ecosmak.ru

Plaani abstraktne kirjanduse lugemiseks. Tunniplaan ja kirjandusliku lugemise kokkuvõte

TUNNIPLAAN

Nimi: Balandinskaja Jekaterina Vladimirovna

Töökoht: vald haridusasutus"Keskmine üldhariduslik kool Nr 21, Engels Saratovi piirkond.

Ametikoht: Õpetaja Põhikool.

Teema: kirjanduslik lugemine

Õpik: L. A. Efrosinina

Tunni teema: "E. Perm. Lohe".

Tunni tüüp: tund "uue avastamine"

Tunni eesmärk: luua õpilastele tingimused uue teabe mõistmiseks ja mõistmiseks.

Hariduslik

vorm:

- ideid kirjandusžanrite kohta;

Hariduslik

- arendada kõnet (oskus oma mõtteid suuliselt sõnastada), mõtlemist (analoogiate loomine; üldistamine ja liigitamine märkide järgi);

- arendada oskust oma tegevusi planeerida, tunnis tehtud töid varasema plaaniga seostada, tegevuste tulemusi hinnata;

Hariduslik

- kasvatada täpsust;

- kujundada oskus töötada paaris, kuulata ja mõista teiste kõnet, leppida ühiselt kokku käitumis- ja suhtlemisreeglid.

Õppemeetodid: süsteemne tegevusmeetod, probleemõppe meetod (probleemsituatsiooni lahendamine), IKT.

Organisatsiooni vormid kognitiivne tegevusõpilased: eesmine, leiliruum, individuaalne.

Vajalik tehniline varustus (õppevahendid): õpikud, töövihikud, arvuti, projektor.

Tunni ülesehitus ja käik:

Tunni etapp

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Enesemääramine tegevuse suhtes.

- Tere hommikust ja ilusat päeva!

Alustame oma õppetundi naeratusega.

Milliseks õppetunniks olete valmis?

Mida me nendes tundides teeme?

Lapsed naeratavad üksteisele.

- TO kirjanduslik lugemine.

Loeme, vastame küsimustele, analüüsime.

Reguleeriv (võime ennustada tulevast tööd)

Isiklik (motivatsioon sihipäraseks kognitiivseks tegevuseks)

Teadmiste värskendus. Raskuste parandamine tegevustes.

Ülesandeks on võrrelda töö pealkirja ja autorit.

Lapsed peavad leidma lisatöö.

Millisest rubriigist me neid lugusid lugesime?

Miks seda jaotiseks nimetatakse?

Milline peaks olema uus teos, kui see asub samas jaotises?

Mida peate tegema, et teada saada, mida tükk õpetab?

Hea hobune - Pljatskovski

Liuväljal - Oseeva

Kelle jaoks Vovka õpib - Golyavkin

- "Meele õppimine"

Nimi jääb "lohe"

Õpetlik.

Tegevuse planeerimine.

Kognitiivne (võimalus diagrammidest teavet eraldada, diagrammi kujul)

Õppeülesande avaldus.

Teave Permyaki loomise kohta.

Proovige pealkirja järgi ennustada, millest see tekst räägib.

Millest on tehtud madu?

(illustratsioonid)

Laste avaldused.

Oletused.

Reguleeriv (võime hinnata õppetegevused vastavalt ülesandele planeerige tegevusi)

Projekti koostamine raskustest väljumiseks (“avastus”).

Sõnaraamatutöö (sõnad on tekstis esile tõstetud, sõnaraamat on allpool).

Raskesti loetavad sõnad (allajoonitud).

Õpetaja lugemine. Ma loen teksti, teie ülesanne on meeles pidada teavet mao kohta.

Mille kohta see tekst on?

Mida sa tuulelohe kohta õppisid?

Töö märkmikus.

Mis ilmaga tuulelohesid vette lastakse?

Bast, vöötohatis.

Puudus, lehvib.

Millest on tehtud madu.

Salvestage materjalid.

Kerge tuulega.

Kognitiivne (oskus õpikus orienteeruda, võime teha järeldusi objektide ja nendega tehtavate toimingute analüüsi põhjal)

Laste lugemine. Teie ülesanne on määrata žanr, peamine idee, meeles pidada teose kangelasi.

Mis on teose žanr? (tõesta)

Kes on peategelased? (mudelid)

Kaane mudel.

Mis on loo põhiidee?

Lugu.

Poisid. Lapsed.

Väljalaske versioonid. Fikseerimine.

(see töö õpetab olema:

Lahke

SÕBRALIK)

Suhtlemine (oskus kuulata ja mõista teisi, töötada paaris)

Õpetaja eristab semantiline versioon funktsioonidest kangelased.

Saadaval materjalid poistele. Slaidil laste vastuste käigus.

Illustratsioonitöö.

Mis sa arvad, mis on esimese poisi nimi?

- Otsige tekstist tõendeid.

Kes on keskuses? Tõesta seda.

Mis on kolmanda poisi nimi?

Tõestage esitatud versioone.

Tabeli täitmine vihikutes.

(paaris töötama)

Kangelased on määratletud.

Kognitiivne (oskus tuvastada objektide olemus, omadused)

Kognitiivne (oskus õpikus navigeerida)

Reguleeriv (oskus teha õpiku materjali põhjal oletusi)

Esmane kinnistamine hääldusega väliskõnes.

Kelle versioon pole kinnitatud?

Kas teie versioon on muutunud? Kuidas?

Kes pole muutunud? Miks? Tõesta seda.

Mida poisid tegema pidid? SLIDE (kõik koos)

Mis on põhiidee?

Töötage vanasõnadega: valige teksti jaoks õige.

Milline elusituatsioonid kas saate mulle öelda, millal see teiega juhtus?

Kuidas sa lugu jätkaksid?

Fikseerimine (miinus-pluss).

Väited-üldistused.

Paaris töötama. Tõesta valikut.

Laste lood.

Paaris töötama.

Suhtlemisoskus (oskus töötada paaris)

Tegevuse peegeldus.

Mida oleme teinud, et õppida seda, mida lugu õpetab?

Minu jaoks oli huvitav…

ma saan…

Mul oli raske...

Mulle meeldis töö ... (klassivend)

Enesehinnang. edu read.

Oletused tehti

analüüsis teksti: tõi välja peategelased, määras nende suhte iseloomu, täitis tabeli.

Kui originaalversioon oli õige - roheline kiip, kui vale - punane.

Reguleeriv (võime peegeldada), isiklik (võime väljendada oma emotsioone)

Kirjandusliku lugemise tund

Teema: A. Platonov "Still Mom" ​​(2. õppetund, õppetunni üldistus)

EMC "Venemaa kool"

Klass: 3.

Sihtmärk: jätkata tööd A.P. Platonov "Ikkagi ema";laste teadlikkus jutustuse pealkirja "Ikkagi emme" tähendusest, oskus tunda teose sügavust. Mida tähendab "rohkem"?

Ülesanded:

1. Hariduslik - oskus analüüsida teksti, määrata teksti žanr, kontrollida arusaamise taset, teadmiste sügavust, laiendada assotsiatsiooniruume, nimelt võrrelda teise teosega, meelelisi assotsiatsioone.

2. Arendamine: oskus võrrelda, süstematiseerida, teha järeldusi, arendada kriitiline mõtlemine, suhtlemisoskused; kujundada oma arvamus tekstist arusaamise põhjal

3. Hariduslik - tähelepaneliku, hooliva suhtumise kujunemine vanematesse, lugupidava suhtumise kujunemine õpetajatesse.

Planeeritud tulemused:

teema : tea, mis on dialoog ja kuidas seda kirjas kirjutatakse; leida tekstist dialooge, asendada need episoodide ümberjutustamisel kaudse kõnega, reprodutseerida tekstist episood, säilitades episoodi põhiidee ja teema.

Metasubjekt :

Reguleeriv: sõnastada tunni õpiülesanne, planeerida oma väide; hinnata enda ja kaaslaste ütlusi.

Kognitiivne: tõsta õpetaja soovil tekstist esile vajalikud episoodid; tõsta esile episoodi põhiidee ja teema.

Kommunikatiivne: koostage oma kõnelause eelnevalt kavandatud plaani järgi, reprodutseerige kavandatud ütlus, andes edasi tegelaste tundeid ja oma suhtumist neisse.

Isiklik: teadvustada omandatud oskuse tähendust, mõista, kus see oskus veel kasulik võib olla.

Tunni tüüp: kombineeritud õppetund,kasutades IKT-d.

Tunni tüüp: avatud mõtlemise õppetund, uurimise tund.

Kasutatud meetodid ja tehnikad:

1. Sõnalised meetodid: jutt, selgitus, vestlus, töö õpikuga.

2. Visuaalsed meetodid: vaatlus, illustratsioonide demonstreerimine.

3. Praktilised meetodid: suulised harjutused, kirjandusteose osade dramatiseerimine.

Varustus:

1. Helisalvestus.

2. arvuti,multimeedia projektor, ekraan, esitlus, slaidifilmA. Platonov "Ikkagi ema".

3. Kostüümid või kostüümide elemendid lavastuseks.

4. Emakeel. Õpik algkooli 3. klassile.

Tunniplaan:

Tunni etapp

Aeg

Kokkuvõte etapp

UUD

Organisatsiooniline etapp

1-2

min

Õpetaja julgustab õpilasi koostööle, paneb paika tunni emotsionaalse tausta.

Kaasamine haridusprotsessi.

Kommunikatiivne

Pädevus.

Liigenduse soojendus

2-3

min

Õpilased sooritavad harjutusi, mille eesmärk on arendada veatut, ilmekat lugemist.

Aineõppe tegevused.

Kontrollige D/3

2-3

min

Õpiku ja lastetööde illustratsioonide võrdlus.

Otsingutegevuse oskuste kujunemine.

Teadmiste värskendus

5-6

min

Osaline otsingutegevus, praktiline töö.

Aineõppe tegevused.

Phys. minut

1-2

min

Õpilaste meelelahutus muusika saatel.

Reeglid ja suhtluskultuur.

Töötage sisu kallal

8-9

min

Õpilased vastavad õpetaja küsimustele, "valikuline" lugemine.

Aineõppe tegevused.

Teksti dramatiseerimine

8-9

min

Lapsed jagunevad rühmadesse, valmistavad ette tekstist dramatiseeringu, räägivad teistega

õpilased.

Kõik rühmad osalevad töö tulemuste arutelul.

Grupis töötamise oskuse kujundamine, teiste tööd hindama määratud kriteeriumide järgi.

sotsiaalne pädevus.

Kokkuvõtteid tehes

5-6 min

Õpilased hindavad oma sooritust tunnis.

Enesehinnangu kujundamine, tehtud tööde analüüs.

Peegeldus

2-3 min

Õpilased väljendavad oma suhtumist tunnisse

Motivatsiooni peegeldus, suhtlustegevuste viisid.

Kodutöö

1-2 min

Õpetaja selgitab kodutöö

Prognoosimine.

Tunni kokkuvõte:

    Organisatsioonihetk (slaidi number 1 muusika)

Istuge mugavalt, lõdvestuge, kujutage ette, et päikesekiir on teie pead puudutanud. Sa tunned tema soojust, nagu soe ema käsi, mis su juukseid silitab. Ütle endale: tunnen end soojalt ja rahulikult.

2. Liigenduse soojendus

Tänaval imeline aastaaeg - kevad. Hingake sisse kevadise värskuse lõhna. Kujutage ette, et esimene vihmapiisk langes teie peopesale, puhuge see ära.

Ekraanil: ... Selge naeratusega natuur (slaid number 2)

Läbi unenäo kohtub aasta hommik....

Lugege ilmekalt.

Kui imeline hea elu! Nagu mosaiik, koosneb see erinevatest muljetükkidest. Tänases tunnis jätkame tööd Andrei Platonovitš Platonovi loominguga"More Mom", mille ta pühendas oma esimesele õpetajale.

Meie ülesanne on mõista, mida tähendab ema meie igaühe jaoks ja milline on õpetaja roll teie igaühe elus.

    d\z kontrollimine.

Vaata teose huvitavat pealkirja “Still Mom”.

Mis on ema teine ​​nimi? Proovime leida samad tüvisõnad sõnale ema.

emme

emme

emme

Ema

Vastame lk 143 õpiku teksti järel küsimustele #1.

Kodus olid kunstnikud ja joonistas illustratsiooni teosele "Still Mom". Otsustasin teie joonistustele nimed panna

"Seis, hetk..."

Mida või keda sa oma joonistustel kujutad?

Jah, te olete head vaatlejad. Mulle väga meeldisid su joonistused, loodan, et kingid need mulle.

Laste joonistuste näitus tahvlil.

    Teadmiste aktualiseerimine.

Millisesse žanri loetud teos kuulub? (lugu)

Miks sa nii otsustasid? Tõesta seda.(kõik sündmused järgnevad üksteise järel, on süžee)

Pöörame ringi To seletav sõnastik vene keel

S. I. Ožegov ütles, et lugu on ...(laps loeb)

Kas nõustute väitega, et kool on teine ​​kodu? Miks?

- Ma teen uuesti ettepaneku. saate naasta maailma, kus elavad selle huvitava loo kangelased

Mis on selle loo peategelase nimi?

Milline perekond oli Artemil?

Kas poiss tahtis kooli minna? Miks?(Poiss armastas oma ema väga ega tahtnud kooli minna ainult sellepärast, et kartis ema üksi jätta, kartis, et "ta ei oota teda ja sureb igatsusse.")

Mis juhtus, kui Artem oli seitsmeaastane.

(lk 137-138) lugedes rollide kaupa lõiku “Poisi vestlus oma emaga”

Millise intonatsiooniga me loeme? Proovige oma häälega edasi anda sisemine olek kangelased, pidage meeles ennast, kui esimest korda kooli läksite.

Mida ta emalt enne lahkumist küsis? (Veenduge, et ta ootab teda)(slaid number 3)

“... lapse leinav ja tähelepanelik pilk tähendas tema pidevat hirmu;

ta näis ütlevat: ema, ela alati minuga, ära kunagi sure.

Millise käsu andis ema?(Kuulge õpetajale, temast saab koolis teie ema)

Miks ei tahtnud Artem oma ema sõnadega nõustuda?

(Ta ei suutnud ette kujutada teist naist emana)

Mis soov tekkis Artjomil ja tema emal, kui ta üksi kaugemale läks?(Nad mõlemad tahtsid koju minna)

Miks nad tagasi ei tulnud?(Mõlemad said aru, et peavad õppima minema)

(Näidake, millised katsumused Artjomi osaks said?)

Kas sa arvad, et ta pole kunagi sellel tänaval kõndinud? Miks siis kõik tundub talle võõras ja vaenulik?(Ta käis mitu korda, kuid mitte üksi, vaid koos emaga, ja nüüd läheb ta üksi ja näeb kõike võõrana, ohtliku ja hirmutavana)

Meenutagem kas või L. Tolstoi teost, kus autor räägib ühest poisist, kes kooli põgenes. - Mis on teose pealkiri?(Philippok )

Mis oli peategelase nimi?(Philippok )

    Phys. minut (slaidi number 4 muusika).

Soovitan teil veidi puhata. Heitke käele ja kuulake, kes ja kellele võib seda laulu laulda? (Anna German "Hällilaul")

6. Töötage sisuga.

Kuidas õpetaja Artjomiga koolis kohtus?

- Millist kunstitehnikat autor kasutab?

(võrdlus "nagu väike")

Miks Artem end temas tundis? armastatud inimene? (Ta lõhnas sooja leiva ja kuiva rohu järele nagu tema ema)

Miks Artem ei kuulanud õpetajat?(Ta mõtles oma ema peale)

Ja kuidas Apollinaria Nikolaevna tema tähelepanematusest reageeris?(Ma ei norinud, sain aru, et ta oli esimest korda koolis. Tundsin tema ärevust.)

Milliste sõnadega hakkas õpetaja Artjomi lugema ja kirjutama õpetama?(Ema, kodumaa)

Miks? Milliseid vanasõnu sa tead? (Leib, maa, kodumaa, ema on midagi, ilma milleta inimene elada ei saa.) (Ühel mehel on ema, ühel ja kodumaa)

Otsige üles ja lugege läbi lõik, mis kirjeldab, kuidas poiss hakkas usinalt lugema ja kirjutama.(lk 142)

(slaid number 5)

Milliseid omadusi peaks õpetajal emaks pidama?Iseloomustame õpetajat, milline ta oli?

    hea

    tark

    Mõtlik

    lõhnav

    töökas

    kogemine

    tähelepanelik

    siiras

( Artjomile õpetaja meeldis. Ta leidis temas tuge. Poiss mõistis, et tal on nüüd kaks ema: üks kodus ja teine ​​koolis.)

    Rühmatöö. Tekstiosade dramatiseerimine.

Pea meeles, millist teksti saame lavastada? (IN kirjanduslik töö peavad olema tegelased, tegevus, dialoog). Kasutatakse kostüümielemente: sall, müts jne.

Lapsed jagatakse rühmadesse ja mängivad osa tekstist:

    Poisi vestlus emaga.

    Kohtumine "kohutavate" loomadega.

    Artem esimeses tunnis.

    Õpetaja ja poiss.

    Poeg naasis koju.

Rühmad esinevad. Lapsed loevad teksti "rollide kaupa", kasutades teatraliseerimise elemente.

Kuulake seda osa jutust, mida õpikus ei ole.

(slaid number 7)

Ja Artjom nägi aknast härja musta pead. Sõnn vaatas ühe verise silmaga Artjomi poole ja läks kooli.

- Ema! hüüdis Artjom.

Õpetaja haaras poisist kinni ja surus ta rinnale.

- Ära karda! - ta ütles. „Ära karda, mu pisike. Ma ei anna sind talle, ta ei puuduta sind.

- Wu-u-u! poomises härg.

Artjom pani käed ümber Apollinaria Nikolajevna kaela ja naine pani käe tema pea peale.

- Ma hakkan härja taga ajama.

Artjom ei uskunud.

- Jah. Ja sa ei ole ema!

- Ema!... Nüüd olen ma su ema!

- Kas sa oled ikka ema? Ema on seal ja sina, sina oled siin.

- Ma ikka. Ma olen ikka su ema!

Miks Artjom ei uskunud, et õpetaja suudab pulli minema ajada? (Ma arvasin, et ainult ema saab seda teha)

Anname sõna meieuurijad

8. Kokkuvõtete tegemine

Erinevatel eluperioodidel tunneb inimene erineval moel armastust oma ema vastu, vajadust olla temaga lähedane.

Miks sa vajad lähedust emaga?

Poisid, tunni ajal hindasin teid ja nüüd tahan, et te mind hindaksite.(Küsimused on kirjutatud tahvlile.)

1. Kui vana on Artem?

2. Kus Artem tunni ajal istus?

3. Mis olid poisi esimesed sõnad?

4. Millise sõnaga kiitis õpetaja Artjomi töökuse ja ilusa kirjatöö eest?

5 . Miks hakkas Artjom varahommikul kooliks valmistuma?

Läbivaatus (slaid number 9)

Kontrollimateie vastused. Kes tegi vigu?

Poisid, tänan teid õppetunni eest, pange hinded päevikusse. Mulle väga meeldis teiega koos töötada. Oled tark, mõistlik, tähelepanelik.

Ja kui arvate, et meil on täna teiega dialoog, kui ma suutsin teid võita, siis tundsite, et olen teie jaoksikka ema – näidake mulle signaaliga, nagu ekraanil näidatud.(slaid number 10)

9. Peegeldus

Lõpetage fraas.

Õppetunnis…

ma saan aru…

Mulle meeldib see…

Sain teada…

Ma tahan…

Hindamine.

10. D/Z ma soovitan kodus loo jätk välja mõtlema.

Kirjandusliku lugemise tunni konspekt 2. klassis

2. klassi kirjandusliku lugemise tunniplaan loodi töötavate õpetajate abistamiseks Põhikool. Tund on koostatud nii, et hea näide harida lapsi moraalsetes omadustes: vastutustunne, siirus, lahkus ja usaldus. Võimalik kasutus mitmesugused tekstiga töötamine (lugedes mööda ahelat, kasutades tehnikat "mina alustan, sina jätka"
Autor: Pilimon Ekaterina Andreevna, algklasside õpetaja avalik-õiguslik asutus haridus" Keskkool nr 40 Vitebskis"
Teema: L.N. Tolstoi "Luu"
Sihtmärk:
1. tutvustada õpilastele L. N. Tolstoi loomingut ja tema elulugu;
2. parandada lugemisoskust, selle korrektsust, ladusust, teadlikkust;
3. kasvatada tahtejõulisi omadusi, soodustada hea suhtumise kujunemist inimestesse, arendada sõprustunnet, empaatiat.
Varustus:
L. N. Tolstoi portree, tema raamatute kaante illustratsioonid, vanasõnadega sõnad (prinditud lehtedele), kurva ja rõõmsa päikese kujutised, kiired (mõtlemiseks)
Tundide ajal:
1. Organisatsioonimoment.
- Tere kutid! Valmistugem tööks, naeratagem endale ja ligimesele ning soovime üksteisele edukat tööd!
2. Kodutööde kontrollimine.
Millise pala sa viimases tunnis õppisid?
- Kes on selle autor?
- Õige. Kes loeb meile ilmekalt luuletuse ette? (mitme mehe küsitlus + lugemisanalüüs)
- Ja kuidas kujutasite ette poissi Vityat? Kes tahab seda kirjeldada?
3. Teema kajastamine ja õpieesmärkide seadmine.
- Tänases tunnis tutvume mitteilukirjandusliku looga "Luu". See lugu räägib poisist, kes algul punastas, siis kahvatas, ja tema teost. Saame teada, miks see juhtus. Ja loomulikult tutvume selle töö autoriga.
4. Elulookirjeldus.
- Poisid, te ilmselt teate juba Lev Tolstoi nime?
- Kas keegi teist teab, kes see kirjanik on? (vastus)
- See on õige, Lev Tolstoi elas kaua aega tagasi, teie vanavanavanaemade päevil, peaaegu 200 aastat tagasi. Ta sündis Yasnaya Polyana mõisas suures aadliperekonnas. Ta oli neljas laps. Kui poiss oli 2-aastane, suri tema ema. Ka mu isa suri varakult. Lapsi kasvatas üks kauge sugulane.
Kogu oma elu ja Tolstoi elas 82 aastat, pühendas ta kirjandusele. Ta armastas õppida ja õppis iseseisvalt ajalugu ja meditsiini, õppis muusikat, joonistamist. L. Nikolajevitš avas Jasnaja Poljanas talupoegade lastele kooli ja õpetas neid ise. Ta alustas tööd "ABC" kallal, kirjutas rohkem kui 100 uut muinasjuttu ja lugu, sealhulgas "Kolm karu", "Siil ja jänes", "Luu", "Philippok" jne.
Tema teoseid on tõlgitud paljudesse maailma keeltesse.
5. Ettevalmistus esmaseks tajumiseks
A). Organisatsioonivorm on õpetaja sissejuhatav sõna koos vestluse elementidega.
- Poisid, kas te teate, millal ja millest inimesed punastavad ja kahvatuvad? (vastus)
- Kas see on teiega juhtunud? (vastus)
b). Sõnavaratöö.
Nüüd hakkame lugu lugema. Avage oma õpikud leheküljele 112.
- Tekstis on tundmatuid sõnu, mida selgitame nüüd sõnastikule viidates (kirjutatud tahvlile, lugenud 1 õpilane):
Ülemine tuba - tuba või puhas pool talupoja onnist
6. Esmane taju ja esmase taju analüüs.
A). Korraldusmeetod - lugemine õpetaja poolt
Niisiis, olge valmis lugu hoolikalt kuulama. Proovige vastata küsimusele: "Kas loo süžee mõtles välja kirjanik või võib see tegelikult nii olla?"
(õpetaja loeb)
- Puhkame nüüd natuke. Tõuse püsti, tule laua tagant välja.

Pinocchio venitatud:
Kord kummardus, kaks korda kummardus.
Tõstetud käed külgedele -
Ilmselt võtit ei leitud.
Võtme leidmiseks
Pead end varbale saama!
- Istu maha, jätkame õppetundi.
b). Vestlus esmase taju testimiseks:
- Kas teie arvates on loo süžee väljamõeldud või võib see tõesti nii olla? (vastus)
- Miks sa nii arvad, tõesta (vasta)
- Tõepoolest, Tolstoi kirjutas oma lugusid ainult sellest, mis tegelikult juhtus. Ja ta ei leiutanud midagi, nagu meie juhtum Vanyaga.
- Mõelge, kui meie lugu ei ole ilukirjandus, siis millisele kirjandusžanrile seda saab omistada? (tõsi)
- Hästi tehtud! Ütle mulle, palun, milliseid loo tegelasi mäletate? (vastus)
- WHO peategelane? Miks? (vastus)
- Kas võib öelda, et peategelane on ploom? Tõesta (vasta)
7. Ettevalmistused uuesti lugemiseks
- Poisid, nüüd loete teksti ise, kuid enne seda valmistume.
- Pöörake tähelepanu tahvlile. Sellel näete keeleväänajaid (need on tahvlile kirjutatud). Lugege. (luges 2 õpilast tavalises tempos):
Küps ploom on magus, täidetud magusa mahlaga;
Katused värvin punase värviga punaseks.
- Nüüd proovige neid hääldada erinevate intonatsioonidega (üllata, kartke, sosista)
- Hästi tehtud!
8. Töö korduv lugemine ja analüüs.
A). Lugemise tüüp - lõikudes
(loe)

b). Vestluse lugemine:
Miks Vanya õhtusöögi ajal punastas nagu vähk? Seletama.
- Mis hetkel Vanya kahvatus? Miks? Loe ette.
- Miks poiss ploomi sõi? Kuidas seda loos kirjeldatakse?
- Kui kaua on Vanya valmistunud ploomi sööma? Loe, mõtle, millise intonatsiooniga neid ridu lugeda?
- Kas tal oli aega ploomide maitset nautida? Loe ette. Millise intonatsiooniga me neid ridu loeme?
- Mis sa arvad, kas isa arvas ära, kes ploomi võttis?
- Iseloomustame isa. Mis ta oli (tahvlile kirjutatud, peate ühendama):
Lahke
Tark
Rumal
Kuri
Range
Õiglane
- Lugege, mida isa teistele lastele ütles?
- Miks siis Vanya nuttis?
Kuidas see lugu muidu lõppeda saaks?
V). Muud tüüpi tööd (planeerimine):
- Hästi tehtud poisid! Kas teile see lugu meeldis? Kodus tuleb see ümber jutustada, et oleks lihtsam, proovime plaani teha (salvestatud arutelu käigus):
- Niisiis, kuidas sa arvad, mitmeks osaks saab loo jagada? (4 jaoks)
- See on õige, me jagame oma loo neljaks osaks.
- Mida ütleb esimene? (et Vanya ei söönud kunagi ploome ja vaatas neid pidevalt)
- Kuidas me seda nimetame? (Vanya vaatab ploome)
- Millest räägib teine ​​osa? (selle kohta, et Vanya ei suutnud vastu panna ja sõi ploomi ning valetas oma isale)
- Kuidas me seda nimetame? (Kes sõi ploomi?)
Millest kolmas osa räägib? (sellest, mida isa kadunud ploomi kohta ütles)
- Kuidas me seda nimetame? (Isa sõnad)
- Mida me neljandast osast õpime? (tõsiasi, et Vanya oli väga hirmul ja nuttis)
- Kuidas me seda nimetame? (kõik naersid ja Vanya nuttis)
- Hästi tehtud! Milline detailplaneering meil on!
9. Lõplik vestlus.
- Poisid, siin me loeme seda lugu. Mõtle, mida poiss siis valesti tegi?
- Milliseid tundeid see sinus äratab? Kas sa naerad tema üle või tunned temast kahju?
- Kuidas sa tema käitumisse suhtud?
Mida tahtis loo autor meile õpetada? (ole kannatlik, oma tahtejõudu, ole aus)
- Pöörake tähelepanu tahvlile (vanasõnade sõnad kirjutatakse sellele juhuslikult, peate sõnade järjekorra taastama. Kirjutatakse valed ja trükitud sõnadest määratakse õige versioon). Siin on vanasõnad kirjas, aga häda on selles, et tunniks valmistudes puhus tuul ja ajas kõik sõnad segamini. Proovime need õigeks teha:
Alati, ilmne, salajane, muutub;
Parem kui tõde, magus, kibe, valed.
- Kuidas mõistate nende tähendust?
- Kuidas muidu saaksime oma lugu vanasõna kasutades nimetada?
10. Loominguline tegevus järgides loetut.
- Proovige ette kujutada end oma isa asemel ja lugeda tema sõnu sobiva intonatsiooniga (lugevad mitu õpilast).
11. Tunni tulemused.
Mis loost me täna räägime?
- Kes on selle autor?
Millisesse kirjanduse žanrisse see kuulub?
12. Peegeldus.
- Hästi tehtud poisid! Te kõik tegite täna head tööd, ma olen teiega rahul. Hindame oma õppetundi (avage tahvel, sellel on kujutised kahest päikesest - kurvad ja rõõmsad)
- Kellele ta meeldis, kinnitagu oma kiir rõõmsa päikese külge
- Noh, kellel oli igav, see andku oma kiir kurvale päikesele.
13. D/Z
- Sinu maja. perse Toimub meie loetud loo ümberjutustamine. Õppetund on läbi.

Laadimine...