ecosmak.ru

Skaitymo pamokos planas. Pamokos planas ir literatūrinio skaitymo santrauka

Literatūrinio skaitymo pamoka

Tema: A. Platonovas „Vis dar mama“ (2 pamoka, pamokos apibendrinimas)

EMC „Rusijos mokykla“

Klasė: 3.

Tikslas: tęsti darbą prie A.P. Platonovas „Vis dar mama“;vaikų apsakymo pavadinimo „Vis dar mama“ reikšmės suvokimas, gebėjimas pažinti kūrinio gilumą. Ką reiškia "daugiau"?

Užduotys:

1. Švietimo - gebėjimas analizuoti tekstą, nustatyti teksto žanrą, kontroliuoti supratimo lygį, žinių gilumą, plėsti asociacijų erdves, būtent palyginimas su kitu kūriniu, juslinės asociacijos.

2. Kuriama: gebėjimas lyginti, sisteminti, daryti išvadas, plėtoti kritinis mąstymas, bendravimo įgūdžiai; susikurti savo nuomonę, pagrįstą teksto supratimu

3. Švietimo - dėmesingo, rūpestingo požiūrio į tėvus, pagarbaus požiūrio į mokytojus ugdymas.

Planuojami rezultatai:

tema : žinoti, kas yra dialogas ir kaip jis rašomas laiške; rasti tekste dialogus, pakeisti juos netiesiogine kalba atpasakodami epizodus, atgaminti epizodą iš teksto, išlaikant pagrindinę epizodo mintį ir temą.

Metasubjektas :

Reguliuojantis: suformuluokite pamokos mokymosi užduotį, suplanuokite savo teiginį; įvertinti savo ir bendraamžių pasisakymus.

Kognityvinis: mokytojo prašymu išryškinkite reikiamus epizodus iš teksto; paryškinkite pagrindinę epizodo idėją ir temą.

Komunikacinis: kurkite savo kalbos teiginį pagal iš anksto suplanuotą planą, atkurkite suplanuotą teiginį, perteikdami veikėjų jausmus ir savo požiūrį į juos.

Asmeninis: suvokti įgyto įgūdžio prasmę, suprasti, kur dar šis įgūdis gali būti naudingas.

Pamokos tipas: kombinuota pamoka,naudojant IKT.

Pamokos tipas: atviros minties pamoka, tyrinėjimo pamoka.

Naudojami metodai ir metodai:

1. Verbaliniai metodai: pasakojimas, paaiškinimas, pokalbis, darbas su vadovėliu.

2. Vizualiniai metodai: stebėjimas, iliustracijų demonstravimas.

3. Praktiniai metodai: pratimai žodžiu, literatūros kūrinio dalių dramatizavimas.

Įranga:

1. Garso įrašymas.

2. Kompiuteris,multimedijos projektorius, ekranas, pristatymas, skaidrių filmasA. Platonovas „Vis dar mama“.

3. Kostiumai ar kostiumų elementai pastatymui.

4. Gimtoji kalba. Vadovėlis 3 klasės pradinei mokyklai.

Pamokos planas:

Pamokos etapas

Laikas

Santrauka etapas

UUD

Organizacinis etapas

1-2

min

Mokytojas skatina mokinius bendradarbiauti, nustato emocinį pamokos foną.

Įtraukimas į ugdymo procesą.

Komunikabilus

Kompetencija.

Artikuliacijos apšilimas

2-3

min

Mokiniai atlieka pratimus, kuriais siekiama lavinti be klaidų, išraiškingą skaitymą.

Dalyko mokymosi veikla.

Patikrinkite D/3

2-3

min

Vadovėlio iliustracijų ir vaikų darbų palyginimas.

Paieškos veiklos įgūdžių formavimas.

Žinių atnaujinimas

5-6

min

Dalinė paieškos veikla, praktinis darbas.

Dalyko mokymosi veikla.

Fizik. minutė

1-2

min

Mokinių poilsis prie muzikos.

Sąveikos taisyklės ir kultūra.

Darbas su turiniu

8-9

min

Mokiniai atsako į mokytojo klausimus, „atrankinis“ skaitymas.

Dalyko mokymosi veikla.

Teksto dramatizavimas

8-9

min

Vaikai suskirstomi į grupes, ruošia teksto dramatizaciją, kalbasi su kitais

studentai.

Darbo rezultatų aptarime dalyvauja visos grupės.

Gebėjimo dirbti grupėje, kitų darbą vertinti pagal nurodytus kriterijus formavimas.

socialinė kompetencija.

Apibendrinant

5-6 min

Mokiniai vertina savo veiklą klasėje.

Įsivertinimo formavimas, atlikto darbo analizė.

Atspindys

2-3 min

Mokiniai išreiškia savo požiūrį į pamoką

Motyvacijos atspindys, bendravimo veiklos būdai.

Namų darbai

1-2 min

Mokytoja paaiškina namų darbai

Prognozavimas.

Pamokos santrauka:

    Organizacinis momentas (muzika skaidrės numeris 1)

Atsisėskite patogiai, atsipalaiduokite, įsivaizduokite, kad saulės spindulys palietė jūsų galvą. Jauti jo šilumą, kaip šiltą mamos ranką, glostančią tavo plaukus. Pasakykite sau: jaučiuosi šilta ir rami.

2. Artikuliacijos apšilimas

Gatvėje nuostabus metų laikas – pavasaris. Įkvėpkite pavasario gaivos kvapo. Įsivaizduokite, kad pirmasis lietaus lašas užkrito ant jūsų delno, nupūskite jį.

Ekrane: ... Su aiškia šypsena gamta (skaidr. Nr. 2)

Per sapną pasitinka metų rytas....

Skaitykite išraiškingai.

Kaip nuostabu geras gyvenimas! Kaip mozaika, ji susideda iš skirtingų įspūdžių. Šiandien pamokoje toliau dirbsime su Andrejaus Platonovičiaus Platonovo darbu„Daugiau mamos“, kurią jis skyrė savo pirmajai mokytojai.

Mūsų užduotis – suprasti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia mama ir koks yra mokytojos vaidmuo kiekvieno iš jūsų gyvenime.

    Tikrinama d\z.

Pažiūrėkite į įdomų kūrinio pavadinimą „Vis dar mama“.

Koks kitas motinos vardas? Pabandykime surasti tuos pačius žodžio mama šakninius žodžius.

mamytė

mamytė

mamytė

Motina

Atsakykime į klausimus #1 po teksto vadovėlyje 143 puslapyje.

Namuose buvai menininkai ir nupiešė iliustraciją darbui „Vis dar mama“. Nusprendžiau pavadinti tavo piešinius

"Sustok, akimirka..."

Ką ar ką vaizduoji savo piešiniuose?

Taip, jūs esate geri stebėtojai. Man labai patiko tavo piešiniai, tikiuosi juos padovanosi.

Vaikų piešinių paroda prie lentos.

    Žinių aktualizavimas.

Kokiam žanrui priklauso skaitytas kūrinys? (istorija)

Kodėl taip nusprendėte? Įrodyk.(visi įvykiai seka vienas po kito, yra siužetas)

Pasukam Į aiškinamasis žodynas rusų kalba

S. I. Ožegovas sakė, kad istorija yra ...(vaikas skaito)

Ar sutinkate su teiginiu, kad mokykla yra antrieji namai? Kodėl?

- Siūlau dar kartą. grįžti į pasaulį, kuriame gyvena šios įdomios istorijos herojai

Koks šios istorijos pagrindinio veikėjo vardas?

Kokią šeimą turėjo Artemas?

Ar berniukas norėjo eiti į mokyklą? Kodėl?(Berniukas labai mylėjo savo mamą ir nenorėjo eiti į mokyklą tik todėl, kad bijojo mamą palikti vieną, bijojo, kad „ji jo nelauktų ir numirtų iš ilgesio“.)

Kas atsitiko, kai Artemui buvo septyneri metai.

(p. 137-138) pagal vaidmenis skaitant ištrauką „Berniuko pokalbis su mama“

Su kokia intonacija skaitysime? Pabandykite perteikti savo balsu vidinė būsena herojai, prisiminkite save, kai pirmą kartą ėjote į mokyklą.

Ko jis paklausė mamos prieš išvykdamas? (Įsitikinkite, kad ji jo laukia)(3 skaidrė)

„... graudus ir dėmesingas vaiko žvilgsnis reiškė nuolatinę jo baimę;

jis tarsi sakydavo: mama, visada gyvenk su manimi, niekada nemirk.

Kokį įsakymą davė mama?(Klausyk mokytojo, ji bus tavo mama mokykloje)

Kodėl Artemas nenorėjo sutikti su motinos žodžiais?

(Jis negalėjo įsivaizduoti kitos moters kaip motinos)

Koks Artiomas ir jo motinos troškimas kilo toliau vienas?(Jie abu norėjo namo)

Kodėl jie negrįžo?(Jie abu suprato, kad turi eiti mokytis)

(Parodykite, kokie išbandymai teko Artiomui?)

Ar manote, kad jis niekada nevaikščiojo šia gatve? Tada kodėl jam viskas atrodo svetima ir priešiška?(Jis ėjo daug kartų, bet ne vienas, o su mama, o dabar eina vienas, ir viską mato kaip svetimą, pavojingą ir baisų)

Prisiminkime L. Tolstojaus kūrinį, kuriame autorius pasakoja apie į mokyklą pabėgusį mažą berniuką. – Koks kūrinio pavadinimas?(Philippokas )

Koks buvo pagrindinio veikėjo vardas?(Philippokas )

    Fizik. minutę (4 skaidrės muzika).

Siūlau šiek tiek pailsėti. Atsigulkite ant rankos ir klausykite, kas ir kam gali dainuoti šią dainą? (Anna German „Lopšinė“)

6. Dirbkite su turiniu.

Kaip mokytoja susipažino su Artiomu mokykloje?

- Kokią meninę techniką naudoja autorius?

(palyginimas „kaip mažas“)

Kodėl Artemas joje jautėsi mylimas žmogus? (Ji kvepėjo šilta duona ir sausa žole, kaip jos mama)

Kodėl Artemas neklausė mokytojo?(Jis galvojo apie savo mamą)

O kaip Apolinarija Nikolajevna reagavo į jo nedėmesingumą?(Nebariau, supratau, kad jis pirmą kartą mokykloje. Jaučiau jo nerimą.)

Kokiais žodžiais mokytojas pradėjo mokyti Artiomą skaityti ir rašyti?(Mama, Tėvynė)

Kodėl? Kokias patarles žinai? (Duona, žemė, tėvynė, motina yra tai, be ko žmogus negali gyventi.) (Vienas vyras turi motiną, vienas ir Tėvynę)

Raskite ir perskaitykite ištrauką, kurioje aprašoma, kaip berniukas pradėjo uoliai mokytis skaityti ir rašyti.(p. 142)

(5 skaidrės numeris)

Kokias savybes turėtų turėti mokytoja, kad ji būtų laikoma mama?Apibūdinkime mokytoją, kokia ji buvo?

    Gerai

    protingas

    mąslus

    kvepiantis

    sunkiai dirbantis

    patiriantis

    dėmesingas

    nuoširdus

( Artiomui mokytojas patiko. Jis rado joje palaikymą. Berniukas suprato, kad dabar turi dvi mamas: vieną namuose, o kitą mokykloje.)

    Grupinis darbas. Teksto dalių dramatizavimas.

Prisimeni, kokį tekstą galime pastatyti? (IN literatūrinis kūrinys turi būti personažai, veiksmas, dialogas). Naudojami kostiumo elementai: skarelė, kepurė ir kt.

Vaikai suskirstomi į grupes ir vaidina teksto dalis:

    Berniuko pokalbis su mama.

    Susitikimas su „siaubingais“ gyvūnais.

    Artemas pirmoje pamokoje.

    Mokytojas ir berniukas.

    Sūnus grįžo namo.

Grupės koncertuoja. Vaikai tekstą skaito „pagal vaidmenis“, pasitelkdami teatralizacijos elementus.

Išklausykite pasakojimo dalį, kuri neįtraukta į vadovėlį.

(skaidrės numeris 7)

Ir Artiomas lange pamatė juodą jaučio galvą. Jautis viena kruvina akimi pažvelgė į Artiomą ir nuėjo į mokyklą.

- Motina! – sušuko Artiomas.

Mokytoja sugriebė berniuką ir prispaudė prie krūtinės.

- Nebijok! - Ji pasakė. „Nebijok, mano mažute. Aš tavęs jam neatiduosiu, jis tavęs nelies.

- Wu-u-u! sušuko jautis.

Artiomas apsivijo rankomis Apolinarija Nikolajevna kaklą, o ji uždėjo ranką jam ant galvos.

- Aš vysiu jautį.

Artiomas netikėjo.

– Taip. Ir tu ne mama!

- Mama!... Dabar aš tavo mama!

- Ar tu vis dar mama? Mama yra ten, o tu, tu čia.

- Aš vis dar. Aš vis dar tavo mama!

Kodėl Artiomas netikėjo, kad mokytojas gali nuvyti jautį? (Maniau, kad tai gali padaryti tik mama)

Suteikime žodį mūsųtyrinėtojai

8. Apibendrinimas

Skirtingais gyvenimo laikotarpiais žmogus skirtingai jaučia meilę mamai, poreikį būti šalia jos.

Kodėl tau reikia artumo su mama?

Vaikinai, per pamoką aš jus įvertinau, o dabar noriu, kad įvertintumėte mane.(Klausimai užrašyti ant lentos.)

1. Kiek Artemui metų?

2. Kur per pamoką sėdėjo Artemas?

3. Kokie buvo pirmieji žodžiai, kuriuos parašė berniukas?

4. Kokiu žodžiu mokytoja pagyrė Artiomą už darbštumą ir gražų rašymą?

5 . Kodėl Artiomas anksti ryte pradėjo ruoštis į mokyklą?

Apžiūra (9 skaidrės numeris)

Patikrintitavo atsakymus. Kas padarė klaidų?

Vaikinai, ačiū už pamoką, įrašykite savo pažymius į savo dienoraščius. Man labai patiko dirbti su jumis. Esate protingas, protingas, dėmesingas.

Ir jei manai, kad šiandien mes su tavimi palaikome dialogą, jei man pavyko tave užkariauti, tu pajutei, kad aš tauvis dar mama – parodyk man signalą, kaip parodyta ekrane.(skaidrės numeris 10)

9. Refleksija

Užbaikite sakinį.

Pamokoje…

Aš suprantu…

Man tai patinka…

Aš sužinojau…

Noriu…

Įvertinimas.

10. D/Z aš siūlau sugalvok istorijos tęsinį namuose.

PAMOKOS PLANAS

Vardas: Balandinskaya Jekaterina Vladimirovna

Darbo vieta: savivaldybė švietimo įstaiga"Vidutinis Bendrojo lavinimo mokyklos Nr.21, Engelsas Saratovo sritis.

Pareigos: mokytojas pradinė mokykla.

Tema: literatūros skaitymas

Vadovėlis: L. A. Efrosinina

Pamokos tema: „E. Permė. Aitvaras".

Pamokos tipas: pamoka „naujo atradimas“

Pamokos tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams suprasti ir suvokti naują informaciją.

Švietimo

forma:

- idėjos apie literatūros žanrus;

Švietimo

- lavinti kalbą (gebėjimą formuluoti mintis žodžiu), mąstymą (nustatyti analogijas; apibendrinti ir klasifikuoti pagal požymius);

- ugdyti gebėjimus planuoti savo veiklą, koreliuoti pamokoje atliktus darbus su ankstesniu planu, vertinti veiklos rezultatus;

Švietimo

- ugdyti tikslumą;

- formuoti gebėjimą dirbti poromis, klausytis ir suprasti kitų kalbą, kartu susitarti dėl elgesio ir bendravimo taisyklių.

Mokymo metodai: sisteminės veiklos metodas, probleminio mokymosi metodas (probleminės situacijos sprendimas), IKT.

Organizavimo formos pažintinė veikla studentai: priekinė, garinė, individuali.

Reikalinga techninė įranga (mokymosi priemonės): vadovėliai, darbo sąsiuviniai, kompiuteris, projektorius.

Pamokos struktūra ir eiga:

Pamokos etapas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Apsisprendimas veiklai.

- Labas rytas ir geros dienos!

Pamoką pradėsime su šypsena.

Kokiai pamokai esate pasiruošęs?

Ką mes veikiame šiose pamokose?

Vaikai šypsosi vienas kitam.

- Į literatūrinis skaitymas.

Skaitome, atsakome į klausimus, analizuojame.

Reguliavimo (gebėjimas numatyti būsimą darbą)

Asmeninė (motyvacija kryptingai pažintinei veiklai)

Žinių atnaujinimas. Ištaisyti veiklos sunkumus.

Užduotis – palyginti kūrinio pavadinimą ir autorių.

Vaikai turi susirasti papildomą darbą.

Kuriame skyriuje skaitėme šias istorijas?

Kodėl jis vadinamas šiuo skyriumi?

Koks turėtų būti naujas kūrinys, jei jis yra tame pačiame skyriuje?

Ką reikia padaryti, kad sužinotum, ko kūrinys moko?

Geras arklys - Plyatskovskis

Čiuožykla - Oseeva

Apie tai, kam Vovka mokosi - Golyavkinas

- „Mokytis proto“

Pavadinimas lieka „Aitvaras“

Pamokos.

Veiklos planavimas.

Kognityvinis (gebėjimas iš diagramų išgauti informaciją, pateikiama diagramos pavidalu)

Ugdymo užduoties išdėstymas.

Informacija apie Permyak sukūrimą.

Pabandykite pagal pavadinimą nuspėti, apie ką šis tekstas.

Iš ko padaryta gyvatė?

(iliustracijos)

Vaikų pasisakymai.

Prielaidos.

Reguliuojantis (gebėjimas vertinti mokymosi veiklą pagal užduotį, planuoti veiklą)

Projekto kūrimas, kaip išbristi iš sunkumų („atradimas“).

Žodyno darbas (tekste žodžiai paryškinti, žodynas apačioje).

Sunkiai įskaitomi žodžiai (pabraukti).

Mokytojo skaitymas. Aš perskaitysiu tekstą, jūsų užduotis yra prisiminti informaciją apie gyvatę.

Apie ką šis tekstas?

Ką sužinojote apie aitvarą?

Darbas sąsiuvinyje.

Kokiu oru leidžiami aitvarai?

Bastas, malksnos.

Trūko, plazdėja.

Iš ko padaryta gyvatė.

Įrašyti medžiagas.

Su lengvu vėjeliu.

Kognityvinis (gebėjimas naršyti vadovėlyje, gebėjimas daryti išvadas remiantis objektų ir veiksmų su jais analize)

Vaikų skaitymas. Jūsų užduotis yra nustatyti žanrą, pagrindinę idėją, prisiminti kūrinio herojus.

Koks kūrinio žanras? (įrodyti)

Kas yra pagrindiniai veikėjai? (modeliai)

Viršelio modelis.

Kokia pagrindinė istorijos mintis?

Istorija.

Berniukai. Vaikai.

Išleidimo versijos. Fiksavimas.

(šis darbas moko būti:

Malonus

DRAUGUS)

Bendravimas (gebėjimas išklausyti ir suprasti kitus, dirbti poromis)

Mokytojas išskiria semantinis versija iš funkcijų herojai.

Galimos medžiagos berniukams. Vaikų atsakymų eigoje skaidrėje.

Iliustracijos darbas.

Kaip manote, koks yra pirmojo berniuko vardas?

- Raskite įrodymą tekste.

Kas yra centre? Įrodyk.

Koks trečio berniuko vardas?

Įrodykite pateiktas versijas.

Lentelės pildymas sąsiuviniuose.

(dirbti porose)

Herojai yra apibrėžti.

Kognityvinis (gebėjimas atpažinti objektų esmę, ypatybes)

Kognityvinis (gebėjimas naršyti vadovėlyje)

Reguliavimo (gebėjimas daryti prielaidas remiantis vadovėlio medžiaga)

Pirminis konsolidavimas su tarimu išorinėje kalboje.

Kieno versija nepatvirtinta?

Ar jūsų versija pasikeitė? Kaip?

Kas nepasikeitė? Kodėl? Įrodyk.

Ką berniukai turėjo daryti? SKAIDYTI (visi kartu)

Kokia pagrindinė mintis?

Dirbkite su patarlėmis: pasirinkite tekstui tinkamą.

Kuris gyvenimo situacijos ar gali pasakyti, kada tau tai atsitiko?

Kaip tęstumėte istoriją?

Tvirtinimas (minusas-pliusas).

Teiginiai-apibendrinimai.

Dirbti porose. Įrodykite pasirinkimą.

Vaikų pasakojimai.

Dirbti porose.

Komunikabilumas (gebėjimas dirbti poroje)

Veiklos atspindys.

Ką padarėme, kad sužinotume, ko moko istorija?

Man buvo įdomu…

Aš galiu…

Man buvo sunku...

Man patiko darbas... (klasės draugas)

Savigarba. sėkmės linijos.

Prielaidos buvo padarytos

analizavo tekstą: išskyrė pagrindinius veikėjus, nustatė jų santykių pobūdį, užpildė lentelę.

Jei originali versija buvo teisinga - žalia lustas, jei neteisinga - raudona.

Reguliuojantis (gebėjimas mąstyti), asmeninis (gebėjimas išreikšti savo emocijas)

Svetainės redaktoriai neatsako už straipsnio turinį šioje skiltyje.

Literatūrinio skaitymo pamokos planas 1 klasėje „Garsai [g], [g ’], raidės G, d, garsai [d], [d ’], raidės D, d Skirtumas yra žodis – skiemuo. skambučiai"

2013 Pamoka pagal L.V. Zankovas.

Tikslas: supažindinti su juos žyminčiais garsais ir raidėmis, išmokti atskirti skiemenį nuo žodžio.

Užduotys:

1. Išmokite atskirti skiemenį nuo žodžio.
2. Pažintis su užkeikimais – rusų liaudies meno žanru.
3. Lavinti kalbą, mąstymą, atmintį, dėmesį.
4. Įskiepykite meilę skaitymui.

Įranga:

Kompiuteris, ekranas, projektorius.
. Nechaeva N.V., Belorusets K.S. ABC: raštingumo vadovėlis 1 klasei.
. Nechaeva N.V., Belorusets K.S. Aš skaitau. Sąsiuvinis skaitymui prie „ABC“ Nr.2.

1. Darbas prie temos.

1) Pažintis su garsais [g], [g ’] ir raidėmis G, g.

Šiandien tęsiame ekskursiją po zoologijos sodą. (2 skaidrė)

Paslaptis.Jis iškilmingai eina per pievą, Išeina iš vandens sausas, Avi raudonus batus, Duoda minkštus antklodžių užvalkalus.(žąsis)

Kaip žąsis kaukiasi? (ha-ha-ha)

Pavadinkite pirmąjį garsą laimikiuose. kas jis toks?

Žąsiai pažvelgė į voljerą - begemotas. Kodėl? Juk sutikome jį voljere su raide b? (3 skaidrė)
– Kuo garsai [g] ir [g '] panašūs?
– Pažintis su laišku. (4 skaidrė)
- Pavadinkite žodžius, kuriuose yra garsų [g] ir [g '].
Kaip atrodo raidė g? (5–6 skaidrės)

Raidė "G" yra graži!

Tai „B“ – nėra pilvo.

Skiemenų ir žodžių skaitymas (7 skaidrė)

ha kalnas
oji galva
Gu Galina
gi daug
gee grybai

Žodžių skaitymas, skirstymas į skiemenis, kirčiavimas.
Kuo skiemuo skiriasi nuo žodžio? Kokio žodžio trūksta?
2 stulpelių spausdinimas sąsiuvinyje. Kuris žodis gali būti parašytas neteisingai?

Fizminutka.

Sūpynės, suktis
Ištieskite, išsitieskite
Atsisėsk, atsisėsk
Vaikščioti, vaikščioti.
Atsistok ant kojos piršto, ant kulno,
Šokinėkite ant pritūpimo
Dabar giliai įkvėpkite
Sėdėkite tiesiai, nekelkite triukšmo.
Sutvarkyk viską.

2) Pažintis su garsais [d] ir [d '], raidėmis D, d.

Keliauk po zoologijos sodą su mumis... (8 skaidrė)

Paslaptis. Ežiukas išaugo 10 kartų, pasirodė ... (kiaulė)

O kas atsiskaitė su kiaulyte?

Paslaptis. Miške, čiulbant ir švilpiant, beldžiasi miško telegrafas: „Puiku, strazdo bičiuli! Ir ženklai...(mednis) (9 skaidrė)

Ką bendro turi žodžiai dygliakiaulė ir genys? Kas tai per garsas?

Kam genys atsiuntė telegramą? Kas yra 1 garsas? Kuo garsai [d] ir [d "] panašūs? Kuo jie skiriasi? (10 skaidrė)

Įvadas į raides. (11 skaidrė)

Pavadinkite žodžius, kuriuose yra šie garsai.

Žodžių ir skiemenų skaitymas. (12 skaidrė)

prieš namą
taip rūkyti
dy ąžuolas
doo šuo
di metai

Užbaigti žodžių skiemenys. Kuo panašūs žodžiai 2 stulpelyje? Kokio žodžio trūksta?

2. Tvirtinimas.

Darbas su vadovėliu 44

1) Susipažinimas su invokacijomis. (13–15 skaidrės)
Pamokoje išmokstame pirmąjį skambutį.
Invokacijose pabraukite raides G, d, D, d.

2) Darbas su schemomis. Žodžių žąsys, grybas, sofa spalvinimo schemos.

3) Pabraukite žodžius, užpildykite žodžių skiemenis:

Dūmų kelias gu tikslas tavyje buvo zhu gyveno žiemą

3. Apatinė eilutė. (16 skaidrė)

Ką naujo išmokote pamokoje?

Prekė: literatūrinis skaitymasData: 2016-03-04

Tema. A.L. Barto „Išsiskyrimas“, „Teatre“.

Tikslas: supažindinti mokiniusapie eilėraščiusA.L. Barto „Išsiskyrimas“, „Teatre“,plėsti žinias apie poetės gyvenimą ir kūrybą; lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, vaizduotę, fantaziją;ugdyti gebėjimą reikšti savo nuomonę, įrodyti, išklausyti ir išgirsti pašnekovą; ugdyti pagarbą priešingoms nuomonėms, atsakomybės jausmąuž tavo veiksmus ir žodžius.

Pamokos tipas: sujungti.

Pamokos forma: kelionės (teatras)

Įranga: pristatymas pamokai, knygos su A.L. Barto už parodos organizavimą, spalvų korteles, bilietus, programas.

Literatūra: Literacinis skaitymas 3 langeliai. 2 valandos L.F. Klimanovas, V.G. Goretskis2-asis leidimas – Švietimas, 2015 m. - 223 p.,

Pamokos laikas.

    Klasės organizavimas.1 minutė.

    1. Įvadas į teatrą. (Pokalbis)5 minutės.

    Kalbos treniruotė.3 min.

    Namų darbų tikrinimas.5 minutės.

    Darbas pamokos tema.15 minučių.

    . 12min.

    Atspindys.2 minutės.

    Pamokos rezultatas (vertinimas).1 minutė.

    Namų darbai.1 minutė.

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU

    Klasės organizavimas. 1 skaidrė)

Suskambo linksmas varpas

Jis kviečia visus į pamokas.

Nagi, vaikai, ar visi pasiruošę?

Pradedame laiku.

Sėdėkime visi ramiai.

Nepertraukkime tylos.

Visi pasiruošę klausytis

Dabar pradėsiu pamoką.

- Sveiki bičiuliai. Šypsokitės vieni kitiems ir palinkėkite geros nuotaikos. Dabar sėsk, pradėkime pamokąliteratūrinisskaitymas. Jei atidžiai manęs klausysitės, šiandien sužinosite daug įdomių dalykų.

Vaikinai, kuris iš jūsų atspėjo, kad mūsų pamoka šiandien bus neįprasta? Kaip manai, kur mes šiandien eisime? (Į teatrą). Kaip mes galime patekti į teatrą? (Turime nusipirkti bilietus). Šiandien – maža dovana tau. Dovanojame bilietus į mūsų nepamirštamą literatūrinį vakarą. Ir skaitykite, kam bus skirtas mūsų „Literatūrinis vakaras“? (Teisingai. A.L. Barto). Ar visi užėmėte savo vietas? Mintimis surengsime trumpą ekskursiją į teatrą. Kad žinotume, kas mūsų laukia literatūros vakare, siūlau susipažinti su programa. Šiandien būsime ir aktorių, ir žiūrovų vaidmenyje. (2 skaidrė)

1. 2. Pažintis su teatru. (Pokalbis)

Vaikinai, ar kas nors iš jūsų buvote teatre?

Kodėl žmonės eina į teatrą? (Kultūros plėtra, poilsis).

Kokius mūsų miesto teatrus pažįstate? (Drama, opera ir baletas, lėlių teatras).

- Kaip paprastai sakoma, kur prasideda teatras? (nuo pakabos).

Žiūrovai įeina į salę ir ką jie veikia? (parodyti bilietus)

Tada jie nusivelka viršutinius drabužius ir eina į auditoriją. Raskite eilutę su nurodytu numeriu ir atsisėskite.

Kaip praeiti pro sėdinčius žiūrovus? (atsižvelgus į juos).

Kur žiūrovai gali sėdėti teatre? (prekystaliuose).

Jis yra scenos lygyje.

Kokios dar vietos yra teatre? (už parterio ant paaukštintos platformos pastatytas amfiteatras, virš jo – balkonas).

Kaip vadinasi spektaklio sritis? (scena).

Kaip vadinasi prieš publiką atsiveriančios užuolaidos? (užuolaida).

Ar vadinamos šoninės užuolaidos? (užkulisiuose).

Gerai, pakalbėkime šiek tiek apie teatrą.

2. Kalbos apšilimas.

    1. Kompleksas kvėpavimo pratimai— Kas ir kaip? (skaidr.)

Kad kalbėtų taisyklingai, išraiškingai ir gražiai, kiekvienas aktorius prieš lipdamas į sceną praveda daug repeticijų. O dabar šiek tiek apšildysime savo artikuliacinį aparatą. Visus savo veiksmus atliksime užkulisiuose. Pasiruošę? Aš parodysiu tau kvėpavimo pratimus, o tu kartosi paskui mane. Taigi, kartu su manimi.

Kaip mes juokiamės?

"Ha cha ha..."

Kaip iš baliono išeina oras? (įkvėpkite ir iškvėpkite iki galo)

"S - s - s..."

Pūskite ant kiaulpienės

"F - f - f ..."

2.2. Darbas su stenografija. (skaidr.)

- Skaitykite patyspaglostyti.

Juodvarnis juodai aušrai padovanojo kekę mėlynių.

Juodasis žiobris skabė mėlynes, tik įsivaizduokite, juodesnis netapo.

Ar jums patiko frazė?

Koks garsas kartojasi? (Garsas [h].)

Skaitykite lėtai, greitai, išraiškingai.

3. Namų darbų tikrinimas.

O dabar jūs ir aš, kaip tikri aktoriai, vaidinsime scenoje. Raiškiai skaitykite poeziją. O kas man pasakys šių nuostabių eilėraščių poeto vardą? (S.Ya. Marshak).

Pasakyk man, kuo jie panašūs?(kalba apie gamtą)

Ir dabar kai kurie vaikinai skaitys mums šias eilutes.

Kaip vertiname aktorių pasirodymą scenoje?

( Vaikai vertina vienas kito skaitymą, plojimus ).

4. Darbas pamokos tema.

Taigi mūsų „Literatūrinis vakaras, skirtas A.L. Barto.

Plojimais sveikiname savo vedėjus Fominą Poliną ir Khadžinovą Artiomą.

4.1. Pasakojimas apie A. L. gyvenimą ir kūrybą. Barto (skaidr...)

Agnia Lvovna Barto gimė veterinarijos gydytojo Levo Nikolajevičiaus Volovo šeimoje 1906 m.

Agnija Barto nemėgo prisiminti savo vaikystės. Šeima gyveno tipišką tiems laikams protingą gyvenimą: namus Pradinis išsilavinimas, prancūziškos, oficialios vakarienės su ananasais desertui.

Meno gerbėjas Levas Nikolajevičius savo dukters ateitį matė balete. Agnia stropiai vertėsi šokiais, tačiau didelių gabumų šioje veikloje neparodė. Anksti pasireiškė kūrybinė energija, nukreipta kita linkme – poetine. Poezija ji susidomėjo sekdama mokyklos draugus.

1925 metais devyniolikmetė Agnija Barto išleido pirmąją savo knygą – „Kinietė Wang Li“.

Per Didžiąją Tėvynės karas Agnios Lvovnos šeima apsigyveno Sverdlovske.Ji dirbo tekintoja fabrike. 1942 m. ji išėjo į frontą kaip fronto korespondentė.

Į sostinę Bartą ji grįžo 1944 m.

Agnia Lvovna daug eilėraščių skyrė savo dukrai Tatjanai. O atėjus anūkui Volodijai, ji parašė nemažai eilėraščių: „Vovka yra maloni siela“.

A. Barto dažnai buvo galima išvysti tarp vaikinų. Ji lankėsi mokyklose, lankė pamokas, susitikdavo su savo skaitytojais vaikų bibliotekose. Dažnai ateidama į spektaklius Agnija Barto siūlydavo: „Mieli vaikai, aš perskaitysiu tik pirmąją eilutę, o jūs patys tęsite visa kita“. Nebuvo atvejo, kad vaikinai neprisimintų eilėraščio.

A. Barto visą savo gyvenimą paskyrė vaikų poezijai ir paliko mums daug nuostabių eilėraščių.

4.2. knygų paroda .

A.L. Barto daug rašė. Jos darbai kaupiami kolekcijose ir atskirose knygose.

Kokius A. L. Barto eilėraščius žinai? (vaikai deklamuoja eilėraščius pagal knygų iliustracijas)

Ohom ir kam ji rašo poeziją? (vaikų atsakymai)

4.3. Darbas prie eilėraščio „Teatre“.

4.4. Teksto numatymas .

Dabar, vaikinai, pažiūrėkime į eilėraščio iliustracijas. 113-115. Kaip manote, apie ką poetė galėtų jame parašyti. (atsako studentas).

Žodyno darbas.

Darbo tekste susidursite su žodžiais, kurių reikšmę dabar išsiaiškinsime.

Perkūnija – staiga ir stipriai nuaidėjo; griaudėjo.

Pasiklausykite A. Barto eilėraščio. (Mokytoja skaitoeilėraštis.)

Ar teisingai atspėjote, apie ką bus šis eilėraštis?

    1. Eilėraščio analizė.

Kiekvienas aktorius, prieš vaidindamas scenoje, ilgai ir kruopščiai repetuoja savo vaidmenį. Kad jam pasisektų, jis turi išgyventi šį vaidmenį, būti juo persmelktas (suvokti, suprasti). Taigi dabar mes analizuosime savo eilėraštį su jumis, kad galėtume su juo perskaityti teisinga intonacija, išraiškingai.

Raskite eilutes, bylojančias apie didelį norądevochki patekti į teatrą.

Skaitykite apie tai, ką merginos matė teatre.

    Kas atsitiko vienai iš merginų? Skaitykite apie tai.

    Perskaitykite, kaip jie ieškojo numerio.

    Ar manote, kad Barto smerkia merginas ar su malonia šypsenaar tai jiems ką nors sako?

    Ar šis eilėraštis juokingas, juokingas ar liūdnas?

paaiškinimassiūlas.

    1. Mokinių išraiškingas eilėraščio skaitymas.

Kūno kultūra (pertrauka)

(Pertrauka - tarp veiksmų ).

4.7. Žaidimas "Pantomimos"

Mes transformuojamės į aktorius. Man reikia 3 dalyvių, kad dalyvautų šiame rinkinyje. Vienas autorius ir 2 aktoriai, kurie veiksmus scenoje parodys be žodžių. Ar visi prisimename elgesio teatre taisykles? Ir taip mes pradedame.

(Vienas iš mokinių skaitys eilėraštį, o du mokiniai parodys (atliks veiksmus).) (Pantomima-scenos meno rūšis, kurioje pagrindinė meninio vaizdo kūrimo priemonė yra plastika Žmogaus kūnas, nenaudojant žodžių).

5. Žinių supratimas, apibendrinimas ir sisteminimas .

5.1. Darbas prie eilėraščio „Atsiskyrimas“ .

Vaikinai, šiandien mes susitiksime ir analizuosime dar vienąeilėraštisA. Barto.

- Ką tau reiškia žodis išsiskyrimas? (Pareiškimainiya vaikai, aiškinimas žodyne. (atsiskyrimas -gyvenimas toli nuo artimųjų.)

- Ar kada nors išbuvote namuose be mamos, bet ne kelias minutes ar valandas, o kelias dienas ar savaites?

- Ar buvo lengva išgyventi išsiskyrimą su mama?

- Lygiai taip pat sunku buvo Agnios Lvovnos eilėraščio herojei būti be motinos. Apie tai – eilėraštis „Išsiskyrimas“.

- Atidarykite savo vadovėlius į 112 puslapį ir pažiūrėkite į eilėraščio iliustracijas. Kas bus eilėraščio herojus? Ką galite pasakyti apie šį vaikiną?

1) Leksikos darbas.

Darbo tekste susidursite su žodžiais, kurių reikšmę dabar išsiaiškinsime. Šie žodžiai yra ekrane.

    Vaikai, perskaitykite pirmą žodį.

    Gama Kaip jūs suprantate šio žodžio reikšmę?

(Gama – tai muzikos garsų seka, išdėstyta kylančia arba mažėjančia kryptimi).

    Vaikai skaito antrą žodį.

    Verslo kelionė Kaip jūs suprantate šio žodžio reikšmę? (Oficiali užduotis, susijusi su kažkur išvykimu).

Kas yraPryluky ? (miestas) Tiesa, tai miestas, esantis Ukrainoje, Černigovo srityje.

- Pakentėkime šiek tiek - šiek tiek, šiek tiek - šiek tiek.

2) Darbas su eilėraščio tekstu.

Dabar skaitysiu eilėraštį. Ar žiūrite, klausotės ir tada pasakote, ar užjaučiate berniuką?

Mokytojas išraiškingai skaito eilėraštį.

    Ar tau patiko eilėraštis?

    Kokią nuotaiką jumyse sukėlė eilėraštis?(Liūdna, liūdna.)

    Ar užjaučiate vaikiną?

    Kodėl?

O dabar skaitome dalimis, kad gerai prisimintumėte. (7 žmonės)

3) Teksto analizė

1) Kieno vardu eilėraštis parašytas?

2) Perskaitykite sau pirmąjį ketureilį ir pasakykite, ką berniukas padarė dėl savo motinos?

Perskaitykite antrąjį ketureilį, ką darė berniukas?

Perskaitykite trečią ištrauką ir pasakykite, ką dar berniukas padarė dėl savo motinos?

Vaikinai, jūs įvardijote 6 dalykus, kuriuos berniukas padarė dėl savo motinos.

Pažvelkite į pirmą nuotrauką. Kas jame parodyta?

(Berniukas valgo morkas, bet ne tik valgo, valgo daržoves ir vaisius, kuriuos duoda mama, o vaisiuose yra vitaminų, reikalingų vaikų augimui ir sveikatai. Tai morkos, burokėliai, obuoliai).

Dabar pažiūrėkime į antrą paveikslėlį, ką jis rodo? Raskite atsakymą į šį klausimą tekste. Teisingai.

Dabar pažiūrėkime į trečią paveikslėlį, ką jis rodo?

Viskas, ką mes išvardijame, yra tai, kai mama buvo namuose.

3) Kur dabar yra mama? Skaityti.

4) Ar pasikeitė berniuko gyvenimas po motinos išvykimo? (atidėti gama)

Kaip kitaip? (žiūri į televizorių)

Vaikinai. Jis sėdėjo prie televizoriaus tiek, kiek norėjo, ir tai kenkia jo regėjimui. Televizorių reikia žiūrėti tam tikru laiku ir žiūrėti vaikiškas laidas.

Ką jis matė per televiziją? (Čia viena aktorė vaikšto su mamos šukomis)

Ką Agniya Barto turi omenyje sakydama šias eilutes?

Pažiūrėkite į paskutinę nuotrauką. Kas jame parodyta?

Pažiūrėkite į jų nuotaiką. Jiems liūdna, nuobodu be mamos.

Perskaitykite eilėraštį iki galo choru.

1) Ką veikia berniukas?

2) Ar berniukas tai daro iš įpročio ar iš nuobodulio?

Aptarkite su vaikais, kad to išmokė mama, kad viską reikia daryti teisingai, gerai ir sąžiningai.

- Rasti veiksmažodžius. Perskaitykite eilėraštį, paryškinkite juos savo balsu.

5.2. Sinchrono kūrimas . (skaidr.)

(Kortelė - Padėk man sukurti sinchviną )

    Raktažodis: išsiskyrimas

    Du būdvardžiai (kas?)

    Trys veiksmažodžiai (ką daro?)

    Vienas sakinys iš 4 žodžių (citata, patarlė)

    Žodis, frazė, susijusi su 1-uoju,sinonimas, išraiškabranginti asmeninį rašytojo požiūrį)

Pavyzdžiui:

1. Išsiskyrimas

2. Ilgas, varginantis

3. Degina, trikdo, kankina

4. „Neišsisiskirk su savo artimaisiais!“ (Išsiskyręs tu myli karštą.)

5. Begalybė (išsiskyrimas su mylimais žmonėmis.)

5.3. Kūrybinis darbas.

Vaikinai, kaip mes galime dirbti su tekstu, kad mūsų ir herojaus nuotaika pagerėtų? ( Pagalvokite apie kitokią eilėraščio pabaigą)

Pabandykite eilėraštį užbaigti savaip (vaikų teiginys neprivalomas).

    Atspindys.

Vaikinai, mūsų ekskursija po teatrą baigiasi.

- ka tu siandien veikei pamokoje? (skaityti, galvoti, kurti, analizuoti)

Mėlyna – buvo sunku, ireltaya - buvo malonu dirbti, man pavyko daug nuveikti,

helena - žinojo atsakymus į visus klausimus.

    Pamokos santrauka.

Taigi, vaikinai, apibendrinkime savo kelionę. Apie kokį rašytoją, poetę kalbėjome? Kokių naujų įdomių dalykų sužinojote? Kokius eilėraščius studijavote? Ko dar tu noriprisiminė? Ar patiko pamoka? Ar pasiekėtes tikslai?Parodyk savo nuotaiką.

8. Namų darbai.

Paruoškite vypįkvepiančios poezijos skaitymas 112-115 p.

Bolšakova E.S.

Mokytojas DGIT Nr.61

Įkeliama...