігали посуд, складали одяг. Давайте подивимося, що лежить у скриньці? Тут лежать різні предмети, зроблені російськими майстрами. Що ви тут бачите?(дерев'яні ложки, дошки, матрьошки, балалайку, гармошку, самовар)Ці предмети люблять гості з різних країн світу, і вони завжди купують їх на згадку про Росію. Але найчастіше, хлопці, гості забирають сувенір, який ви назвете, відгадавши загадку:

Зростанням різні подружки,

Але, «схожі» один на одного.

Всі вони сидять один, у дружці

А лише одна іграшка(Матрьошка)

Звучить музика, входить Матрьошка.

Матрьошка: Здрастуйте, хлопці, гості дорогі. Матрьочками-красунями матінка Росія дуже славиться. Хлопці, чула я, багато ви розповіли про росію. А хто з вас може назвати дерево, яке є символом Росії?(береза).

(Слайд на екрані)

Матрьошка: Коли розповідають про росію, то найчастіше згадують берізку. Берези-красуні російського лісу. Подивіться, які вони стрункі, тонкі, з довгими тендітними гілочками. Береза ​​символ і гордість російського народу.

А ось красуня берізка тихо шепоче: «Дівчата-подружки, де ж ви? Виходьте гуляти, потанцюйте зі мною!», дівчата-красуні хусточки беруть і навколо берізки хоровод ведуть.
Дівчатка виконують хоровод «У полі берези стояла».

Матрьошка: Вміли на Русі та грати. І зараз я пропоную зіграти всім у російську народнугру «Зоря - заряниця»,щоб і повеселитися та відпочити.

Діти встають у коло, тримають стрічку, зоря – ходить позаду. Діти ходять по колу та співають:

Червона дівчина,
По полю ходила,
Ключі впустила,
Ключі золоті,
Стрічки блакитні,
Раз, два, не воронь,

А біжи, як вогонь.

З останніми словами ведучий обережно торкається плеча одному з граючих. Обидва гравці біжать у різні боки по колу. Той, хто залишиться без місця, стає зорею.

Ведуча: Діти, 4 листопада, наша країна відзначала свято. Який, на вашу думку?(день народного єднання).Що це свято означає?(Відповіді дітей)

Правильно, хлопці, сильна Росія лише тоді, коли вона єдина! Саме тому у нашій країні є таке важливе свято.

Назвіть російські свята?

Росія – єдина, могутня, безмежна, гостинна – простягає руку дружби і розкриває обійми всім народам та сусідам, усім, хто бажає жити на землі мирно! Наша країна, хлопці, багатонаціональна. Навіть у нашому місті живуть люди найрізноманітніших національностей. Яких, називайте дружно? У наш дитячий садок так само ходять хлопці різних національностей, але це їм не заважає бути справжніми друзями.

Діти виконують пісню різними мовами.

Ведуча: Хлопці, ми з вами вже говорили, що Росія дуже велика, багата та красива країна. І живе у Росії талановитий народ. І що тільки російські люди не вміють робити! І казки придумувати і гарні пісні співати і різні красиві предмети робити. Російський народ склав багато казок, і вони цікаві як сюжетом, так і гарною виразною мовою.

Які знаєте російські народні казки?(«Колобок», «Ріпка», «Вовк і семеро козенят», «Оленка і братик Іванко» і т.д.).

Ведуча: Молодці, багато казок знаєте. А тепер я пропоную згадати прислів'я та приказки про Батьківщину, які склав російський народ. Послухай, матрьошку, які прислів'я та приказки про Батьківщину знають діти.

Жити – Батьківщині служити.

Батьківщина повчає – Батьківщина рятує.

Хто за батьківщину горою, той справжній герой.

Батьківщина – що мати рідна.

Якщо дружба велика, буде батьківщина міцна.

Батьківщина мати, зумій за неї постояти.

Людина без батьківщини, що соловейка без пісні.

Матрьошка: Молодці, як багато прислів'їв та приказок згадали!

Ведуча: Одна в людини рідна мати, одна в нього та батьківщина. Міцно любить народ її.

Наша матінка росія

Як і раніше, стане сильною.

Свято – день патріотизму,

Слався, горда вітчизна!

Танець із плотками.

Матрьошка пропонує гру «Плетінь».

Дитина: Нехай вітри колючи, хуртовини метуть,

Морози за сорок, суворий затишок,

Але дружний, гарячий живе тут народ,

І можна з націй зібрати хоровод.

Хоровод дружби.

Матрьошка прощається і йде.

Ведуча: Майбутнє нашої країни Росії багато в чому залежить від вас, хлопці, від того, наскільки сильно ви любите свою Батьківщину, що хорошого зможете для неї зробити, коли станете дорослими людьми. Поки ви ще маленькі, ви поки що не можете нічого для Росії зробити. Але ви можете зробити нашу країну міцною і могутньою, якщо будете любити своїх друзів і близьких, не сваритися, Давайте подивимося, один на одного, усміхнемося, і не будемо забувати, що ми з вами – росіяни, народ дуже мудрий, терплячий, добрий .
Давайте все дружно скажемо: "Якщо дружба велика - буде Батьківщина міцна!"

Дорогі хлопці, на Русі є дуже важливий звичай: на ярмарках, святах пригощатися чаєм, солодощами, пряниками. Цей звичай живий і сьогодні.

(Вносять до зали самовар із пряниками. Запрошують гостей та дітей на чаювання).


Завантаження...